Goed nieuws dat de trend zich blijft doorzetten. Het narratief dat minderjarigen steeds vaker crimineel zijn, klopt dus niet.quote:11 procent van de verdachten minderjarig, net als tien jaar terug
In 2024 registreerde de politie 141 duizend verdachten van misdrijven, waarvan 11 procent minderjarig. In 2014 was ook 11 procent van de verdachten minderjarig, toen werden er 217 duizend mensen verdacht van een misdrijf. De gemiddelde leeftijd van verdachten is sinds 2014 33 jaar. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS.
Het totaal aantal verdachten van misdrijven daalt al jaren. Sinds 2014 is dit met 43 procent afgenomen, tot 74 verdachten per 10 duizend inwoners in 2024. Het relatieve aantal verdachten dat minderjarig was, daalde in tien jaar tijd met een derde, tot 129 verdachten per 10 duizend minderjarige inwoners in 2024. Jongvolwassenen (18 tot 23 jaar) werden in 2024 relatief het vaakst verdacht, met 166 verdachten per 10 duizend jongvolwassen inwoners.
Meeste verdachten wonen in Amsterdam, maar naar verhouding meeste in Heerlen
In 2024 woonden de meeste verdachten in Amsterdam (9280), maar in verhouding tot het aantal inwoners woonden de meeste verdachten in Heerlen (149 per 10 duizend inwoners). Ook in Rotterdam (130), Den Haag (126) en Vlissingen (120) woonden meer verdachten per 10 duizend inwoners dan Amsterdam (110).
Minder verdachten onder alle herkomstgroepen
Het aantal verdachten is de laatste tien jaar gedaald, ongeacht waar de verdachte of diens ouders geboren zijn. De daling van het aantal verdachten was het sterkst bij mensen met een Nederlandse herkomst, waar het aantal verdachten is gehalveerd. Van alle herkomstgroepen werden zij het minst verdacht (51 per 10 duizend inwoners). Iets meer dan 4 op de 10 verdachten heeft een Nederlandse herkomst.
De daling van het aantal verdachten is het kleinst bij mensen die in het buitenland zijn geboren, 19 procent vergeleken met 2014. Bij verdachten die in Nederland zijn geboren, maar twee ouders hebben die in het buitenland zijn geboren, daalde het aantal verdachten met 27 procent. Deze groep werd in 2024 wel het vaakst als verdachte geregistreerd.
Factoren zoals leeftijd, onderwijsniveau en inkomen spelen een rol bij de kans om verdacht te worden van een misdrijf. Herkomstgroepen met een hoger aandeel verdachten zijn gemiddeld jonger, lager opgeleid en hebben een lager inkomen. Wanneer hier rekening mee wordt gehouden, worden de verschillen tussen de herkomstgroepen kleiner.
1 op de 6 verdachten woont officieel niet in Nederland
In 2024 betrof 17 procent van alle verdachtenregistraties een persoon die niet is ingeschreven in een Nederlandse gemeente. In 2014 was dit 14 procent. De meeste niet-Nederlandse verdachten hadden een Poolse (5,1 procent) of Roemeense (2,3 procent) nationaliteit. 8 op de 10 Roemeense verdachten hadden geen geldig Nederlands woonadres.
Het sleutelwoord.quote:In 2024 registreerde de politie 141 duizend verdachten van misdrijven, waarvan 11 procent minderjarig.
Alles om de belangrijkste factor te verbergen: herkomst en culturele achtergrond.quote:Factoren zoals leeftijd, onderwijsniveau en inkomen spelen een rol bij de kans om verdacht te worden van een misdrijf. Herkomstgroepen met een hoger aandeel verdachten zijn gemiddeld jonger, lager opgeleid en hebben een lager inkomen. Wanneer hier rekening mee wordt gehouden, worden de verschillen tussen de herkomstgroepen kleiner.
Aangifte doen heeft ook helemaal geen zin.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:18 schreef Dven het volgende:
Nu wachten op alle randfiguurtjes die janken dat in tegenstelling tot vroeger mensen gewoon geen aangifte meer doen omdat ze geen vertrouwen meer hebben in DE ROVERHEID en dat Nederland eigenlijk heul veul onveiliger en crimineler is.
Net als dat jij alles doet om de belangrijkste statistiek die naar voren komt in het bericht, namelijk simpelweg lagere criminaliteits cijfers, te negerenquote:Op vrijdag 4 april 2025 11:23 schreef HowardRoark het volgende:
Haha, natuurlijk ook dit weer:
[..]
Alles om de belangrijkste factor te verbergen: herkomst en culturele achtergrond.
Zeehavens, militaire bases en plaatsen met drugstrafiek/-toerisme. Het lijkt net SIMCity.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:00 schreef Mikeytt het volgende:
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)-als-tien-jaar-terug
[..]
Goed nieuws dat de trend zich blijft doorzetten. Het narratief dat minderjarigen steeds vaker crimineel zijn, klopt dus niet.
Mooie ontwikkeling.
We weten allemaal dondersgoed dat mensen steeds minder aangifte doen, en de politie steeds minder tijd heeft voor opsporing.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:29 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Net als dat jij alles doet om de belangrijkste statistiek die naar voren komt in het bericht, namelijk simpelweg lagere criminaliteits cijfers, te negeren
Zoals een andere user al aangeeft zegt de registratie van het aantal misdrijven niets over het daadwerkelijke aantal. En ook doet een daling onder het aantal geregistreerde misdrijven niets af aan een oververtenwoordiging van bepaalde groepen in de criminaliteit. Sterker nog, zoals er in het artikel staat is de daling zelfs het sterkst bij mensen met een Nederlandse herkomst.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:29 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Net als dat jij alles doet om de belangrijkste statistiek die naar voren komt in het bericht, namelijk simpelweg lagere criminaliteits cijfers, te negeren
Jouw nieuwsgaring beperkt zich enkel tot NWS op het forum?quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:40 schreef ReplaR het volgende:
Als die daling zo fors is waarom hebben we nu dan geen genoeg cellen?
En je weet ook hoe dat komt? Ik wel.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:56 schreef Dven het volgende:
[..]
Jouw nieuwsgaring beperkt zich enkel tot NWS op het forum?
Er zijn de afgelopen jaren meer dan 25 gevangenissen gesloten, de gevangeniscapaciteit is daarmee bijna gehalveerd en in Nederland is men het belangrijker gaan vinden om mensen langer op een cel te laten zitten dan om recidive te verminderen.
Nog geen 20 jaar geleden waren er ruim 22.000 cellen, inmiddels zijn dat er 12.000.
Maak jij de rekensom maar.
Is dat echt zo? Ontmoedigt de politie aangifte te doen ?quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:57 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Wanneer asielzoekers jonge meisjes lastigvallen dan adviseert het COA en de politie met klem om geen aangifte te doen. Zo kan ik ook de cijfers doen laten dalen en over de gehele linie een vertekend beeld geven.
En zo zullen er nog wel meer voorbeelden zijn waarbij slachtoffers ontmoedigd worden om aangifte te doen.
Heeft u hier een bron voor a niffo of kletst u maar wat?quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:57 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Wanneer asielzoekers jonge meisjes lastigvallen dan adviseert het COA en de politie met klem om geen aangifte te doen. Zo kan ik ook de cijfers doen laten dalen en over de gehele linie een vertekend beeld geven.
En zo zullen er nog wel meer voorbeelden zijn waarbij slachtoffers ontmoedigd worden om aangifte te doen.
Is een topic over geweest.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:03 schreef C.L.Werner het volgende:
[..]
Heeft u hier een bron voor a niffo of kletst u maar wat?
Jawel, anders krijg je geen geld van de verzekering als je schade hebt. Dus dit populistische gezeik kan ook eens gewoon op mute.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:29 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Aangifte doen heeft ook helemaal geen zin.
Je weet ook dondersgoed dat je geen geld krijgt van de verzekering als je geen aangifte doet wanneer je schade hebt of wat kwijt bent.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:54 schreef raptorix het volgende:
[..]
We weten allemaal dondersgoed dat mensen steeds minder aangifte doen, en de politie steeds minder tijd heeft voor opsporing.
Aangifte van bedreiging bijvoorbeeld, krijg je iets vergoed?quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:28 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Je weet ook dondersgoed dat je geen geld krijgt van de verzekering als je geen aangifte doet wanneer je schade hebt of wat kwijt bent.
Nee dat verzinnen populistische figuren om hersenloos uit hun nek te kunnen blijven krijsen.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:03 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Is dat echt zo? Ontmoedigt de politie aangifte te doen ?
Ik denk dat je uit de statistieken rondom criminaliteit waar wel verzekerde schade bij is, je prima kan afleiden hoe het er voor staat.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:29 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Aangifte van bedreiging bijvoorbeeld, krijg je iets vergoed?
Je bewering is niet helemaal juist.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:32 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik denk dat je uit de statistieken rondom criminaliteit waar wel verzekerde schade bij is, je prima kan afleiden hoe het er voor staat.
Ook bijvoorbeeld het aantal moorden is zoiets, daar doet ook niemand geen aangifte van.
Jawel, er zijn blijkbaar minder moorden, diefstallen, inbraken, vernielingen en nog meer waar je toch echt niet onder aangifte uit komt.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:33 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Je bewering is niet helemaal juist.
Ik vind je een beetje paranoia overkomen.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:37 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Jawel, er zijn blijkbaar minder moorden, diefstallen, inbraken, vernielingen en nog meer waar je toch echt niet onder aangifte uit komt.
Maar dat willen alt-right stumpers en populistische figuren niet horen, want dan kunnen ze niet IQ-loos en feitenvrij uit hun nek krijsen.
En meneer moet er weer een politieke draai aangeven hoor...quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:37 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Jawel, er zijn blijkbaar minder moorden, diefstallen, inbraken, vernielingen en nog meer waar je toch echt niet onder aangifte uit komt.
Maar dat willen alt-right stumpers en populistische figuren niet horen, want dan kunnen ze niet IQ-loos en feitenvrij uit hun nek krijsen.
Dit.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:37 schreef Hexagon het volgende:
Maar dat willen alt-right stumpers en populistische figuren niet horen, want dan kunnen ze niet IQ-loos en feitenvrij uit hun nek krijsen.
Goed nieuws is dan ook de doodsteek voor populisten dus natuurlijk willen ze dat nietquote:Op vrijdag 4 april 2025 12:51 schreef Perox het volgende:
Jammer dat goed nieuws dan toch per se weer tot verdeeldheid moet leiden. Het lijkt wel of jullie het opzoeken.
Echt he. Sommigen kunnen niet leven zonder te haten blijkbaar.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:51 schreef Perox het volgende:
Jammer dat goed nieuws dan toch per se weer tot verdeeldheid moet leiden. Het lijkt wel of jullie het opzoeken.
Het gaat om verdachten. Je hoeft daar toch niet voor opgepakt te zijn?quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:03 schreef Hathor het volgende:
Er worden er gewoon minder gepakt, zo simpel is het.
Zo werkt dat niet. Het gaat om percentages afgezet tegen het aantal verdachten per omvang doelgroep.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:03 schreef gwn_een_user het volgende:
kleine kanttekening: het aantal minderjarigen in 2014 lag iets hoger dan in 2024, dus het feit dat het aandeel minderjarige verdachten in 10 jaar stabiel is gebleven bij een kleiner aantal minderjarigen = jeugdcriminaliteit is niet afgenomen, het is relatief gezien juist toegenomen
minderjarigen 2014 = 0,712 + 1,524 + 1,207 = 3,4 miljoen
minderjarigen 2024 = 0,689 + 1,442 + 1,172 = 3,3 miljoen
https://longreads.cbs.nl/jeugdmonitor-2024/jongeren-in-nederland/
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op vrijdag 4 april 2025 12:37 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Maar dat willen alt-right stumpers en populistische figuren niet horen, want dan kunnen ze niet IQ-loos en feitenvrij uit hun nek krijsen.
Alleen voor de verzekeringquote:Op vrijdag 4 april 2025 11:29 schreef SebbeSwensje het volgende:
Aangifte doen heeft ook helemaal geen zin.
Minder aangiften...quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:03 schreef Hathor het volgende:
Er worden er gewoon minder gepakt, zo simpel is het.
Inderdaadquote:
Ahja, de verzekering. Nou ja die heb ik ook niet dus voor mij is het wel een totale verspilling van tijd.quote:Op vrijdag 4 april 2025 13:26 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Alleen voor de verzekering
Rest is zinloos
Geen capaciteit
Geen prioriteit
Geen capaciteit rechtbank
Geen capaciteit cellen
Geen capaciteit tbs klinieken
Maar wel mooie cijfertjes presenteren![]()
Elke keer dat de politie moet babysitten op de snelweg, is er geen tijd om iets nuttigs te doen.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:54 schreef raptorix het volgende:
[..]
We weten allemaal dondersgoed dat mensen steeds minder aangifte doen, en de politie steeds minder tijd heeft voor opsporing.
Fred Teeven vond het een geweldig idee om 33% van de gevangenissen te sluiten én om harder te straffen. We hebben nu 40% minder gevangenen dan in 2005, maar wel een cellentekort.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:40 schreef ReplaR het volgende:
Als die daling zo fors is waarom hebben we nu dan geen genoeg cellen?
Misdaad verplaatst zich altijd, we weten ook al heel lang dat misdaadcijfers op basis van aangiftes niet echt representatief zijn.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:37 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Jawel, er zijn blijkbaar minder moorden, diefstallen, inbraken, vernielingen en nog meer waar je toch echt niet onder aangifte uit komt.
Maar dat willen alt-right stumpers en populistische figuren niet horen, want dan kunnen ze niet IQ-loos en feitenvrij uit hun nek krijsen.
Maar om nu te stellen dat misdaad niet gedaald is of juist stijgend is op basis van het feit dat er geen aangiften gedaan worden, is natuurlijk echt het andere uiterste.quote:Op vrijdag 4 april 2025 14:58 schreef raptorix het volgende:
[..]
Misdaad verplaatst zich altijd, we weten ook al heel lang dat misdaadcijfers op basis van aangiftes niet echt representatief zijn.
Je aangifte kan je soms ook digitaal doen, maar dan heb je geen eens papier om je reet mee af te vegenquote:Op vrijdag 4 april 2025 13:47 schreef SebbeSwensje het volgende:
Ahja, de verzekering. Nou ja die heb ik ook niet dus voor mij is het wel een totale verspilling van tijd.
'Ja, maar we moeten corrigeren voor ..'quote:
quote:Factoren zoals leeftijd, onderwijsniveau en inkomen spelen een rol bij de kans om verdacht te worden van een misdrijf. Herkomstgroepen met een hoger aandeel verdachten zijn gemiddeld jonger, lager opgeleid en hebben een lager inkomen. Wanneer hier rekening mee wordt gehouden, worden de verschillen tussen de herkomstgroepen kleiner.
Nee, lagere registratiecijfers.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:29 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Net als dat jij alles doet om de belangrijkste statistiek die naar voren komt in het bericht, namelijk simpelweg lagere criminaliteits cijfers, te negeren
Ik kan me zelf redelijk crime deskundige noemen, en idd ik geloof sterk dat misdaad daalt, maar niet op de kleine misdaad.quote:Op vrijdag 4 april 2025 15:03 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Maar om nu te stellen dat misdaad niet gedaald is of juist stijgend is op basis van het feit dat er geen aangiften gedaan worden, is natuurlijk echt het andere uiterste.
Hexagon zijn opmerking omtrent de noodzaak van aangifte en verzekering is een goede indicatie dat heel veel mensen juist wel aangifte zullen doen bij diefstal, inbraakschade, vandalisme, berovingen etc. Politie zal uitleggen dat pakkans niet groot is, maar daarom doe je niet alleen aangifte. Ook kan er bij veel aangiftes trends gezien etc.
Bij dingen als mishandelingen worden in bepaalde gevallen aangifte gedaan, maar is vaak context afhankelijk.
Nederland lijkt veiliger te zijn dan 30 jaar terug.... is dit nu zo erg?
Volgens deze logica, kan hogere registratiecijfers betekenen dat misdaad dalend is.quote:
quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:03 schreef C.L.Werner het volgende:
[..]
Heeft u hier een bron voor a niffo of kletst u maar wat?
Ervaringen van andere mensen die je slecht uitkomen afdoen als populistisch gekrijs en/of jammeren om een bron.quote:Op vrijdag 4 april 2025 12:29 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nee dat verzinnen populistische figuren om hersenloos uit hun nek te kunnen blijven krijsen.
Aangifte doen is nog altijd nodig om bij de verzekering terecht te kunnen. Dus doen mensen dat meestal gewoon.
Al jaren weet de samenleving immers dat aangifte geen flikker zin heeft en het niet meer doet.quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:09 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Het sleutelwoord.
Overigens zegt dit artikel dus niets over het aantal misdrijven itt wat de tt suggereert.
Wat kost een grammetje op straat? Nog steeds 50,-?quote:Op vrijdag 4 april 2025 22:25 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Grappig, maar er lijkt weinig of geen statistische gegevens publiek te zijn over de prijsontwikkeling van bv cocaïne. Een significant gestegen prijs zou wijzen op het succes van justitie in het bestrijden van de handel. Dat er geen publiek beschikbare statistische gegevens van zijn is jammer. Je zou dan een correlatie kunnen leggen tussen grote drugsvangsten en de invloed daarvan op de marktprijs.
Mijn buikgevoel zegt me dat de grote vangsten die in pers komen leuk zijn voor de bühne maar geen deuk in een pakje boter schoppen, gewoon gecalculeerd risico, geen enkele invloed op de operatie.
Geen idee, ik doe geen coke.quote:Op vrijdag 4 april 2025 22:29 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Wat kost een grammetje op straat? Nog steeds 50,-?
Ik ook niet..quote:
Dan nog is dat grotendeels anekdotisch. Interessant zijn cijfers van justitie, wat betalen de grotere jongens voor een kilo, gemiddelde straatprijs vs zuiverheid.quote:Op vrijdag 4 april 2025 22:40 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ik ook niet..
Iemand die dit weet hier?
Betaalmuur dus kan dat niet lezen.quote:Op zaterdag 5 april 2025 08:42 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Slachtoffers van oplichting melden massaal dat de politie hun aangifte weigerde met als reden dat het om een civiele zaak gaat. Beeld ter illustratie.
@:Hexagon, moet je nog peultjes? Wat ben je stil joh, alles goed?
Wat ik verwacht:quote:Op zaterdag 5 april 2025 08:48 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Betaalmuur dus kan dat niet lezen.
Maar blijft staan dat in veel gevallen je niet onder aangifte uit komt omdat je anders geen geld krijgt, of dat er andere criminaliteit is die niet verborgen kan blijven zoals moorden. Daar kun je wel degelijk van alles vanaf leiden.
Het is ook verklaarbaar
-Er zijn geen heroinejunks meer op straat die hun shots bij elkaar moeten roven
-Jeugd heeft het te druk met social media om met ongein bezig te zijn
-De draaideurcriminelen aanpak werkt ook vrij goed
Snap ik, pep is het betere alternatief op alle fronten.quote:
Dat kan ook niks meer doen, er is een heel groot tekort aan politiemensen.quote:Op vrijdag 4 april 2025 22:28 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Al jaren weet de samenleving immers dat aangifte geen flikker zin heeft en het niet meer doet.
Derhalve een flutonderzoek met een overhaaste conclusie.
Daarom kan je niet stellen dat criminaliteit zakt. Televaag heeft er vandaag ook een artikel over, achter de betaalmuur, dat wel.quote:Op zaterdag 5 april 2025 09:34 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
[..]
Dat kan ook niks meer doen, er is een heel groot tekort aan politiemensen.
Zelfs in het dorp waar ik woon kunnen ze de nepagenten ( oplichters die zich voordoen als agent) niet pakken.
Nee, natuurlijk niet dat is onzin. Kijk voor de gein eens naar 1 aflevering van 112 vandaag. Je schrikt je kapot.quote:Op zaterdag 5 april 2025 09:37 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Daarom kan je niet stellen dat criminaliteit zakt. Televaag heeft er vandaag ook een artikel over, achter de betaalmuur, dat wel.
Cafeine is goed genoeg voor mij.quote:Op zaterdag 5 april 2025 09:27 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Snap ik, pep is het betere alternatief op alle fronten.
En ook nog eens legaal, wat een mazzelpik ben jij!quote:Op zaterdag 5 april 2025 09:46 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Cafeine is goed genoeg voor mij.
Heel erg veel mensen willen drugs geeneens zien als criminaliteit.quote:Op zaterdag 5 april 2025 10:11 schreef obligataire het volgende:
Kleine leugens, grote leugens, statistiek...........
De hele samenleving is doordrenkt van drugsgebruik en drugscriminaliteit. Nederland is een narco staat geworden.
Pas als rijken aangifte doen van oplichting, doet de politie datgene waar zij royaal voor betaald worden. Dan is het ineens geen civiele zaak meer.quote:Op zaterdag 5 april 2025 08:42 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Slachtoffers van oplichting melden massaal dat de politie hun aangifte weigerde met als reden dat het om een civiele zaak gaat. Beeld ter illustratie.
@:Hexagon, moet je nog peultjes? Wat ben je stil joh, alles goed?
Zijn allemaal zaken die juist heel goed te monitoren zijn en waar dit soort cijfers dus wel wat zeggen.quote:Op zaterdag 5 april 2025 09:15 schreef Lospedrosa het volgende:
Wat toeneemt is, schietpartijen, messteken, explosies, ripdeals, moord, m.a.w. zware ciriminaliteit.
Het is een kwestie van rekenen. Zo wordt ons decennia lang verteld hoeveel de inflatie is, en die was gemiddeld erg laag. Wat niemand er bij vertelde dat de huizenprijzen er niet bij werden meegenomen.quote:Op zaterdag 5 april 2025 14:12 schreef Tengano het volgende:
Hoe kan het dan toch dat de burger dit heel anders ervaart en er een algemeen gevoel van onveiligheid is ontstaan...
Wtf weet jij nou wat er nog speelt in NL sinds je zit te hokken met Bulgaarse hoeren?quote:Op vrijdag 4 april 2025 11:56 schreef Dven het volgende:
[..]
Jouw nieuwsgaring beperkt zich enkel tot NWS op het forum?
Er zijn de afgelopen jaren meer dan 25 gevangenissen gesloten, de gevangeniscapaciteit is daarmee bijna gehalveerd en in Nederland is men het belangrijker gaan vinden om mensen langer op een cel te laten zitten dan om recidive te verminderen.
Nog geen 20 jaar geleden waren er ruim 22.000 cellen, inmiddels zijn dat er 12.000.
Maak jij de rekensom maar.
Meer dan jij blijkbaar. Dat geeft toch te denkenquote:Op zondag 6 april 2025 21:04 schreef Hathor het volgende:
[..]
Wtf weet jij nou wat er nog speelt in NL sinds je zit te hokken met Bulgaarse hoeren?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |