Diepgaand en interessant. Ook heugelijk te lezen dat ze Christen is geworden en daarin het antwoord ziet op de Islam en China.quote:Ayaan Hirsi Ali: ‘Jullie Grondwet is niet opgewassen tegen het islamisme’
Twintig jaar na haar onstuimige vertrek, komt Ayaan Hirsi Ali (55) nog altijd graag naar Nederland. Ze is er dol op, maar de staat van het land gaat haar aan het hart. Om het tij te keren, moet er snel iets gebeuren. Is de godsdienstvrijheid nog houdbaar?
Nard Lodewijk
Nard Lodewijk
Geerten Waling
Geerten Waling
18 mei 2025Leestijd: 13 minuten
‘Het voelt geweldig om terug te zijn. Vanaf het moment dat ik als 22-jarige vluchteling opdook in Amsterdam, ruim dertig jaar geleden, ben ik dit land altijd enorm dankbaar geweest.’ Er is geen spoor van wrok of pijn in de woorden van Ayaan Hirsi Ali. Ze is een paar dagen terug in Nederland, waar ze na haar vertrek in 2006 nauwelijks meer komt.
Ze bezocht de afgelopen dagen oude vrienden en gaf een lezing op het symposium ter ere van de vijftigste verjaardag van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI).
De locatie, het monumentale Koninklijk Instituut voor de Tropen (KIT) in Amsterdam, is vanochtend besmeurd met rode verf. Enkele tientallen anti-Israëlactivisten probeerden urenlang de bijeenkomst te verstoren en de − merendeels Joodse − bezoekers en sprekers te intimideren, totdat de Mobiele Eenheid de omgeving van het KIT schoonveegde.
Hirsi Ali wordt streng beveiligd sinds 2004, toen een geradicaliseerde moslim regisseur Theo van Gogh vermoordde, met wie ze de islamkritische film Submission had gemaakt. Op de borst van Van Gogh plantte de moordenaar een dreigbrief gericht aan Hirsi Ali. Inmiddels staat ze op diverse dodenlijsten van terroristische groeperingen.
Ook na Submission bleef zij zich fel uitspreken tegen de islam, onder meer in haar bestsellers Mijn vrijheid (2006), Nomade (2010) en Prooi (2021). Regelmatig verstoren boze activisten haar optredens, sinds de terreuraanslagen op Israël van 7 oktober 2023 gebeurt dat zelfs nog meer.
Ze is dus wel iets gewend, en trekt zich weinig aan van het geschreeuw dat door de ramen klinkt of van de geur van rookbommen die tot in het gebouw is doorgedrongen. Ze praat vol nostalgie over hoe de ‘gewone Nederlanders’ haar behandelden in het asielzoekerscentrum.
‘Ze leerden me Nederlands, en ze zorgden voor me. Ik mocht mee-eten bij de mensen die mijn “Nederlandse ouders” werden, Joke en Dick. Nog altijd heb ik contact met ze, zulke lieve mensen. Ik hou van dit land en daarom maakt het me echt verdrietig om te zien wat hier nu gebeurt.’
[..] gaat hier verder: https://www.ewmagazine.nl(...)iek-rechten-1479732/
Enige lichtpuntje was dat de Linksen altijd het eerste opgehangen worden nadat de islam de macht met hun hulp gegrepen heeft.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:12 schreef capricia het volgende:
Zeer interessant om te lezen. En wijze woorden.
Ik vind mensen ophangen vanwege een andere mening nooit een lichtpuntje. Doet me aan bepaalde islamitische landen denken.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:17 schreef LXIV het volgende:
[..]
Enige lichtpuntje was dat de Linksen altijd het eerste opgehangen worden nadat de islam de macht met hun hulp gegrepen heeft.
Mee eens en een mooi artikel om te lezen.quote:
Precies, en als we niet oppassen zien we over een paar jaar hier hetzelfde gebeuren als moslims hier de baas spelen.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:19 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik vind mensen ophangen vanwege een andere mening nooit een lichtpuntje. Doet me aan bepaalde islamitische landen denken.
Nee, die zit meer in het opkomen voor de meest basale rechten van vrouwen wereldwijd.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:47 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ik vind tegen de VVD aan schuren niet bepaald dapper.
[ afbeelding ]
Wat doet Hirsi Ali concreet zodat basale rechten van vrouwen wereldwijd verbeterd worden?quote:Op maandag 19 mei 2025 23:48 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, die zit meer in het opkomen voor de meest basale rechten van vrouwen wereldwijd.
Is dit een oprechte vraag?quote:Op maandag 19 mei 2025 23:49 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wat doet Hirsi Ali concreet zodat basale rechten van vrouwen wereldwijd verbeterd worden?
Meer een oprechte verbijstering dat je kennelijk nog nooit van haar en haar verhaal gehoord hebt.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:51 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Sterk, een vraag beantwoorden met een wedervraag.
Hoe gaat zij dat doen?quote:Op maandag 19 mei 2025 23:51 schreef Hexagon het volgende:
Achjee, ons bang maken voor islamitisch conservatisme en woke om christelijk conservatisme te willen invoeren. Trappen we niet in Ayaan.
Jij schermt met iets groots, namelijk dat Hirsi Ali opkomt voor de meest basale rechten van vrouwen wereldwijd.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:55 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Meer een oprechte verbijstering dat je kennelijk nog nooit van haar en haar verhaal gehoord hebt.
Zeiken om zeiken, niet geremd door enige kennis.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:55 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Meer een oprechte verbijstering dat je kennelijk nog nooit van haar en haar verhaal gehoord hebt.
Als dan vervolgens een VVD-sjaal het ergst denkbare is, vraag ik me helemaal af wat je in dit topic komt doen.
Noem eens wat conservatief christelijke zaken die ze wil invoeren.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:57 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Door daar campagne voor te voeren met interviews als deze.
Truste, luxerobots.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:57 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Jij schermt met iets groots, namelijk dat Hirsi Ali opkomt voor de meest basale rechten van vrouwen wereldwijd.
Dan mag je dat ook uitleggen. In plaats daarvan ontwijk je de vraag en begin je op de man te spelen.
Campagne? Ze is waarschijnlijk volgende week weer weg.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:57 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Door daar campagne voor te voeren met interviews als deze.
Dat zegt ze niet. Maar een uitspraak als "De echte veiligheid voor vrouwen komt voort uit christelijk conservatisme." geeft gewoon aan wat het is. Een buikspreekpop van conservatieve christenen uit de VS.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Noem eens wat conservatief christelijke zaken die ze wil invoeren.
Je hoeft daarvoor niet in Nederland te zijn.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:58 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Campagne? Ze is waarschijnlijk volgende week weer weg.
Ze zegt wel iets, hoor:quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:01 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat zegt ze niet. Maar een uitspraak als "De echte veiligheid voor vrouwen komt voort uit christelijk conservatisme." geeft gewoon aan wat het is. Een buikspreekpop van conservatieve christenen uit de VS.
Als ik het carrièrepad van Hirsi Ali bekijk, zie ik vooral dat ze overal met puinhopen achter haar vertrokken is.quote:
Want, beste Buitendam? Ik ben benieuwd wat er komen gaat.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:10 schreef Buitendam het volgende:
Uit het lijstje: bijzonder vermoeiend persoon.
quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:04 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Als ik het carrièrepad van Hirsi Ali bekijk, zie ik vooral dat ze overal met puinhopen achter haar vertrokken is.
Bij de PvdA, VVD, in de Tweede Kamer, en toen maar naar Amerika gegaan, en christen geworden.
En als ze Theo van Gogh niet overtuigd had om de slappe film Submission te maken, had hij hoogstwaarschijnlijk ook nog geleefd.
Ja, dit is het soort sterke niet-witte vrouw die niet lekker in het plaatje past.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:04 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Want, beste Buitendam? Ik ben benieuwd wat er komen gaat.
Tja in het beste geval snapt Ayaan dan niet wat christelijk conservatisme inhoudt.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:03 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ze zegt wel iets, hoor:
‘Ofwel, je kunt de harten en hoofden van jonge allochtonen proberen te vullen met de geschiedenis van het christendom en de normen en waarden die daarbij horen. Vrijheid, gelijkheid, individuele zelfontplooiing. Noem het humanisme, of waar de Nederlanders vandaag de dag ook maar in geloven.'
Staat er letterlijk. Misschien overheen gelezen.
En dat stuit je natuurlijk meteen tegen de borst maar in de topics over de drie radicale Islamitische predikers pleitte je nog net niet voor het uitrollen van de rode loper. Klassieke Hexa weer.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:01 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat zegt ze niet. Maar een uitspraak als "De echte veiligheid voor vrouwen komt voort uit christelijk conservatisme." geeft gewoon aan wat het is. Een buikspreekpop van conservatieve christenen uit de VS.
Hoe kan ze het dan invoeren?quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:06 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja in het beste geval snapt Ayaan dan niet wat christelijk conservatisme inhoudt.
Mohamed B. is natuurlijk de moordenaar en dus dader.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:05 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]![]()
Van Gogh had nog geleefd als er één wat minder labiele religieuze fundamentalist was geweest.
Of misschien verkondigt ze gewoon wat ze zelf denkt en waar ze zelf voor staat zonder dat daar meteen een enge boodschap achter zit? Je projecteert wat je zelf onderdrukt t.a.v. conservatieve Islam op Christenen, precies wat we topic na topic aangeven.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:06 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja in het beste geval snapt Ayaan dan niet wat christelijk conservatisme inhoudt.
Zeer frappant dat als we dit aankaarten over Hijab en andere figuren jij meteen in advocaat modus gaat terwijl je hier meer aanklager, jury en rechter in één speelt.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Aangezien ze in dienst is van degenen die dat willen doen.
Ze breekt de lans voor christelijke conservatisme. Dat associeer ik inderdaad met Staphorst, en dat lijkt me echt nergens een oplossing voor.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:09 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Of misschien verkondigt ze gewoon wat ze zelf denkt en waar ze zelf voor staat zonder dat daar meteen een enge boodschap achter zit? Je projecteert wat je zelf onderdrukt t.a.v. conservatieve Islam op Christenen, precies wat we topic na topic aangeven.
Toon maar eens aan dat zij Nederland wil omtoveren tot Staphorst in 1850.
Die pleiten inderdaad voor humanisme daar, ja. Zoals Ali.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ze breekt de lans voor christelijke conservatisme. Dat associeer ik inderdaad met Staphorst, en dat lijkt me echt nergens een oplossing voor.
En het christelijke conservatisme is in de VS nog heel wat grootschaliger dan hier.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ze breekt de lans voor christelijke conservatisme. Dat associeer ik inderdaad met Staphorst, en dat lijkt me echt nergens een oplossing voor.
Kom maar eens met een quote waarin ze dat doet.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:12 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ze breekt de lans voor christelijke conservatisme. Dat associeer ik inderdaad met Staphorst, en dat lijkt me echt nergens een oplossing voor.
Ik ken die vent niet en het topic gaat niet over hem.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:11 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Zeer frappant dat als we dit aankaarten over Hijab en andere figuren jij meteen in advocaat modus gaat terwijl je hier meer aanklager, jury en rechter in één speelt.
Als ze humanisme wil, waarom pleit ze dan voor christelijk conservatisme?quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:13 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Die pleiten inderdaad voor humanisme daar, ja. Zoals Ali.
De uitspraakquote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:14 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Kom maar eens met een quote waarin ze dat doet.
Dat staat in de quote die je zelf aanhaalde, zij het onvolledig. Lees 'm nog eens.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:16 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Als ze humanisme wil, waarom pleit ze dan voor christelijk conservatisme?
Komt voor uit. Als ik zeg dat onze Europese beschaving en normen en waarden voortkomen uit de klassiek Griekse, pleit ik dan voor een regressie naar het Griekenland van 500 voor Christus?quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:18 schreef Hexagon het volgende:
[..]
De uitspraak
"De echte veiligheid voor vrouwen komt voort uit christelijk conservatisme."
Veel duidelijker kan het niet
"De echte veiligheid voor vrouwen komt voort uit christelijk conservatisme."quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat staat in de quote die je zelf aanhaalde, zij het onvolledig. Lees 'm nog eens.
Je snapt wat voortkomen uit betekent he?quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:21 schreef Hexagon het volgende:
[..]
"De echte veiligheid voor vrouwen komt voort uit christelijk conservatisme."
Hoe lees jij hier humanisme in? Het is eerder het tegenovergestelde.
Het is gewoon een warrige uitspraak. Als Hirsi Ali niet hard uit zou halen naar de islam, had niemand het hier voor haar opgenomen.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:18 schreef Hexagon het volgende:
[..]
De uitspraak
"De echte veiligheid voor vrouwen komt voort uit christelijk conservatisme."
Veel duidelijker kan het niet
Ja, maar dat heeft niet aan conservatisme daarin gelegen.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:22 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Je snapt wat voortkomen uit betekent he?
Vrijheid, gelijkheid, individuele zelfontplooiing.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:23 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Het is gewoon een warrige uitspraak. Als Hirsi Ali niet hard uit zou halen naar de islam, had niemand het hier voor haar opgenomen.
Wat is die veiligheid waard als je je als vrouw moet voegen in het christelijke conservatisme?
Kleine verrassing voor je. Christelijk conservatisme betekent niet dat de vrouw gelijk is aan de man of dat er voor de vrouw ruimte is voor individuele zelfontplooiing.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:27 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Vrijheid, gelijkheid, individuele zelfontplooiing.
Dat klinkt een stuk beter en veiliger om als vrouw aan onderworpen te worden dan dat je clitoris eraf wordt gesneden door de dorpsoudste omdat je niet van seks mag genieten en zo bij je man blijft en kinderen baart.
Citeer even waar Ali ergens daar toe oproept, dat vrouwen dat moeten doen.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:34 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Kleine verrassing voor je. Christelijk conservatisme betekent niet dat de vrouw gelijk is aan de man of dat er ruimte is voor individuele zelfontplooiing.
De vrouw moet bij christelijke conservatieven gehoorzaam zijn aan de man, en zo veel mogelijk kinderen baren. Christelijke conservatieven verschillen ook helemaal niet zo veel met joodse of islamitische conservatieven.
Citeer even waar ik zeg dat Hirsi Ali daartoe oproept?quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:35 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Citeer even waar Ali ergens daar toe oproept, dat vrouwen dat moeten doen.
Kleine verrassing voor je: Ali pleit voor deel de waarden van gelijkheid etc. en is onderworpen aan genitale verminking. Zou jij je dochter liever onderwerpen aan de dingen zij die noemt of aan hoe zij behandeld is in Somalië?quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:34 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Kleine verrassing voor je. Christelijk conservatisme betekent niet dat de vrouw gelijk is aan de man of dat er voor de vrouw ruimte is voor individuele zelfontplooiing.
De vrouw moet bij christelijke conservatieven gehoorzaam zijn aan de man, en zo veel mogelijk kinderen baren. Christelijke conservatieven verschillen ook helemaal niet zo veel met joodse of islamitische conservatieven.
Een vreemde vraag, natuurlijk zou ik niet willen dat mijn hypothetische dochter besneden wordt.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:42 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Kleine verrassing voor je: Ali pleit voor deel de waarden van gelijkheid etc. en is onderworpen aan genitale verminking. Zou jij je dochter liever onderwerpen aan de dingen zij die noemt of aan hoe zij behandeld is in Somalië?
En waar ze wél voor pleit klinkt prima toch?quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:46 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Een vreemde vraag, natuurlijk zou ik niet willen dat mijn hypothetische dochter besneden wordt.
Euh, ok.quote:Overigens durf ik te betwijfelen of Hirsi Ali wel besneden is. Het gezin waar ze uitkomt scheen redelijk gematigd te zijn en haar ouders stuurden haar naar een christelijke school.
Naar verluidt was haar vader wel heel sterk gekant tegen de besnijdenis, maar heeft haar moeder haar in zijn afwezigheid toch laten besnijden.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:46 schreef luxerobots het volgende:
Een vreemde vraag, natuurlijk zou ik niet willen dat mijn hypothetische dochter besneden wordt.
Overigens durf ik te betwijfelen of Hirsi Ali wel besneden is. Het gezin waar ze uitkomt scheen redelijk gematigd te zijn en haar ouders stuurden haar naar een christelijke school.
Oude tijden....quote:Op dinsdag 20 mei 2025 01:39 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
De Haagse rapgroep DHC maakte ooit een liedje over Ayaan Hirsi Ali.
Bekijk deze YouTube-video
Ja wat vervelend nu dat we haar uitspraken niet zomaar klakkeloos omarmen maar een beetje kritisch blijven of ze geen dubbele agenda heeft.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:29 schreef EttovanBelgie het volgende:
Weet je, laat ook maar.
Het wordt helemaal niets meer met wat ooit 'progressief' was in dit land.
Ten onder aan het gaan aan diens eigen onwetendheid, onbelezenheid en chronische dwang tot religieuze selectiviteit. Die drie katholieken en vijf gereformeerden, daar zit het probleem mensen. Op een of andere manier kunnen we de toename van vrouwen- en homohaat best wel proppen in dát segment van de bevolking, en zo ook Andrew Tate-isme, afkeer van lentekriebels en aversie jegens paarse vrijdagen. Echt: zit allemaal dáár.
Al was het verder maar dat de Staphorster variant vrouwen verbiedt zich met politiek bezig te houden en derhalve die link met Ali wat absurd is... maar soit. Blijf dat dorp (en Urk) van stal halen om te waarschuwen tegen het gevaar van orthodoxe religiositeit.
Voorts: totaal zinloos.
Dit is typisch de wijze van links redeneren waar in het stuk voor gewaarschuwd wordt. Niet Mohammed B. is schuldig aan de dood van Van Gogh, maar Hirshi Ali omdat zij hem vroeg een film te maken:quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:04 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Als ik het carrièrepad van Hirsi Ali bekijk, zie ik vooral dat ze overal met puinhopen achter haar vertrokken is.
Bij de PvdA, VVD, in de Tweede Kamer, en toen maar naar Amerika gegaan, en christen geworden.
En als ze Theo van Gogh niet overtuigd had om de slappe film Submission te maken, had hij hoogstwaarschijnlijk ook nog geleefd.
Kiezen tussen christelijk en islamitisch conservatisme is een beetje als kiezen tussen longkanker en een hersentumor.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:42 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Kleine verrassing voor je: Ali pleit voor deel de waarden van gelijkheid etc. en is onderworpen aan genitale verminking. Zou jij je dochter liever onderwerpen aan de dingen zij die noemt of aan hoe zij behandeld is in Somalië?
Je bent in niets progressief. Je verheerlijkt iemand die met leugens en gedraai bijna elke partij heeft gehad hier. Met elke stroming mee waaide die haar perspectief op geld leverde en levert. Ayaan of hoe ze ook in het echt mag heten, is inderdaad een held in het uitmelken van mogelijkheden. Dat ze nu bij een discutabele club verschijnt past precies in dat plaatje.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 00:29 schreef EttovanBelgie het volgende:
Weet je, laat ook maar.
Het wordt helemaal niets meer met wat ooit 'progressief' was in dit land.
Ten onder aan het gaan aan diens eigen onwetendheid, onbelezenheid en chronische dwang tot religieuze selectiviteit. Die drie katholieken en vijf gereformeerden, daar zit het probleem mensen. Op een of andere manier kunnen we de toename van vrouwen- en homohaat best wel proppen in dát segment van de bevolking, en zo ook Andrew Tate-isme, afkeer van lentekriebels en aversie jegens paarse vrijdagen. Echt: zit allemaal dáár.
Al was het verder maar dat de Staphorster variant vrouwen verbiedt zich met politiek bezig te houden en derhalve die link met Ali wat absurd is... maar soit. Blijf dat dorp (en Urk) van stal halen om te waarschuwen tegen het gevaar van orthodoxe religiositeit.
Voorts: totaal zinloos.
Typische post weer dit. Iemand verlaat jouw cult en krijgt een storm van kritiek over zich heen. Idem Lale. Idem iedereen die jouw cult verlaat.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 06:54 schreef Chadi het volgende:
[..]
Je bent in niets progressief. Je verheerlijkt iemand die met leugens en gedraai bijna elke partij heeft gehad hier. Met elke stroming mee waaide die haar perspectief op geld leverde en levert. Ayaan of hoe ze ook in het echt mag heten, is inderdaad een held in het uitmelken van mogelijkheden. Dat ze nu bij een discutabele club verschijnt past precies in dat plaatje.
Kunnen we ook bij jou stellen. Iemand slaat wat op de islam-is-kut trommel en dan is ze blijkbaar boven iedere kritiek verheven, los van haar hele verdere handel en wandel.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 06:57 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Typische post weer dit. Iemand verlaat jouw cult en krijgt een storm van kritiek over zich heen. Idem Lale. Idem iedereen die jouw cult verlaat.
Voor zover haar waarheid bestaat uit dat christelijk conservatisme goed s voor vrouwenrechten, is het terecht dat mensen dat niet zien zitten.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 08:11 schreef niggeplease het volgende:
Mensen in Nederland zijn bang voor de waarheid die zij verkondigd.
Voel je vrij om te vertellen wat de positieve bijdrage van de Islam is.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 07:25 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Kunnen we ook bij jou stellen. Iemand slaat wat op de islam-is-kut trommel en dan is ze blijkbaar boven iedere kritiek verheven, los van haar hele verdere handel en wandel.
Die verschilt niet veel van christelijk conservatisme.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 08:14 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Voel je vrij om te vertellen wat de positieve bijdrage van de Islam is.
Eens, maar nu even geen doelpalen verschuiven.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 08:15 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Die verschilt niet veel van christelijk conservatisme.
Typisch een post weer dit. Iemand komt bij je cult en krijgt terecht kritiek maar dat wordt weggewuifd.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 06:57 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Typische post weer dit. Iemand verlaat jouw cult en krijgt een storm van kritiek over zich heen. Idem Lale. Idem iedereen die jouw cult verlaat.
Ik ben geen fan van welke religie dan ook en zelf ook volledig atheist. Maar ik realiseer me ook dat religie nou eenmaal een gegeven is en dat je dat niet weg krijgt door iedere aanhanger daarvan aan te vallen of verdacht te maken. Dus we zullen een vorm moeten vinden om daarmee samen te leven. Iets wat overigens ook niet vrijblijvend is voor die religieuzen.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 08:16 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Eens, maar nu even geen doelpalen verschuiven.
Nogal wiedes lijkt me ................quote:Op dinsdag 20 mei 2025 09:12 schreef capricia het volgende:
Heeft ze nog bewaking nodig omdat ze haar leven niet zeker is vanuit de moslim-hoek?
Zij moet helemaal niet ontmaskerd worden - wat is dat voor bullshit? Zij moet gewoon kunnen zeggen wat ze wil zonder dat haar leven daardoor in gevaar komt. Dit bewijst maar weer eens de lange tenen mentalitiet van de religie van de vrede. Vrijheid van meningsuiting, weet je wel ...............quote:Op dinsdag 20 mei 2025 08:49 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik ben geen fan van welke religie dan ook en zelf ook volledig atheist. Maar ik realiseer me ook dat religie nou eenmaal een gegeven is en dat je dat niet weg krijgt door iedere aanhanger daarvan aan te vallen of verdacht te maken. Dus we zullen een vorm moeten vinden om daarmee samen te leven. Iets wat overigens ook niet vrijblijvend is voor die religieuzen.
Al die eindeloze scheldpartijen, complotten en haatzaaierij, op basis van religie, hebben nog nooit ergens geholpen om iets beter te maken. Integendeel.
Los daarvan hebben we te maken met figuren die angst voor de radicale islam gebruiken om hun eigen dubieuze agenda te promoten. Ayaan is er daar duidelijk een van en dan moet ontmaskerd worden.
Ze mag het ook zeggen en moet daar zeker niet voor bedreigd worden.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 09:16 schreef matspontius het volgende:
[..]
Zij moet helemaal niet ontmaskerd worden - wat is dat voor bullshit? Zij moet gewoon kunnen zeggen wat ze wil zonder dat haar leven daardoor in gevaar komt. Dit bewijst maar weer eens de lange tene mentalitiet van de religie van de vrede. Vrijheid van meningsuiting, weet je wel ...............
Zo rollen linksen.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 09:18 schreef HSG het volgende:
Ja dat waren nog tijden met haar.
Hirsi Ali: ik verlaat de Islam
moslim in Nederland: DAT WIJF MOET DOOD
Links Nederland: * keert de rug toe *
Rechts Nederland wilde haar daarna haar paspoort afpakken en uit de politiek en uit het land flikkeren.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 09:18 schreef HSG het volgende:
Ja dat waren nog tijden met haar.
Hirsi Ali: ik verlaat de Islam
moslim in Nederland: DAT WIJF MOET DOOD
Links Nederland: * keert de rug toe *
Zo rollen rechtsen.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 09:22 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Rechts Nederland wilde haar daarna haar paspoort afpakken en uit de politiek en uit het land flikkeren.
Dat komt omdat zij niet eerlijk is geweest over haar achtergrond. Maar in Nederland hebben wij vriheid van godsdienst, een vrouw neemt afstand van haar geloof en wordt van alle kanten bedreigd. Dan had je als links Nederland toch het beste van je kunnen laten zien.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 09:22 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Rechts Nederland wilde haar daarna haar paspoort afpakken en uit de politiek en uit het land flikkeren.
Waarom vermoeiend? En hoe komt het toch dat elke keer er kritiek wordt geuit op de Islam je daar erg negatief op reageert? Ik blijf het moeilijk te begrijpen vinden dat jij als Westers individu, je zo aangetrokken voelt tot de Islam.quote:Op maandag 19 mei 2025 23:10 schreef Buitendam het volgende:
Uit het lijstje: bijzonder vermoeiend persoon.
Het waren alleen D66 en PvdA-lid Paul Kalma die zich van hun beste kant lieten zien om haar te beschermen.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 09:29 schreef HSG het volgende:
[..]
Dat komt omdat zij niet eerlijk is geweest over haar achtergrond. Maar in Nederland hebben wij vriheid van godsdienst, een vrouw neemt afstand van haar geloof en wordt van alle kanten bedreigd. Dan had je als links Nederland toch het beste van je kunnen laten zien.
Nou dat doe ik. Ze zegt:quote:Op dinsdag 20 mei 2025 09:31 schreef capricia het volgende:
Tijd om eens goed te luisteren wat ze nu eigenlijk zegt.
Is dat alles?quote:Op dinsdag 20 mei 2025 09:31 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het waren alleen D66 en PvdA-lid Paul Kalma die zich van hun beste kant lieten zien om haar te beschermen.
https://www.parool.nl/voo(...)beveiligen~bac4cbdd/
En heeeeel weinig links die voor een powervrouw opkomt toch?quote:Op dinsdag 20 mei 2025 10:09 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het is in ieder geval meer dan haar rechtse matties voor haar over hadden.
Ze heeft gelijk. Want links-progressief is te faciliterend en verwijfd om tegenwicht te bieden. Die vinden enerzijds dat vrouwen genoeg rechten hebben, maar tolereren anderzijds geschieden zwemmen etc in Nederland.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 09:41 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nou dat doe ik. Ze zegt:
"De echte veiligheid voor vrouwen komt voort uit christelijk conservatisme."
Echt een vrije geest ja die Ayaan.
Zou je nog ergens kunnen aangeven hoe die agenda er precies uit ziet?quote:Op dinsdag 20 mei 2025 08:49 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik ben geen fan van welke religie dan ook en zelf ook volledig atheist. Maar ik realiseer me ook dat religie nou eenmaal een gegeven is en dat je dat niet weg krijgt door iedere aanhanger daarvan aan te vallen of verdacht te maken. Dus we zullen een vorm moeten vinden om daarmee samen te leven. Iets wat overigens ook niet vrijblijvend is voor die religieuzen.
Al die eindeloze scheldpartijen, complotten en haatzaaierij, op basis van religie, hebben nog nooit ergens geholpen om iets beter te maken. Integendeel.
Los daarvan hebben we te maken met figuren die angst voor de radicale islam gebruiken om hun eigen dubieuze agenda te promoten. Ayaan is er daar duidelijk een van en dan moet ontmaskerd worden.
Tuurlijk Hexagon.quote:Op dinsdag 20 mei 2025 07:25 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Kunnen we ook bij jou stellen. Iemand slaat wat op de islam-is-kut trommel en dan is ze blijkbaar boven iedere kritiek verheven, los van haar hele verdere handel en wandel.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |