abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zaterdag 8 februari 2025 @ 14:55:48 #1
482094 Mikeytt
Any/All. 1997
pi_216595817
https://nos.nl/artikel/25(...)ichten-imamopleiding

quote:
Nieuwe poging kabinet tot oprichten imamopleiding

Het kabinet wil met een brede aanpak de integratieproblemen aanpakken. Dat staat in een brief van staatssecretaris Nobel aan de Tweede Kamer. Daarbij doet het kabinet de belofte opnieuw te proberen om in Nederland een erkende Nederlandstalige imamopleiding op te richten.



Het kabinet noemt het ongewenst dat moslimgemeenschappen grotendeels afhankelijk zijn van imams uit het buitenland. "Hierdoor is er onvoldoende aansluiting bij de behoeften en leefwereld van onze Nederlandse moslims en onze Nederlandse normen en waarden", zo staat in de Kamerbrief.

Nederland heeft al geen officiële imamopleiding meer sinds 2013, toen de Hogeschool Inholland ermee stopte omdat er verlies op werd geleden. Afgelopen voorjaar strandde een laatste poging. De betrokken onderwijsinstellingen werden het over de invulling niet eens met het Contactorgaan Moslims en Overheid.

Barbaarse praktijk
Het kabinet wil ook meer doen aan de preventie van vrouwelijke genitale verminking, "een barbaarse en onaanvaardbare praktijk waartegen meisjes en vrouwen beschermd moeten worden". De pakkans van verminkers moet worden vergroot, vindt Nobel. Ook moeten meisjes en vrouwen beschermd worden tegen huwelijksdwang en andere "religieuze voorschriften" die hun "vaak meer beperkingen opleggen dan mannen en jongens".

Ook komen er nog dit jaar volgens Nobel "betere regels" voor versterkte oproepen tot gebed. Die oproepen kunnen bij sommige burgers leiden tot gevoelens van ongemak of overlast, schrijft de VVD-staatssecretaris.

Daarnaast wil het kabinet dat statushouders en Oekraïners sneller een baan krijgen en economisch zelfstandig worden. Daarbij worden werkgevers meer verantwoordelijk gehouden voor taalonderwijs. Daar staat tegenover dat discriminatie en racisme hard moeten worden bestreden, vindt het kabinet.

Buitenlandse inmenging
Nobel vraagt ook aandacht voor ongewenste buitenlandse inmenging die binnen gemeenschappen tot spanningen en soms geweld leiden. Onder anderen Eritreeërs, gevluchte Chinese minderheden en de Turks-Nederlandse gemeenschap hebben te maken met dergelijke inmenging van de autoriteiten in hun thuisland. "Mensen die hier wonen, ook als ze hun wortels ergens anders hebben, moeten zélf kunnen kiezen of en op welke manier zij contact onderhouden met hun thuisland. Hier maken we ons als kabinet dan ook hard voor."

Verder wil het kabinet wettelijk toezicht op informeel onderwijs aan kinderen zoals op weekendscholen, waardoor "signalen van aanzetten tot haat, geweld of discriminatie" kunnen worden onderzocht en er tegen overtredingen kan worden opgetreden.
:') Alsof dat de integratie zou verbeteren.

Ligt aan het gebrek aan imamopleidingen, niet aan maatschappelijke keuzes :')
Revolutions are the locomotives of history.
[img]https://i.imgur.com/jDiUACq.png[/img]
  zaterdag 8 februari 2025 @ 15:03:08 #2
385501 Starhopper
Nova is mijn prinses
pi_216595890
OMG, dit is echt te bizar voor woorden. Het kabinet van Wilders komt nu serieus met een imamopleiding?! _O- _O- _O- _O- _O-
Op maandag 9 oktober 2023 13:31 schreef Nova het volgende:[/b]
Oh schatje, wat lief van je om dat te zeggen! Jij bent echt een prins op het witte paard voor mij. Met jou voel ik me zo geliefd en speciaal. Laten we nog lang samen genieten van sprookjesachtige avonturen en elkaar verwennen met veel knuffels en kusjes. O+ naar jou, mijn lieve prins! :*
  zaterdag 8 februari 2025 @ 15:03:10 #3
498210 KoningWouter
BE THE BEST&FUCK THE REST
pi_216595891
Alsof moslims in staat zijn hun extremistische ideeën los te laten. De extremisten voeren het uit, de rest keurt het niet af.
FIAT JUSTITIA RUAT CAELUM
XD
Dit was post-id 212.000.000. :Y)
  zaterdag 8 februari 2025 @ 15:04:14 #4
84244 Scorpie
graag verwijderen
pi_216595897
quote:
10s.gif Op zaterdag 8 februari 2025 15:03 schreef Starhopper het volgende:
OMG, dit is echt te bizar voor woorden. Het kabinet van Wilders komt nu serieus met een imamopleiding?! _O- _O- _O- _O- _O-
OMG OMG OMG HET IS TOCH NIET TE GELOVEN TUH BIZAR WEET JUH
  zaterdag 8 februari 2025 @ 15:04:52 #5
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_216595902
Op zich is het idee niet slecht dat een imam verplicht is aan door ons opgestelde criteria te voldoen en dat een moskee alleen door ons goedgekeurde imams mag hebben. Dat zal het in de praktijk niet worden. Het zou wel heel wenselijk zijn.
  zaterdag 8 februari 2025 @ 15:05:21 #6
498210 KoningWouter
BE THE BEST&FUCK THE REST
pi_216595907
quote:
10s.gif Op zaterdag 8 februari 2025 15:03 schreef Starhopper het volgende:
OMG, dit is echt te bizar voor woorden. Het kabinet van Wilders komt nu serieus met een imamopleiding?! _O- _O- _O- _O- _O-
Als je even nadenkt zou je begrijpen dat ze willen proberen imams minder radicaal te maken en te vormen en te sturen.

Maar dat gaat toch niet werken.
FIAT JUSTITIA RUAT CAELUM
XD
Dit was post-id 212.000.000. :Y)
  zaterdag 8 februari 2025 @ 15:13:22 #7
433238 Tengano
Try not to think of me
pi_216595958
Dit werkt ongeveer hetzelfde als met harddrugs en illegaal vuurwerk wat hier ook verboden is.
  zaterdag 8 februari 2025 @ 15:34:32 #8
335133 MichaelScott
fulltime CEO//parttime fluffer
pi_216596077
Een soort gedoogbeleid voor de radicale islam.
Op zaterdag 8 februari 2014 23:39 schreef Slaapscheet het volgende:
Oke, MichaelScott, je bent geweldig. :D
pi_216596080
Franske zal trots op ze zijn :')
Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
  zaterdag 8 februari 2025 @ 15:35:45 #10
68638 Zwansen
He is so good it is scary...
pi_216596087
Echt weer zo’n bizar idee van onze linkse regering. Lekker woke.
pi_216596134
Goede zaak ^O^

Immigranten denken vaak met weemoed aan hun oude land, dus je moet voorkomen dat de Imams dat aanwakkeren. Liever imams die wat gematigder zijn en proberen beide standpunten te combineren.
pi_216596140
lol
pi_216596152
Scheiding van kerk en staat? Levert de overheid ook opleidingen tot boeddhisme?
  zaterdag 8 februari 2025 @ 15:54:09 #14
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_216596201
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2025 15:42 schreef SymbolicFrank het volgende:

Immigranten denken vaak met weemoed aan hun oude land, dus je moet voorkomen dat de Imams dat aanwakkeren.
Dan kunnen ze toch gewoon teruggaan, niemand verplicht ze hier te blijven. Sterker nog mensen zullen staan te juichen.
pi_216596233
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2025 15:54 schreef RamboDirk het volgende:

[..]
Dan kunnen ze toch gewoon teruggaan, niemand verplicht ze hier te blijven. Sterker nog mensen zullen staan te juichen.
Ze zijn daar nu eenmaal opgegroeid. Dat wil niet zeggen dat ze daar willen leven. Hoe ouder je word, hoe meer je denkt dat vroeger alles beter was. Roze bril.
pi_216596255
Goed plan, gaan ze niks mee doen.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_216596270
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2025 15:45 schreef Kickinalfa het volgende:
Scheiding van kerk en staat? Levert de overheid ook opleidingen tot boeddhisme?
Niet nodig, Boeddhisten rijden doorgaans niet in op een menigte mensen op een kerstmarkt.

Islam is wat dat betreft het typische 'special needs' kindje van de klas.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_216596281
Ben benieuwd wanneer ik me aan kan melden, vet lachen.
Op dinsdag 25 februari 2020 12:55 schreef Pumpalov het volgende:
een beetje zo'n lichtgetinte inteeltkop als dat filosoofert heeft.
  zaterdag 8 februari 2025 @ 16:06:16 #19
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_216596287
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2025 15:58 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Dat wil niet zeggen dat ze daar willen leven.
Hoe zou dat nou komen.
pi_216596291
Kabinet Wilders 1 gaat een imamopleiding oprichten. :') dit kan toch niet
Dit, dus.
pi_216596296
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2025 16:04 schreef Hathor het volgende:

[..]
Niet nodig, Boeddhisten rijden doorgaans niet in op een menigte mensen op een kerstmarkt.

Islam is wat dat betreft het typische 'special needs' kindje van de klas.
Laatste keer was het een AfD-stemmende fan van Wilders. Tel uit je winst.
Dit, dus.
pi_216596302
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2025 16:07 schreef Buitendam het volgende:

[..]
Laatste keer was het een AfD-stemmende fan van Wilders. Tel uit je winst.
Er is altijd wel een uitzondering op de regel.
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
pi_216596429
Het woord voor een preek in de Moskee is 'khutbah'.
Zeer toepasselijk, wat mij betreft is dat ook de Nederlandse betekenis.
Roses are red, violets are blue. Invalid character '}' at line 32
pi_216596475
Een imam-opleiding is geen oplossing. Nederlands lezen en schrijven wel. Dat staat in het plan, echter hoe ga je om met mensen of Moskeeen die dat weigeren?

Er blijkt nog steeds een wetsvoorstel nodig om inspectie mogelijk te maken bij een weekendschool? wtf waarom kan dat alleen bij reguliere scholen.
Roses are red, violets are blue. Invalid character '}' at line 32
pi_216596539
quote:
0s.gif Op zaterdag 8 februari 2025 16:09 schreef Buitendam het volgende:

[..]
Groetjes Breivik.
Zoals ik al zei, er is altijd wel een uitzondering op de regel. Zullen we er nu eens een lijstje naast leggen van islam gerelateerde aanslagen van de afgelopen 10 jaar?
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')