Niet expres is niet handig verwoord. Niet bewust gedaan. Iemand die gevoelige info in een afspraak zet doet dat wel bewust (zonder over de gevolgen te denken). Dat melden voorkomt dus herhaling. Maar heb je dat dit ook aangekaart bij de leidinggevende van die persoon? Want dat is wat je doet als je hiermee naar de directie stapt. En afhankelijk van de interne regelgeving moet na melding daar ook ‘onderzoek’ naar gedaan worden en moet het worden vastgelegd.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 11:13 schreef Phaidra het volgende:
[..]
Dat is bij een datalek natuurlijk niet relevant. Vanuit mijn werk heb ik te maken met maatregelen rondom privacy, ik zou zeggen dat 95% van de datalekken gewoon gaat om een onbewuste, onhandige actie.
Laatst had bijvoorbeeld een collega privacygevoelige info in een agenda-afspraak staan. Wij kunnen elkaars agenda inzien en by default ook het onderwerp. Dit was ook een datalek. Niet expres, had ook onderling opgelost kunnen worden, maar feit blijft dat anderen informatie hebben kunnen inzien die niet voor hun ogen is bedoeld. En het is goed om elkaar daarop te wijzen.
Het is ook prima als de directeur vervolgens gewoon even breed deelt: dit is gebeurd, dat is een datalek, kan gebeuren, maar wees er alert op. Dan is het ook klaar.
Ja, in dit specifieke voorbeeld is het besproken met de functionaris gegevensbescherming, leidinggevende én breed gedeeld met de organisatie. Dat laatste natuurlijk zonder iemands naam te noemen, maar voor awareness.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 17:24 schreef FlyingFish het volgende:
[..]
Niet expres is niet handig verwoord. Niet bewust gedaan. Iemand die gevoelige info in een afspraak zet doet dat wel bewust (zonder over de gevolgen te denken). Dat melden voorkomt dus herhaling. Maar heb je dat dit ook aangekaart bij de leidinggevende van die persoon? Want dat is wat je doet als je hiermee naar de directie stapt. En afhankelijk van de interne regelgeving moet na melding daar ook ‘onderzoek’ naar gedaan worden en moet het worden vastgelegd.
Heb ik een probleem met het functioneren/werk van een persoon, ga ik naar die persoon. Blijft het probleem bestaan of word ik niet serieus genomen dan ga ik pas een stapje hoger. Dat het hier om een privacy-gevoelig iets gaat maakt daarbij voor mij geen verschil.
Bij mijn meiden is het andersom en daar heb je inderdaad een stuk minder aan. Begrijpend lezen is bij elk schoolvak zo belangrijk.quote:Op zondag 29 juni 2025 06:54 schreef Amsel het volgende:
Over dat begrijpend lezen: daar is de mijne een ster inCITO-resultaat I+, ze zit in groep 7 maar heeft het niveau van derde klas middelbare school ofzo.
DMT scoort ze echter een V, ze leest gewoon megasloom als het een rijtje woorden zonder context is
Ik vind dat verschil best bijzonder, maar school zegt al vanaf groep 3 dat die slechte DMT-scores geen probleem zijn, dus dat zal dan wel
Ja dat klopt wel.quote:Op zondag 29 juni 2025 07:13 schreef Kyara het volgende:
[..]
Bij mijn meiden is het andersom en daar heb je inderdaad een stuk minder aan. Begrijpend lezen is bij elk schoolvak zo belangrijk.
Ja en nog voor goniometrie ook. Daar faal ik heeeeeel erg hard opquote:Op maandag 30 juni 2025 13:56 schreef Schanu het volgende:
Hier geven ze geen score voor DMT, bij mijn groep 3-er staat er alleen 'goed'. Bij AVI zit ze op M5. Maar qua leessnelheid zit het sowieso wel goed met haar. Een terugkoppeling op haar boekbespreking was dat ze: lekker vlot las maar dat het tempo wel wat naar beneden mocht![]()
De 8 jarige scoort ook altijd goed om DMT en op AVI, begrijpend lezen is voor haar echter een crime. Al zit daar een positieve ontwikkeling in, bleek uit haar laatste rapportRekenen ging bij haar daarentegen van een 'voldoende' naar een 'matig' op haar laatste rapport.
Een 8 voor wiskunde, wat een pracht cijfer en wat knap @:Troel
Geen dyslexie diagnose hier.quote:Op maandag 30 juni 2025 20:31 schreef Phaidra het volgende:
Onze dyslect is vrijgesteld van DMT. Want met de beste wil van de wereld gaat dat toch nooit lukken, waarom zou je een leerling dat aan willen doen? Hij doet wel de AVI-toets (tekst in context lezen binnen de tijd). Maar ook daar faalt hij op, omdat hij inmiddels best accuraat kan lezen, alleen niet snel genoeg. Begrijpend lezen (met audio-ondersteuning) kan hij dan wel weer goed. Dat vind ik persoonlijk belangrijker dan snelheid.
Weet je zeker dat Storytel dat niet meer kan, want dat is nu precies waarmee ze nu reclame maken: lezen en onderweg verder luisteren waar je gebleven was.quote:Op maandag 30 juni 2025 22:20 schreef capricia het volgende:
Die luisterboeken zijn echt gewoon geweldig.
Het is jammer dat de Storytel e-reader er niet meer is.
Want dan kon je in een boek zowel luisteren als lezen. En dan wist ie waar je gebleven was, binnen die combinatie.
En de luisterboeken van de bieb kunnen niet op die manier ook op een ereader. Helaas.
Ik vind het zelf ook heerlijk om af en toe een eind te fietsen met een luisterboek op mijn oren. Of na een drukke dag met een koptelefoon de boodschappen te doen. En dat kan een roman zijn, maar ook een hoorcollege van Maarten van Rossem. Of what ever.
En in de auto met lange ritten, luisterboeken zijn echt zo fijn!
Ik weet niet welke software hij op school heeft (iPad blijft op school) maar thuis laten we Microsoft gewoon voorlezen. Werkt niet geweldig maar goed genoeg. Zo maakt hij ook samenvattingen; zelf typen en dan terugluisteren.quote:Op maandag 30 juni 2025 22:10 schreef Elleska het volgende:
Heeft hij voor dat voorlezen van zijn eigen teksten al eens een voorleesprogramma gebruikt?
Geen idee welke momenteel goed is, ik deed dat als student nog met de blikkerige voorleesstem want een ander mijn teksten vol fouten laten voorlezen was een brug te ver. Dat moet tegenwoordig een stuk beter kunnen lijkt me.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |