Ik snap die buurtbewoner met die boor wel: die bomen geven veel overlast: je auto zit onder de plakkerige troep, de stoep idem. Het mag niet, ik snap het welquote:WEKEROM - De gemeente Ede heeft aangifte gedaan bij de politie vanwege het waarschijnlijk doelbewust vergiftigen van tien oude zomerlindes in het dorp Wekerom. De schade wordt volgens de gemeente geschat op meer dan 100.000 euro.
"Bij deze bomen zijn boorgaten aangetroffen waarin vermoedelijk een giftige stof is geïnjecteerd", laat de gemeente Ede weten. Ze spreekt van 'onherstelbare impact op het straatbeeld'.
In 1960 werden de bomen geplant aan de Edeseweg. De gemeente stelde een onderzoek in nadat was opgevallen dat de bladeren verkleurden. Daarbij werden de boorgaten ontdekt. "Het is niet meer mogelijk om te achterhalen welke stof hiervoor gebruikt is en de bomen moeten als verloren worden beschouwd", stelt de gemeente Ede.
Overlast van bomen
Volgens de gemeente hebben de bomen de afgelopen jaren regelmatig geleid tot overlast door de plak die bladluizen afscheiden. Om die overlast te verminderen zijn de bomen het afgelopen jaar behandeld. De maatregelen hebben geleid tot een flinke afname.
"Helaas zullen de bomen naar alle waarschijnlijkheid de recent aangebrachte vernielingen niet overleven en moeten ze als verloren worden beschouwd. Een volwassen en volgroeide boom is op korte termijn onvervangbaar en zodoende loopt de schade op tot meer dan 100.000 euro", aldus de gemeente Ede.
Die 10k komt aardig in de buurt.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 21:15 schreef SnodeSnuiter het volgende:
https://www.gld.nl/nieuws(...)a-vergiftiging-bomen
[..]
Ik snap die buurtbewoner met die boor wel: die bomen geven veel overlast: je auto zit onder de plakkerige troep, de stoep idem. Het mag niet, ik snap het wel
Snoeien van de boom heeft maar beperkt effect
10k per boom is een fictief bedrag![]()
We hebben het over vervangingswaarde. In een bos zet je na kap gewoon stekjes neer.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 21:23 schreef Hyaenidae het volgende:
Als een boom 10k waard is, dan is elke hectare bos met zo'n 500 bomen erop 5 miljoen waard?
Waarom staat het dan te koop voor minder dan 50k per hectare?
Zeker als de je klimaatschade meerekent.quote:
Stiekem even een krasje op hun auto trekken zou ik zomaar doen bij die klagers. Kom niet aan bomen!quote:Op dinsdag 8 juli 2025 21:19 schreef Captain_Ghost het volgende:
Bomen moordenaar. Schandalig.. Hopelijk vinden ze de dader en wordt stevig gestraft.
Boom doet jaren over om groot te worden, dus 10k per boom is wel op plaats.
Nou, ik snap het niet. Dan zet je je auto maar ergens anders neer als het een probleem is.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 21:15 schreef SnodeSnuiter het volgende:
Ik snap die buurtbewoner met die boor wel: die bomen geven veel overlast: je auto zit onder de plakkerige troep, de stoep idem. Het mag niet, ik snap het wel
Dit inderdaad. Zeer schandalig dat dit is gedaan en ik hoop dat de daders gepakt worden en de schade volledig zullen moeten vergoeden. Politie kan beelden opvragen in de buurt van beveiligingscamera's. Er zullen vast niet alleen bomenhaters wonen.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 22:01 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Nou, ik snap het niet. Dan zet je je auto maar ergens anders neer als het een probleem is.
Betere oplossing dan krassen trekken, haha.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 22:04 schreef Dagoduck het volgende:
Als ik die gemeente was zou ik de parkeerstroken opheffen (meeste woningen daar hebben toch eigen parkeergelegenheid) en de bomen meer groenruimte geven (want wat ze nu hebben is zeer matig). Dat zal ze leren die bomenhaters!
Goeie!quote:Op dinsdag 8 juli 2025 22:06 schreef Toine51 het volgende:
Ik zal eens napluizen of er iemand in die straat recent een kapvergunning heeft aangevraagd en die is afgewezen...
88 hier, moet genoeg zijn.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 22:05 schreef Evangelion het volgende:
Gewoon nieuwe planten met 99 farming jwz
Runescape level in de skill farming. Waarbij level 99 traditioneel gezien het hoogste level was. Vanaf level 75 kon je de moeilijkste bomen planten (magic tree), dus met level 88 moet een linde ook wel lukken was mijn aanname (al zit een linde niet in het spel).quote:
En nou in Jip en Janneke taal? (ben te lui om te googlen)quote:Op dinsdag 8 juli 2025 22:24 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Runescape level in de skill farming. Waarbij level 99 traditioneel gezien het hoogste level was.
Online computerspel. Zie aanvulling.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 22:25 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
En nou in Jip en Janneke taal? (ben te lui om te googlen)
Oh, hahahaha, dacht even met ingenieurs te maken hebben in de bomenteelt.quote:
Mee eens!quote:
Die bomen staan er langer dan die randdebiel die ze vergiftigd heeft. Misschien ook waar wat gaatjes en glyfosaat in hem stoppen.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 21:15 schreef SnodeSnuiter het volgende:
https://www.gld.nl/nieuws(...)a-vergiftiging-bomen
[..]
Ik snap die buurtbewoner met die boor wel: die bomen geven veel overlast: je auto zit onder de plakkerige troep, de stoep idem. Het mag niet, ik snap het wel
Snoeien van de boom heeft maar beperkt effect
10k per boom is een fictief bedrag![]()
Koop jij even een boom van datzelfde formaat.. wat al niet mogelijk is met die leeftijd.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 21:23 schreef Hyaenidae het volgende:
Als een boom 10k waard is, dan is elke hectare bos met zo'n 500 bomen erop 5 miljoen waard?
Waarom staat het dan te koop voor minder dan 50k per hectare?
Als je 65 jaar oude bomen door iets vergelijkbaars wilt vervangen kom je met 10k per boom niet eens in de buurt gok ik…quote:
Ik denk dat je gelijk hebt.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 23:26 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Als je 65 jaar oude bomen door iets vergelijkbaars wilt vervangen kom je met 10k per boom niet eens in de buurt gok ik…
Zijn tegenwoordig ook rekentools voor inderdaad. Die nemen al die factoren mee.quote:Op dinsdag 8 juli 2025 23:26 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Als je 65 jaar oude bomen door iets vergelijkbaars wilt vervangen kom je met 10k per boom niet eens in de buurt gok ik…
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |