Zeer zorgelijk. Ouder dan ooit eerder, en sinds 1970 is het gemiddelde nooit meer gedaald...quote:Moeders iets ouder bij geboorte eerste kind
De gemiddelde leeftijd waarop vrouwen voor het eerst moeder worden is in 2024 iets gestegen, tot 30,4 jaar. In 2023 was dat 30,3 jaar. Minder vrouwen jonger dan dertig kregen hun eerste kind, terwijl juist meer vrouwen boven de dertig voor het eerst moeder werden. Dat meldt het CBS op basis van voorlopige cijfers.
Tot begin jaren zeventig daalde de gemiddelde leeftijd waarop vrouwen voor het eerst moeder werden tot 24,3 jaar. Daarna is deze leeftijd tot 2004 vrijwel voortdurend gestegen. Van 2004 tot 2014 bleef de leeftijd constant op 29,4 jaar. Daarna steeg de leeftijd weer door tot 30,3 jaar in 2021. Nu is er opnieuw een lichte stijging. Vaders zijn bij de geboorte van het eerste kind gemiddeld ongeveer 2,5 jaar ouder dan moeders.
Minder twintigers worden moeder
Vooral vrouwen jonger dan 30 jaar kregen in 2024 naar verhouding minder vaak een eerste kind dan in 2023. Vrouwen boven de 30 jaar kregen juist iets vaker hun eerste kind. De afname van het aantal twintigers dat een kind krijgt is al langer gaande. Zo kregen 25- tot 30-jarigen tien jaar geleden nog 56,7 eerste kinderen per duizend vrouwen, in 2024 waren dat er 41,6. Ook onder 20- tot 25-jarigen daalde in deze periode het aantal eerste geboorten. Bij vrouwen van 35 tot 40 jaar was er juist een lichte toename, van 19,2 naar 20,5 eerste kinderen per duizend vrouwen.
Gemiddeld aantal kinderen per vrouw blijft gelijk
In 2024 werden 77 duizend vrouwen voor het eerst moeder, en werden er in totaal 166 duizend kinderen geboren. Beide cijfers waren iets hoger dan in 2023. De stijging komt mede doordat er in 2024 meer vrouwen in de vruchtbare leeftijd (15 tot 50 jaar) waren dan in 2023. Een cijfer dat hier rekening mee houdt is het totaal vruchtbaarheidscijfer, ook wel gemiddeld kindertal per vrouw genoemd. Dit is gelijk gebleven op 1,43 kind per vrouw. Het totaal vruchtbaarheidscijfer daalt sinds 2010, alleen in 2021 was er een piekje.
Bijna 5 miljoen moeders
In totaal telt Nederland bijna 5 miljoen moeders. Er zijn minder jonge moeders doordat de leeftijd waarop vrouwen aan kinderen beginnen is opgeschoven. Tien jaar geleden was bijvoorbeeld 30 procent van de 25- tot 30-jarige vrouwen moeder, tegenover 20 procent begin 2025. Bij 30- tot 35-jarigen daalde dit van 62 naar 52 procent. Het aandeel vrouwen dat uiteindelijk moeder werd is in die periode nauwelijks veranderd (ruim 80 procent).
Nederlandse vrouwen relatief oud bij eerste kind
Nederlandse vrouwen beginnen relatief laat aan kinderen. In 2023 lag de gemiddelde leeftijd in de EU als geheel op 29,8 jaar, tegenover 30,3 jaar in Nederland. Er zijn ook landen waar vrouwen gemiddeld later moeder worden dan in Nederland. In Italië waren vrouwen met 31,8 jaar het oudst, maar ook in Ierland, Spanje, Luxemburg en Griekenland waren nieuwe moeders in 2023 gemiddeld ouder dan in Nederland, namelijk 31 jaar of ouder.
Ik wens ze veel succes. Goederen en diensten gaan alleen nog maar meer stijgen in prijs de komende jaren. Bijna alles wordt schaars, helemaal als straks de effecten van klimaatverandering nog intenser worden dan nuquote:Op woensdag 7 mei 2025 17:36 schreef uitkeringsgenieter het volgende:
Als ze nou eens voldoende huizen bouwen en het mogelijk maken dat je een gezin kan onderhouden met 1 voltijdbaan zoals vroegah....
Er zijn eerder teveel immigranten dan te weinig huizen.quote:Op woensdag 7 mei 2025 17:36 schreef uitkeringsgenieter het volgende:
Als ze nou eens voldoende huizen bouwen en het mogelijk maken dat je een gezin kan onderhouden met 1 voltijdbaan zoals vroegah....
Asielzoekers\allochtonen planten zich anders als konijnen voort terwijl de autochtone bevolking krom ligt om de verzorgingstaat in stand te houden. De verzorgingstaat waar migranten de hoofdafnemer van zijn.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:21 schreef Nober het volgende:
Gelukkig krijg we asielzoekers ipv baby's, scheelt een hoop pampers verschonen.
quote:Op woensdag 7 mei 2025 17:49 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Kinderloosheid is ook vaak erfelijk natuurlijk.
Staat er ook los van.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:22 schreef quo_ het volgende:
[..]
Op korte afstand gevolgd door de eerste deugkneus die maar blijft volhouden dat een instroom van honderdduizenden in de afgelopen jaren helemaal los staat van een tekort aan een paar honderduizend woningen op dit moment.
Dit, maar vrouwen willen volgens mij ook steeds meer genieten van het leven voor ze moeder willen worden; verre reizen, lekker zichzelf helemaal ontdekken op een klif terwijl vriendlief foto's maakt voor op Insta enz.quote:Op woensdag 7 mei 2025 17:46 schreef Nicksanders het volgende:
Tja als je tot dertigste op zolder woont omdat a woningen niet te betalen zijn.
B er niet voldoende sociale huurwoningen zijn en c die woningen die er zijn ook nog eens met regelmaat aan asielzoekers gegeven worden omdat doorstroming dan is t verklaarbaar.
Hier klopt feitelijk geen ene moer van.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:26 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Asielzoekers\allochtonen planten zich anders als konijnen voort terwijl de autochtone bevolking krom ligt om de verzorgingstaat in stand te houden. De verzorgingstaat waar migranten de hoofdafnemer van zijn.
Je weet dat cbs de definitie met migratieachtergrond vrij recent heeft aangepast?quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:29 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Hier klopt feitelijk geen ene moer van.
Allochtone moeders krijgen in Nederland MINDER kinderen dan autochtone moeders
[ afbeelding ]
Tegen dit soort idiote redeneringen kan een verstandig mens niks inbrengen.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:28 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Staat er ook los van.
De bakker bakt genoeg brood voor het dorp van 100 inwoners.
Het dorp groeit naar 150 inwoners. De bakker kiest er vervolgens voor om zijn broodproductie te halveren zodat er genoeg brood is voor maar 50 inwoners.
Het probleem ligt dan niet aan de groei van het aantal inwoners.
Dat is precies wat er nu gaande is met de bouw op slakkengang.
[ afbeelding ]
Nee, dat klopt niet.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:14 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Armere landen vangen gemiddeld minder asielzoekers op, goh, wat een nieuws.
De consumptie van boter zal dan vast ook te maken hebben met de scheidingspecentages in Maine?
[ afbeelding ]
Dit klopt niet helemaal, allochtonen produceren ook minder kinderen dan als dat ze in het thuisland gebleven waren, dit is ook vrij logisch aangezien grote gezinnen lastiger zijn zonder familiesteun.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:26 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Asielzoekers\allochtonen planten zich anders als konijnen voort terwijl de autochtone bevolking krom ligt om de verzorgingstaat in stand te houden. De verzorgingstaat waar migranten de hoofdafnemer van zijn.
Een prima argument om asielzoekers te weren; op langere termijn zorgen zij voor een toename van de afname van de geboortecijfers.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:29 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Hier klopt feitelijk geen ene moer van.
Allochtone moeders krijgen in Nederland MINDER kinderen dan autochtone moeders
[ afbeelding ]
Wat is "vrij recent"?quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:33 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Je weet dat cbs de definitie met migratieachtergrond vrij recent heeft aangepast?
Het vetroebelt de alle cijfers rondom allochtonen. Met maar 1 doel natuurlijk.
Klopt maar het punt wat ik wil maken dat een neutraal onderwerp weer naar asielzoekers moet leiden, vanmiddag was er geen brood meer in de supermarkt, er zijn hier lieden die het zo draaien dat dat aan de asielzoekers ligt,quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:22 schreef quo_ het volgende:
[..]
Op korte afstand gevolgd door de eerste deugkneus die maar blijft volhouden dat een instroom van honderdduizenden in de afgelopen jaren helemaal los staat van een tekort aan een paar honderduizend woningen op dit moment.
Mikeytt en een topic met een neutraal onderwerp is iets onmogelijksquote:Op woensdag 7 mei 2025 18:55 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Klopt maar het punt wat ik wil maken dat een neutraal onderwerp weer naar asielzoekers moet leiden, vanmiddag was er geen brood meer in de supermarkt, er zijn hier lieden die het zo draaien dat dat aan de asielzoekers ligt,
Dit is veel te simpel, onderzoek op demografisch gebied onderscheid tientallen oorzaken die van invloed zijn.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Wat is "vrij recent"?
Die dalende trend is gewoon al sinds de 80's gaande, meer welvaart = minder kinderen, dat geldt ook voor migranten.
En nu 15 jaar later (grafiek loopt tot 2010) is het al ongeveer gelijk aan Nederlandse moeders.
[ afbeelding ]
En daar is uiteraard niets mis mee. Beter dan chronische stress door slaapgebrek door een schreeuwende en poepende blaag.quote:Op woensdag 7 mei 2025 18:29 schreef ToT het volgende:
[..]
Dit, maar vrouwen willen volgens mij ook steeds meer genieten van het leven voor ze moeder willen worden; verre reizen, lekker zichzelf helemaal ontdekken op een klif terwijl vriendlief foto's maakt voor op Insta enz.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |