Vanaf vrijdag bevindt Nederland zich in het warmste deel van de luchtsoort. Het wordt landelijk warmer dan 25 graden en regionaal liggen de maximale temperaturen tussen de 29 en 32 graden. In het noorden lijkt het een tikkeltje minder warm te worden, maar nog steeds vrij zomers. De wind is veelal zwak en er is weinig bewolking, wat bijdraagt aan een zomerse weerbeleving. De aangevoerde lucht is ook relatief vochtig, waardoor het benauwd aanvoelt en onweersbuien kunnen vormen.
Onweerkansen
Zaterdag zijn de omstandigheden vergelijkbaar, maar valt het hoogtepunt van de warmte eerder op de dag door de stijgende kans op onweer. Op de kustgebieden na wordt het regionaal 28-31 graden. Aan de westkust is meer bewolking aanwezig en komt de wind uit het zuidwesten, waardoor de warmste lucht die omgeving niet goed kan binnendringen. Later op de dag wordt het een strijd tussen de warme luchtsoort in het oosten en de koelere luchtsoort die oprukt vanuit het westen. Op het grensvlak van deze luchtsoorten vindt veel dynamiek plaats en kunnen stevige buien ontstaan.
exacte timing en locatie van de onweersbuien is nog niet met zekerheid te zeggen. Er zullen zich ook zware onweersbuien kunnen voordoen in deze toestand van de atmosfeer. Op dit moment wordt er zaterdag op grotere schaal onweer verwacht dan vrijdag, maar op beide dagen kan het lokaal flink gaan spoken.
Terreur buien
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter:
https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram:
https://www.instagram.com/edwinkr83/