Dat zou de snelste formatie zijn sinds Balkenende 3. (Tenzij ze gaan formeren tijdens het kerstreces, 19 december tot 12 januari...)quote:
Is vaak genoeg zo geweest bij linkse kabinetten + kabinetten tussen sociaaldemocraten en christendemocraten.quote:Op zondag 15 juni 2025 16:35 schreef marc0871 het volgende:
Kunnen ze niet beter al die partijen opheffen en ministers aanstellen naar competentie?
Een generaal op defensie,
Een stedenbouwkundige op wonen en/of verkeer en waterstaat,
Een hoogleraar geneeskunde op gezondheid.
Een bioloog op natuur,
Zoiets.
Aan de andere kant hadden we natuurlijk ook jarenlang een schoolmeester als MPquote:Op zondag 15 juni 2025 16:48 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Is vaak genoeg zo geweest bij linkse kabinetten + kabinetten tussen sociaaldemocraten en christendemocraten.
Alleen vaak niet bij liberalen met een paar uitzonderingen, zoals Els Borst op volksgezondheid.
Vaakst bij het CDA en de voorgangers, zoals KVP.
Bij liberale regeringen zoals de laatste jaren zul je natuurlijk niet veel mensen in de arbeidersklasse terugvinden als minister.
Een generaal is niet per definitie geschikt voor politieke vraagstukken bij defensie.quote:Op zondag 15 juni 2025 16:35 schreef marc0871 het volgende:
Kunnen ze niet beter al die partijen opheffen en ministers aanstellen naar competentie?
Een generaal op defensie,
Een stedenbouwkundige op wonen en/of verkeer en waterstaat,
Een hoogleraar geneeskunde op gezondheid.
Een bioloog op natuur,
Zoiets.
Het formatieproces bestaat uit 2 hoofdstappen: de informateur die te werk gaat en daarna de formateur om het kabinet vorm te geven.quote:Op zondag 15 juni 2025 14:46 schreef Mikeytt het volgende:
29 oktober verkiezingen, dan uitslag, dan formeren, dan ministers aanstellen...
Wanneer zullen we een regering hebben?![]()
Ik gok 17 augustus 2026
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |