waarom niet? kind leert maar dat je niet overdreven hoeft te eten en dat een keer uit eten gaan echte luxe is.quote:Op zondag 13 juli 2025 20:06 schreef capricia het volgende:
Ben zelf die hele cultuur van een paar boterhammen met een plakje kaas of ham wel zat.
Dat doe je je kind toch ook niet aan?
Ik had het over mezelf. En je weet niet eens waar ik woonde.quote:Op maandag 14 juli 2025 00:15 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
[..]
Er waren geen groentes geschikt voor de lunch, een tomaatje of komkommer of zo? Geen salades te maken. Geen Hollandse gerechten.
Alleen brood met kaas. Voor ontbijt en lunch. Soep bestond ook niet.
Man man man.
Toen had je nog gewoon Hollands eten. Pannekoeken voor lunch. Eindeloos veel recepten met oud brood. Broodpap etc.
Havermout. Brabantse koffietafel, iedere provincie had er wel een variatie op. Eieren met leftovers. Regionale gerechten. Etc.
Maar jouw jeugd was "Het enige wat je had was brood met kaas".
Niet eens een stukkie spek of roomboter.
Watergruwel, hangop en rijstebrij. Typisch eten uit die tijd.
Je noemt het niet eens.
Ze beweert toch ook niet dat je met je kinderen dagelijks buiten de deur moet lunchen. Het gaat vooral om eenzijdige eetgewoontesquote:Op maandag 14 juli 2025 00:20 schreef mschol het volgende:
[..]
waarom niet? kind leert maar dat je niet overdreven hoeft te eten en dat een keer uit eten gaan echte luxe is.
wij hadden het best ruim maar lunchen buiten de deur was een keertje per maand of zelfs minder vaak, dan waardeer je het tenminste ook echt![]()
Je schreef het toch echt zelf.quote:Op maandag 14 juli 2025 00:22 schreef Vincent_student het volgende:
[..]
Ik had het over mezelf. En je weet niet eens waar ik woonde.
Het spijt me voor je.quote:Het enige wat je had was brood met kaas.
ik krijg meer het idee dat ze het vooral luxe en buiten de deur moet zijn, anders is het niet goed genoegquote:Op maandag 14 juli 2025 00:29 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Ze beweert toch ook niet dat je met je kinderen dagelijks buiten de deur moet lunchen. Het gaat vooral om eenzijdige eetgewoontes
Een broodje thuis voor 10 euroquote:Op zondag 13 juli 2025 19:48 schreef maily het volgende:
[..]
Wat sneu zeg ....
Thuis ff ""een broodje"" bereiden ... 10 euro ...
En dan hebben we het nog niet gehad over alle lunchwandelaars die overal een hapje en een drankje moeten zien te scoren.
In veel landen is de lunch ook belangrijker, of minstens even belangrijk, dan/als het avondeten.quote:Op maandag 14 juli 2025 00:28 schreef Masberum het volgende:
De broers De Broodjestester stellen lachend: '"Lunchen gaat het avondeten overnemen. Wie thuis een broodje wil bereiden, is tegenwoordig al snel zo'n 10 euro kwijt aan alleen de ingrediënten. En dan moet je het ook nog zelf maken."
Wat is dit voor een gelul?
Leuke ideeën welquote:Op zondag 13 juli 2025 19:55 schreef capricia het volgende:
Ik lunch ook wel vaak buiten de deur. Zeker met dochter (13 jaar) als ze vroeg uit school is. Dat kan ook de La Place zijn, met de fiets. Ben je 6 euro kwijt voor een vers gemaakt lunchgerecht waar je met zijn tweeën van kunt etenEn kan ook een tosti zijn buiten de deur.
Of los ontbijten in een hotel (vdvalk bijv). Als ze een keertje om 10 uur begint met school, of vakantie heeft.
Prijzen zijn een stuk relaxter dan dineren. En je eet toch uit.
Niet die kleffe NLse cultuur meer nee. Niet continu.quote:Op zondag 13 juli 2025 20:06 schreef capricia het volgende:
Ben zelf die hele cultuur van een paar boterhammen met een plakje kaas of ham wel zat.
Dat doe je je kind toch ook niet aan?
als ik echt honger heb en biefstuk ga eten, ja dan ben ik wel plus minus 10 euro kwijt.quote:Op maandag 14 juli 2025 00:28 schreef Masberum het volgende:
De broers De Broodjestester stellen lachend: '"Lunchen gaat het avondeten overnemen. Wie thuis een broodje wil bereiden, is tegenwoordig al snel zo'n 10 euro kwijt aan alleen de ingrediënten. En dan moet je het ook nog zelf maken."
Wat is dit voor een gelul?
Ongetwijfeld meer dan vroeger ja, maar ook dertigers eten natuurlijk niet 7 dagen per week buiten de deur met de lunch. Dat is onzin. En als ze dat wel doen, tsja, genoeg figuren die dezelfde honderden euros per maand aan peuken uitgeven. Kan je er beter gezond van lunchenquote:Op maandag 14 juli 2025 00:33 schreef mschol het volgende:
[..]
ik krijg meer het idee dat ze het vooral luxe en buiten de deur moet zijn, anders is het niet goed genoeg
dat is wel wat dertigers tegenwoordig de normaalste zaak van de wereld vinden volgens mij
Nou dat.quote:Op maandag 14 juli 2025 00:38 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Niet die kleffe NLse cultuur meer nee. Niet continu.
Doe er idd wat leuks mee.
Oh, dan heb je me verkeerd begrepen.quote:Op maandag 14 juli 2025 00:33 schreef mschol het volgende:
[..]
ik krijg meer het idee dat ze het vooral luxe en buiten de deur moet zijn, anders is het niet goed genoeg
dat is wel wat dertigers tegenwoordig de normaalste zaak van de wereld vinden volgens mij
Juist wel. Kind moet het simpele als standaard zien en niet dat hele door social media opgedrongen gedoe.quote:Op zondag 13 juli 2025 20:06 schreef capricia het volgende:
Ben zelf die hele cultuur van een paar boterhammen met een plakje kaas of ham wel zat.
Dat doe je je kind toch ook niet aan?
We zouden je bijna calvinist gaan noemen. Maar we weten wat voor soort je wel bent.quote:Op maandag 14 juli 2025 07:34 schreef Chadi het volgende:
[..]
Juist wel. Kind moet het simpele als standaard zien en niet dat hele door social media opgedrongen gedoe.
Vertelquote:Op maandag 14 juli 2025 07:41 schreef Red_85 het volgende:
[..]
We zouden je bijna calvinist gaan noemen. Maar we weten wat voor soort je wel bent.
Bifana, godenvoer mits goed gekruid. De slechtste die ik heb gegeten was niet volledig ontdooid en dat was bij een zaak die zich Bifana's & Co noemde, beste paar weken terug in cafeetje in Coimbra.quote:Op zondag 13 juli 2025 21:32 schreef Barbusse het volgende:
Oh, ik kan ook bifana maken.
En we hebben zalm in huis.
[ afbeelding ]
Whut?quote:Wie thuis een broodje wil bereiden, is tegenwoordig al snel zo'n 10 euro kwijt aan alleen de ingrediënten. En dan moet je het ook nog zelf maken."
het klinkt idd als een hele opgavequote:Op maandag 14 juli 2025 07:49 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Whut?
¤10? Wat doe je erop dan? Kaviaar?
"En dan moet je het ook nog zelf maken"
Teringjantje zeg...
Als dat al zoveel moeite is...
Verwende kutkoters...
En zulke figuren zijn onze toekomst?
Offtopic.
Ik zag bij een item over werken bij jongeren bij NvdD een jongen zeggen dat hij wilde werken, wanneer het hém uitkomt....!
Nou, ik kan je wel nog meer voorbeelden geven hoe de huidige generatie tegenover werken staat hoor....quote:Op maandag 14 juli 2025 08:06 schreef Fok-it het volgende:
Bijzonder dat 1 quote waarvan elke journalist weet dat die het wel lekker doet meteen zorgt dat een hele generatie weer afgeschilderd wordt als verwend en aanstellers
Waarom wil je ergens extra proteïne bijstoppen? Je eet zo gevarieerd dat dit echt onnodig is.quote:Op maandag 14 juli 2025 00:44 schreef capricia het volgende:
[..]
Nou dat.
Er is zoveel mogelijk.
En als ik ergens ook maar een beetje meer groente/fruit en proteïne bij kan stoppen, doe ik dat graag.
Voornamelijk voor puberdochter. Maar ook mn man voelt zich daar beter bij.
En gewoon veel afwisselen.
Wat meloen met rauwe ham is bijvoorbeeld helemaal niet zo duur op dit moment in het seizoen. Wat noten en rozijnen of cranberries of wat je hebt, en dat is prima voor de middag. Wat crackers erbij en een gekookt eitje (ook lekker met plakjes rauwe ham).
Echt, er is zoveel meer mogelijk dan die eindeloze boterham met kaas.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |