Nog even iemand wat nachtelijke klachten bezorgen met de nummer 2733. Daar komt vast een hoop gepijpzeik van.
2750 Oasis - WonderwallAls je bij een kampvuur zit en iemand heeft een gitaar, kijk dan uit voor dit gevaar. Oasis heeft goeie, stevige songs op hun naam, maar ook dit ietwat flauwige gevaarte. Op zich geen slechte song, maar tegenover de rest van hun oeuvre is dit toch zeker niet de beste. Een beetje de SkyRadio variant van de muziek van de immer ruziënde broertjes, maar sommige artiesten kunnen SkyRadio alleraardigst laten klinken. De klassiekerstatus vind ik even terecht als onnodig en dus staat het hier een stuk lager dan in de werkelijke Top 2000, waar het nummer in 2005 op 312 binnenkwam en sindsdien (buiten het incourante 2008) een vaste waarde is op oudejaarsochtend. Nouja, in 2007 en 2010 vrij diep in de nacht zelfs, en soms een uitstapje naar de vroege middag, zoals in 2017 toen exact plaats 100 werd bereikt. Inmiddels moet je er wel vrij vroeg voor opstaan, met plek 162 in 2024.
2749 Tavares - More Than a WomanDit nummer werd in twee versies op de soundtrack van Saturday Night Fever gezet. Als ik dan moet kiezen vind ik die van de schrijvers beter. Uiteraard, de Bee Gees. Dit is iets meer gepolijste soul dan echte disco. In Nederland geen grote hit en als ik wiki mag geloven qua bekendheid geholpen door André van Duin. Alleen in 1999 in de Top 2000, op 1922.
2748 Tom Waits - In The NeighborhoodTom Waits, het wandelende reclamebureau voor keelpastilles. Ik heb er meteen een nodig als ik dit lied hoor. Een stem als schuurpapier is hier een understatement, maar toch vind ik het wel fijn om naar te luisteren. Daarbij aangetekend dat ik dit niet zijn beste nummer vind, dit kabbelt me wat te veel voort. Maar de combinatie van blazers en die loodzware stem van Tom Waits vind ik ook weer niet verkeerd. De binnenkomst van dit nummer op de stemlijst was geen zegen, het trok de Traubert Blues flink omlaag, al staat die er nog steeds wel in. Deze niet, alleen in 2015 op 1594, maar een jaar later weer weg.
SPOILER: 2747-2726
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]