abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 24 april 2025 @ 15:53:13 #1
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_217456845
Wat willekeurige plaatjes









En op verzoek:


meer op: http://i166.photobucket.com/albums/u101/gbfc/Shodai/Gundam

Informatieve websites:
Uchiyama Nederlandse website met heleboel info over Japan.
Japan-Guide Uitgebreide website met veel informatie.
Japan De echte Wikipedia-site over Japan.
Tozai Reisbureau voor oa. JRpassen en vliegtickets.
Huis ten Bosch

Internationale vliegvelden:
vliegveld Tokyo (Narita)
vliegveld Osaka

Ambassades:

Japanse ambassade in Nederland:
Tobias Asserlaan 2
2517 KC Den Haag
Tel: 070-3469544
http://www.nl.emb-japan.go.jp/

Nederlandse ambassade in Japan (Tokyo):
Shibakoen 3-6-3
Minato-ku, Tokyo, 105-0011
Tel: 03-5776-5400
http://www.oranda.or.jp/index/english/index.html

Nederlands consulaat in Japan (Osaka-Kobe):
Twin 21 MID Tower
33rd Floor
Shiromi 2-1-61
Chuo-ku
Osaka City, 540-6133
Tel: 06-6944-7272
http://www.oranda-cg.or.jp


FAQ

Studeren/stage in Japan by xienix84

Studeren in Japan kan via bijvoorbeeld een stage(je kan ook gewoon vakken volgen). Voor een stage heb je meestal een contactpersoon bij je eigen universiteit nodig die weer mensen in Japan kent. Via die weg kan je vaak een stage regelen, en bijvoorbeeld proberen buitenlandbeurzen aan te vragen als je zelf de financien niet hebt. Op deze manier kan je een lab vinden waar je een stage kan doen. Met bedrijven gaat het naar mijn weten wat moeilijker om een stage en/of werkplek te vinden. Je zal dan toch een internationaal bedrijf moeten zoeken denk ik. Japanse bedrijven nemen niet snel buitenlanders aan, zeker niet als die buitenlanders weinig Japans kunnen. Ga er bij een binnenlands bedrijf vanuit dat vrijwel niemand daar fatsoenlijk Engels kan.

Bedenk ook dat een stage in Japan lange uren betekent. Je kan niet op je gemak Japan verkennen, maar wordt geacht veel en lang te werken. Soms is dat echt stress en niet voor iedereen weggelegd denk ik.

Je kan natuurlijk ook naar het bureau buitenland van je universiteit gaan. Daar kan je kijken met welke Japanse universiteit jouw universiteit een exchange agreement heeft. Dan kan je bijvoorbeeld een of twee semester daar studeren terwijl je collegegeld in Nederland betaald. Je kan dan contact opnemen met de Japanse universiteit die dan bijvoorbeeld woonruimte oid voor je kunnen regelen. Voor zover bij mij bekend hebben veel Japanse universiteiten ook speciale Japans lessen voor buitenlandse studenten. Iedere universiteit in Japan heeft wel een programma voor buitenlandse studenten.

Wat ik zelf heb gedaan is het Junior Year Program in English(JYPE) aan Tohoku University in Sendai. Voor zover ik weet kan je daar alleen aan meedoen als je bachelor biologie aan de Universiteit Utrecht bent aangezien die een special exchange agreement hebben( maar goed, helaas doet vanuit Utrecht amper iemand mee en vanaf de JYPE website kan je ook aanmeldingsformulieren downloaden). Het is een programma waar ongeveer 54 studenten per jaar aan mee kunnen doen, studenten van over de hele wereld. Ongeveer de helft daarvan komt in aanmerking voor een beurs. Biologie in Utrecht krijgt elk jaar sowieso één beurs(die had ik dus, maakt t erg makkelijk). Het programma bestaat uit 3 delen. Japanse lessen, lessen in het Engels(betreffende engineering, science(bio) educatie en Japanse cultuur; het programma is dan ook alleen voor mensen in engineering, science of education bachelors). En het derde deel is een research project wat je doet in een lab. Daarnaast heb je genoeg tijd om rond te reizen, mensen te leren kennen, vrije tijd te hebben en zijn er veel uitstapjes(geregeld door het internatioal office en vrijwilligersgroepen). Echt een chance of a lifetime. Geweldige kans!!!

Daarnaast kan je natuurlijk Japans studeren en via die studie naar Japan gaan. Bij een homestay verblijf je in een Japans gezin. Dit kan in een vakantie van 2 weken, tot een verblijf tot een jaar. Je betaald dan natuurlijk wel. Ik weet hier zo geen speciale website voor, maar je kan gewoon googlen op \\\'homestay Japan\\\', dan vind je vast wel wat.

En natuurlijk het belangrijkste deel van de o/p

ETEN :Y) :Y) :Y)


http://www.justhungry.com/images/tonkatsu.jpg
http://www.yumeshigoto.gr.jp/kameraman/gyoza.jpg
http://www.daninjapan.com/1.19/yakitori.jpg
http://www.onmyplate.org/hotei_katsucurry.jpg
http://www.thekua.com/ran(...)6/03/okonomiyaki.jpg

Ow ja en als tip, de Yakitori die ze bij de Makro verkopen smaken bijna hetzelfde als in Japan *O* Toevoeging: daarover zijn de meningen verdeeld. :D
De Okonomiyaki van de Japanese Pancake World in Amsterdam zijn daarentegen niet te vreten. -O- Volgens poepoog dan. Ik vond het daar wel lekker. *O*



Oishinbo (美味しんぼ?, lit. "The Gourmet") is a long-running cooking manga written by Tetsu Kariya and drawn by Akira Hanasaki. The manga's title is a portmanteau of the Japanese word for delicious, oishii, and the word for someone who loves to eat, kuishinbo.

Japan docu's

Japanorama

Serie van de BBC met Jonathan Ross. Niet meer op TV maar te downloaden bij de betere sites.


Bekijk deze YouTube-video

No Sex Please, We're Japanese - BBC Documentaire over het dalende geboortecijfer in Japan.

Citibank pinautomaten in Japan
www.citibank.co.jp/en/banking/branch_atm/pdf/atm.pdf

Verder kun je met je credit card pinnen bij postkantoren en bij de 7/11.

Wie is wanneer in Japan?
happynjitram Woonachtig in
IntensiveGary 28 december tot pakweg 10 januari. Jaarlijks.
Lyrebird Woonachtig in
Kill-em-all Woonachtig in
Haters everywhere but I don't really care.
  donderdag 24 april 2025 @ 15:57:30 #2
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_217456862
quote:
0s.gif Op donderdag 24 april 2025 13:26 schreef Pinuts het volgende:
Ik ben me een beetje aan het orienteren op Japan (voor September) en ben opzoek naar een mooie reisroute. Tot nu toe heb ik dit:
Dag 1 Vliegen
Dag 2 Aankomst Tokyo
Dag 3 Tokyo
Dag 4 Nikko
Dag 5 Tokyo
Dag 6 Tokyo (Mt Fuji daytrip)
Dag 7 Kanazawa
Dag 8 Takayama (stadje)
Dag 9 Takayama (hiken)
Dag 10 Takayama (Kamikochi daytrip)
Dag 11 Kyoto
Dag 12 Kyoto
Dag 13 Kyoto
Dag 14 Kyoto (Nara)
Dag 15 Osaka
Dag 16 Osaka
Dag 17 Hiroshima
Dag 18 Hiroshima
Dag 19 Hiroshima (Miyajima)
Dag 20 Beppu
Dag 21 Nagasaki
Dag 22 Nagasaski -> Tokyo
Dag 23 Vliegen 8:40

Staat allemaal zeker niet vast maar dit zijn wel plekken die ik interessant vind. Mis ik hier hele belangrijke dingen? Ik lees ook over Matsumoto. Is dat het waard/te doen met openbaar vervoer? Of andere tips/aanraders uiteraard? Ik ben tijdens een studiereis 'al' 8 dagen in Tokyo geweest, vandaar dat ik daar nu vrij kort verblijf. Ik zal me (waarschijnlijk) verplaatsen met de trein.

Mooie route wel.
Vond zelf Nikko maar matig, voor de tijd die je ermee kwijt bent (3 uur heen, 3 uur terug uit mn hoofd).
Kamakura is wel leuk als dagtrip uit Tokyo. Ook te combineren met Enoshima, als je een beetje op tijd vertrekt. Van Enoshima naar Kamakura kan je met zon treintje langs de kust, ook mooi.

Naoshima (fietsen) vind ik ook een aanrader.

Bij Fuji moet je ff goed kijken wat je wilt, in een daytrip. Hakone Loop is wel leuk, maar behoorlijk druk.
Fujikawaguchiko vond ik ook een leuk dorpje, maar ook hier veel touristen, dus druk.
Deze site is wel hendig, om Fuji te plannen, qua zichtbaarheid:
https://fuji-san.info/en/index.html

Himeji is ook wel mooi, als je er toch langskomt.

Matsumoto kasteel vond ik mooi, en dat museum met Yayoi Kusama-spul (ook in Tokyo, maar kleiner).
Haters everywhere but I don't really care.
pi_217457038
quote:
0s.gif Op donderdag 24 april 2025 15:57 schreef matthijst het volgende:

[..]
Mooie route wel.
Vond zelf Nikko maar matig, voor de tijd die je ermee kwijt bent (3 uur heen, 3 uur terug uit mn hoofd).
Kamakura is wel leuk als dagtrip uit Tokyo. Ook te combineren met Enoshima, als je een beetje op tijd vertrekt. Van Enoshima naar Kamakura kan je met zon treintje langs de kust, ook mooi.

Naoshima (fietsen) vind ik ook een aanrader.

Bij Fuji moet je ff goed kijken wat je wilt, in een daytrip. Hakone Loop is wel leuk, maar behoorlijk druk.
Fujikawaguchiko vond ik ook een leuk dorpje, maar ook hier veel touristen, dus druk.
Deze site is wel hendig, om Fuji te plannen, qua zichtbaarheid:
https://fuji-san.info/en/index.html

Himeji is ook wel mooi, als je er toch langskomt.

Matsumoto kasteel vond ik mooi, en dat museum met Yayoi Kusama-spul (ook in Tokyo, maar kleiner).
Thanks. Kamakura gaat op het lijstje. Naoshima heb ik inderdaad op meerdere sites voorbij zien komen maar heb niet zo veel met kunst. Is het dan nog steeds wel de moeite?
Fuji zou ik het liefst langer heengaan, ik hou ook wel echt van natuur/hiken. Maar wat me 'tegen staat' is dat het eigenlijk niet handig op de route ligt (dan zou het tokyo - mt Fuji - tokyo - de rest zijn) en dat de berg vaak niet zichtbaar is. Dus dan is het inderdaad last minute beslissen of het de trip waard is. Omhoog hiken gaat waarschijnlijk net niet kunnen gezien het half/eind september zal zijn (ik lees overal juli/augustus/begin september).
Himeji gewoon een tussenstop maken? Als in, uitstappen rondkijken en weer door?
  donderdag 24 april 2025 @ 17:22:27 #4
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_217457421
Zonder kunst is d'r weinig aan :)
Himeji ja, tussenstopje, koffer kan je kwijt op station.
Nagano is misschien ook een optie. Als je richting kanazawa gaat (en dan Fuji skippen).
Haters everywhere but I don't really care.
pi_217460050
Ik wil terug ;(
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')