Heb je bovenstaand gelezen? Alles? Niet selectief een alinea gepakt om dit topic van repliek te dienen? Of alleen de tl;dr gelezen? Ik merk frustratie jegens het niet werken. Klopt dit? Ik ben niet uit om hier de negatieve connotatie te onderstrepen. Ik zoek redenering om mijn motivatie te kunnen kickstarten. Want de elektrische start doet het op de een of andere manier niet.quote:Op dinsdag 15 april 2025 11:03 schreef Lienekien het volgende:
Ga het maar eens doen, voor een baas werken. En dan merken dat als jij de kantjes ervan afloopt, je het niet leuk gaat hebben met je collega’s.
Dit dus. HOE geef ik mezelf die schop onder de kont? Om het in jouw bewoording neer te zetten.quote:Of merken dat je jezelf wel die schop onder je kont kunt geven
Waardering doet me niks. Kritiek even zo. Hetgeen wat anderen zeggen en vinden is één van de eerste dingen wat er in therapie tegen pesten wordt uitgelegd daar in de toekomst niks mee te hoeven doen.quote:om te doen waarvoor je op je werkplek wordt betaald en daar waardering voor te krijgen.
Ik wil het, zeker. Alleen de weg er naartoe, het complete plaatje, de dagelijks terugkomende werknemer. Ik ben dat niet. Als ik ook maar 50% haal, sowieso het op tijd komen, kan ik verder.quote:Ga het maar ervaren.
Ja, ik heb alles gelezen. En nee, ik heb er geen negatief oordeel over dat je niet werkt.quote:Op dinsdag 15 april 2025 11:16 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
Heb je bovenstaand gelezen? Alles? Niet selectief een alinea gepakt om dit topic van repliek te dienen? Of alleen de tl;dr gelezen? Ik merk frustratie jegens het niet werken. Klopt dit? Ik ben niet uit om hier de negatieve connotatie te onderstrepen. Ik zoek redenering om mijn motivatie te kunnen kickstarten. Want de elektrische start doet het op de een of andere manier niet.
[..]
Dit dus. HOE geef ik mezelf die schop onder de kont? Om het in jouw bewoording neer te zetten.
[..]
Waardering doet me niks. Kritiek even zo. Hetgeen wat anderen zeggen en vinden is één van de eerste dingen wat er in therapie tegen pesten wordt uitgelegd daar in de toekomst niks mee te hoeven doen.
[..]
Ik wil het, zeker. Alleen de weg er naartoe, het complete plaatje, de dagelijks terugkomende werknemer. Ik ben dat niet. Als ik ook maar 50% haal, sowieso het op tijd komen, kan ik verder.
Ik heb geen idee hoe. Weet jij het?
En hoe in godsnaam doen mensen die vroeg uit hun bed gaan om naar werk te reizen het? Hoe strooi je je dagelijkse motivatie tot zover uit dat je aan het eind van de maand (!) een loon hiervoor ontvangt? Na drie dagen heb ik zoiets van, laat mij maar met rust voor het komende kwartaal, ik heb wel genoeg gezien.quote:Op dinsdag 15 april 2025 11:21 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ja, ik heb alles gelezen. En nee, ik heb er geen negatief oordeel over dat je niet werkt.
Mijn andere advies zou dan zijn: zoek bezigheden waar je gelukkig van wordt.
Maar als je wel vindt dat je de kant op moet van betaald werk, dan is het toch iets wat je moet gaan ervaren. In het doen weet je pas zeker of het er wel of niet in zit voor je.
Ik vind het heel gek als dat is wat je geleerd is. Hetgeen wat anderen zeggen en vinden over jou als persoon hoef je inderdaad niks mee. Nooit. Maar als jij afspraken maakt, dien je je eraan te houden. En als iemand je erop aanspreekt dat je dat niet doet, dien je je daar wel degelijk iets van aan te trekken en iets mee te doen. Dus als jij gaat werken en daarbij gelden begintijden, eindtijden, bepaalde taken die gedaan moeten worden in een bepaalde tijd, dan is het terecht dat je erop aangesproken wordt als je je daar niet aan houdt en moet je daar dus wel iets mee.quote:Waardering doet me niks. Kritiek even zo. Hetgeen wat anderen zeggen en vinden is één van de eerste dingen wat er in therapie tegen pesten wordt uitgelegd daar in de toekomst niks mee te hoeven doen.
Plichtsbesef. Het wordt van je verwacht en je wordt ervoor betaald. Je vader deed het voor zijn gezin.quote:Op dinsdag 15 april 2025 11:29 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
En hoe in godsnaam doen mensen die vroeg uit hun bed gaan om naar werk te reizen het? Hoe strooi je je dagelijkse motivatie tot zover uit dat je aan het eind van de maand (!) een loon hiervoor ontvangt? Na drie dagen heb ik zoiets van, laat mij maar met rust voor het komende kwartaal, ik heb wel genoeg gezien.
Hoe zet ik dat om?
Ik weet het niet hoor. Ik ben het spoor bijster. Echt, serieus. Er zullen vast wel mensen zijn die dit lezen en denken 'die gast die spoort niet' of 'dit is een troll topic'. Nee, echt niet.
Ik had er ook altijd bewondering voor hoe mijn vader dat deed, 42 jaar bij dezelfde baas, dag in dag uit op zijn werk - op tijd - verschijnen.
Hoe dan?
Hoezo 'uitbehandeld', wat is dat voor onzin? Je kan toch iets van re-integreren doen met een coach of iets dergelijks. Zoiets is ook gewoon een (lang) proces. Ik vind dat niemand ooit uitbehandeld is voor dit soort mentale dingen, dat bestaat m.i. niet. En gewoon dingen gaan ervaren en vooral bij jezelf blijven.quote:Op dinsdag 15 april 2025 10:54 schreef Metalfrost het volgende:
tl;dr hulp is abrupt stopgezet, geen idee hoe ik mij moet plaatsen in de maatschappij, help
Dit ja.quote:Op dinsdag 15 april 2025 14:07 schreef SEMTEX het volgende:
Er moet een doel zijn om voor te werken. Misschien moet je dat eerst vinden. Iets waar je voor wilt sparen, loon waardoor je een dak boven je hoofd hebt, een mooie reis, zoiets. Ik weet mezelf ook beter te motiveren om te werken sinds ik mooie reizen maak, om daar lang voor te sparen.
Het is allemaal kortgesloten met de gemeente en ik heb groen licht voor het vrijwilligerswerk. Iedereen die het moet weten, weet ervan.quote:Op dinsdag 15 april 2025 12:46 schreef Stepperoller het volgende:
Heb je geen sollicitatieplicht om je bijstandsuitkering te behouden? Dat klinkt alsof je dan vanwege je problemen een vrijstelling hebt.
Proberen te gaan werken (of eerst vrijwilligerswerk) is een goed idee, maar het lijkt me wel handig om vooraf te weten of het je uitkering kan beïnvloeden. Ik zou eerst nagaan of je daarmee het risico loopt om je vrijstelling kwijt te raken en wat dat voor jou betekent. Zodat je niet ineens voor allerlei verrassingen komt te staan.
Door het dag na dag na dag te doen wordt het routine. En het wordt niet routine na een week, ook niet na een maand. Misschien na een jaar of langer.quote:Op dinsdag 15 april 2025 11:29 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
En hoe in godsnaam doen mensen die vroeg uit hun bed gaan om naar werk te reizen het? Hoe strooi je je dagelijkse motivatie tot zover uit dat je aan het eind van de maand (!) een loon hiervoor ontvangt? Na drie dagen heb ik zoiets van, laat mij maar met rust voor het komende kwartaal, ik heb wel genoeg gezien.
Hoe zet ik dat om?
Ik weet het niet hoor. Ik ben het spoor bijster. Echt, serieus. Er zullen vast wel mensen zijn die dit lezen en denken 'die gast die spoort niet' of 'dit is een troll topic'. Nee, echt niet.
Ik had er ook altijd bewondering voor hoe mijn vader dat deed, 42 jaar bij dezelfde baas, dag in dag uit op zijn werk - op tijd - verschijnen.
Hoe dan?
? Ik snap deze opmerking niet. Ik herken mezelf er namelijk niet in.quote:Op dinsdag 15 april 2025 17:38 schreef Zonnige het volgende:
Je bent zo ontzettend negatief met je gedachten. Je hebt al een mening voordat je iets probeert. Waar komt dit door?
Dat je een negatieve denkwijze hebt. Al vóórdat je een baan hebt, zeg je: ‘ik heb grote kans dat ik de kantjes er vanaf ga lopen en ontslagen word’. Op basis van wat? Dat je te laat komt op je vrijwilligerswerk?quote:
En vooraf geen enkele voorbereiding nodig, geen redenering, gewoon doen?quote:Op dinsdag 15 april 2025 17:17 schreef Hugo862 het volgende:
[..]
Door het dag na dag na dag te doen wordt het routine. En het wordt niet routine na een week, ook niet na een maand. Misschien na een jaar of langer.
De meeste mensen inderdaad. Helaas voor mij vond een jongen in mijn klas op de basisschool het nodig om me tien jaar tot aan middelbare school klas 3 half gestoord te laten maken.quote:De meeste mensen staan al van jongsaf aan vroeg op om naar school te gaan en trekken dit gewoon door naar hun werkzame leven.
Dit heb je dan verkeerd geïnterpreteerd.quote:Maar je topic klinkt vooral alsof je excuses zoekt om het niet te doen.
Ben ik het niet mee eens.quote:In bijna elke alinea laat je wel een beetje door schemeren dat je gelooft dat je het toch niet kan.
Ik wil op den duur af van mijn uitkering maar ik ga dit valnet niet onder mij weg trekken door rigoureuze stappen te maken. Ik wil weten waar ik sta voordat ik begin en hoe ik het klaarspeel om wat in de OP en de rest van de reacties staat überhaupt te kunnen uitvoeren. Want zoals het nu lijkt, lijkt het mij vrij moeilijk.quote:Dus stel jezelf de vraag, wil je wel echt werken?
Mijn antwoord is niet 'nee' en zal ook geen 'nee' worden.quote:Als het antwoord nee is ga je toch lekker niet werken. Het is jou leven. Doe er mee wat goed voor jezelf voelt.
Het enige vergelijkingsmateriaal qua zicht op werk op het moment is inderdaad het vrijwilligerswerk.quote:Op dinsdag 15 april 2025 19:19 schreef Zonnige het volgende:
[..]
Dat je een negatieve denkwijze hebt. Al vóórdat je een baan hebt, zeg je: ‘ik heb grote kans dat ik de kantjes er vanaf ga lopen en ontslagen word’. Op basis van wat? Dat je te laat komt op je vrijwilligerswerk?
Als ik niet in mezelf zou geloven dan had ik dit verhaal ook niet getypt.quote:Als je zo negatief denkt, gaat het vaak ook mis omdat je eigenlijk niet in jezelf gelooft. En dat doe je misschien ook niet? Geen idee?
Ja dat is fijn voor de meeste mensen. Zoals je kunt lezen ben ik niet de meeste mensen.quote:Maar de meeste mensen doen uiteindelijk maar wat en groeien vanzelf ergens in.
middelbare schoolquote:Heb je je opleiding trouwens wel afgerond?
Terwijl je je in een andere post nog afvraagt hoe andere mensen dat doen? Maar ik neem het vast te letterlijk.quote:Op dinsdag 15 april 2025 19:27 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
[..]
Het enige vergelijkingsmateriaal qua zicht op werk op het moment is inderdaad het vrijwilligerswerk.
[..]
Als ik niet in mezelf zou geloven dan had ik dit verhaal ook niet getypt.
[..]
Ja dat is fijn voor de meeste mensen. Zoals je kunt lezen ben ik niet de meeste mensen.
[..]
middelbare school
De doelstelling daarvan is informatie inwinnen. Ik heb heel veel moeite om me dagelijks in te zetten waar ik in de eerste instantie geen motivatie voor heb. Het najagen van geld of succes heeft geen invloed op mijn doen en laten. Verder ben ik alleen, heb ik geen partner of gezin die me indirect aanspoort om zoveel mogelijk geld binnen te harken.quote:Op dinsdag 15 april 2025 19:55 schreef Zonnige het volgende:
[..]
Terwijl je je in een andere post nog afvraagt hoe andere mensen dat doen? Maar ik neem het vast te letterlijk.
Omdat ik dat nu ook merk. Er wordt op mij gerekend dat ik ergens ben en ik heb een vrijwilligersovereenkomst ondertekend. Hierdoor worden er dingen van mij verwacht. Dus mijn vraag is, hoe doet een ander dat?quote:Als je in jezelf gelooft dan begrijp ik niet waarom je begint met dat je ontslagen zal worden omdat je te laat zal komen en de kantjes er vanaf loopt. Maar goed. Wat Lienekien zegt is het antwoord: je zult het moeten doen/ervaren en dan weet je hoe het is. En inderdaad, iets zoeken waar je gelukkig van kan worden.
Heb ik niet.quote:Maja, met een negatieve mindset wordt het wel moeilijker.
quote:Op dinsdag 1 april 2025 12:21 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Jezelf verbeteren is iets anders dan proberen iemand anders te zijn/spelen
[..]
Truuks gaan je niet ver helpen. Sociaal gedrag moet je doen en oefenen en leren en doen en oefenen en leren. Iedereen kan daar beter in worden, maar you got to do the work. Er is geen pilletje dat je kan nemen, geen knopje dat je in kan drukken, geen wonder therapie en geen zak met geld.
Ik liep 2 jaar geleden na een relatie (en een coronapandemie, die heeft de wereld echt verandert) op straat en ik was totally lost. Het was alsof ik op een andere planeet rond liep. Ik kreeg sociaal en qua dating helemaal niets voor elkaar, ook niet on-line. Ik ben toen gestopt met blowen, ben gaan sporten, ben structureel gaan stappen, heel doelbewust stapmaatjes gaan verzamelen, ik ben in therapie gegaan, ben vrijwilliger geworden bij een venue, ben gitarist geworden bij een band met optredens.
Ik ben nu een sociaal leven aan het ontwikkelen en ik ben vrienden aan het maken en daar heb ik hard voor gewerkt. You got to do the work.
dit is wat ik intepreteer als dat je eigenlijk niet uit je huidige situatie wilt stappen. Je zegt "ja ik wil maar..." En ziet vervolgens een hoop beren op de weg en neemt de stap uit eindelijk niet.quote:Op dinsdag 15 april 2025 19:27 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
Ik wil op den duur af van mijn uitkering maar ik ga dit valnet niet onder mij weg trekken door rigoureuze stappen te maken. Ik wil weten waar ik sta voordat ik begin en hoe ik het klaarspeel om wat in de OP en de rest van de reacties staat überhaupt te kunnen uitvoeren. Want zoals het nu lijkt, lijkt het mij vrij moeilijk.
Begrijp me niet verkeerd, ik zie dit als een uitdaging, niet als een probleem. Daarom ook dit topic. Reflectie en ideeën opdoen.
[..]
Dat is makkelijk. Die ander daagt op, stapt uit zijn bed, zorgt dat-ie structuur in zijn leven heeft. Niet te laat naar bed, eet gezond, drinkt/blowt niet (teveel )voor een werkdag. En door dat structureel vol te houden en na een dag te merken dat je verschil maakt, bouw je iets op.quote:Op dinsdag 15 april 2025 20:07 schreef Metalfrost het volgende:
[..]
Omdat ik dat nu ook merk. Er wordt op mij gerekend dat ik ergens ben en ik heb een vrijwilligersovereenkomst ondertekend. Hierdoor worden er dingen van mij verwacht. Dus mijn vraag is, hoe doet een ander dat?
Je zal merken dat een sociaal leven heel veel inhoud en doet. Collega's kunnen je de dag door helpen. Vrienden en kennissen kunnen je motiveren om je bed uit te komen en naar buiten te gaan. Leuke collega's kunnen er voor zorgen dat je naar je werk WIL! Ook als het werk zelf niet interessant is.quote:Op dinsdag 15 april 2025 20:07 schreef Metalfrost het volgende:
Hierdoor worden er dingen van mij verwacht. Dus mijn vraag is, hoe doet een ander dat?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |