Hoop dat je snapt dat je de performance van een Nederlands pensioenfonds niet kan vergelijken met een Amerikaanse aandelenindex...quote:Op dinsdag 18 februari 2025 07:37 schreef raptorix het volgende:
Ze hadden in 2023, 9,3% rendement, de S&P 500 had 24.23%, lekker gewerkt met je "specialisten".
Edit:
Ook even berekent, had je vanaf 2008, 100K ingelegd dan had je nu: 229K, had je S&P 500 gedaan dan had je ruim op het dubbele van 500K gezeten.
Wel bijzonder dat ze dan in slechte jaren nog slechter presteren, je zou verwachten dat ze bij minder risico ook minder schade oplopen, maar dat is dus niet zo.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 09:52 schreef flyguy het volgende:
[..]
Hoop dat je snapt dat je de performance van een Nederlands pensioenfonds niet kan vergelijken met een Amerikaanse aandelenindex...
Een pensioenfonds kan maar x percentage in aandelen hebben en dan moet het ook nog gehedged worden. En dan zijn er nog tig redenen waarom het appels en peren is...
Precies, plus het feit dat de CEO nogal politiek is gaan bedrijven, waarmee de toekomst van een bedrijf als Tesla onzekerder wordt. En onzekerheid is nou juist iets waar investeerders niet zo'n trek in hebben en ik ook niet als het om mijn pensioen zou gaan.quote:Op dinsdag 18 februari 2025 07:17 schreef June. het volgende:
[..]
Wel goed lezen. Het gaat niet om deugen, maar om wanbestuur. Een bedrijf dat overweegt 50 miljard aan de CEO over te maken is nou niet bepaald het beste voor het bedrijf of de aandeelhouders.
Zelfde geldt voor Meta. Veel mensen keren zich ineens af van hun producten. Dus die vormen ineens een groot risico voor hun waarde.quote:Op woensdag 19 februari 2025 14:35 schreef Gehenna het volgende:
[..]
Precies, plus het feit dat de CEO nogal politiek is gaan bedrijven, waarmee de toekomst van een bedrijf als Tesla onzekerder wordt. En onzekerheid is nou juist iets waar investeerders niet zo'n trek in hebben en ik ook niet als het om mijn pensioen zou gaan.
Aandelen van Tesla kelderen naar beneden, goeie zet van ABP dus om een tijdje terug eruit te stappen.
Plasterk, wat een domme slappe zak is dat tochquote:Op donderdag 20 februari 2025 22:50 schreef rutger05 het volgende:
Wel premium
https://www.telegraaf.nl/(...)litiek-neutraal-zijn
Toen ABP verkocht was net voordat ze naar boven kelderdenquote:Op woensdag 19 februari 2025 14:35 schreef Gehenna het volgende:
Aandelen van Tesla kelderen naar beneden, goeie zet van ABP dus om een tijdje terug eruit te stappen.
Nou Plasterk is niet dom , zeker nietquote:Op vrijdag 21 februari 2025 07:53 schreef Gehenna het volgende:
[..]
Plasterk, wat een domme slappe zak is dat toch
Men noemt hem een briljant onderzoekerquote:Verplicht beleggen bij een fonds is alleen acceptabel als dat fonds volstrekt neutraal is.
Nu herhaaldelijk blijkt dat het ABP dat niet is, moet het automatisme om bij het ABP te beleggen komen te vervallen.
quote:Plasterk is gepromoveerd bioloog, gespecialiseerd in de moleculaire genetica. Hij verricht op dat gebied wetenschappelijk onderzoek en verzorgt universitair onderwijs.
Van 1997 tot 2003 was hij hoogleraar Moleculaire genetica aan de Universiteit van Amsterdam, van 2000 tot 2007 hoogleraar Ontwikkelingsgenetica aan de Universiteit Utrecht en sinds oktober 2018 hoogleraar Novel strategies for success to therapeutics aan de Universiteit van Amsterdam.[1]
Voor zijn wetenschappelijk werk ontving hij in 1999 de Spinozaprijs.
De Nederlandse Organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek noemde hem in dat jaar een van de meest briljante onderzoekers op het gebied van de moleculaire biologie.[2]
Plasterk was van 22 februari 2007 tot 23 februari 2010 minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap in het kabinet-Balkenende IV, vervolgens lid van de Tweede Kamer, en van 5 november 2012 tot 26 oktober 2017 minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties in het kabinet-Rutte II.
In december 2018 richtte hij met twee partners de besloten vennootschap Frame Therapeutics op dat in juni 2022 verkocht werd aan de farmaonderneming CureVac.
Klopt, met een domme mening had ik moeten typen. Slappe zak stukje lijkt me evidentquote:Op vrijdag 21 februari 2025 08:00 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Nou Plasterk is niet dom , zeker niet
Plasterk heeft een mening en voor het bekend maken van die mening krijgt ie betaald
Men noemt hem een briljant onderzoeker
https://nl.wikipedia.org/wiki/Ronald_Plasterk
[..]
Hij krijgt betaald om zijn mening te plaatsenquote:Op vrijdag 21 februari 2025 08:07 schreef Gehenna het volgende:
[..]
Klopt, met een domme mening had ik moeten typen. Slappe zak stukje lijkt me evident
https://cultuurondervuur.(...)tor-paul-rosenmollerquote:de klimaatagenda van ABP-bestuurder en GroenLinks-PvdA senator Paul Rosenmöller.
quote:Historisch miljardenverlies pensioenfonds ABP in naam van klimaatagenda GroenLinks-PvdA senator Paul Rosenmöller
Door Rogier Janssen 6 februari 2025
Pensioenfonds ABP, waarin miljoenen Nederlanders verplicht hun pensioen opbouwen, verloor in één jaar een duizelingwekkende 96,9 miljard euro.
Alles in naam van de klimaatagenda van ABP-bestuurder en GroenLinks-PvdA senator Paul Rosenmöller. Ondanks dit historische verlies betaalde het fonds 797 miljoen euro aan bonussen uit.
Is dit wat de groene garde bedoelt met 'de wereld redden'?
ABP verliest 97 miljard euro
Hé, heb ik nu verkeerd geteld bij de laatste kabinetsverkiezingen? Ik had namelijk niet begrepen dat links het voor het zeggen heeft de laatste jaren.quote:Op vrijdag 21 februari 2025 08:22 schreef michaelmoore het volgende:
ALs we zo doorgaan met links zoals nu,
het ambtenaren apparaat is een zichzelf uitbreidende kankergezwelquote:Op vrijdag 21 februari 2025 11:30 schreef 215 het volgende:
[..]
Hé, heb ik nu verkeerd geteld bij de laatste kabinetsverkiezingen? Ik had namelijk niet begrepen dat links het voor het zeggen heeft de laatste jaren.
Wat zou rechts fout doen als na twintig jaar niet regeren nog steeds links de schuld van alles heeft. Inkopper: die rechtse politici zijn niet kennelijk competent genoeg.
Je verzint dit ter plekke. Geef eens een bron dat het abp in bitcoin zit? En dan niet semi-ongewild met een minuscuul deel via een index, zoals bij tesla hrt geval was..quote:Op maandag 17 februari 2025 13:17 schreef achtja het volgende:
Mooi!
ABP heeft al aardig wat pensioengeld in Bitcoin ETF's gestopt, dat zal alleen maar meer worden. Het grote voordeel van Bitcoin is dat het geen CEO heeft zoals Alphabet en Meta. Onderliggende waarde is gigantisch en langzaam goud aan het inhalen.
gaat allang niet meer over de EVquote:Op vrijdag 21 februari 2025 14:50 schreef LXIV het volgende:
Btw: uit Tesla stappen is gewoon common sense als je naar de waardering VS de ‘groei’cijfers kijkt. Dat heeft niks met woke of musk te maken.
klopt, daar krijg jij niets vanquote:Op vrijdag 21 februari 2025 12:01 schreef mcmlxiv het volgende:
Wat zijn er toch een hoop jankers in de wereld. ABP haalt gemiddeld een rendement van 6% per jaar, volledig vergelijkbaar met andere pensioenfondsen die net als ABP defensief beleggen.
.
quote:Hoeveel netto verhoging ABP 2024?
De beleidsdekkingsgraad is het gemiddelde van de actuele dekkingsgraad over 12 maanden. De beleidsdekkingsgraad van ABP kwam in oktober van dit jaar uit op 113,2%.
Eind oktober 2024 was de actuele dekkingsgraad 112,0%.
Dit maakt het mogelijk de pensioenen te verhogen met 1,84%.28 nov 2024
Het gaat gewoon om een enorme PE vs lage groeicijfers.quote:Op vrijdag 21 februari 2025 15:11 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
gaat allang niet meer over de EV
https://www.energy-storag(...)-wildfire-musk-says/
self driving AI batterijen
ja zo lust ik er nog wel eenquote:Op vrijdag 21 februari 2025 15:19 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het gaat gewoon om een enorme PE vs lage groeicijfers.
Musk kan van alles beloven, heeft ook heel veel waar gemaakt, maar huidige waardering komt niet overeen met de harde cijfers.
quote:Op vrijdag 21 februari 2025 15:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja zo lust ik er nog wel een
USA stock is fantasiewaarde
dat weet jij ook wel
daar zijn als die shorters in de laatste jaren wel achter gekomen, voorlopig zit er nog heel erg veel fantasie in het aandeel
Bekijk deze YouTube-video
Vergeleken met de overige big 8 valt Tesla wel uit de toon. Fantasie genoeg, maar dat moet een pensioenfonds het niet van hebbenquote:Op vrijdag 21 februari 2025 15:23 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja zo lust ik er nog wel een
USA stock is fantasiewaarde
voor harde cijfers dan moet je NED vast kopen met een hoog dividend geen US stock
dat weet jij ook wel
daar zijn als die shorters in de laatste jaren wel achter gekomen, voorlopig zit er nog heel erg veel fantasie in het aandeel
Bekijk deze YouTube-video
voor beleggingen hebben ze een US investment company voor die betaald krijgt naar resultaat, black rock dacht ikquote:Op vrijdag 21 februari 2025 15:30 schreef LXIV het volgende:
[..]
[..]
Vergeleken met de overige big 8 valt Tesla wel uit de toon. Fantasie genoeg, maar dat moet een pensioenfonds het niet van hebben
Juistquote:Op zaterdag 22 februari 2025 13:12 schreef rutger05 het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)t-meer-te-verdedigen
(helaas premium)
Zeer kritische geluiden van hoogleraar Europees pensioenrecht professor Hans van Meerten m.b.t. het ABP.
quote:1 jan 2017 Erik Nienhuis 23 Comments
De rekenrente zal het komende jaar hoogstwaarschijnlijk nog verder dalen met negatieve gevolgen voor de pensioenrechten en -uitkeringen.
De verontwaardiging over het achterblijven van indexatie van pensioenen zal groot zijn, aldus Erik Nienhuis, oud-hoofdeconoom van de zakenbank Lombard Odier.
Het spreekt volgens hem boekdelen dat de Europese pensioentoezichthouder niets in de Nederlandse rekenrentemethodiek ziet
.
Nederland moet uitkijken, omdat ze met haar uitzonderlijke rekenmethodiek het anti-Europese sentiment aanwakkert.
De verleiding is groot om het beleid van de ECB als boosdoener te zien en de echte boosdoener is volgens hem toch echt van eigen makelij.
Pensioenkortingen
In de komende jaren dreigt een fors koopkrachtverlies voor pensioendeelnemers door de immer lage rente.
Dit kan in potentie de aanstaande verkiezingen van maart 2017 sterk beïnvloeden.
Niet alleen als zal men klagen over het feit dat de pensioenen niet meebewegen met de opgaande economie.
Een extra gevaar is dat de ECB ten onrechte als zondebok wordt afgeschilderd voor de problemen met de Nederlandse pensioensector en daarmee ook nog eens het anti-Europese sentiment aanwakkert.
Rekenrente
Ik vermoed dat velen - politici, beleidsmakers, media, kiezers - in Nederland oorzaak en gevolg van de huidige malaise in de pensioenwereld omdraaie
quote:Stijn Vos 18 juli 2024
Door stijgende rente stijgt de actuele dekkingsgraad verder.
Geen verlaging
ABP bekijkt vanaf dit jaar steeds in juli of de pensioenaanspraken verlaagd moeten worden.
Gezien de financiële positie van het fonds is nu geen sprake van verlaging van pensioenrechten
quote:Er is een pensioenaanspraak verhoging van 1,84% voor 2025.
Met deze verhoging compenseren we de helft van de inflatie (3,56%).
2024 was een goed beleggingsjaar.
Vooral aandelenbeleggingen deden het goed.
Uiteindelijk behaalden we over heel 2024 een totaalrendement van 8,6%
-
Wij verhogen alle pensioenen op 1 januari 2025 met 1,84%.
Deze verhoging is mogelijk doordat we gebruikmaken van soepelere regels.
De premie blijft voor de meeste deelnemers hetzelfde: 27%.
Het verantwoordingsorgaan adviseerde positief over dit besluit.
https://www.telegraaf.nl/(...)rder-weg-dan-geplandquote:Op maandag 24 februari 2025 18:37 schreef Montagui het volgende:
Verkwister Rosenmoller stapt al per 1 maart op, ipv pas per 1 december.
Goeie zaak.
46500 - 17500 AOW franchise 29.000 x 27% = 7830 / 12 = 650 euro per maand in je potjequote:Het CPB berekent dit inkomen als 79% van het gemiddelde inkomen per arbeidsjaar. 2. wat is het modaal inkomen in 2025? Het modaal inkomen in 2025 ligt op ¤46.500 euro bruto per jaar (CPB, Septemberraming 2024).
.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 06:54 schreef michaelmoore het volgende:
ja stort wel
[..]
46500 - 17500 AOW franchise 29.000 x 27% = 7830 / 12 = 650 euro per maand in je potje
en de laatste 20 jaar heeft men 0,0 % rendement bij geboekt, dit jaar voor het eerst 1,84 %
Daaaaaag ABP
ga jij dood dan gaat het volledig gelijk in de ABP pocket
https://www.degiro.nl/pensioenrekening
nee geen nep nieuws, klopt 100%quote:Op dinsdag 25 februari 2025 07:01 schreef BEFEM het volgende:
[..]
.
Nep nieuws zoals altijd van boomer 'eindloon' michaelmoore
Hoe doet Tesla het eigenlijk tegenwoordig?quote:Op maandag 17 februari 2025 12:26 schreef Scorpie het volgende:
Lekker man, pensioenfondsen die uit politieke overwegingen onze pensioenopbrengsten halveren.
En dan zijn er nog cucks die dit toejuichen ook.
https://finance.yahoo.com/quote/TSLA/quote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:19 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Hoe doet Tesla het eigenlijk tegenwoordig?
Meesterzet dus achteraf gezien, toch 30% keldering bespaardquote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
https://finance.yahoo.com/quote/TSLA/
nee is gelijk geblevenquote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:45 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Meesterzet dus achteraf gezien, toch 30% keldering bespaard
quote:Op maandag 17 februari 2025 12:26 schreef Scorpie het volgende:
Lekker man, pensioenfondsen die uit politieke overwegingen onze pensioenopbrengsten halveren.
En dan zijn er nog cucks die dit toejuichen ook.
quote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:45 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Meesterzet dus achteraf gezien, toch 30% keldering bespaard
een hele boelquote:
ABP zat dankzij hem ook zeeer dik in het Ebusco electrische bussen debaclequote:Wij ABP belanghebbenden constateren dat:
Paul Rosenmüller fractievoorzitter GroenLinks in de Eerste Kamer en tegelijkertijd ABP bestuurslid is.
Dit een ongewenste belangenverstrengeling is.
Zijn Groenlinkse-signatuur ons pensioen bedreigt.
Hij stimuleert het ABP te investeren in verliesgevende "Groene projecten" en organisaties die de woke gedachte uitdragen.
Het ABP door een linkse politiek afwijkt van de opdracht om ons pensioen veilig te stellen.
en verzoeken Rosenmüller af te treden bij het ABP.
quote:ABP-bestuurder Paul Rosenmöller stapt op
Onder zijn leiding verloor ABP in 2022 maar liefst 96,9 miljard euro, terwijl het zich steeds verder vastklampte aan een ideologisch gedreven klimaatagenda.25 feb 2025
Beleggingen beoordelen op hun performance over een paar maanden heeft weinig met investeren te maken. Als na minimaal 3 jaar (maar liever 5 a 10 jaar) het beroerd is, zou je eventueel wat conclusies opmaken.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 18:45 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Meesterzet dus achteraf gezien, toch 30% keldering bespaard
Iedereen verloor geld op de beurs in 2022.quote:Op zaterdag 15 maart 2025 12:16 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
[..]
[..]
een hele boel
goede belegger hoor die Groen Links man
kostte een petitie om die idioot weg te krijgen
https://petities.nl/petit(...)an-het-abp?locale=nl
[..]
ABP zat dankzij hem ook zeeer dik in het Ebusco electrische bussen debacle
[..]
Paul Rosemuller was de wereld aan het veranderen via jouw geld met 1,5 dag koffie drinkenquote:Op zaterdag 15 maart 2025 15:42 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Iedereen verloor geld op de beurs in 2022.
Invasie Oekraïne, schaarste aan materialen, oplopende inflatie, de koersen gingen onderuit.
[ afbeelding ]
zou ie zijn eigen spaargeld ook zo mooi groen belegd hebben of alleen jouw spaargeld ??quote:Belangenverstrengeling
Rosenmöller nam sinds 1 december 2021 plaats aan de bestuurstafel van ABP, het fonds dat onder meer de pensioenen voor ambtenaren regelt.
De nevenfunctie, waarvoor hij in 2023 ¤74.100 ontving op basis van een werkweek van 1,75 dag,
kwam de fractievoorzitter van PvdA/GL regelmatig op kritiek te staan.
Het leverde afgelopen oktober bijvoorbeeld nog vragen op van Eerste Kamerlid Martin van Rooijen (50Plus).
quote:ABP-bestuurder Paul Rosenmöller stapt op
Onder zijn leiding verloor ABP in 2022 maar liefst 96,9 miljard euro, terwijl het zich steeds verder vastklampte aan een ideologisch gedreven klimaatagenda.25 feb 2025
Ze kunnen niet altijd 6 gooien lijkt het.quote:
Ik doe dat ook op mijn werk.quote:
rosenmuller zei de hele tijd, alles op groen , alles op groen , groen zeg ikquote:Op maandag 17 maart 2025 22:52 schreef IkStampOpTacos het volgende:
[..]
Ze kunnen niet altijd 6 gooien lijkt het.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |