quote:Santorini getroffen door honderden aardbevingen, scholen vandaag dicht
De omgeving van het Griekse eiland Santorini is afgelopen weekend getroffen door ongeveer 200 aardbevingen. De zwaarste had een kracht van 4,7, melden Griekse autoriteiten. Scholen blijven daardoor dicht vandaag op het eiland, net als op de eilanden Amorgos, Ios en Anafi.
Mensen wordt geadviseerd verschillende havens te mijden en zich niet in grote groepen op te houden in binnenruimtes. Het gaat om de kleine havens van Ammoudi, Armeni, Korfos en Fira, waar cruiseschepen aanmeren. Veel van de havens van Santorini zijn omgeven door steile rotswanden.
De autoriteiten van Santorini bereiden zich inmiddels ook voor op een mogelijke evacuatie. In een openluchtstadion zijn tenten opgezet en de politie, brandweer en speciale rampenbestrijdingsteams staan paraat. Volgens experts kan de kracht van een volgende beving oplopen naar boven de 6,0.
Breuklijnen
"Dit betekent niet noodzakelijkerwijs dat er een sterke aardbeving zal plaatsvinden. Het kan heel goed zijn dat de thermische energie verdwijnt en er een kleinere aardbeving op Santorini gaat komen. Maar we moeten maatregelen nemen", zei een hoogleraar seismologie tegen de nieuwssite Protothema.
Griekenland ligt op meerdere breuklijnen en wordt geregeld getroffen door aardbevingen. Santorini, dat bekendstaat om de witgekalkte gebouwen, steile kliffen en zwarte zandstranden, wordt jaarlijks door ongeveer 3 miljoen mensen bezocht.
Het eiland dankt zijn vorm aan een van de grootste vulkaanuitbarstingen uit de geschiedenis, rond 1600 voor Christus. Volgens experts zijn de recente trillingen echter niet het gevolg van vulkanische activiteit.
https://nos.nl/artikel/25(...)cholen-vandaag-dicht
quote:Op maandag 3 februari 2025 13:24 schreef Momo het volgende:
Twee uur geleden nog een van 5.2 en 18 minuten een van 4.7 en zo te zien net weer een melding van 5.0
[ x ]
quote:Mensen weg van Santorini door aanhoudende aardbevingen, maar 'geen paniek'
De Griekse premier Mitsotakis roept mensen op het eiland Santorini op om kalm te blijven. Sinds dit weekend komen er aanhoudend aardbevingen voor en veel mensen proberen van het eiland af te komen.
Bewoners van Santorini kregen aan het eind van de ochtend een waarschuwing op hun telefoon. Ze moeten rekening houden met aardverschuivingen die ontstaan door de bevingen. Ook mogen mensen niet meer bij de oude havens op het eiland komen. Er zijn daar veel hoge rotspartijen, waar stenen naar beneden kunnen komen.
Veerboten en vluchten vol
Volgens de burgemeester van Santorini is er geen sprake van een massale uittocht, en is er geen reden tot paniek. Toch willen inwoners en toeristen het zekere voor het onzekere nemen. Veel bewoners hebben de nacht buiten doorgebracht. Alle veerboten vanaf het eiland zitten inmiddels vol. Er zijn ook extra vluchten naar Athene ingelast, waar vrijwel niemand meer bij kan.
Ook op eilanden in de buurt worden mensen gewaarschuwd en zijn scholen gesloten. De Griekse autoriteiten hebben reddingseenheden naar het gebied gestuurd. Er zijn tenten opgezet om reddingswerkers in onder te brengen.
De omgeving van het Griekse eiland werd afgelopen weekend getroffen door ongeveer 200 lichte bevingen, soms met tussenpozen van maar 10 minuten. Ook vanochtend zijn er weer aardbevingen geweest. En daarvan had een kracht van 4,7 en werd tot in de hoofdstad Athene gevoeld.
De intensiteit van de bevingen neemt nog niet af. Seismologen houden nog steeds rekening met een grotere beving, waar kleinere bevingen een voorbode van kunnen zijn.
Op Santorini wonen zo'n 15.000 mensen. Het gebied is een populaire toeristische bestemming, maar op het moment is het laagseizoen. De schatting is dat er tussen 1000 en 2000 toeristen op Santorini zijn.
https://nos.nl/artikel/25(...)gen-maar-geen-paniek
1e waar ik dan wel aan dacht.. maar ben geen expertquote:Op maandag 3 februari 2025 14:13 schreef Frutsel het volgende:
'Niet het gevolg van vulkanische activiteit'
Okay...
Dus dat oude topic kan nog in de doos blijven
quote:Op maandag 3 februari 2025 14:13 schreef Frutsel het volgende:
'Niet het gevolg van vulkanische activiteit'
Okay...
Dus dat oude topic kan nog in de doos blijven
Volgens experts worden deze aardbevingen inderdaad niet veroorzaakt door vulkanische activiteit. De aardbevingen vinden voornamelijk plaats rond breuklijnen ongeveer halverwege de eilanden Santorini en Amorgos. In dit zelfde gebied heeft in 1956 een aardbeving plaatsgevonden van M7.2. De vrees bestaat nu dus dat deze hoge frequentie aan aardbevingen mogelijk kan betekenen dat er wederom een zware aardbeving op komst is. Met een eventuele tsunami als gevolg. Rond de daadwerkelijke vulkaan wordt momenteel ook seismische activiteit gemeten, maar die is kennelijk niet anders dan normaal (lager dan M3).quote:Op maandag 3 februari 2025 15:26 schreef MissHobje het volgende:
[..]
1e waar ik dan wel aan dacht.. maar ben geen expert![]()
![]()
quote:Santorini seismic swarm continues
Santorini (Cyclades, Greece): The earthquake swarm northeast of the island of Santorini continues, and has been intensifying, with more than 2000 quakes having been recorded in the past 48 hours. While it consisted mainly of smaller quakes of magnitudes around 2-3, barely noticeable, in the first days of the ongoing crisis that had started on 27 January, it now includes frequent felt quakes reaching magnitudes 4 or higher, with a first magnitude 5 earthquake having occurred earlier this morning.
Seismologists from the local science institutes tend to interpret the series of shocks as the result of tectonic movements along the SW-NE trending fault lines that define a graben between Santorini and the island of Amorgos, with the potential scenario that the earthquakes right now could be fore-shocks of a larger earthquake yet to come. This brings to mind the devastating earthquake of magnitude 7.7 on 9 July 1956, which caused massive destruction and loss of life on Santorini, and triggered a large local tsunami that inflicted further damage.
Whether volcanic processes are involved or could be result of the seismic activity remains uncertain. The epicenters of the quakes are not immediately beneath the known volcanic centers, namely the submarine Kolumbos volcano (which had a large destructive eruption in 1650 A.D.), but located mostly 15-20 km further to the NE. This probably makes magma intrusions as primary cause of the quakes less likely. Still, uncertainly remains high.
Gaat dankzij deze aardbevingszwerm niet juist de druk eraf?quote:Op dinsdag 4 februari 2025 08:00 schreef Knoc het volgende:
De vrees bestaat nu dus dat deze hoge frequentie aan aardbevingen mogelijk kan betekenen dat er wederom een zware aardbeving op komst is.
Wel opvallend dat er zoveel 3.0-5.0 elk uur zijn. Wel een heel regelmatig patroon.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 10:04 schreef Frutsel het volgende:
Inmiddels drie 4+ in de laatste tien minuten
[ afbeelding ]
Ook die mogelijkheid bestaat. Er wordt gevreesd dat er een grote aardbeving kan volgen, maar dat is alles behalve zeker. Net zoals vulkanische activiteit niet uitgesloten kan worden. Het artikel wat ik in mijn eerdere reactie had gelinkt gaat er een stuk dieper op in.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 10:17 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Gaat dankzij deze aardbevingszwerm niet juist de druk eraf?
Naja, dat dus, daaruit zou ik in eerste instantie opmaken dat het wel vulkanisch is maar dat is dus niet zeker. Maar zie iets boven over topic uit 2012. Was destijds ook aan de gang (toen wel vulkanisch volgens geologen) en daarna gebeurd er dus tijden niets meer. Maar volgens mij zijn destijds niet zoveel mensen vertrokken van het eiland.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 10:20 schreef Momo het volgende:
[..]
Wel opvallend dat er zoveel 3.0-5.0 elk uur zijn. Wel een heel regelmatig patroon.
quote:Duizenden mensen verlaten Santorini na aardbevingen: ‘Hele eiland is leeggelopen’
Veel mensen verlaten het eiland Santorini in de Egesche Zee nu aardbevingen daar al dagen het openbare leven verstoren. Honderden personen verzamelden zich dinsdag in een haven om naar het Griekse vasteland te vertrekken en volgens Griekse media is al een derde van de ruim 15.000 inwoners vertrokken.
,,Alles is dicht. Niemand werkt nu. Het hele eiland is leeggelopen”, zei een inwoner die aan boord ging van een veerboot tegen persbureau Reuters. ,,We blijven in Athene totdat we zien hoe de situatie zich hier ontwikkelt.”
Er worden extra vluchten voor de mensen die willen vertrekken geregeld en meer veerboten ingezet. ,,Ik heb al dagen niet geslapen, de kinderen en vrouwen huilen. Elke vijf minuten is er een aardbeving”, zei een man tegen een Griekse omroep.
Er vertrekken dinsdag naar verwachting nog meer mensen per vliegtuig van het eiland. Daar hebben inwoners het advies gekregen om uit de buurt te blijven van plekken waar aardverschuivingen kunnen plaatsvinden.
Luister gratis naar de leukste podcasts
Van de bizarste misdaadverhalen tot podcasts voor de echte sportliefhebber!
Seismologen waarschuwen dat de aardbevingen nog dagen of weken kunnen aanhouden. Er zou op enig moment ook een zwaardere beving kunnen plaatsvinden, mogelijk met een kracht van 5.5 tot 6. Dan bestaat instortingsgevaar bij slecht gebouwde huizen.
Populair
Santorini geldt als een populaire bestemming voor toeristen. Sommige hotels hebben uit voorzorg ook hun zwembaden geleegd.
Dat filmpje heeft hier helaas niks mee te maken. Een paar grotere accounts hebben het verwijdert nadat het duidelijk werd dat het ergens in vroeg januari al gemaakt was.quote:
Scherp +1quote:Op dinsdag 4 februari 2025 12:50 schreef HarryDePizzaBakker1 het volgende:
[..]
Dat filmpje heeft hier helaas niks mee te maken. Een paar grotere accounts hebben het verwijdert nadat het duidelijk werd dat het ergens in vroeg januari al gemaakt was.
Ik kan het ook niet met 100% zekerheid zeggen hoor. Zoveel bullshit overal haha.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 13:45 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Scherp +1
Weer verwijderd - Bedankt voor de toevoeging!
En dat was dus n "rond" eiland, compleet kapot geblazen door de eruptie die destijds oa de Minosche beschaving heeft verwoest. Caldera volgelopen met water.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 13:48 schreef HarryDePizzaBakker1 het volgende:
Nog maar een plaatje als toevoeging voor dit topic, ipv alleen maar zeiken over filmpjes. ;-)
Iemand een mooi kaartje gemaakt van de breuklijnen rond Santorini (Te zien aan de linkerkant)
[ afbeelding ]
Frank gaat zeggen dat het van Turkije tot aan Campi Flegrei bij Napels op ontploffen staatquote:Op donderdag 6 februari 2025 12:30 schreef Starhopper het volgende:
Frank Hoogerbeets komt met een speciale video over dit gebeuren zei hij in de meest recente video. Spannend!
laatste update omtrent alle aardbevingen in dat kleine gebied.quote:Op donderdag 6 februari 2025 18:22 schreef kibo het volgende:
[..]
Voor de noobs onder ons, wat betekent dit?
quote:Israel readying for possibility it could face tsunami amid earthquakes in Greece
On Wednesday, the deputy head of the National Security Council convened an urgent discussion on the matter.
Israel needs to begin preparations for the possible impact of a major tsunami, the deputy head of the National Security Council emphasized during a meeting with emergency agencies and multiple government ministries on Wednesday.
Tsunamis have struck Israel in the past, and experts warn they will occur again. While it is impossible to predict when and where the next tsunami will hit or the extent of flooding it may cause, the likelihood increases during periods of heightened seismic activity, such as the recent tremors in Greece.
In the Santorini Islands, thousands of small earthquakes recorded in recent days have raised concerns that a major earthquake could be imminent, potentially triggering a tsunami in the Mediterranean.
Fortunately, Israel is part of a regional tsunami warning system, which can issue alerts as soon as a tsunami wave is detected. The country also has tsunami sensors installed at various locations along the coast.
Understanding the tsunami threat
Tsunamis are a series of very long waves, typically caused by an earthquake. When these waves reach shallow waters, they can rise significantly and strike the shore with tremendous force.
Tsunami waves can continue to arrive for hours, and the first wave is not necessarily the largest or the most destructive.
Flooding on land can last from a few hours to several days. In the event of a tsunami warning, coastal residents should follow evacuation routes mapped out by local authorities. Cities such as Haifa have developed evacuation plans with clear signage directing residents to safe locations. Officials advise residents to evacuate on foot rather than by car to keep roads clear for emergency responders.
Of als een catastrofale vulkaanuitbarsting die de Minosche beschaving uitroeide en die een tsunami door de Middellandse Zee liet gaan.quote:Op vrijdag 7 februari 2025 08:37 schreef Momo het volgende:
Dus in Israel zien ze het als reel dat deze 3.0 tot 5.0 bevingen voorbode zijn van een grote 7.0+ beving...
quote:Magnitude 5.1
Region DODECANESE ISLANDS, GREECE
Date time 2025-02-07 07:16:16.2 UTC
Location 36.556 ; 25.635
Depth 11 km
Distance 144 km N of Irkleion, Greece / pop: 137,000 / local time: 09:16:16.2 2025-02-07
25 km NE of Oa, Greece / pop: 3,300 / local time: 09:16:16.2 2025-02-07
https://www.volcanodiscov(...)html#google_vignettequote:Some Inflation affected the volcanic complex
The latest satellite-based radar measurements of the surface of the island group seems to show that some inflation has affected the volcanic complex since the start of the seismic crisis about 10 days ago. Michalis Foumelis, associate professor at the Department of Geology of the Aristotle University of Thessaloniki, reported to a local newspaper that "for some time now we have detected some signs of change in the volcano compared to its previous state of calm."
The findings are not yet very conclusive and the observed deformation is still relatively weak, but could mean that magma has intruded at shallower levels, raising thus the chance of a new (probably small) volcanic eruption in or near Santorini.
"We were waiting for the other IMPIS networks to confirm that there was something and in turn we contacted the competent authorities, informed them and everything that is now underway began", Foumelis added.
Als er indicaties zijn van inflation (uitzetting? opbolling?) dan zou het daar toch gemakkelijk te zien moeten zijn aan dingen die verder boven het waterpeil gaan uitsteken?quote:Op vrijdag 7 februari 2025 11:29 schreef Frutsel het volgende:
[..]
https://www.volcanodiscov(...)html#google_vignette
Toch meer aanwijzingen voor een vulkaan dus?
quote:Earthquakes continue with slowly decreasing trend
Little change in the seismic activity between Santorini, Amorgos and Anafi islands has occurred in the past 24 hours. The strongest quake had a magnitude of 5.2 and occurred 30 km NE of Santorini, closer to Amorgos than Santorini. Additionally, the networks detected 14 quakes between magnitude 4 and 5, as well as 48 quakes between magnitude 3 and 4 (plus many more smaller events).
Earthquakes continue, slowly decreasing trend
There's no significant change it seems: earthquakes continue to be frequent, but also a slowly decreasing trend over the past 24 hours.The last event above magnitude 5 was yesterday morning, since then, "only" 10 quakes higher than magnitude 4 have occurred. The trend of decrease is best seen when looking at the combined energy over time.
Schools on Santorini to remain closed until at least Feb 14
Greek authorities decided to keep schools on Santorini and the nearby islands of Anafi, Ios, and Amorgos closed until at least 14 February, as a precaution in case of stronger quakes.
No significant change in the earthquake activity has occurred today, although one can observe a weak decrease in intensity overall compared to a few days ago.
The Earthquake Planning and Protection Organization (OASP) of the Infrastructure Ministry said that the seismicity remains stable and has NO relation to volcanic activity, neither with the volcano of Santorini itself, nor the nearby submarine volcano Kolumbo. Certainly, that's what inhabitants of the affected islands fear most.
nou????quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:30 schreef Starhopper het volgende:
Frank Hoogerbeets komt met een speciale video over dit gebeuren zei hij in de meest recente video. Spannend!
Hij heeft gisteren een update geplaatst zie ikquote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |