FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Menselijk schild; goed bezig Israël!
YoopYzaterdag 24 mei 2025 @ 23:39
Mooi weer olie op het vuur, jongens!
Wat een malloten. Ik begin steeds meer het idee van Trump om daar een toeristische trekpleister van te maken te waarderen.

Read it and weep:

Israëlisch leger zou Palestijnse burgers als menselijk schild gebruiken
Door onze nieuwsredactie
24 mei 2025 om 20:59
Update: 2 uur geleden

Het Israëlische leger gebruikt Palestijnse burgers stelselmatig als "menselijk schild" door ze gebouwen en tunnels te laten inspecteren op explosieven en militanten. Dat blijkt uit interviews van persbureau AP. Hoge Israëlische officieren zouden hiervan afweten en zelfs opdracht ertoe geven.
Een van de Palestijnen met wie het persbureau heeft gesproken moest in het noorden van Gaza huizen betreden om te controleren of er schutters binnen waren. "Ze sloegen me en zeiden dat ik geen keuze had", zei Ayman Abu Hamadan. "Anders zouden ze me doden."

De 36-jarige Palestijnse man kreeg een legeruniform aan en er werd een camera vastgemaakt aan zijn voorhoofd. De soldaten stonden achter hem en gingen naar binnen als de kust veilig bleek. Dat heeft Hamadan zeventien dagen achter elkaar gedaan. De nachten moest hij vastgebonden doorbrengen in een donkere kamer.

AP heeft in totaal met zeven Palestijnen gesproken die door Israëlische militairen gevangen werden gehouden en ingezet bij hun missies in Gaza en de bezette Westelijke Jordaanoever. Ook hebben twee Israëlische militairen in interviews toegegeven dat ze hieraan hebben meegewerkt. Het inzetten van burgers tijdens oorlogen is verboden door het internationaal recht.

Dit blijken geen unieke situaties. Volgens de geïnterviewde Palestijnen en militairen worden Palestijnse burgers stelselmatig gedwongen om als "menselijk schild" te dienen. Een van de militairen zegt zelfs dat bijna ieder Israëlisch peloton "een Palestijn gebruikt om te zien of locaties veilig zijn."

'Een mug meenemen'
Kort na de aanslag van Hamas op Israël op 7 oktober 2023, zagen de geïnterviewde Israëlische militairen voor het eerst dat Palestijnen werden gebruikt bij hun missies. Halverwege 2024 was de methode volgens hen binnen het hele leger geïmplementeerd.

Via de radioverbinding werd regelmatig gesproken over het "meenemen van een mug", waarmee werd gedoeld op een Palestijnse burger. Die orders zouden ook van bevelvoerende officieren zijn gekomen. De militairen, die niet meer actief zijn in Gaza, zeggen dat deze methode munitie bespaarde en ervoor zorgde dat operaties sneller gingen. Ook zouden er minder gevechtshonden gewond zijn geraakt en gedood.

Een van de Israëlische militairen zei tegen AP dat zijn team had geweigerd om een Palestijnse burger in te zetten bij een missie. Maar hun werd verteld dat ze geen andere keuzen hadden. Ook zou hun leidinggevende hebben gezegd dat ze zich geen zorgen hoeven te maken over het internationaal recht.
Mylenezaterdag 24 mei 2025 @ 23:41
Dat doen ze eigenlijk al jarenlang.
augurk2025zaterdag 24 mei 2025 @ 23:44
Israhel :r
SpaceOddityzaterdag 24 mei 2025 @ 23:45
Inshallah, lieve mensen, de islamitische (de enige echte) god is groot he?
Noberzaterdag 24 mei 2025 @ 23:51
Hamas zet wel menselijke schilden in maar daar zul je TS niet selectief verontwaardigd over zien doen.
Akkerdjiezaterdag 24 mei 2025 @ 23:53
Het is nog even wachten op enig bewijs uiteraard. De propaganda aan beide kanten is enorm.
TheJanitorzaterdag 24 mei 2025 @ 23:54
Als het waar zou zijn zou Allah wel ingrijpen als machtigste God.
luxerobotszaterdag 24 mei 2025 @ 23:56
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 mei 2025 23:53 schreef Akkerdjie het volgende:
Het is nog even wachten op enig bewijs uiteraard. De propaganda aan beide kanten is enorm.
Genoeg bronnen die het onderbouwen.

quote:
AP heeft in totaal met zeven Palestijnen gesproken die door Israëlische militairen gevangen werden gehouden en ingezet bij hun missies in Gaza en de bezette Westelijke Jordaanoever. Ook hebben twee Israëlische militairen in interviews toegegeven dat ze hieraan hebben meegewerkt. Het inzetten van burgers tijdens oorlogen is verboden door het internationaal recht.

Dit blijken geen unieke situaties. Volgens de geïnterviewde Palestijnen en militairen worden Palestijnse burgers stelselmatig gedwongen om als "menselijk schild" te dienen. Een van de militairen zegt zelfs dat bijna ieder Israëlisch peloton "een Palestijn gebruikt om te zien of locaties veilig zijn."

(...)

Verschillende mensenrechtenorganisaties sloegen al eerder alarm hierover. Volgens hen komt dit al tientallen jaren voor in Gaza en op de bezette Westelijke Jordaanoever. Het Israëlische hooggerechtshof heeft in 2005 verboden om Palestijnse burgers te gebruiken in militaire operaties.

Toch kwam het nog steeds voor, stelde onder meer Breaking the Silence. Dat is een klokkenluidersgroep bestaande uit voormalig Israëlische militairen.
https://www.nu.nl/buitenl(...)child-gebruiken.html
Montaguizaterdag 24 mei 2025 @ 23:59
Aldus het Hamas propaganda kanaal.
Akkerdjiezondag 25 mei 2025 @ 00:02
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 mei 2025 23:56 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Genoeg bronnen die het onderbouwen.
[..]

Er zijn dus signalen, maar geen bewijs.
Enkele palestijnen zijn geinterviewd, die om een of andere reden gevangen zijn genomen maar daarna weer vrijgelaten, die met compromitterende info weg konden lopen. Mja, zou kunnen, maar in deze situatie ga ik hier niet blind op varen. Daar ga je geen rechter mee overtuigen iig. Die israelische lui die getuigen gooien wat meer gewicht in de schaal. Als het al gebeurt lijkt het niet op grote schaal te gebeuren, wat er gesuggereerd wordt met het artikel. Kritisch denken is belangrijk in oorlog.

Edit: mocht dit toch daadwerkelijk stelselmatig gebeuren zoals het artikel claimt, is dit uiteraard schandalig, voordat mensen gaan zeggen dat ik islamofoob ben of israelaanghanger of weet ik het.

[ Bericht 4% gewijzigd door Akkerdjie op 25-05-2025 00:15:03 ]
Halconzondag 25 mei 2025 @ 00:46
Logisch, ze hebben ervaring met het spelen van menselijk schild voor Hamas.
RotatoRzondag 25 mei 2025 @ 00:49
Waarom worden wij doodgegooid met berichten over een religieuze stammenstrijd 3500km verderop?
gwn_een_userzondag 25 mei 2025 @ 01:02
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 00:49 schreef RotatoR het volgende:
Waarom worden wij doodgegooid met berichten over een religieuze stammenstrijd 3500km verderop?
Drxxzondag 25 mei 2025 @ 01:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 mei 2025 23:51 schreef Nober het volgende:
Hamas zet wel menselijke schilden in maar daar zul je TS niet selectief verontwaardigd over zien doen.
Terroristen doen het ook, dus dan mogen hunnie het ook. Goeiste logica pik. ^O^
Drxxzondag 25 mei 2025 @ 01:16
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 mei 2025 23:41 schreef Mylene het volgende:
Dat doen ze eigenlijk al jarenlang.
Frappant dat het nu nieuws is terwijl dit al jaren zo gaat inderdaad.
Repentlesszondag 25 mei 2025 @ 01:31
quote:
9s.gif Op zondag 25 mei 2025 01:15 schreef Drxx het volgende:

[..]
Terroristen doen het ook, dus dan mogen hunnie het ook. Goeiste logica pik. ^O^
Als iemand aangeeft dat het aan de andere kant ook gebeurt (maar waarbij men dan hun eigen burgers daarvoor inzet/hiertoe dwingt om er vervolgens schande van te spreken als ze daarbij om het leven komen), dan zeg je mijns inziens niet dat zij het daarom ook 'mogen'.

Het is alleen niet zo gek om aan te geven dat het selectieve verontwaardiging is als je de ene kant daarvoor veroordeelt en de andere kant buiten beschouwing laat, alsof dit eenzijdig is. In die zin is het dan ook wel opvallend dat deze passage uit het artikel is weggelaten uit de OP:

quote:
'Israël beschuldigt Hamas terecht, maar doet hetzelfde'
Verschillende mensenrechtenorganisaties sloegen al eerder alarm hierover. Volgens hen komt dit al tientallen jaren voor in Gaza en op de bezette Westelijke Jordaanoever. Het Israëlische hooggerechtshof heeft in 2005 verboden om Palestijnse burgers te gebruiken in militaire operaties.

Toch kwam het nog steeds voor, stelde onder meer Breaking the Silence. Dat is een klokkenluidersgroep bestaande uit voormalig Israëlische militairen. "Israël beschuldigt Hamas terecht van het gebruiken van burgers als menselijk schild, maar hun eigen soldaten doen precies hetzelfde", zei uitvoerend directeur Nadav Weiman tegen AP.

Israël beschuldigt Hamas van het grote aantal dodelijke slachtoffers in Gaza, doordat de militante beweging zich schuil zou houden in tunnels onder ziekenhuizen en woonwijken.
Telefoonvorkzondag 25 mei 2025 @ 01:34
Journalist loopt richting Palestein.
Hamas figuur zegt tegen Palestein: "zeg wat ons uitkomt, of jij en jouw familie gaan eraan."
Palestein: "Ok. Ik doe wat je wilt."

Hamas is een terroristische organisatie. Dit zijn mensen die bereid zijn tot alles om hun zin te krijgen. Als dat betekent dat ze één van hun eigen mensen en zijn hele familie moeten vermoorden omdat hij iets onwelgevalligs zegt (zoals de waarheid), dan zij het zo.

Blijkbaar wordt dit soort ongein behoorlijk uit het oog verloren hier en in de MSM.

Dat het in die regio rommelt, snap ik best, dat doet het al bijna 80 jaar. Maar dit komt mij gewoon over als een leugen.
AchJazondag 25 mei 2025 @ 01:40
Als de locals ergens niet naar binnen willen of niet door een bepaald gebied willen lopen weet je dat het foute boel is.

Maar goed, nul bewijs verder.
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 01:45
Nul bewijs en dit is wat Hamas met heel Gaza doet, per definitie. Door daar te zitten, tunnels onder Gaza aan re leggen, ziekenhuizen en scholen te gebruiken voor hun doeleinden, wapens daar op te slaan, wapens daar te maken etc.
Drxxzondag 25 mei 2025 @ 01:49
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 01:31 schreef Repentless het volgende:

[..]

Het is alleen niet zo gek om aan te geven dat het selectieve verontwaardiging is als je de ene kant daarvoor veroordeelt en de andere kant buiten beschouwing laat, alsof dit eenzijdig is.
Toch wel. Het is compleet logisch dat wij onze bondgenoten tegen een hogere standaard houden dan letterlijke terroristen.

Tenzij...
Repentlesszondag 25 mei 2025 @ 02:01
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 01:49 schreef Drxx het volgende:

[..]
Toch wel. Het is compleet logisch dat wij onze bondgenoten tegen een hogere standaard houden dan letterlijke terroristen.

Tenzij...
Gezien de insteek van het topic vermoed ik niet dat dit vanuit een gevoel van bondgenootschap en het elkaar daarbij aan hogere standaarden houden is geopend.
mscholzondag 25 mei 2025 @ 06:06
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 00:49 schreef RotatoR het volgende:
Waarom worden wij doodgegooid met berichten over een religieuze stammenstrijd 3500km verderop?
omdat we vinden dat israel tot de westerse wereld behoort?
sp3czondag 25 mei 2025 @ 06:34
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 01:16 schreef Drxx het volgende:

[..]
Frappant dat het nu nieuws is terwijl dit al jaren zo gaat inderdaad.
Dit verhaal gaat bij iedere israelische oorlog daar

Om de zoveel tijd klagen ze wat mensen aan en dan hoor je er niks meer over

Probleem is dat daar overal waar je aanklopt het risoco loopt dat er iemamd blind dwars door de voordeur begint te schieten ... woonhuis, ziekenhuis, kinderdagverblijf maakt niet uit en het alternatief is bij iedere verdachte kampong gelijk met een 40mm granaat aan te kloppen

Dat mag dan weer wel ...
raptorixzondag 25 mei 2025 @ 06:39
Ik heb met 33 Israëlische militairen gesproken die zeggen dat ze dit niet doen.
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 06:44
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 06:39 schreef raptorix het volgende:
Ik heb met 33 Israëlische militairen gesproken die zeggen dat ze dit niet doen.
Ik heb net een group call gehad met 84 Palestijnen die zeggen dat ze dat wel doen.
MichaelScottzondag 25 mei 2025 @ 07:14
Volkomen begrijpelijk als het zo is.

Dit soort dingen gebeurt overal.
Hallulamazondag 25 mei 2025 @ 07:55
Ja, jeetje, nou, ik heb daar natuurlijk wel een mening over. Maar voordat ik die hier ventileer, even serieus: hoeveel symptomen van deze honderd jaar oude ziekte gaan we nog bediscussiëren in deze praatgroep?

Wanneer gaan we het eindelijk eens hebben over genezing? Zo niet, zien we dan niet hoe knettergek we zelf zijn?

We zitten hier met z’n allen als een stel hysterische circusapen te krijsen over wie nou eigenlijk het grootste k#twijf is in het Midden-Oosten. Ondertussen worden daar al honderd jaar lang mensen opgeblazen en afgeschoten alsof het een live versie van Duck Hunt is, maar dan zonder die lachende k#thond.

Maar goed, als we dan toch zo doorgaan, als het hele Midden-Oosten straks één grote radioactieve puinzooi is, kunnen we in ieder geval nog wel op ons grafstenen laten butsen: ‘Tja, maar ik had wel het morele gelijk, hè?’
Hyaenidaezondag 25 mei 2025 @ 08:10
Gewoon geen aandacht besteden aan dit soort domme idiote landen, laat ze elkaar gewoon afmaken daar.
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 08:11
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 01:45 schreef Richestorags het volgende:
Nul bewijs en dit is wat Hamas met heel Gaza doet, per definitie. Door daar te zitten, tunnels onder Gaza aan re leggen, ziekenhuizen en scholen te gebruiken voor hun doeleinden, wapens daar op te slaan, wapens daar te maken etc.
Je maakt jezelf weer onsterfelijk belachelijk.

SPOILER
quote:
One alleged victim, Abu Hamadan, said he was detained in August after being separated from his family, and soldiers told him he had help with a “special mission”. For 17 days he was forced to help search houses and inspect every hole in the ground for tunnels, he said.

Soldiers stood behind him and, once it was clear, entered the buildings to damage or destroy them, he said.

The two Israeli soldiers who spoke to the AP – and a third who provided testimony to Breaking the Silence – said commanders were aware of the use of human shields and tolerated it, with some giving orders to do so. Some said it was referred to as the “mosquito protocol” and that Palestinians were also referred to as “wasps” and other dehumanising terms.

The soldiers, who said they were no longer serving in Gaza, claimed the practice sped up operations, saved ammunition and spared combat dogs from injury or death.

In October, the Guardian collected testimonies from former Palestinian detainees which were largely consistent with the reporting by AP. The IDF said the investigations were ongoing but provided no more details.
https://www.theguardian.c(...)y-its-forces-in-gaza
Iedereen is het erover eens hier dat Hamas dit ook doet en dat dat verschrikkelijk is.
Waarom is het dan zo godvergeten onmogelijk om iets negatiefs over de Israëlische oorlogsvoering te zeggen?
Tjoentzondag 25 mei 2025 @ 08:15
Ooit een nette oorlog gezien? Nee.
Nou dat is je antwoord. Ja, ook Israël zal overtredingen begaan en dat mag gewoon benoemd worden.
Mubassiezondag 25 mei 2025 @ 08:45
Misschien kan TS de bron even toevoegen?

Oorlog is oorlog.
Nebelwerferzondag 25 mei 2025 @ 08:49
Het is toch al jaar en dag duidelijk dat beide kanten smerige tactieken erop nahouden? Je kan wel gaan blèren om bewijs maar de signalen lijken me significant.
Het lijkt me ook iets wat je gaat verzinnen als je al 5 makkers kwijt bent geraakt en je hebt toevallig wat burgers tot je beschikking. Maakt dingen nog niet ok natuurlijk.
Nattekatzondag 25 mei 2025 @ 08:52
Hoe betrouwbaar is deze bron? Hamas heeft wel vaker lulverhalen de wereld in geholpen die door alle media blindelings worden overgenomen, dus ik weet het niet.
Lospedrosazondag 25 mei 2025 @ 08:55
Tijd dat beide partijen daar uit dat gebied worden verwijderd.
Jullie hebben het 80 jaar geprobeerd, is niet gelukt en nou oprotten.
Fietsenrekzondag 25 mei 2025 @ 08:55
quote:
4s.gif Op zaterdag 24 mei 2025 23:45 schreef SpaceOddity het volgende:
Inshallah, lieve mensen, de islamitische (de enige echte) god is groot he?
Geen enkele God is groot. Er bestaat namelijk geen God. Maar als ik dan moest kiezen tussen een geloof, zou ik voor het Boeddhisme kiezen.
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 09:05
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 08:11 schreef Fretwork het volgende:

[..]
Je maakt jezelf weer onsterfelijk belachelijk.
Lang niet zo belachelijk als degenen die Gaza niet kunnen aanwijzen op een kaart, de geschiedenis van het conflict niet kennen, misdaden in naam van het communisme goedpraten en een schrikbarend slechte kennis hebben omtrent andere conflicten.

quote:
Het zal best dat dit gebeurt en dat is verschrikkelijk. Oorlog is vies en smerig en verschrikkelijk. Hamas heeft Israël geen keus gelaten. Ik betwijfel alleen de accuratie van de bron.

quote:
Iedereen is het erover eens hier dat Hamas dit ook doet en dat dat verschrikkelijk is.
Dat zal je verbazen.

quote:
Waarom is het dan zo godvergeten onmogelijk om iets negatiefs over de Israëlische oorlogsvoering te zeggen?
Je handelt in bad faith. Ik heb talloze keren Netanyahu veroordeeld, de settlers en de bescherming die ze soms genieten, de wappies die in de Israëlische regering zitten. Voor rupsjes nooit genoeg zoals jij heeft me dat al talloze keren het label "pro-genocide" en "pro-Israël" opgeleverd. Ik ben wel klaar met hysterici als jij. Of je accepteert dat mensen niet exact jouw script volgen omtrent dit conflict, of je treedt alleen maar met je eigen bubbel in discussie. Dit is POL niet.
bianconerizondag 25 mei 2025 @ 09:08
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 01:40 schreef AchJa het volgende:

Maar goed, nul bewijs verder.
Misschien het artikel lezen voor je met dit komt.
opgebaardezondag 25 mei 2025 @ 09:09
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 08:52 schreef Nattekat het volgende:
Hoe betrouwbaar is deze bron? Hamas heeft wel vaker lulverhalen de wereld in geholpen die door alle media blindelings worden overgenomen, dus ik weet het niet.
Het is van het AP https://apnews.com/articl(...)a1123f26ffada159701c
In oktober was het CNN https://www.cnn.com/2024/(...)l-military-gaza-intl
In augustus Haaretz met een onderzoeksartikel.
https://www.haaretz.com/i(...)fd-a7f5-7db6b99e0000

Behoorlijk veel soldaten die over de MO praten en een aantal soldaten worden onderzocht. Alleen de soldaten geven aan dat het geen incidenten zijn maar van hoger hand wordt opgelegd. Zie dat Haaretz artikel

B'tselem heeft in de afgelopen paar decennia tientallen voorbeelden gedocumenteerd en de socials staan vol met beelden.

Wie nog steeds denkt dat dit niet gebeurd bij het meest morele leger ooit houdt denk ik zichzelf voor de gek
Lospedrosazondag 25 mei 2025 @ 09:10
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 08:55 schreef Fietsenrek het volgende:

[..]
Geen enkele God is groot. Er bestaat namelijk geen God. Maar als ik dan moest kiezen tussen een geloof, zou ik voor het Boeddhisme kiezen.
Als ik moest kiezen tussen blauw koos ik rood.
bianconerizondag 25 mei 2025 @ 09:22
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:20 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
En pro Palestina en Pro Hamas is de goede kant zeker? Hahahaha
Pro-Palestina als land is prima. Niets mis mee. Al is niemand die dat nu doet echt pro-Palestina, maar meer pro-vrede.
Niemand is pro-Hamas.
Fietsenrekzondag 25 mei 2025 @ 09:26
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:10 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Als ik moest kiezen tussen blauw koos ik rood.
Ja
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 09:28
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:26 schreef Fretwork het volgende:

[..]
De bron zijn in dit geval Israëlische soldaten, zoals je kan lezen in het nieuwsartikel.

Dit is inderdaad geen Politiek maar Nieuws, lees het nieuws anders eens als je twijfel hebt
Israëlische soldaten. Ok. Is er een transcriptie van het gesprek? Audio-opnames? Is het bekend of ze actief dienen en waar?

Het eerste dat sneuvelt in oorlog is de waarheid maar zolang het anti-Israël is lopen we met het eerste het beste hearsay verhaal weg.
mackinaczondag 25 mei 2025 @ 09:32
Kennelijk heeft Israël gisteren geen voormalig schoolgebouw gebombardeerd en moet nu.nl oud nieuws herbruiken om de haat aan te wakkeren.
Glazenmakerzondag 25 mei 2025 @ 09:32
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 mei 2025 23:53 schreef Akkerdjie het volgende:
Het is nog even wachten op enig bewijs uiteraard. De propaganda aan beide kanten is enorm.
Hier waren een jaar geleden al beelden van.
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 09:34
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:28 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Israëlische soldaten. Ok. Is er een transcriptie van het gesprek? Audio-opnames? Is het bekend of ze actief dienen en waar?

Het eerste dat sneuvelt in oorlog is de waarheid maar zolang het anti-Israël is lopen we met het eerste het beste hearsay verhaal weg.
Waarschijnlijk wel, gezien het betrouwbare onderzoekredacties zijn. Maar AP, CNN, the Guardian en Haaretz zullen het los van elkaar wel uit de duim zeggen.

Donder op joh
Starhopperzondag 25 mei 2025 @ 09:36
Het verbaast me echt niet meer. Wat AP nu meldt, past gewoon precies in het patroon dat we al decennialang zien. Israël doet niet aan verdediging of een normale oorlog. Het is gewoon het kapot maken van de Palestijnse bevolking. Palestijnen als menselijk schild gebruiken? Dat is echt zo ziek maar ook niet verrassend, want dit is precies wat je doet als je mensen volledig ontmenselijkt. Het past helemaal in die genocidale logica: breken, onderdrukken, wegvagen. Ik vind het bizar dat de wereld hier nog steeds over twijfelt of dit allemaal echt zo erg is. Dit is genocide. Punt.
opgebaardezondag 25 mei 2025 @ 09:36
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:26 schreef Fretwork het volgende:

[..]
De bron zijn in dit geval Israëlische soldaten, zoals je kan lezen in het nieuwsartikel.

Dit is inderdaad geen Politiek maar Nieuws, lees het nieuws anders eens als je twijfel hebt
Het moet bewegend beeld zijn anders is het niet waar. Wie het ook zegt of documenteert. En als het beeld er dan is, dan is het 'maar Hamas', 'maar Congo, maar Oeigoeren, maar daar', 'oorlog is oorlog' of wst dan ook
Vermoeiend

Van een anti Israël x account.
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 09:37
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:34 schreef Fretwork het volgende:

[..]
Waarschijnlijk wel, gezien het betrouwbare onderzoekredacties zijn. Maar AP, CNN, the Guardian en Haaretz zullen het los van elkaar wel uit de duim zeggen.

Donder op joh
Iets met raketten op ziekenhuizen en Hamas als bron gebruiken.

Je leest niet eens wat ik zeg, zo blind van emotie ben je. Het zou me niet verbazen als het gebeurt, het is oorlog en oorlog is smerig. We kunnen echter niet op deze manier achter een hearsay verhaal aanhollen. Kom maar met meer bewijs als krant zoals ik zei. Transcripties, opnamen. Locaties. Etc.
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 09:42
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:36 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Het moet bewegend beeld zijn anders is het niet waar. Wie het ook zegt of documenteert. En als het beeld er dan is, dan is het 'maar Hamas', 'maar Congo, maar Oeigoeren, maar daar', 'oorlog is oorlog' of wst dan ook
Vermoeiend

Van een anti Israël x account.
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
Beeld 1 is alleen pixelplaatje. De rest is met Arabische narrators zonder dat de beelden duidelijk overeenkomen met wat ze zeggen.

Deze beelden zouden met andere ondertiteling totaal anders kunnen worden opgevat. Als jij dit bewijs vindt wil ik jou nooit als rechter in een zaak tegen mij hebben.

Het kan best dat dit gebeurt, het "bewijs" is echter onthutsend zwak. Is this the best you got?
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 09:44
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:37 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Iets met raketten op ziekenhuizen en Hamas als bron gebruiken.

Je leest niet eens wat ik zeg, zo blind van emotie ben je. Het zou me niet verbazen als het gebeurt, het is oorlog en oorlog is smerig. We kunnen echter niet op deze manier achter een hearsay verhaal aanhollen. Kom maar met meer bewijs als krant zoals ik zei. Transcripties, opnamen. Locaties. Etc.
Je snapt wat het werk van een journalist behelst toch?
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 09:48
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:44 schreef Fretwork het volgende:

[..]
Je snapt wat het werk van een journalist behelst toch?
Je hoeft niet zo aanmatigend te reageren. De arrogantie die jij jezelf aanmeet omdat iemand iets zegt dat je niet bevalt siert je niet.
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 09:53
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:47 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Interessant. Als ik Grok gebruik word ik nog net niet publiekelijk gelynched hier maar een anti-Israël account op X met vage pixelplaatjes en ambigue beelden is genoeg bewijs. Echt, gooi jezelf weg en vertrek weer naar POL.
Omdat Grok een large language AI model is. Large language AI modellen staan bekend om het risico tot hallucinaties, ze voorspellen enkel de meest logische woorden op basis van wat ze geleerd is.

Filmpjes op X zijn ook een slechte bron, maar die gaf iemand aan jou omdat je journalisten en onderzoekredacties van 4 verschillende betrouwbare nieuwsbronnen niet geloofde en het zelf wilde zien.

Hallucinant om bij alles te denken dat je het beter zelf kan inschatten dan mensen die dit al jaren als hun werk doen, met de middelen om dit werk goed uit te voeren.
opgebaardezondag 25 mei 2025 @ 09:56
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:42 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Beeld 1 is alleen pixelplaatje. De rest is met Arabische narrators zonder dat de beelden duidelijk overeenkomen met wat ze zeggen.

Deze beelden zouden met andere ondertiteling totaal anders kunnen worden opgevat. Als jij dit bewijs vindt wil ik jou nooit als rechter in een zaak tegen mij hebben.

Het kan best dat dit gebeurt, het "bewijs" is echter onthutsend zwak. Is this the best you got?
Haha Mehdi Hasan ben jij het?

Ik vond die drie artikelen die volledig los van elkaar staan en btselem best goed maar oké Laten we niet vergeten dat een aantal soldaten strafrechtelijk onderzocht worden. Alleen die soldaten geven aan dat het geen incidenten zijn.

Ik had bijzonder weinig motivatie om echt mijn best te doen om video's op te zoeken om daarmee mensen proberen te overtuigen die er sowieso niet in geloven. Zonde van mijn en hun energie. Jij had twee linkjes niet aangeklikt In ieder geval
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 09:58
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:53 schreef Fretwork het volgende:

[..]
Omdat Grok een large language AI model is. Large language AI modellen staan bekend om het risico tot hallucinaties, ze voorspellen enkel de meest logische woorden op basis van wat ze geleerd is.
Dat klopt. Echter weet ik dat alles wat ik vraag ook klopt. Ik gebruik het alleen om luie users die om bronnen voor zaken vragen die algemeen bekend zijn, zoals de aanwezigheid van wapenopslagplaatsen en wapenfabrieken in Gaza.

quote:
Filmpjes op X zijn ook een slechte bron, maar die gaf iemand aan jou omdat je journalisten en onderzoekredacties van 4 verschillende betrouwbare nieuwsbronnen niet geloofde en het zelf wilde zien.

Hallucinant om bij alles te denken dat je het beter zelf kan inschatten dan mensen die dit al jaren als hun werk doen, met de middelen om dit werk goed uit te voeren.
Ik gaf je al eerder aan dat Hamas als bron wordt gebruikt door hen en het raket op ziekenhuis verhaal klakkeloos was overgenomen. In het Syriëconflict werd het Syrian Observatory of Human Rights, SOHR, één gozer in Londen als premium bron gebruikt :')
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 10:01
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:56 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Haha Mehdi Hasan ben jij het?
Hahaha.

quote:
Ik vond die drie artikelen en btselem best goed. Laten we niet vergeten dat een aantal soldaten strafrechtelijk onderzocht worden. Alleen die soldaten geven aan dat het geen incidenten zijn.
Dat verbaast me niks dat soldaten strafrechtelijk onderzocht worden. Zoals ik al zei, het verbaast me ook niet dat het gebeurt. Dat betekent dat de rechtstaat nog functioneert. Die soldaten hebben er belang bij dat te zeggen omdat ze nu als uitzondering worden onderzocht en hen een straf boven het hoofd hangt. Iedereen doet het bro is in hun voordeel. Afwachten dus tot er meer geloofwaardige verhalen komen.

quote:
Ik had bijzonder weinig motivatie om echt mijn best te doen om video's op te zoeken om daarmee mensen proberen te overtuigen die er sowieso niet in geloven. Zonde van mijn en hun energie. Jij had twee linkjes niet aangeklikt In ieder geval
Gestopt na drie extreem slechte resultaten ja, my bad.
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 10:06
Haha, je gelooft 100% dat het gebeurt, alleen niet dat die redacties ook daadwerkelijk mensen gesproken hebben die dat bevestigen en het dus verzinnen. Want jij "betwijfelt de bron".

Heel veel succes met de circle jerk der alwetende shitposters
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 10:20
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:06 schreef Fretwork het volgende:
Haha, je gelooft 100% dat het gebeurt, alleen niet dat die redacties ook daadwerkelijk mensen gesproken hebben die dat bevestigen en het dus verzinnen. Want jij "betwijfelt de bron".

Heel veel succes met de circle jerk der alwetende shitposters
Waar zien wij de transcripties van die gesprekken? Opnames? Contexten?

Een paper dat op deze "trust me bro" manier is opgezet wordt meteen geweigerd.
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 10:26
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:20 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Waar zien wij de transcripties van die gesprekken? Opnames? Contexten?

Een paper dat op deze "trust me bro" manier is opgezet wordt meteen geweigerd.
Mail lekker de onderzoekredactie daar. Heb je ooit een nieuwsbericht gelezen? Hoe vaak staan in een een nieuwsartikel een transcript en opnames? Onderzoekredacties verzamelen informatie, regelen de hoor en wederhoor en zorgen er uiteindelijk voor dat er een waarheidsgetrouw verhaal gepubliceerd wordt dat mensen lezen. Als je die bronnen wil, moet je daar zijn.

Je weet wat een journalist doet toch, en wat een wetenschapper doet? En wat een onderzoeksredactie doet?

Wat voor gat ben je voor jezelf aan het graven?
AchJazondag 25 mei 2025 @ 10:35
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:08 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Misschien het artikel lezen voor je met dit komt.
quote:
Israëlisch leger zou Palestijnse burgers als menselijk schild gebruiken
Hier begint het al mee...
AchJazondag 25 mei 2025 @ 10:37
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:36 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Het moet bewegend beeld zijn anders is het niet waar. Wie het ook zegt of documenteert. En als het beeld er dan is, dan is het 'maar Hamas', 'maar Congo, maar Oeigoeren, maar daar', 'oorlog is oorlog' of wst dan ook
Vermoeiend

Van een anti Israël x account.
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
https://x.com/ytirawi/sta(...)Hl_-hsej9WeUwlVWJ8fg
Lekker betrouwbaar ja... _O-
AchJazondag 25 mei 2025 @ 10:39
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:49 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Jij bent al meerdere keren met de feiten op de neus gedrukt.
Constant weer en door vele users. Niet alleen jij overigens, maar de hele anti-moslims kamp.

Dus als iemand zich arrogant opstelt en lekker kop in het zand steekt dan ben jij het wel.
Ga je nu hier de boel verkloten?
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 10:44
quote:
10s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:37 schreef AchJa het volgende:

[..]
Lekker betrouwbaar ja... _O-
_O-

Dit was omdat Richestorags nieuwsredacties wantrouwde hè, de poster laat zelf ook zien dat dit een onbetrouwbare bron is hè.

Welkom in nieuws, waar we niet doen aan nieuws.
AchJazondag 25 mei 2025 @ 10:46
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:44 schreef Fretwork het volgende:

[..]
_O-

Dit was omdat Richestorags nieuwsredacties wantrouwde hè, de poster laat zelf ook zien dat dit een onbetrouwbare bron is hè.

Welkom in nieuws, waar we niet doen aan nieuws.
Jij vooral idd.
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 10:47
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:46 schreef AchJa het volgende:

[..]
Jij vooral idd.
_O-
ascozondag 25 mei 2025 @ 10:50
Dat hele gaza interesseert mij net zoveel als dat het rodelijnvolk de rest van de oorlogen in allerlei andere hellholen interesseert. :W
opgebaardezondag 25 mei 2025 @ 10:51
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:01 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Hahaha.
[..]
Dat verbaast me niks dat soldaten strafrechtelijk onderzocht worden. Zoals ik al zei, het verbaast me ook niet dat het gebeurt. Dat betekent dat de rechtstaat nog functioneert. Die soldaten hebben er belang bij dat te zeggen omdat ze nu als uitzondering worden onderzocht en hen een straf boven het hoofd hangt. Iedereen doet het bro is in hun voordeel. Afwachten dus tot er meer geloofwaardige verhalen komen.
Maar dit is dus in een jaar jaar de derde keer dat meerdere soldaten hun verhaal doen en hun ervaringen overeenkomen.

En nu heb ik persoonlijk wel begrip voor de reservisten. ik zou niks anders gedaan hebben en zeker niet in een gebied waar 82% van mijn landgenoten van vindt dat het moreel acceptabel is om alle inwoners te verdrijven.
HowardRoarkzondag 25 mei 2025 @ 10:56
Aangezien dit topic schijnbaar open blijft:

Dat Israël Palestijnen als menselijk schild gebruikt voor gebouwen en tunnels is al langer bekend en niets nieuws.

Want men gaat natuurlijk niet hun eigen soldaten opofferen op plekken waar gewapende strijders klaar kunnen staan of allerlei booby traps kunnen zijn aangebracht. Dat zou koren op de molen voor de Palestijnse terroristen zijn. Het zou alleen beter zijn als het leger hier Palestijnse terroristen voor zou gebruiken en niet random burgers.

Aan de andere kant: de Palestijnen richten zich bij elke aanslag of aanval ook doelbewust op Israëlische burgers en gebruiken nota bene ook nog hun eigen burgers systematisch als menselijk schild. Daar horen we onze media zich ook nooit druk over maken. Sterker nog, dat bagatelliseert men zelfs geregeld met de inmiddels bekende 'Ja, maar ..'

Dat wekt de vraag op waarom dit dan ineens wel reden zou zijn voor selectieve verontwaardiging.
Hathorzondag 25 mei 2025 @ 10:59
Palestijnen als menselijk schild is eigenlijk helemaal geen slecht idee, Hamas doet het al jaren en wint er alleen maar meer en meer populariteit mee.
sp3czondag 25 mei 2025 @ 11:00
Waarom zou het dicht gaan?
sp3czondag 25 mei 2025 @ 11:01
quote:
14s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:56 schreef HowardRoark het volgende:
Aangezien dit topic schijnbaar open blijft:

Dat Israël Palestijnen als menselijk schild gebruikt voor gebouwen en tunnels is al langer bekend en niets nieuws.

Want men gaat natuurlijk niet hun eigen soldaten opofferen op plekken waar gewapende strijders klaar kunnen staan of allerlei booby traps kunnen zijn aangebracht. Dat zou koren op de molen voor de Palestijnse terroristen zijn. Het zou alleen beter zijn als het leger hier Palestijnse terroristen voor zou gebruiken en niet random burgers.

Aan de andere kant: de Palestijnen richten zich bij elke aanslag of aanval ook doelbewust op Israëlische burgers en gebruiken nota bene ook nog hun eigen burgers systematisch als menselijk schild. Daar horen we onze media zich ook nooit druk over maken. Sterker nog, dat bagatelliseert men zelfs geregeld met de inmiddels bekende 'Ja, maar ..'

Dat wekt de vraag op waarom dit dan ineens wel reden zou zijn voor selectieve verontwaardiging.
Omdat het een oorlogsmisdaad is

Daar ben ik nooit zo'n fan van
luxerobotszondag 25 mei 2025 @ 11:07
quote:
14s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:56 schreef HowardRoark het volgende:
Aangezien dit topic schijnbaar open blijft:

Dat Israël Palestijnen als menselijk schild gebruikt voor gebouwen en tunnels is al langer bekend en niets nieuws.

Want men gaat natuurlijk niet hun eigen soldaten opofferen op plekken waar gewapende strijders klaar kunnen staan of allerlei booby traps kunnen zijn aangebracht. Dat zou koren op de molen voor de Palestijnse terroristen zijn. Het zou alleen beter zijn als het leger hier Palestijnse terroristen voor zou gebruiken en niet random burgers.

Aan de andere kant: de Palestijnen richten zich bij elke aanslag of aanval ook doelbewust op Israëlische burgers en gebruiken nota bene ook nog hun eigen burgers systematisch als menselijk schild. Daar horen we onze media zich ook nooit druk over maken. Sterker nog, dat bagatelliseert men zelfs geregeld met de inmiddels bekende 'Ja, maar ..'

Dat wekt de vraag op waarom dit dan ineens wel reden zou zijn voor selectieve verontwaardiging.
Je zou van Israël als westers democratisch land toch een hogere morele standaard mogen verwachten dan van terroristen zoals Hamas.
opgebaardezondag 25 mei 2025 @ 11:10
quote:
10s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:37 schreef AchJa het volgende:

[..]
Lekker betrouwbaar ja... _O-
Dat was (voor intrede AI) zo leuk aan bewegend beeld. Het maakt geen fluit uit wie het plaatst want je kijkt helemaal zelf hahaha _O-

Het osint613 of mossad kanaal gaat dit natuurlijk niet plaatsen. Als dat voor jou betekent dat dit dus onbetrouwbaar is dan goed voor jou _O-
Buitendamzondag 25 mei 2025 @ 11:21
quote:
14s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:56 schreef HowardRoark het volgende:
Aangezien dit topic schijnbaar open blijft:

Dat Israël Palestijnen als menselijk schild gebruikt voor gebouwen en tunnels is al langer bekend en niets nieuws.
Oorlogsmisdaad. Die figuren met een stropdas en keurige zijscheiding aan de andere kant van de muur zijn dus net zo’n terroristen als die met bomgordels.

Tuig. Allebei.
HowardRoarkzondag 25 mei 2025 @ 11:25
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:21 schreef Buitendam het volgende:

[..]
Oorlogsmisdaad. Die figuren met een stropdas en keurige zijscheiding aan de andere kant van de muur zijn dus net zo’n terroristen als die met bomgordels.

Tuig. Allebei.
Ah, jij verwacht dat Israël de eigen militairen gaat opofferen voor dit soort klusjes?
Buitendamzondag 25 mei 2025 @ 11:27
quote:
14s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:25 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Ah, jij verwacht dat Israël de eigen militairen gaat opofferen voor dit soort klusjes?
Nee, inmiddels verwacht ik helaas wat ze ook daadwerkelijk doen; oorlogsmisdaden plegen.
sp3czondag 25 mei 2025 @ 11:27
quote:
14s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:25 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Ah, jij verwacht dat Israël de eigen militairen gaat opofferen voor dit soort klusjes?
Ja daar zijn ze voor
Mubassiezondag 25 mei 2025 @ 11:28
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:07 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Je zou van Israël als westers democratisch land toch een hogere morele standaard mogen verwachten dan van terroristen zoals Hamas.
Omdat Hamas middeleeuws is of wat?
sp3czondag 25 mei 2025 @ 11:29
Waren ze maar middeleeuws
Hathorzondag 25 mei 2025 @ 11:29
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:27 schreef Buitendam het volgende:

[..]
Nee, inmiddels verwacht ik helaas wat ze ook daadwerkelijk doen; oorlogsmisdaden plegen.
Waar gehakt wordt vallen spaanders.
Hathorzondag 25 mei 2025 @ 11:30
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:29 schreef sp3c het volgende:
Waren ze maar middeleeuws
Zijn ze ook geestelijk.
Buitendamzondag 25 mei 2025 @ 11:30
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:29 schreef Hathor het volgende:

[..]
Waar gehakt wordt vallen spaanders.
Live, Laugh, Love. Gerda.
Hathorzondag 25 mei 2025 @ 11:32
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:30 schreef Buitendam het volgende:

[..]
Live, Laugh, Love. Gerda.
Who the fuck is Gerda?
HowardRoarkzondag 25 mei 2025 @ 11:34
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:07 schreef luxerobots het volgende:

[..]
Je zou van Israël als westers democratisch land toch een hogere morele standaard mogen verwachten dan van terroristen zoals Hamas.
Nee, wat mensen eigenlijk verwachten is dat Israël een nagenoeg perfecte strijd voert (als het dan überhaupt al doet, want zelf dat vinden velen al niet eens wenselijk) waarbij de richtlijnen en verdragen voor de Palestijnen helemaal niet gelden.

Kortom, Israël moet honderden als niet duizenden militairen opofferen, waarbij het moet vechten tegen een partij die ongestraft de meest brute en verachtelijke tactieken mogen hanteren.

Tja, dat kan men wel willen, maar dit is niet hoe een oorlog ooit heeft gewerkt.
raptorixzondag 25 mei 2025 @ 11:34
Israel heeft de Geneefse conventie niet ondertekent.
Hathorzondag 25 mei 2025 @ 11:36
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:34 schreef raptorix het volgende:
Israel heeft de Geneefse conventie niet ondertekent.
Terecht, ze hebben dan ook alleen maar te maken met beesten, en daar ga je anders mee om.
Mubassiezondag 25 mei 2025 @ 11:38
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:36 schreef Hathor het volgende:

[..]
Terecht, ze hebben dan ook alleen maar te maken met beesten, en daar ga je anders mee om.
Kijk, hier zit iets in ^O^
opgebaardezondag 25 mei 2025 @ 11:38
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:34 schreef raptorix het volgende:
Israel heeft de Geneefse conventie niet ondertekent.
06/07/1951
Buitendamzondag 25 mei 2025 @ 11:39
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:34 schreef raptorix het volgende:
Israel heeft de Geneefse conventie niet ondertekent.
Jawel. In december 1949. Hoezo?
Mubassiezondag 25 mei 2025 @ 11:41
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:34 schreef raptorix het volgende:
Israel heeft de Geneefse conventie niet ondertekent.
Dat hebben ze wel, maar wat is die in godsnaam nog waard :')

Die wordt in elke oorlog geschonden.
HowardRoarkzondag 25 mei 2025 @ 11:42
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:36 schreef Hathor het volgende:

[..]
Terecht, ze hebben dan ook alleen maar te maken met beesten, en daar ga je anders mee om.
Ze hebben te maken mensen die zich vanuit moslimfundamentalistische en antisemitische overtuigingen beestachtig gedragen en ondanks dit de harten hebben gestolen van velen in het Westen.
Hathorzondag 25 mei 2025 @ 11:43
quote:
14s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:42 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Ze hebben te maken mensen die zich vanuit moslimfundamentalistische en antisemitische overtuigingen beestachtig gedragen en ondanks dit de harten hebben gestolen van velen in het Westen.
Beesten dus.
Hathorzondag 25 mei 2025 @ 11:44
Maak het niet mooier dan het is.
HowardRoarkzondag 25 mei 2025 @ 11:44
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:41 schreef Mubassie het volgende:

[..]
Dat hebben ze wel, maar wat is die in godsnaam nog waard :')

Die wordt in elke oorlog geschonden.
Dat telt voor sommigen dan ook alleen nog als het om Israël gaat.

Omdat het onderliggende gedachtegoed is dat Israël geen bestaansrecht heeft, Israël weg moet en niet legitiem is. En een land dat niet legitiem is mag zich natuurlijk eigenlijk ook niet verdedigen.
HowardRoarkzondag 25 mei 2025 @ 11:45
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:44 schreef Hathor het volgende:
Maak het niet mooier dan het is.
Mja, het naar mensen verwijzen als beesten ben ik geen fan van. Het is ook koren op de molen van het pro-Palestijnse kamp.
Mubassiezondag 25 mei 2025 @ 11:46
quote:
14s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:44 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Dat telt voor sommigen dan ook alleen nog als het om Israël gaat.

Precies. Want dat is een modern en moreel verheven land volgens sommigen hier. En dan is het opeens relevant.
Hallulamazondag 25 mei 2025 @ 11:48
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:43 schreef Hathor het volgende:

[..]
Beesten dus.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Ontmenselijking
Starhopperzondag 25 mei 2025 @ 11:50
quote:
Ontmenselijking is stap 4 in het handboek voor genocide.
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 11:55
quote:
14s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:56 schreef HowardRoark het volgende:


Want men gaat natuurlijk niet hun eigen soldaten opofferen op plekken waar gewapende strijders klaar kunnen staan of allerlei booby traps kunnen zijn aangebracht. Dat zou koren op de molen voor de Palestijnse terroristen zijn. Het zou alleen beter zijn als het leger hier Palestijnse terroristen voor zou gebruiken en niet random burgers.


Bullshitredenering
Als je het artikel zou lezen zou je weten dat het alternatief inzet van honden is. Maar dat vinden ze zonde. Dus zetten ze burgers in.
Lospedrosazondag 25 mei 2025 @ 11:57
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:55 schreef Fretwork het volgende:

[..]
Bullshitredenering
Als je het artikel zou lezen zou je weten dat het alternatief inzet van honden is. Maar dat vinden ze zonde. Dus zetten ze burgers in.
Heb je liever dat die honden eraan gaan dan?
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 11:58
zE mAkEn GeEn OnNodiGe BuRgErSlAcHtoFfeRs, sprak hij toen men Yusuf inzette om geen hondenlevens in gevaar te brengen.
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 11:59
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:57 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Heb je liever dat die honden eraan gaan dan?
Ik heb liever allebei niet, maar een leger dat burgers inzet voor dit soort zaken waar het met honden gedaan kan worden is wel des duivels.

Evenals Hamas ja
Lospedrosazondag 25 mei 2025 @ 12:03
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:59 schreef Fretwork het volgende:

[..]
Ik heb liever allebei niet, maar een leger dat burgers inzet voor dit soort zaken waar het met honden gedaan kan worden is wel des duivels.

Evenals Hamas ja
Als dat allemaal waar is. Het kan een burger zijn en een Hamas lid of een terrorist, het zal allemaal wel in die hele poel van verderf waarvan we al jaren van beide kanten het gejank moeten aanhoren en het afslachten van burgers aan beide kanten en hoe nodig dat allemaal wel niet is.

Als er dan toch genocide gepleegd moet worden doe dan maar beide partijen, ze hebben beide gefaald.
Fretworkzondag 25 mei 2025 @ 12:04
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 12:03 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Als dat allemaal waar is. Het kan een burger zijn en een Hamas lid of een terrorist, het zal allemaal wel in die hele poel van verderf waarvan we al jaren van beide kanten het gejank moeten aanhoren en het afslachten van burgers aan beide kanten en hoe nodig dat allemaal wel niet is.
Vriendelijke fietsvriend, lees de artikelen gewoon even. Dit is o.a. opgetekend door Israëlische soldaten die zeggen daar zelf bij te zijn geweest. Die hebben daar niet naar eigen zeggen terroristen voor ingezet.
sp3czondag 25 mei 2025 @ 12:10
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:30 schreef Hathor het volgende:

[..]
Zijn ze ook geestelijk.
Nou zo'n gozer op een paard met een glimmend pak en een vlag is toch wat makkelijker te handelen dan een een golf raketten
Cockwhalezondag 25 mei 2025 @ 12:11
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 mei 2025 23:51 schreef Nober het volgende:
Hamas zet wel menselijke schilden in maar daar zul je TS niet selectief verontwaardigd over zien doen.
Kinderen notabene...
TweedeKlumzondag 25 mei 2025 @ 12:20
quote:
16s.gif Op zondag 25 mei 2025 11:50 schreef Starhopper het volgende:

[..]
Ontmenselijking is stap 4 in het handboek voor genocide.
Daar weet jij alles van hè Kees/Mikey/Nikonlover. :')
theunderdogzondag 25 mei 2025 @ 12:22
Maak gewoon veel heel het gebied (Israel plus alle Palestijnse gebieden) een toeristische trekpleister. Een perfecte middelvinger naar zowel Hamas, als die religieuze kolonisten.

Ohh dit gebied is van jou, want het staat in je boek? hahaha kijk naar deze Trumptower. eat shit.
bianconerizondag 25 mei 2025 @ 14:00
quote:
1s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:39 schreef AchJa het volgende:

[..]
Ga je nu hier de boel verkloten?
Ahum??
Je bent mij blijkbaar aan het verwarren met iemand.

quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 09:52 schreef Richestorags het volgende:

[..]
Het feit dat jij in kampen denkt maakt je extreem vermoeiend.
Je zit altijd in een kamp :)
bianconerizondag 25 mei 2025 @ 14:03
quote:
14s.gif Op zondag 25 mei 2025 10:56 schreef HowardRoark het volgende:
Aangezien dit topic schijnbaar open blijft:

Dat Israël Palestijnen als menselijk schild gebruikt voor gebouwen en tunnels is al langer bekend en niets nieuws.
En nog steun jij Israel? Er komen meer en meer misdaden van Israel naar boven, die jij al wist blijkbaar, en toch steun je Israel?

quote:
Want men gaat natuurlijk niet hun eigen soldaten opofferen op plekken waar gewapende strijders klaar kunnen staan of allerlei booby traps kunnen zijn aangebracht. Dat zou koren op de molen voor de Palestijnse terroristen zijn. Het zou alleen beter zijn als het leger hier Palestijnse terroristen voor zou gebruiken en niet random burgers.
Ah ja sure daarom gaan we onschuldige burgers gebruiken om te vermoorden op een booby trap?
Hoe durf je dat goed te praten????

quote:
Aan de andere kant: de Palestijnen richten zich bij elke aanslag of aanval ook doelbewust op Israëlische burgers en gebruiken nota bene ook nog hun eigen burgers systematisch als menselijk schild. Daar horen we onze media zich ook nooit druk over maken. Sterker nog, dat bagatelliseert men zelfs geregeld met de inmiddels bekende 'Ja, maar ..'

Dat wekt de vraag op waarom dit dan ineens wel reden zou zijn voor selectieve verontwaardiging.
Alleen kunnen en doen de Palestijnen dat niet systematisch en ongelofelijk massaal.

Je onzin over selectieve verontwaardiging is ook ongelofelijk hilarisch vanwege de hypocrisie.
Ook nu weer praat jij over de walgelijke misdaden van Israel alsof het wenselijk is en heel normaal.
Richestoragszondag 25 mei 2025 @ 14:08
quote:
0s.gif Op zondag 25 mei 2025 14:00 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Ahum??
Je bent mij blijkbaar aan het verwarren met iemand.
[..]
Je zit altijd in een kamp :)
Nee.
obligatairezondag 25 mei 2025 @ 14:10
quote:
14s.gif Op zondag 25 mei 2025 07:14 schreef MichaelScott het volgende:
Volkomen begrijpelijk als het zo is.

Dit soort dingen gebeurt overal.
De Amerikanen lieten na de oorlog Duitse krijgsgevangenen met een schopje mijnenvelden opruimen. Dat zal ook wel niet gemogen hebben volgens de Geneefse Conventie.
Swangozondag 25 mei 2025 @ 14:24
Stelletje draaikonten, indien dit van de pers komt.
Eerst zijn de 16 jarigen kinderen en nu zijn ze ineens mannen en eerst waren er geen tunnels en nu beweren ze weer van wel.
Niet echt betrouwbaar nieuws.
oblozondag 25 mei 2025 @ 15:04
Ten eerste als je denkt dat dit helemaal niet gebeurt dan ben je ongelooflijk naïef. Het is fucking urban warfare en alles is daar geboobytrapped en in elk hol kan een militant schuilen. Het is makkelijk om een gevangene de weg te laten leiden en het kan in veel gevallen een drone, hond en de levens van je maten sparen. Als een officier moet kiezen om een gevangene iets te laten verkennen en ermee weg te komen vs zijn soldaten dan is bij sommige officieren de keuze al snel gemaakt.

In eerdere oorlogen zijn er al officieren vervolgd voor het gebruik van menselijke schilden en er zijn beelden en veel getuigenissen. In deze oorlog zijn er idem dito beelden en eerdere getuigenissen van soldaten die het gebruik van menselijke schilden suggereren. Zelfs het leger zelf vond het onderzoekswaardig. Zie bijvoorbeeld ook een oud-generaal die een zo een soort gebruik toegeeft:
quote:
The Times also spoke to eight soldiers and officials briefed on the practice who all spoke on the condition of anonymity in order to discuss a military secret. Maj. Gen. Tamir Hayman, a former chief of military intelligence who is routinely briefed by top military and defense officials on the conduct of the war, confirmed the use of one version of the practice, saying that some detainees had been coerced into entering tunnels while others had volunteered to accompany troops and act as their guides, in the hope of gaining favor with the military. And three Palestinians gave on-the-record accounts about being used as human shields.

https://www.nytimes.com/2(...)y-human-shields.html
De relevante vraag is imo niet of het gebeurt, maar hoe vaak het gebeurt, of het systematisch is en waarom er niet meer aan gedaan wordt. Wat een feit is, is dat de takken binnen het leger die hieraan wat moeten doen (de militaire politie en de militaire advocaat-generaal) onder steeds meer druk komen te staan door de extreem-rechtse elementen in Israel. Toegegeven, het zelfreinigend vermogen van het leger is nou niet bepaald ijzersterk, maar het wel steeds slechter en slechter. Slechte ontwikkeling.
Straatcommando.zondag 25 mei 2025 @ 18:49
Hier hebben we een topic voor.

NWS / Israël - Hamas - #342 Israël gebruikt menselijke schilden