FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Boze Jos doet nooit meer mee
Moonversiondinsdag 24 juni 2025 @ 08:55
https://www.gld.nl/nieuws(...)rsum-met-ze-afrekent

quote:
NIJMEGEN - Het duurt nog minder dan een maand en dan is het tijd voor de 107e editie van de 4Daagse Nijmegen. Wie er dit jaar zeker níet bij is, is Jos Beers. Vorig jaar werd de wandelaar uit Nibbixwoud op de eerste dag van de vierdaagse gediskwalificeerd, nadat hij een controleur met de dood had bedreigd.

De boosheid van Jos Beers is aan de telefoon nog steeds hoorbaar aanwezig. Ook bijna een jaar later kan hij er nog steeds niet over uit: "Ik heb er het hele jaar over nagedacht, ik las twee dagen na het incident in een landelijke krant dat de Vierdaagse aangifte had willen doen. Nou, hadden ze dat maar gedaan, dan had ik voor de rechter mijn verhaal kunnen vertellen."

'Pure pesterij en machtsmisbruik'
Beers is een fervente vierdaagse-loper. Vorig jaar deed hij voor de 35e keer mee. En zoals altijd liep hij in alle vroegte vooraan, samen met nog enkele snelle lopers. Sinds 2023 rijdt er voor de eerste wandelaars een zogeheten safetycar. Die is bedoeld om ervoor te zorgen dat het parcours veilig is. Lopers mogen die wagen niet voorbij, omdat dan het parcours nog niet gecontroleerd is. Jos Beers: "Ze hebben dit gewoon bedacht om de vroege wandelaars te pesten. Het is pure pesterij, bedrog en machtsmisbruik. En het is ook nog eens discriminatie. Alle lopers mogen zo hard lopen als ze willen, ieder in zijn eigen tempo. Waarom wij dan ook niet!"

De commissie mobiliteit is bij de stichting 4Daagse verantwoordelijk voor de safetycar. Walter Rietvelt legt desgevraagd uit wat er vorig jaar is gebeurd: "De safetycar rijdt voorop en is bedoeld voor de veiligheid van de lopers. Daar mag niemand voorbij, want pas als de safetycar voorbij is, is de weg gecontroleerd en is het veilig. Op dag 1, halverwege de Oosterhoutsedijk, is het bord dat achterop de auto hangt, waar opstaat dat je de auto niet mag passeren, omgeklapt. De controleurs hebben het toen in de auto gelegd en zijn zachtjes verder gereden. Toen troffen die een groepje van een man of zes die harder dan acht kilometer liepen en dus niet veilig waren. Daar zijn ze op aangesproken." Volgens Rietvelt sloeg toen direct de vlam in de pan.

De safety car van de 4Daagse en waarom die nodig is
Jos Beers was bij dat groepje en werd later bij de finish verteld dat hij zich moest melden bij het hoofdkantoor van de 4Daagse. Toen het daar verder uit de hand liep, is later die avond besloten dat hij gediskwalificeerd werd. Beers baalt er nog steeds van hoe het allemaal is gelopen: "Kijk, ik wist meteen wel dat ik fout zat toen ik zei dat ik de volgende keer een pistool mee zou nemen. Ik heb gelijk excuses gemaakt aan die controleur. Maar het achterbakse is dat hij het daarna toch heeft gemeld en toen zijn er maatregelen genomen."
'Ik hoop dat het universum met ze afrekent'

Beers heeft zelfs niet overwogen om zich toch in te schrijven voor de Vierdaagse van Nijmegen. "Nee hoor, ik doe zeker niet mee. Stel dat ik me toch had aangemeld en ze zouden me dan weigeren. Die kans wil ik ze niet eens gunnen." Volgens marsleider Henny Sackers had Beers zich gewoon aan mogen melden en is het zijn eigen keuze dat hij dat niet heeft gedaan.

De loper uit Nibbixwoud kan nog steeds niet verkroppen wat er vorig jaar is gebeurd. "Ik hoop dat het universum met ze afrekent," aldus Jos Beers. Wat hij in de week van de Vierdaagse gaat doen, weet hij nog niet. "Gewoon een beetje mijn gang gaan, ik ga in ieder geval niet naar Nijmegen, nooit meer."
jos-na-diskwalificatie-om-doodsbedreiging-ik-kom-hier-nooit-v0-arlrf6ld73dd1.png?width=772&format=png&auto=webp&s=2ab0d4088e0b21417b100191af7b008ad5c770a5


3498231f-ec53-3579-b6dc-76974e47788c.jpg?width=1104&height=620&aspect_ratio=1104:620&cb=86ffeb19a36bfc77233bfac5c4543c1b

Is Jos een broer van Dave? Wat een sneue vent _O-

Thuis een pipa gaan halen om de organisatie van een wandelclubje te gaan poppen :')
Frozen-assassindinsdag 24 juni 2025 @ 08:59
quote:
"Ik hoop dat het universum met ze afrekent," aldus Jos Beers.
Deze man heeft issues :')
Pizzakoppodinsdag 24 juni 2025 @ 09:01
Wat een gek joh. Lijkt wel een wielrenner.
Luckysevendinsdag 24 juni 2025 @ 09:03
Tsja, wat verwacht je als je mensen met de dood bedreigd.

Maar ook, een safetycar voor een wandeling.. De rubbertegel maatschappij is wel erg door aan het slaan.
SebbeSwensjedinsdag 24 juni 2025 @ 09:03
Ik mag hopen dat zijn wc ook aardig is ondergezeken na een dreiging met een vuurwapen.
Zoddiedinsdag 24 juni 2025 @ 09:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 08:55 schreef Moonversion het volgende:
https://www.gld.nl/nieuws(...)rsum-met-ze-afrekent
[..]
[ afbeelding ]

[ afbeelding ]

Is Jos een broer van Dave? Wat een sneue vent _O-

Thuis een pipa gaan halen om de organisatie van een wandelclubje te gaan poppen :')
Heeft eerder dezelfde blik als Volkert van de Graaf.

Maar ja wat een triest figuur, zo los gaan omdat je je niet aan de regels wilt houden en dan meteen met de dood bedreigen.
Die leeft in zijn eigen wereldje, geen rechter had hem aangehoord en hem gelijk gegeven.

"Nee inderdaad Meneer Beers, de organisatie heeft geen enkel recht om u regels op te leggen, daarbij heeft u gewoon helemaal gelijk en mag u een pistool meenemen de volgende keer."
JopieKlaassendinsdag 24 juni 2025 @ 09:04
quote:
toen ik zei dat ik de volgende keer een pistool mee zou nemen.
Erg kinderachtig om hem daarom te diskwalificeren.
DrDentzdinsdag 24 juni 2025 @ 09:06
Ik dacht dat Jos B al vastzat
Tijndinsdag 24 juni 2025 @ 09:06
Dit ook _O-

quote:
Sinds 2023 rijdt er voor de eerste wandelaars een zogeheten safetycar. Die is bedoeld om ervoor te zorgen dat het parcours veilig is. Lopers mogen die wagen niet voorbij, omdat dan het parcours nog niet gecontroleerd is. Jos Beers: "Ze hebben dit gewoon bedacht om de vroege wandelaars te pesten. Het is pure pesterij, bedrog en machtsmisbruik. En het is ook nog eens discriminatie."
Inderdaad, Jos. De veiligheid van de route waarborgen is puur gedaan om jou te pesten. Wat een discriminatie.
michiel_merkdinsdag 24 juni 2025 @ 09:06
ik las bolle Jos
Harvest89dinsdag 24 juni 2025 @ 09:07
Arme Jos.
roos94dinsdag 24 juni 2025 @ 09:07
Altijd weer die Jos B. figuren
Janneke141dinsdag 24 juni 2025 @ 09:07
Mooi. Opzouten met Jos, opzouten met die snelwandelaars én opzouten met die safetycar.
Hexagondinsdag 24 juni 2025 @ 09:08
Een safetycar :')

Zullen we het hele parcours ook maat vol leggen met rubber tegels.
Moonversiondinsdag 24 juni 2025 @ 09:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:03 schreef Luckyseven het volgende:

Maar ook, een safetycar voor een wandeling.. De rubbertegel maatschappij is wel erg door aan het slaan.
Maakt het uit waar dat ding voor is? Dit zijn de regels die een organisatie stelt, wil je jezelf daar niet aan houden dan doe je maar aan een ander evenement mee.
Cupfighterdinsdag 24 juni 2025 @ 09:10
Blijf maar lekker weg Jos,zulk volk moeten wij hier niet in Nijmegen
Zoddiedinsdag 24 juni 2025 @ 09:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:08 schreef Hexagon het volgende:
Een safetycar :')

Zullen we het hele parcours ook maat vol leggen met rubber tegels.
Safetycar snap ik nog wel, dat er niet in de nacht mensen hebben zitten klooien of barricades hebben weggehaald.
saparmurat_niyazovdinsdag 24 juni 2025 @ 09:14
quote:
"Kijk, ik wist meteen wel dat ik fout zat toen ik zei dat ik de volgende keer een pistool mee zou nemen. Ik heb gelijk excuses gemaakt aan die controleur. Maar het achterbakse is dat hij het daarna toch heeft gemeld en toen zijn er maatregelen genomen."
Echt heel raar man, doodsbedreigingen moet je gewoon vrijelijk kunnen uiten mits je daarna sorry zegt.
Kopikodinsdag 24 juni 2025 @ 09:19
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 08:55 schreef Moonversion het volgende:
Beers baalt er nog steeds van hoe het allemaal is gelopen
_O_
raptorixdinsdag 24 juni 2025 @ 09:22
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:13 schreef Zoddie het volgende:

[..]
Safetycar snap ik nog wel, dat er niet in de nacht mensen hebben zitten klooien of barricades hebben weggehaald.
Ja stel je voor de wandelaars uit de bocht vliegen :') :') :')
ootjekatootjedinsdag 24 juni 2025 @ 09:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:13 schreef Zoddie het volgende:

[..]
Safetycar snap ik nog wel, dat er niet in de nacht mensen hebben zitten klooien of barricades hebben weggehaald.
Dit zijn die sneuneuzen die elke Vierdaagse dag als eerst binnen willen zijn. Die hebben ook allemaal een sillywalk.

Dertig jaar geleden deed er ineens een rolstoeler mee om als eerste binnen te zijn. Toen kwam die groep ook in protest want niet eerlijk, _O-

Het gevaar is dus dat de wegen niet afgesloten zijn zo vroeg.
Momodinsdag 24 juni 2025 @ 09:24
quote:
Beers baalt er nog steeds van hoe het allemaal is gelopen
Hij baalt van de gevolgen van zijn actie, niet van zijn actie zelf.
Hiddendoedinsdag 24 juni 2025 @ 09:28
Jos is de klos.
Leuk hé? Helemaal zelf verzonnen! O-)
Hiddendoedinsdag 24 juni 2025 @ 09:29
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:24 schreef Momo het volgende:

[..]
Hij baalt van de gevolgen van zijn actie, niet van zijn actie zelf.
En dan ook nog een jaar later de publiciteit gaan opzoeken. Zeer sneue aandachtstrekker.
Hiddendoedinsdag 24 juni 2025 @ 09:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:22 schreef raptorix het volgende:

[..]
Ja stel je voor de wandelaars uit de bocht vliegen :') :') :')
Als je het mij vraagt, is Jos behoorlijk uit de bocht gevlogen. :') :') :')
Bassie48dinsdag 24 juni 2025 @ 09:33
Jos is een rare vent.
raptorixdinsdag 24 juni 2025 @ 09:38
Jos lijkt me ook typisch zo een boosmans die niet snapt dat het geen wedstrijd is.
-0-dinsdag 24 juni 2025 @ 09:45
quote:
10s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:06 schreef Tijn het volgende:
Dit ook _O-
[..]
Inderdaad, Jos. De veiligheid van de route waarborgen is puur gedaan om jou te pesten. Wat een discriminatie.
Ook nog als argument dat iedereen zo hard mag lopen als hij zelf wil.
Klopt natuurlijk ook niet, erg is ook gewoon een tijdstip waarop je binnen moet staan en anders mag je ook niet meer meedoen.
Twiitchdinsdag 24 juni 2025 @ 09:45
kerel het is maar een wandeltochtje :') :')
Zipportaldinsdag 24 juni 2025 @ 09:46
Ach, Jos Brech.
Hiddendoedinsdag 24 juni 2025 @ 09:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:45 schreef Twiitch het volgende:
kerel het is maar een wandeltochtje :') :')
Mensen die zichzelf serieus nemen. :')
saparmurat_niyazovdinsdag 24 juni 2025 @ 09:51
Niet de eerste Jos trouwens die moeite heeft op de aangewezen baan te blijven.
DrDentzdinsdag 24 juni 2025 @ 09:58
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:23 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Dit zijn die sneuneuzen die elke Vierdaagse dag als eerst binnen willen zijn. Die hebben ook allemaal een sillywalk.

Dertig jaar geleden deed er ineens een rolstoeler mee om als eerste binnen te zijn. Toen kwam die groep ook in protest want niet eerlijk, _O-

Het gevaar is dus dat de wegen niet afgesloten zijn zo vroeg.
Was dat niet op tv dat Pieter Storms of Willibrord Frequin zich inzetten voor die mensen omdat het schandalig was dat zij niet mee mochten doen
inslagenreuringdinsdag 24 juni 2025 @ 10:01
Jos lijkt me typisch iemand die geboren is voor drama en in ieder aspect van zijn leven tegen conflict 'aanloopt'.
raptorixdinsdag 24 juni 2025 @ 10:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:23 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Dit zijn die sneuneuzen die elke Vierdaagse dag als eerst binnen willen zijn. Die hebben ook allemaal een sillywalk.

Dertig jaar geleden deed er ineens een rolstoeler mee om als eerste binnen te zijn. Toen kwam die groep ook in protest want niet eerlijk, _O-

Het gevaar is dus dat de wegen niet afgesloten zijn zo vroeg.
Ik geloof dat er elk jaar een Engelsman is die eerste is, en niet eens heel erg hoeft in te spannen, meestal is hij zelfs te vroeg omdat de Finish dan nog niet open is, en dan gaat ie eerst nog even boodschappen doen bij de Appie :)
Gibson88dinsdag 24 juni 2025 @ 10:01
Gekke Jos toch :')
Evangeliondinsdag 24 juni 2025 @ 10:08
Wandelen is goed voor je mentale gezondheid zeggen ze
Noberdinsdag 24 juni 2025 @ 10:09
Als dit de safetycar is...

yoyPvY4.png

Via
1sI1tky.jpeg
Hiddendoedinsdag 24 juni 2025 @ 10:11
quote:
10s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:51 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Niet de eerste Jos trouwens die moeite heeft op de aangewezen baan te blijven.
O ja. Hoe ging dat ook al weer. Was dat niet iets waar ook een parodie van was in een reclamespotje?
Calanddinsdag 24 juni 2025 @ 10:12
Is dit niet gewoon exact hetzelfde nieuwsbericht als vorig jaar?
ootjekatootjedinsdag 24 juni 2025 @ 10:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:58 schreef DrDentz het volgende:

[..]
Was dat niet op tv dat Pieter Storms of Willibrord Frequin zich inzetten voor die mensen omdat het schandalig was dat zij niet mee mochten doen
:Y
Die hadden volgens mij zo’n rolstoel met voorop een fietsmechanisme. Dus leek meer op een fiets en zijn nu de regels zo dat dat verboden is.

Was een hele rel toen.
ootjekatootjedinsdag 24 juni 2025 @ 10:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 10:12 schreef Caland het volgende:
Is dit niet gewoon exact hetzelfde nieuwsbericht als vorig jaar?
Nee, het nieuws nu is dat die vent nog steeds boos is. _O-
Calanddinsdag 24 juni 2025 @ 10:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 10:13 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Nee, het nieuws nu is dat die vent nog steeds boos is. _O-
Oja, ik lees het nu

Wat mij betreft verbieden ze sowieso dat die kansloze snelwandelaars meedoen. Ziet er ook niet uit.
raptorixdinsdag 24 juni 2025 @ 10:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 10:13 schreef ootjekatootje het volgende:

[..]
Nee, het nieuws nu is dat die vent nog steeds boos is. _O-
Zo een vent is natuurlijk een goudmijn voor de pers, je hoeft maar 1 vraag te stellen: Vind u niet beetje overtrokken dat u maar 8 KM per uur mag lopen?
raptorixdinsdag 24 juni 2025 @ 10:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 10:14 schreef Caland het volgende:

[..]
Oja, ik lees het nu

Wat mij betreft verbieden ze sowieso dat die kansloze snelwandelaars meedoen. Ziet er ook niet uit.
En dan "verliezen" ze ook nog meestal van deze gast die gewoon flink door stapt:

https://nos.nl/video/2119(...)egen-op-via-gladiola

Overigens zag ik dat hij ook al eens een Marathon liep in 2:32, wat gewoon bizar snel is ;)
Janneke141dinsdag 24 juni 2025 @ 10:20
Er lopen 45000 man mee die het wel snappen, maar die 15 sneuneuzen die niet begrepen hebben dat de Vierdaagse geen wedstrijd is krijgen ieder jaar opnieuw weer de aandacht. Echt, hoe dan?
Moonversiondinsdag 24 juni 2025 @ 10:41
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 10:20 schreef Janneke141 het volgende:
Er lopen 45000 man mee die het wel snappen, maar die 15 sneuneuzen die niet begrepen hebben dat de Vierdaagse geen wedstrijd is krijgen ieder jaar opnieuw weer de aandacht. Echt, hoe dan?
Hoe is dit anders dan bijvoorbeeld XR of KOZP? daar heb je een heel klein groepje van +/- 100~200 demonstranten menen het te moeten bepalen voor de grotere groep (of zelfs minder, gister waren er 27 demonstranten die de a44 op wilde lopen om te protesteren tegen de NAVO)
Hiddendoedinsdag 24 juni 2025 @ 10:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 10:09 schreef Nober het volgende:
Als dit de safetycar is...

[ afbeelding ]

Via
[ afbeelding ]
Wat heeft die rechtse snol op haar rug? Litteken of tattoo?
xzazdinsdag 24 juni 2025 @ 10:46
Boze Jos klinkt als een pleonasme
Janneke141dinsdag 24 juni 2025 @ 10:47
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 10:41 schreef Moonversion het volgende:

[..]
Hoe is dit anders dan bijvoorbeeld XR of KOZP? daar heb je een heel klein groepje van +/- 100~200 demonstranten menen het te moeten bepalen voor de grotere groep (of zelfs minder, gister waren er 27 demonstranten die de a44 op wilde lopen om te protesteren tegen de NAVO)
Dat is het punt helemaal niet. Die snelwandelaars willen anderen helemaal niks opleggen, die zijn alleen maar met zichzelf bezig. Maar de media besteden op de een of andere manier ieder jaar weer aandacht aan die gasten. Gewoon niet doen. Laat ze lekker voor het zooitje uitrennen als ze dat leuk vinden, maar stop met de suggestie dat dit onderdeel van de wandelvierdaagse hoort te zijn.
RM-rfdinsdag 24 juni 2025 @ 10:58
quote:
Beers baalt er nog steeds van hoe het allemaal is gelopen
quote:
Toen het daar verder uit de hand liep
quote:
"Gewoon een beetje mijn gang gaan ...
quote:
De zaak is voor mij gelopen
quote:
Zij moeten nu de eerste stap zetten
quote:
Ik zet mijn voet dwars
quote:
Ze lopen achter de feiten aan
Artikel had nog erg veel meer potentie om er een lopend geheel van te maken.
Glazenmakerdinsdag 24 juni 2025 @ 15:05
Ik ben blij niet zo permanent boos als Jos te zijn.
Mubassiedinsdag 24 juni 2025 @ 15:28
Vroeger stak Jos waarschijnlijk zijn vinger ook niet op in de klas, maar begon hij gelijk te roepen.

Jos is (ver)zuur(d).
Toine51dinsdag 24 juni 2025 @ 15:30
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:01 schreef Pizzakoppo het volgende:
Wat een gek joh. Lijkt wel een wielrenner.
Bedankt, daar gaat mijn koffie..
_O-
fluitbekzeenaald2.0dinsdag 24 juni 2025 @ 18:36
quote:
Volgens marsleider Henny Sackers had Beers zich gewoon aan mogen melden en is het zijn eigen keuze dat hij dat niet heeft gedaan.
Hij had zelfs gewoon weer mee kunnen doen, kiest ervoor om dat niet te doen en is daar dus ook nog boos over _O- Leuke man wel, kun je lekker mee relativeren. Wat zullen ze hem missen.
Lord_Vetinaridinsdag 24 juni 2025 @ 18:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:03 schreef Luckyseven het volgende:
Tsja, wat verwacht je als je mensen met de dood bedreigd.

Maar ook, een safetycar voor een wandeling.. De rubbertegel maatschappij is wel erg door aan het slaan.
Zucht. :N
Hugo862dinsdag 24 juni 2025 @ 19:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 18:59 schreef Lord_Vetinari het volgende:

[..]
Zucht. :N
Tja, die safety car rijdt blijkbaar sinds 2023. Ik neem aan dat daarvoor met enige regelmaat een deelnemer is platgereden.
Cockwhaledinsdag 24 juni 2025 @ 19:24
Bolle Jos doet ook al niet mee. En Jos Brink is dood. 't Is toch wat met die Josjes.
Weltschmerzdinsdag 24 juni 2025 @ 19:25
Loop naar de maan.
qlteldinsdag 24 juni 2025 @ 20:06
Daar heeft Jos vooral zichzelf mee..

Gelukkig kan er zo weer een debutant meer meedoen. Goed bezig, Jos.
Toine51dinsdag 24 juni 2025 @ 20:14
Heb ook de 4daagse gelopen, én uitgelopen, en daar waren 's morgens ook altijd dezelfde figuren die zichzelf naar voren wurmden om maar als 1ste starten en zo snel mogelijk te finishen...
Daar zal Jos ook wel bij hebben gezeten..

Terwijl het leukste aan de 4 daagse het lopen door de dorpen is en te genieten van de mensen en alles erom heen...
Nebelwerferdinsdag 24 juni 2025 @ 21:44
Klinkt als een echte winnaar die Jos..
TweedeKlumdinsdag 24 juni 2025 @ 22:54
Wees geen Jos.
vaarsuviusdinsdag 24 juni 2025 @ 23:51
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 juni 2025 09:13 schreef Zoddie het volgende:
barricades hebben weggehaald.
in deze tijden denk ik eerder aan barricades opwerpen ipv weghalen


nog een tip voor Jos stop met dat knullige wandelen ga een marathon lopen, dan mag je net zo snel gaan als je kunt