Free Fok!quote:Op dinsdag 1 juli 2025 08:04 schreef Farenji het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/25(...)vylan-op-glastonbury
Dus als je systematisch een volk opsluit, laat verhongeren en uitmoordt, als je hulpverleners afslacht en in massagraven dumpt, als je als leger met zware wapens ongewapende hongerige burgers doodschiet, dan is dat "ok" en "zelfverdediging" en moeten we dat allemaal begrijpen "want Israel is onze bondgenoot". We willen ze zelfs nog helpen door wapens te leveren en hun buurlanden voor ze te bombarderen.
Maar als je op een popfestival hier pissig over wordt en oproept tot een vrij Palestina, en het <Knip> leger van Israel vervloekt, dan is dat "afschuwelijke haatzaaiende taal" en moet je vervolgd worden.
Stel nou dat ze daar hadden geroepen "Free Ukraine! Death to the Russians!" Was er dan ook zoveel stampij geweest? Of mag dat wel?
Het is zelfs zo erg dat ik me afvraag of ik dit vandaag de dag nog op fok mag zeggen, maar:
Free Palestine!
Death to the IDF!
Maar wel heel veel islamitische vriendjes gemaakt voor het levenquote:Op dinsdag 1 juli 2025 10:11 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
In de UK zijn er mensen voor minder jaren de bak in gedraaid.
Zou deze meneer nou spijt hebben van zijn stoere praatjes?
Onderzocht door de Britse politie
Gedropt door zijn managementbureau
Amerikaanse visum ingetrokken
Amerikaanse tour met 26 concerten gecanceld.
Zou t het hem allemaal waard zijn?
Met enkel de eerste zin zou je 150 jaar terug opgeknoopt worden.quote:Op dinsdag 1 juli 2025 13:07 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Ik vind dit soort teksten eigenlijk nog veel erger. Hij spuugt op het land en in principe op het publiek dat voornamelijk uit Engelsen bestaat.
En die domme ezels juichen hem toe alsof het niet over hun gaat.
Dat moorden en uithongeren van mensen moet gewoon stoppen door Israël dat vind heel de wereld op dit momentquote:Op dinsdag 1 juli 2025 10:54 schreef EttovanBelgie het volgende:
De totale radicalisering van de pro-Palestina cult in Europa is het echte gevaar.
Het staat de Palestijnen elke dag vrij de wapens neer te leggen en de gijzelaars vrij te laten. Dit weigeren de beleidsbepalers echter en ook een aanzienlijk deel van de bevolking wil dit niet zo bleek vorige maand nog uit onderzoek.quote:Op dinsdag 1 juli 2025 16:56 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Dat moorden en uithongeren van mensen moet gewoon stoppen door Israël dat vind heel de wereld op dit moment
De hele wereld?!!! Heb je daar een bron van?quote:Op dinsdag 1 juli 2025 16:56 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
Dat moorden en uithongeren van mensen moet gewoon stoppen door Israël dat vind heel de wereld op dit moment
Dan kan Bruce de helft van zijn liedjes niet eens spelen.quote:Op dinsdag 1 juli 2025 08:48 schreef Ciclon het volgende:
[..]
Dat weet ik, maar dat hoeft niet op het podium.
gewelddadige uittingenquote:Op dinsdag 1 juli 2025 17:39 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het staat de Palestijnen elke dag vrij de wapens neer te leggen en de gijzelaars vrij te laten. Dit weigeren de beleidsbepalers echter en ook een aanzienlijk deel van de bevolking wil dit niet zo bleek vorige maand nog uit onderzoek.
Een oplossing is echter niet om maar tot gewelddadige uitingen over te gaan zoals deze artiest op dit festival deed.
Er is wereldwijd groeiende kritiek op het beleid van Israël in relatie tot de Gaza‑oorlog en bredere regionale dynamiek. Hieronder een overzicht van belangrijke ontwikkelingen en reacties:quote:Op dinsdag 1 juli 2025 18:10 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
De hele wereld?!!! Heb je daar een bron van?
'Death to the IDF' is inderdaad een gewelddadige uitlating.quote:Op dinsdag 1 juli 2025 18:20 schreef klaasweetalles het volgende:
[..]
gewelddadige uittingen
keihard gelachen
Dit ja.quote:Op dinsdag 1 juli 2025 09:14 schreef HowardRoark het volgende:
Ach ach, Farenji toch. Stem je nog altijd op BIJ1? Het zou wel verklaren waarom je deze haatspraak een openlijke oproep tot geweld zo kunt waarderen.
De realiteit is echter dat zulke uitspraken natuurlijk strafbaar zijn. Je kunt als artiest niet even doodleuk oproepen voor de vernietiging van een land en volk. Dus inderdaad, zelfs een oproep als 'Dood aan de Russen' zou ontoelaatbaar zijn geweest.
En dit ondanks dat de Russen natuurlijk de agressor zijn in de oorlog met Oekraïne. Israël is dat niet eens in de oorlog met de Palestijnen, dat zijn zoals we weten de Palestijnen terroristen (met steun van de bevolking) via hun grootschalige aanslagen van 7 oktober 2023 gericht op Israëlische burgers.
Om deze reden is het ook nogal zorgwekkend om te zien dat er erg veel Palestijnse vlaggen (en zelfs een vlag van het Iraanse regime) waren te zien bij Glastonbury. Veel extreemlinkse festivalbezoekers daar schijnbaar. Er waren ook borden met teksten tegen het bestaan van grenzen. Blijkbaar is men daar dus ook voorstander van open grenzen, dat past helemaal in het plaatje.
Neuh, met de dood bedreigen is in de meeste geciviliseerde samenlevingen not done.quote:Op dinsdag 1 juli 2025 15:12 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Gelukkig dat jij even gaat bepalen welke bands er wel en niet onder vallen.
Wat sielugquote:Op woensdag 2 juli 2025 18:32 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Bob Vylan is ook in Frankrijk niet welkom, het kan verkeren.
Blijkbaar is dat erger dan een compleet volk uitmoorden.quote:Op dinsdag 1 juli 2025 20:30 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Neuh, met de dood bedreigen is in de meeste geciviliseerde samenlevingen not done.
Dat is mijn bezwaar tegen de Pro-Palestina beweging.quote:Op woensdag 2 juli 2025 18:42 schreef Farenji het volgende:
[..]
Blijkbaar is dat erger dan een compleet volk uitmoorden.
Theo Maassen maakte dat nummer Doodsbedreiging als reactie op de commotie over het nummer Hirsi Ali Diss van de rapgroep DHCquote:Op dinsdag 1 juli 2025 13:26 schreef Hexagon het volgende:
Misschien moet Theo Maassen hier een remake van maken
Het festivalseizoen eindigt vroeg dit jaar.quote:Op woensdag 2 juli 2025 18:32 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Bob Vylan is ook in Frankrijk niet welkom, het kan verkeren.
Omdat dat een andere lading heeft, of desnoods onder de noemer 'woordkunstenaar' kan vallen.quote:Op woensdag 2 juli 2025 23:24 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Theo Maassen maakte dat nummer Doodsbedreiging als reactie op de commotie over het nummer Hirsi Ali Diss van de rapgroep DHC
Bekijk deze YouTube-video
De leden van rapgroep DHC werden wel vervolgd en veroordeeld voor bedreiging, maar Theo Maassen werd niet vervolgd voor zijn nummer Doodsbedreiging.
Nou ja, heel de wereld, vooral het deel van de wereld dat geen problemen heeft met genocide en nu hun gore hypocrisie aan het botvieren zijn door net te doen alsof ze fatsoenlijke mensen zijn. Ondertussen zijn er opnieuw weer tientallen onschuldige mensen vermoord door het idf maar laten we het daar vooral niet over hebben. Nee laten we nog een keer benadrukken dat artistieke vrijheid toch echt grenzen heeft!quote:Op woensdag 2 juli 2025 20:33 schreef spectrumanalyser het volgende:
Heel de wereld kotst die vent uit
In beide nummers worden, als je van de letterlijke tekst uitgaat, doodsbedreigingen geuit. Ik zie niet in waarom justitie beide gevallen dan verschillend zou moeten beoordelen. Het zal er misschien mee te maken hebben dat Ayaan Hirsi Ali indertijd wel aangifte heeft gedaan tegen DHC, maar dat niemand aangifte heeft gedaan tegen Theo Maassen.quote:Op woensdag 2 juli 2025 23:42 schreef Montagui het volgende:
Omdat dat een andere lading heeft, of desnoods onder de noemer 'woordkunstenaar' kan vallen.
Je hebt kennelijk gemist dat hij pro Hamas is…quote:Op donderdag 3 juli 2025 00:24 schreef Farenji het volgende:
[..]
Nou ja, heel de wereld, vooral het deel van de wereld dat geen problemen heeft met genocide
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |