Dat is pertinent onjuist. Palestijnen beschouwen zich tot halverwege de jaren 60 als onderdeel van een Pan-Arabische natie. Als de Arabieren de Israëlische onafhankelijkheidsoorlog hadden gewonnen, is het aannemelijk dat Egypte, Jordanië en Syrië het gebied hadden verdeeld.quote:Op donderdag 5 juni 2025 22:16 schreef Chadi het volgende:
[..]
Dan was er waarschijnlijk een Palestijnse staat zoals het mandaat beschreef.
Wat lul jij met je verdedigende aanval?quote:Op vrijdag 6 juni 2025 08:54 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Sorry dat ik het zo zeg.... Maar jij bent echt volledig de weg kwijt.
Wat een waanideeen en illusies...
Dus het wegvagen van een compleet gebied noem jij niet disproportioneel?
Het platgooien van alle burger voorzieningen, zoals ziekenhuizen en scholen, vind jij niet disproportioneel?
Het executeren van burgers die voedsel ophalen. Het compleet blokkeren van voedsel en water. Dat noem jij niet disproportioneel?
Een verdedigende aanval van Hamas op 7 okt is een logische reden voor al 1,5 jaar moord, wegvagen en alle ellende in Gaza? Dat noem jij niet disproportioneel?
Man.... Als jij niet geld krijgt van Israël voor dit soort onzin???
Dan is er iets anders heel erg mis.
Ook dit is onzin. De meeste Joden op de Westoever wonen er juist vanwege de goedkope huizenprijzen.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:13 schreef Chadi het volgende:
[..]
Denk je dat een kolonist graag onder Palestijns bestuur wil vallen. Ze gaan daar niet wonen omdat er geen huisvesting is in Israël. Ze zijn meestal ook kolonist van beroep.
Gesubsidieerd door een groep die graag wil dat ze daar gaan wonen. Zonder deze subsidies is het gewoon net zo duur of duurder omdat de intra ook nog eens ontbreekt.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:38 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Ook dit is onzin. De meeste Joden op de Westoever wonen er juist vanwege de goedkope huizenprijzen.
Dat iemand dat uit zijn toetsenbord krijgt.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:37 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Wat lul jij met je verdedigende aanval?
IDF meldde twee dagen geleden dat ze 50% van het gebied onder controle hebben. Als ze dit uitbreiden is daar de uitgelezen mogelijkheid om hamas en andere gewapende groeperingen definitief machteloos te maken en het gebied bestuurlijk een lange termijn te geven.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 08:36 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat is zo. Punt is echter dat het onmogelijk slechter of erger dan Hamas kan worden. Dan kan je net zo goed gokken op "de ander" en kijken wat eruit komt.
Als Hamas valt, gaat iemand de macht overnemen. En dat is in Gaza altijd bloedig omdat een vredesmacht VOOR een machtsovername daar is uitgesloten.
Huh? De vraag was toch wat er zou zijn gebeurd als er nooit een Israelische staat zou zijn opgericht, of vergis ik me?quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:35 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Dat is pertinent onjuist. Palestijnen beschouwen zich tot halverwege de jaren 60 als onderdeel van een Pan-Arabische natie. Als de Arabieren de Israëlische onafhankelijkheidsoorlog hadden gewonnen, is het aannemelijk dat Egypte, Jordanië en Syrië het gebied hadden verdeeld.
We hebben hier een werkloze premier, misschien kan die wat betekenen.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:41 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
IDF meldde twee dagen geleden dat ze 50% van het gebied onder controle hebben. Als ze dit uitbreiden is daar de uitgelezen mogelijkheid om hamas en andere gewapende groeperingen definitief machteloos te maken en het gebied bestuurlijk een lange termijn te geven.
Schoof zou net zo slagvaardig zijn in Gaza als Abbas op de Westelijke Jordaanoever.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:43 schreef Richestorags het volgende:
[..]
We hebben hier een werkloze premier, misschien kan die wat betekenen.
Ik denk überhaupt dat er geen Palestina meer komt. Fatah en Hamas hebben een bloedhekel aan elkaar.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:41 schreef Chadi het volgende:
[..]
Gesubsidieerd door een groep die graag wil dat ze daar gaan wonen. Zonder deze subsidies is het gewoon net zo duur of duurder omdat de intra ook nog eens ontbreekt.
Maar denk je dat ze accepteren dat ze onderdeel worden van een palestina?
Ja klopt: die man is een complete idioot. Geen land had zo'n aanval geaccepteerd. Het komt op mij over dat Polen de boeman zou zijn in de Tweede Wereldoorlog, omdat er 10 miljoen Duitsers zijn verdreven na de Tweede Wereldoorlog.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:41 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat iemand dat uit zijn toetsenbord krijgt.
Verdediging is alleen in reactie op een directe aanval, zoals bijvoorbeeld in Oekraïne. Een ander kenmerk van verdediging is dat je de aanval poogt af te slaan of de aanvaller zelfs probeert te overwinnen, maar dan wordt het een tegenaanval genoemd. Beide kenmerken was hier geen sprake van, noch het doel. Terreur zaaien was het doel of "wraak" nemen.
Ja, daarom gaan we nu ook even uit van een scenario waarin Fatah en Hamas niet meer bestaan, en een Europese coalitie voorlopig de Palestijnse gebieden bestuurt, in ruil voor wederopbouw, etc. (als stip op de horizon).quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:49 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Ik denk überhaupt dat er geen Palestina meer komt. Fatah en Hamas hebben een bloedhekel aan elkaar.
Europa gaat Gaza wederopbouwen? Dat is nieuw voor mij.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:56 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Ja, daarom gaan we nu ook even uit van een scenario waarin Fatah en Hamas niet meer bestaan, en een Europese coalitie voorlopig de Palestijnse gebieden bestuurt, in ruil voor wederopbouw, etc. (als stip op de horizon).
Dan hadden de moslims FATAH en HAMAS daar elkaar uitgemoordquote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:42 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Huh? De vraag was toch wat er zou zijn gebeurd als er nooit een Israelische staat zou zijn opgericht, of vergis ik me?
Dan was er ook geen, of veel minder Palestijns zelfbewustzijn geweest. Vraag me af of dat volk dan überhaupt verenigd zou zijn. Aangezien het onder Arafat pas echt in een stroomversnelling gekomen is.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:42 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Huh? De vraag was toch wat er zou zijn gebeurd als er nooit een Israelische staat zou zijn opgericht, of vergis ik me?
Die zouden niet bestaan hebben zonder Israël.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:59 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dan hadden de moslims FATAH en HAMAS daar elkaar uitgemoord
Nee joh, want die "verzetsbewegingen" of "terroristische organisaties" waren dan nooit ontstaan natuurlijk!quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:59 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dan hadden de moslims FATAH en HAMAS daar elkaar uitgemoord
Voor ons ook hoor, het is een hypothetisch "what if" scenario.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:59 schreef capricia het volgende:
[..]
Europa gaat Gaza wederopbouwen? Dat is nieuw voor mij.
quote:Op vrijdag 6 juni 2025 10:06 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Nee joh, want die "verzetsbewegingen" of "terroristische organisaties" waren dan nooit ontstaan natuurlijk!
Hezbollah ook nietquote:Op vrijdag 6 juni 2025 10:04 schreef capricia het volgende:
[..]
Die zouden niet bestaan hebben zonder Israël.
Het M-O zonder Israël zou wel een heel andere dynamiek gehad hebben. Ook de rol van Iran zou dan anders zijn geweest.
Correct.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 10:03 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan was er ook geen, of veel minder Palestijns zelfbewustzijn geweest. Vraag me af of dat volk dan überhaupt verenigd zou zijn. Aangezien het onder Arafat pas echt in een stroomversnelling gekomen is.
Mocht er een Palestina komen denk je dat ze daar onderdeel van willen worden?quote:Op vrijdag 6 juni 2025 09:49 schreef Opnaarutrecht het volgende:
[..]
Ik denk überhaupt dat er geen Palestina meer komt. Fatah en Hamas hebben een bloedhekel aan elkaar.
De Palestijnse identiteit anno 2025 is een legitieme en diepgewortelde nationale identiteit, gesmeed door een gedeelde geschiedenis, cultuur, taal en, in belangrijke mate, door een gezamenlijke politieke strijd en het collectieve trauma van de Nakba.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 10:15 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Correct.
Zoals we weten van dit artikel uit Trouw in 1977, was dit zelfbewustzijn er zelfs in de jaren 1970 nog amper.
[ afbeelding ]
Je kunt je nog altijd de vraag stellen in hoeverre de Palestijnse indentiteit zelf nu anno 2025 oprecht is, de Palestijnse samenleving bestaat uit familie clans, waarvan velen hun origine buiten dit gebied hebben.
Dat zou er dus niet geweest zijn, zonder Israël. Die "gezamenlijke politieke strijd en het collectieve trauma van de Nakba."quote:Op vrijdag 6 juni 2025 10:24 schreef Hallulama het volgende:
[..]
De Palestijnse identiteit anno 2025 is een legitieme en diepgewortelde nationale identiteit, gesmeed door een gedeelde geschiedenis, cultuur, taal en, in belangrijke mate, door een gezamenlijke politieke strijd en het collectieve trauma van de Nakba.
De aanwezigheid van sterke familiebanden en de diverse historische oorsprong van de bevolking doen hier niets aan af. Deze elementen zijn juist onderdeel van de rijke en complexe textuur van de Palestijnse samenleving.
Het in twijfel trekken van de "oprechtheid" van deze identiteit op basis van deze argumenten getuigt van een gebrek aan inzicht in de processen van natievorming en negeert de doorleefde realiteit van miljoenen Palestijnen.
Een opbouwende kritische benadering erkent de complexiteit en de verschillende lagen van identiteit, in plaats van deze te gebruiken om de legitimiteit ervan te ondergraven.
Ja klopt, maar @HowardRoark had het dan ook over "nu anno 2025".quote:Op vrijdag 6 juni 2025 10:37 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat zou er dus niet geweest zijn, zonder Israël. Die "gezamenlijke politieke strijd en het collectieve trauma van de Nakba."
De processen zouden dan dus anders gelopen hebben. De 'Palestijnse identiteit' is dan nog maar de vraag.
Dat laatste, denk ik. Opgezwolgen door een ander land.quote:Op vrijdag 6 juni 2025 10:46 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Ja klopt, maar @:HowardRoark had het dan ook over "nu anno 2025".
Zonder Israël is het inderdaad een hele goede vraag hoe het zou zijn afgelopen met het Mandaatgebied Palestina. Zou het nog hebben bestaan? Zou het zijn uitgegroeid tot een land? Of zou het zijn opgezwolgen door omliggende landen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |