abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 28 januari 2025 @ 17:24:01 #1
213134 Momo
WLR en ESF hooligan
pi_216461036
quote:
Regeling voor arbeidsongeschikten op de schop: deel uitkeringen mogelijk omlaag
Het mes gaat in de regelingen voor werknemers die arbeidsongeschikt worden. Het kabinet overweegt om zieken niet meer volledig af te keuren, zoals nu nog wel in veel gevallen gebeurt. De uitkering wordt dan ook lager. Dat schrijft minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer.

De huidige regels voor arbeidsongeschikten zijn zo ingewikkeld, dat ze niet meer uitvoerbaar zijn, stelt Van Hijum. Uitvoeringsinstantie UWV kan het werk niet meer aan en maakt veel fouten, bijvoorbeeld bij het vaststellen van de hoogte van iemands uitkering. Dat kwam aan het licht na onderzoek van deze site. Reden waarom het stelsel volgens minister Van Hijum moet worden ‘verbeterd en vereenvoudigd'.

Hoewel de minister benadrukt dat er nog geen definitieve keuze is gemaakt, schrijft hij aan de Tweede Kamer wel dat het kabinet overweegt om een einde te maken aan de verschillende regelingen die nu naast elkaar bestaan. In plaats daarvan moet er één eenvoudige regeling komen, waarbij lagere inkomens eerder recht krijgen op een arbeidsongeschiktheidsuitkering en de hoogste uitkeringen juist worden verlaagd.

Gevolg van die versimpeling is dat de huidige regeling voor mensen die volledig zijn afgekeurd, de zogeheten IVA-uitkering, verdwijnt. Nu ontvangen zo'n 850 duizend mensen een arbeidsongeschiktheidsuitkering, onder wie zo'n 170 duizend volledig afgekeurden die een IVA-uitkering krijgen. In het systeem waar het kabinet nu serieus over nadenkt, worden mensen niet meer voor de rest van hun werkzame leven afgekeurd. Zij ontvangen dan in de toekomst een lagere uitkering dan nu: maximaal 70 procent van het laatstverdiende loon in plaats van 75 procent. Ook zouden ze dan regelmatig kunnen worden herkeurd.

Terugwerkende kracht
Volgens de minister moet nog worden besloten of een verandering van de regels ook met terugwerkende kracht gaat gelden. In dat laatste geval zouden de mensen die nu een IVA-uitkering ontvangen een deel van hun inkomen verliezen.

Tegelijkertijd wil het kabinet het juist makkelijk maken voor mensen die slechts gedeeltelijk worden afgekeurd om voor een uitkering in aanmerking te komen. Nu moet iemand door een keuringsarts voor minimaal 35 procent worden afgekeurd om een uitkering te kunnen krijgen. Vooral mensen met een laag inkomen worden in dat systeem benadeeld. Vakbonden en Tweede Kamer willen al langer dat dat verandert. Volgens Van Hijum gaat dat gebeuren, al is nog onduidelijk hoe precies.

Van Hijum: ,,Ik wil een sociale zekerheid die werkt voor mensen. Dat is nu te vaak niet het geval. Er is de afgelopen jaren een stelsel gebouwd dat alleen voor experts te begrijpen is, maar dat voor zowel de uitvoerders als de mensen die ervan afhankelijk zijn ondoorgrondelijk is. Het stelsel moet een stuk eenvoudiger. Maar vereenvoudigen is niet makkelijk, er zijn geen simpele oplossingen.’’

Woedende bonden
De minister schrijft in overleg te willen met onder andere bedrijven en vakbeweging over de plannen voordat er een besluit wordt genomen. De bonden hebben al laten weten mordicus tegen de verslechtering van de regeling voor mensen te zijn. ,,Een ingreep op de IVA is echt venijnig. Ongehoord’’, zegt FNV-vicevoorzitter Kitty Jong. ,,Het is gewoon een bezuiniging om andere dingen mee te kunnen betalen.’’

Ook het CNV is woedend. Volgens voorzitter Piet Fortuin dreigen 170.000 IVA-gerechtigden straks 300 euro per maand in te leveren als de plannen doorgaan. De bonden zijn wel blij met het voornemen om de 35 procent-grens te verlagen. Volgens Jong zit er geld genoeg in de fondsen die het UWV beheert om dat te kunnen betalen. Daar hoeft volgens haar de IVA niet voor te worden versoberd. ,,Maar het lijkt erop dat het kabinet die reserves wil aanhouden om het begrotingstekort van de overheid te drukken.’’

Miljarden euro's

Het kabinet omarmt een rapport dat een speciale commissie vorig jaar afleverde over de toekomst van de arbeidsongeschiktheidsregelingen. Die concludeerde dat de huidig wetgeving dringend op de schop moet. De wachtlijsten voor een keuring bij het UWV zijn ellenlang en ondertussen groeit het aantal mensen met een arbeidsongeschiktheidsuitkering ook fors, waardoor niet alleen het UWV het water over de schoenen loopt maar de regeling op termijn ook onbetaalbaar dreigt te worden.

De vereenvoudiging van het stelsel levert deels geld op, doordat de hogere IVA-uitkering vervalt. Maar hij kost ook geld, omdat meer mensen in aanmerking komen voor een gedeeltelijke uitkering. De commissie schatte in dat een nieuw stelsel miljarden euro's extra kost. Van Hijum geeft nog geen inschatting van de kosten, omdat er nog niet is besloten wat er precies verandert.
Wel wat voor en nadelen hier, zou een makkelijker systeem moeten zijn, mensen die slechts gedeeltelijk worden afgekeurd kunnen nu wel makkelijk een uitkering aanvragen. Maar straks moeten 170.000 mensen misschien 300 euro inleveren per maand. Trouwens veel mensen die een arbeidsongeschiktheidsuitkering ontvangen, 850 duizend mensen!
pi_216461239
Herkeuren om de paar jaar, nu staan er veel op vlooienmarkten, beunen als tuinman etc etc.
Je hoort bij de betere, maar nog lang niet bij de beste
pi_216461355
170.000 IVA uitkeringen, laten we zeggen dat die allemaal gemiddeld 3000 bruto verdiende, dat is als je rekent met 75% 382,5 miljoen per maand. Gaan ze straks allemaal naar 70% dan is dat 357 miljoen. toch wel een besparing van 25,5 miljoen. toch weer 1.5 euro per Nederlander besparing _O_
pi_216461410
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 17:44 schreef halfway het volgende:
Herkeuren om de paar jaar, nu staan er veel op vlooienmarkten, beunen als tuinman etc etc.
Dat is echt maar een marginaal deel.
Ik denk niet dat je de impact moet onderschatten. Bij zo'n heel circus van een medische keuring ben je toch een beetje overgeleverd aan de interpretatie van de goden, of zo'n keuringsarts en arbeidsdeskundige in dit geval.
blablablabla
pi_216461465
Laten ze eerst maar eens wat anders verzinnen voordat belachelijke functie mogelijkheden lijst systeem. Dat is veel te arbitrair en de lijst zelf is zwaar verouderd.
pi_216461471
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 17:56 schreef Moonversion het volgende:
170.000 IVA uitkeringen, laten we zeggen dat die allemaal gemiddeld 3000 bruto verdiende, dat is als je rekent met 75% 382,5 miljoen per maand. Gaan ze straks allemaal naar 70% dan is dat 357 miljoen. toch wel een besparing van 25,5 miljoen. toch weer 1.5 euro per Nederlander besparing _O_
Tegelijk gaan ze regels versoepelen voor instroom, waardoor het mogelijk wel 2 miljard extra gaat kosten.
Ik denk dat je er veel beter aan doen om bedrijven meer te subsidiėren gedeeltelijk arbeidsongeschikten in dienst te nemen en (wanneer eenmaal afgekeurd) mensen daadwerkelijk proberen te re-integreren ze niet direct te maken krijgen met het herkeuringsspook.

Ik ken mensen die zijn afgekeurd en op zich best wat zouden willen werken (al is het maar om te proberen) maar ze zijn als de dood dat het UWV daar wat van gaat vinden waardoor ze hun uitkering kwijtraken.

Klinkt misschien voor iemand die gewoon altijd heeft gewerkt als lekker makkelijk en een kutintstelling maar je hebt het wel over een groep die A een vaak substantiėle afstand heeft tot de arbeidsmarkt B Onzekerheid over eigen capaciteiten t.a.v. betaald werk en C te maken heeft met medische en of psychische problemen.

Ik vermoed met deze plannen dat een deel rechtstreeks in de Bijstand terug zal vallen.
blablablabla
pi_216461473
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 17:44 schreef halfway het volgende:
Herkeuren om de paar jaar, nu staan er veel op vlooienmarkten, beunen als tuinman etc etc.
Wat is je bron hiervoor?
pi_216461502
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:11 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]
Wat is je bron hiervoor?
Het is Halfway, dus zijn onderbuik.
pi_216461535
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:11 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]
Wat is je bron hiervoor?
De krant bellen omdat je iets ziet is ook wel een beetje te
pi_216461537
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:11 schreef Elan het volgende:
Ik denk dat je er veel beter aan doen om bedrijven meer te subsidiėren gedeeltelijk arbeidsongeschikten in dienst te nemen
Dan weet je zeker dat het de hoofdprijs gaat kosten als je dit doet. Er bestaan al diverse van dat soort regelingen zonder echt resultaat maar wel heel duur. Je kunt je daarbij eenvoudig voorstellen wie hier aan verdient.

Ik weet dat het vloeken in de kerk is maar je zou bedrijven ook gewoon op hun maatschappelijke verantwoordelijkheid kunnen wijzen (ook vloeken in de kerk...) en het gewoon verplichten om een quotum verplicht te stellen geheel ZONDER subsidie. Ik denk dat ze zich dan veel serieuzer gaan inspannen om het doel te bereiken. :)

Tenslotte kennen we een reeks van dure mislukkingen zoals o.a. de Melkert banen.

https://nl.wikipedia.org/wiki/Melkertbaan

Zie daar hoe het niet moet.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_216461550
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:11 schreef Elan het volgende:
Ik denk dat je er veel beter aan doen om bedrijven meer te subsidiėren gedeeltelijk arbeidsongeschikten in dienst te nemen en (wanneer eenmaal afgekeurd) mensen daadwerkelijk proberen te re-integreren ze niet direct te maken krijgen met het herkeuringsspook.
Wat ik om mij heen zie is dat zodra de subsidie afgelopen is de persoon met een arbeidsbeperking op zoek mag naar iets anders, bedrijven zijn niet genegen om het contract voort te zetten omdat ze het voor zichzelf niets oplevert, voor de persoon met afstand tot de arbeidsmarkt is dat zwaar demotiverend om na een half jaartje weer met niets in handen te staan.
pi_216461554
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:19 schreef Origami94 het volgende:

[..]
De krant bellen omdat je iets ziet is ook wel een beetje te
Lijkt me dat er vast wel onderzoek gedaan wordt naar fraude bij bepaalde uitkeringen.
pi_216461572
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:21 schreef Moonversion het volgende:

[..]
Wat ik om mij heen zie is dat zodra de subsidie afgelopen is de persoon met een arbeidsbeperking op zoek mag naar iets anders, bedrijven zijn niet genegen om het contract voort te zetten omdat ze het voor zichzelf niets oplevert, voor de persoon met afstand tot de arbeidsmarkt is dat zwaar demotiverend om na een half jaartje weer met niets in handen te staan.
Het giftige aan die machinatie is dat ze meestal weer een NIEUW zwaar gesubsidieerd persoon kunnen aannemen. Rinse and repeat en doe er je voordeel mee. Bedrijven nemen eigenlijk nooit ook maar iets van maatschappelijke verantwoordelijkheid. Maar pakken wel heel graag de bijbehorende subsidie. Daar kan je echt niets goeds van verwachten. Bedrijven hebben geen moraal en moreel.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_216461580
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:21 schreef Moonversion het volgende:

[..]
Wat ik om mij heen zie is dat zodra de subsidie afgelopen is de persoon met een arbeidsbeperking op zoek mag naar iets anders, bedrijven zijn niet genegen om het contract voort te zetten omdat ze het voor zichzelf niets oplevert, voor de persoon met afstand tot de arbeidsmarkt is dat zwaar demotiverend om na een half jaartje weer met niets in handen te staan.
Met andere woorden er is gewoon een (vrij forse) groep mensen die vanwege een shitload aan redenen niet voldoende arbeidspotentieel en de productiviteit heeft om ze interessant genoeg te maken voor werkgevers en bedrijven die (ook voor gezonde mensen) moordende efficiėntie nastreven. .

Dat is niks nieuws en daarom zijn die uitkeringen ook ooit opgetuigd.

De IVA uitkering wordt ook betaald uit de algemene middelen, is gewoon een pure bezuiniging van dit kabinet.
blablablabla
  dinsdag 28 januari 2025 @ 18:27:13 #15
365087 RamboDirk
Queers 4 Palestine!
pi_216461593
170k volledig afgekeurden valt mij nog mee.
pi_216461600
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:26 schreef Elan het volgende:
om ze interessant genoeg te maken voor werkgevers en bedrijven
Je zou dat principe ook kunnen omdraaien met enige fantasie. Ik bedoel de norm. Het is niet goed als bedrijven altijd maar kunnen kiezen en de beste krenten uit de pap kunnen vissen.

Men moet dan wel richting het idee dat bedrijven een maatschappelijke verantwoordelijkheid hebben.
Ik weet dat dat een beetje schunnig idee is tegenwoordig maar stel... :)

[ Bericht 27% gewijzigd door Bart2002 op 28-01-2025 18:33:39 ]
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_216461616
quote:
‘Westland heeft werk’ - liep uit op een faliekante mislukking. Meer dan zeshonderd Hagenezen werden naar het Westland gereden om kennis te maken met de tuinbouw. Van de mensen die weigerden mee te doen werd de uitkering een paar maanden stopgezet. Uiteindelijk gingen er 170 mensen in de kas aan de bak, maar slechts zeven Hagenezen kregen uiteindelijk een baan
Dit soort shit, sommige mensen zijn gewoon niet geschikt. Werken te traag, zijn zwakbegaafd en of hebben autoriteitsconflict of hoog ziekteverzuim waardoor werkgevers daar totaal niet op zitten te wachten. Tenzij het in gesubsidieerde vorm betreft.
blablablabla
pi_216461632
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 17:56 schreef Moonversion het volgende:
170.000 IVA uitkeringen, laten we zeggen dat die allemaal gemiddeld 3000 bruto verdiende, dat is als je rekent met 75% 382,5 miljoen per maand. Gaan ze straks allemaal naar 70% dan is dat 357 miljoen. toch wel een besparing van 25,5 miljoen. toch weer 1.5 euro per Nederlander besparing _O_
Een IVA krijg je natuurlijk niet zomaar. Het is natuurlijk een voorbode op langer moeten doorwerken terwijl velen dat niet halen en tot hun aow circa 75% van hun laatstgenoten loon ontvangen. Hoe hoger die aow leeftijd des te langer die 75%.
pi_216461644
Uitkeringen worden ook nog eens buitensporig belast omdat de algemene heffingskorting steeds verder wordt afgebouwd, en de arbeidskorting omhoog.

Het is wel een keer genoeg geweest met die versoberingen.
pi_216461652
Schandalig weer
Tyfus kabinet
  dinsdag 28 januari 2025 @ 18:39:33 #21
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216461681
Als je 300 euro moet inleveren op een uitkering, dan kom je weer in aanmerking voor toeslagen. Dus wat maakt het dan uit? Vestzak broekzak.
pi_216461685
Dus de mensen die volledig zijn afgekeurd, zijn dat straks voor het grootste deel niet meer. Worden dan de mensen die gedeeltelijk zijn afgekeurd ook voor een kleiner deel afgekeurd?

Nu is het zo (wat ik er van weet), dat er eerst wordt gekeken of er nog ander werk is dat je fysiek en geestelijk zou kunnen doen. In hoe verre ze ook rekening houden met je diploma's en werkervaring is me niet duidelijk, maar dat is voor zo'n keuringsarts natuurlijk heel moeilijk te beoordelen. En als zulk werk bestaat, wordt je niet afgekeurd. Of slechts voor een klein beetje. Dan heb je dus de gekke situatie van mensen die een beetje zijn afgekeurd en rond moeten komen met minder dan ze zouden krijgen van de bijstand. Daar kun je dan in principe nog bijzondere bijstand voor aanvragen, maar die is bijna helemaal afgeschaft, dus ik weet niet of je die dan nog krijgt.

Kortom, je hebt er zelf niet voor gekozen dat je niet meer kunt werken, maar werken moet lonen en dus krijg je steeds minder.
pi_216461690
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:39 schreef Boca_Raton het volgende:
Als je 300 euro moet inleveren op een uitkering, dan kom je weer in aanmerking voor toeslagen. Dus wat maakt het dan uit? Vestzak broekzak.
Dat is helemaal niet meer zo vanzelfsprekend.
pi_216461704
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:39 schreef Boca_Raton het volgende:
Als je 300 euro moet inleveren op een uitkering, dan kom je weer in aanmerking voor toeslagen. Dus wat maakt het dan uit? Vestzak broekzak.
Ligt aan de situatie. Als jij een topsalaris hebt en word 80-100% afgekeurd en ook nog op leeftijd van pakweg 50-60 ook dan kom je niet in aanmerking van toeslagen.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 18:42:22 #25
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216461706
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:41 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Dat is helemaal niet meer zo vanzelfsprekend.
Van pakweg 900 į 1000 euro kun je niet leven. Dat is enkel de huur al.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 18:43:04 #26
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_216461714
Zie hier de reden waarom we het in dit land maar niet voor elkaar krijgen om het systeem zo te veranderen dat het allemaal een beetje betaalbaar blijft, en betaald wordt door de juiste mensen: zo gauw er eender welke wijziging voorgesteld wordt vliegt meteen iedereen #WOEDEND in de touwen en leidt het weer tot niets. Daarom worden de toeslagen nooit afgeschaft, krijgt de Belastingdienst nooit een nieuw stelsel op orde en blazen we langzamerhand de hele bende op.
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_216461728
Nu komt het meest bizarre. Hoe hoger je inkomen hoe sneller je word afgekeurd voor 80-100%.

Zij met het minimumloon of laag inkomen zijn genaaid. Die worden minder snel volledig afgekeurd.
pi_216461729
Pak gvd toch eens een groep aan die het hebben kan, en geen zieken/ arbeidsongeschikten, tyfus rechts
pi_216461738
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:30 schreef Elan het volgende:
waardoor werkgevers daar totaal niet op zitten te wachten. Tenzij het in gesubsidieerde vorm betreft.
Daar zeg je het dus allemaal. Maar moet dit de norm zijn? Je kunt ook omdenken en het gewoon verplichten.

Ik dit geval mochten ze een vijver met 170 vissen en ze wilden er.... 7. Dat krijg je als je bedrijven laat kiezen met gemeenschapsgeld. De uitkomst is zeer voor de hand liggend. Maar dat kan natuurlijk best anders.

Ondertussen is er voor 170 man betaald en de reward is dan dat er 7 mensen aan het werk zijn. Daarom moet je bedrijven dus niet laten kiezen. Zij nemen wel het geld maar willen enkel de uitstekende krenten uit de pap. Dat is best een krom fenomeen en gedoemd te mislukken. Ik begrijp niet waarom de machinatie van bedrijven zo leading moet zijn hier.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_216461760
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:42 schreef Cherni het volgende:

[..]
Nu komt het meest bizarre. Hoe hoger je inkomen hoe sneller je word afgekeurd voor 80-100%.

Zij met het minimumloon of laag inkomen zijn genaaid. Die worden minder snel volledig afgekeurd.
Ja, je kunt een directeur toch niet achter de lopende band zetten! Dan moeten ze meteen ook hun huizen en auto's verkopen!
pi_216461792
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:49 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Ja, je kunt een directeur toch niet achter de lopende band zetten! Dan moeten ze meteen ook hun huizen en auto's verkopen!
Het tekort moet dan aangevuld worden tot 75%. Dat heeft weinig zin om een directeur nog 8 uurtjes achter een lopende band te zetten en daar lichamelijk etc geschikt voor moet zijn.
pi_216461800
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:53 schreef Cherni het volgende:

[..]
Het tekort moet dan aangevuld worden tot 75%. Dat heeft weinig zin om een directeur nog 8 uurtjes achter een lopende band te zetten en daar lichamelijk etc geschikt voor moet zijn.
Maar dat moeten de mensen aan de onderkant wel.
pi_216461808
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:54 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Maar dat moeten de mensen aan de onderkant wel.
Het is ook oneerlijk. Ben het daar ook nooit mee eens geweest
pi_216461810
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:11 schreef SnertMetChoco het volgende:

[..]
Wat is je bron hiervoor?
Tsja, beroepsbevolking van 10.2 miljoen, 850.000 (gedeeltelijk) arbeidsongeschikten...

Verhouding lijkt mij ietwat zoek.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 18:56:24 #35
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_216461819
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:11 schreef Elan het volgende:

[..]
Tegelijk gaan ze regels versoepelen voor instroom, waardoor het mogelijk wel 2 miljard extra gaat kosten.
Ik denk dat je er veel beter aan doen om bedrijven meer te subsidiėren gedeeltelijk arbeidsongeschikten in dienst te nemen en (wanneer eenmaal afgekeurd) mensen daadwerkelijk proberen te re-integreren ze niet direct te maken krijgen met het herkeuringsspook.

Ik ken mensen die zijn afgekeurd en op zich best wat zouden willen werken (al is het maar om te proberen) maar ze zijn als de dood dat het UWV daar wat van gaat vinden waardoor ze hun uitkering kwijtraken.

Klinkt misschien voor iemand die gewoon altijd heeft gewerkt als lekker makkelijk en een kutintstelling maar je hebt het wel over een groep die A een vaak substantiėle afstand heeft tot de arbeidsmarkt B Onzekerheid over eigen capaciteiten t.a.v. betaald werk en C te maken heeft met medische en of psychische problemen.

Ik vermoed met deze plannen dat een deel rechtstreeks in de Bijstand terug zal vallen.
En daar hebben we het doel van deze aanpassing van de regels: degenen met een partner met inkomen hebben dan geen recht meer op een uitkering en degenen die wel Bijstand ontvangen kunnen vervolgens ook verguisd worden als zijnde "lui" en "hangend in de hangmat" en "profiteurs".

En zo wordt het aantal arbeidsongeschikten in de Bijstand nog groter, net als de toename door de herkeuringen van 2004.
Maar ondertussen zit coalitiegenoot VVD die mensen voor van alles en nogwat uit te maken.

Als ze nou eens een aparte uitkering zouden maken voor arbeidsongeschikten in de Bijstand, zodat die niet iedere paar maanden weer dat hele stasicircus hoeven te doorlopen, maar nee hoor, je verandert de regels zo dat die groep nog groter wordt.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_216461852
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:23 schreef Bart2002 het volgende:

. Bedrijven hebben geen moraal en moreel.
Aangezien bedrijven commerciėle instellingen zijn en dezelfde overheid strenge regels omtrent zieke werknemers en 2 jaar doorbetalen bij ziekte heeft ingevoerd is het logisch dat de meeste bedrijven het risico niet nemen om deze mensen met zo'n verleden niet aan te nemen. ;(
pi_216461869
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:55 schreef Wirelessmouse het volgende:

[..]
Tsja, beroepsbevolking van 10.2 miljoen, 850.000 (gedeeltelijk) arbeidsongeschikten...

Verhouding lijkt mij ietwat zoek.
Hoe zie je de verhouding dan zodat ie niet "zoek" is? Ik snap ook dat 100 / 0 ideaal is maar is dat realistisch?
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_216461895
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:59 schreef Basp1 het volgende:
Aangezien bedrijven commerciėle instellingen zijn
Je zou ze ook gewoon een maatschappelijke verantwoordelijkheid kunnen opleggen. Dat deden ze vroeger uit zichzelf maar nu niet meer. Terwijl je toen ook gewoon bedrijven had. Het is niet de ondergang of zo.

Het is net een beetje anders denken in de zin dat een bedrijf bestaat in dienst van de mens en niet andersom. Kan best. :)
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 19:04:26 #39
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_216461899
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:39 schreef Boca_Raton het volgende:
Als je 300 euro moet inleveren op een uitkering, dan kom je weer in aanmerking voor toeslagen. Dus wat maakt het dan uit? Vestzak broekzak.
Nee, want die toeslagen zijn gebaseerd op een bruto bedrag, en van laten we zeggen ¤ 2.500 brutoloon hou je netto veel meer over dan van ¤ 2.500 bruto uitkering.

¤ 2.500 brutoloon = ¤ 2.294,83 netto
¤ 2.500 bruto uitkering = ¤ 1.852,83 netto

Als daar nog eens ¤ 300 van af gaat ben je mensen gewoon keihard aan het straffen voor het feit dat ze arbeidsongeschikt zijn geraakt.

En als er een partner met inkomen is dan is er sowieso vaak geen recht meer op toeslagen.
En echt, alsof die toeslagen waar je ineens recht op zou hebben dan ¤ 300 zouden compenseren :N
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
  dinsdag 28 januari 2025 @ 19:07:10 #40
232494 Boca_Raton
Voor al uw no nonsense
pi_216461919
Uit de OP:
‘Het kabinet overweegt om zieken niet meer volledig af te keuren, zoals nu nog wel in veel gevallen gebeurt. De uitkering wordt dan ook lager.’

Ja, hoe moet ik dat voor me zien? Iemand ligt geestelijk in de kreukels maar kan niet 100% worden afgekeurd? Moet dus nog ergens blijven werken?
pi_216461920
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:56 schreef Leandra het volgende:

[..]
En daar hebben we het doel van deze aanpassing van de regels: degenen met een partner met inkomen hebben dan geen recht meer op een uitkering en degenen die wel Bijstand ontvangen kunnen vervolgens ook verguisd worden als zijnde "lui" en "hangend in de hangmat" en "profiteurs".

En zo wordt het aantal arbeidsongeschikten in de Bijstand nog groter, net als de toename door de herkeuringen van 2004.
Maar ondertussen zit coalitiegenoot VVD die mensen voor van alles en nogwat uit te maken.

Als ze nou eens een aparte uitkering zouden maken voor arbeidsongeschikten in de Bijstand, zodat die niet iedere paar maanden weer dat hele stasicircus hoeven te doorlopen, maar nee hoor, je verandert de regels zo dat die groep nog groter wordt.
Dat hebben ze met alle andere speciale uitkeringen ook gedaan. Werken moet lonen, als je niet werkt hoor je in de bijstand thuis. Dat is het goedkoopste.

En dan kan naar verhouding ook het modale inkomen omlaag.

Dan is natuurlijk de volgende vraag: vroeger werden die mensen bij de sociale dienst aan het werk gezet in de sociale werkplaats en tegenwoordig worden de mensen in de bijstand ook zoveel mogelijk aan het werk gezet. Gedeeltelijk afgekeurde mensen zijn heel populair bij bedrijven, want die kosten geen drol. En daarna mensen in de bijstand, die kosten ook minder dan het minimumloon.

Bij ons is die tak van de sociale dienst ook geprivatiseerd en hadden ze hun eigen uitzendbureau. Nu is dat vooral werving en selectie geworden, met gratis subsidies. Daar kunnen gewone uitzendbureaus en detacheerders op prijs niet mee concurreren. En die werknemers mogen niets weigeren.
pi_216461943
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:03 schreef Bart2002 het volgende:

[..]
Je zou ze ook gewoon een maatschappelijke verantwoordelijkheid kunnen opleggen. Dat deden ze vroeger uit zichzelf maar nu niet meer. Terwijl je toen ook gewoon bedrijven had. Het is niet de ondergang of zo.

Het is net een beetje anders denken in de zin dat een bedrijf bestaat in dienst van de mens en niet andersom. Kan best. :)
Een werkgever moet 2 jaar zijn uiterste best doen om een zieke werknemer weer terug te krijgen op de werkvloer. Het liefst in eigen functie. Lukt dat niet dan moet intern gezocht worden voor iets anders. Een werkgever kan zich daar niet zo makkelijk vanaf maken. Maar ook een werknemer moet meewerken.

Het UWV is het grootste probleem. Zij bepalen uiteindelijk na 2 jaar of eerder wanneer het een IVA betreft..Maar bij een IVA is het meestal voor een werkgever wel duidelijk dat het medisch gezien niet haalbaar is om iemand binnen de 2 jaar aan het werk te krijgen. Ook.noet gedeeltelijk.
pi_216461976
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:42 schreef Boca_Raton het volgende:

[..]
Van pakweg 900 į 1000 euro kun je niet leven. Dat is enkel de huur al.
Volgens mij mag je zo'n uitkering ook meenemen naar het buitenland(?)
Heel veel sambal
pi_216461984
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:07 schreef Boca_Raton het volgende:
Uit de OP:
‘Het kabinet overweegt om zieken niet meer volledig af te keuren, zoals nu nog wel in veel gevallen gebeurt. De uitkering wordt dan ook lager.’

Ja, hoe moet ik dat voor me zien? Iemand ligt geestelijk in de kreukels maar kan niet 100% worden afgekeurd? Moet dus nog ergens blijven werken?
Ja goede vraag
Overigens ik ben 100 procent afgekeurd maar werk nog 6 uur in de week, het is wel de vraag hoe lang ik dat nog kan ivm spierziekte, er zullen niet veel werkgevers te staan springen om zulke arbeidskrachten.
Ik heb Iva trouwens
pi_216461985
Daar gaan Henk en Ingrid
pi_216462019
Ik hoor het Geert al zeggen: "Dat is allemaal de schuld van onze coalitiegenoten! Wij zijn er ook voor de minder bedeelde burgers! Goede zorg en een sociaal vangnet zijn twee van onze belangrijkste speerpunten!"

Zodra hij denkt dat de helft van de bevolking dat ook gelooft, valt het kabinet.
pi_216462023
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:09 schreef Cherni het volgende:

[..]
Een werkgever moet 2 jaar zijn uiterste best doen om een zieke werknemer weer terug te krijgen op de werkvloer. Het liefst in eigen functie. Lukt dat niet dan moet intern gezocht worden voor iets anders. Een werkgever kan zich daar niet zo makkelijk vanaf maken. Maar ook een werknemer moet meewerken.

Het UWV is het grootste probleem. Zij bepalen uiteindelijk na 2 jaar of eerder wanneer het een IVA betreft..Maar bij een IVA is het meestal voor een werkgever wel duidelijk dat het medisch gezien niet haalbaar is om iemand binnen de 2 jaar aan het werk te krijgen. Ook.noet gedeeltelijk.
Nou ja dat is dan een geval van pech en shit happens. Je kunt niet enkel maar winnaars trekken uit de poule van werknemers. Tegenslag hoort daarbij. Kan mogelijk best ingeprijsd worden.

Het is niet realistisch en nodig dat we vinden dat de werkgever enkel winnende loten trekt "omdat" het commercieel is toch?
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 19:16:42 #48
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_216462024
quote:
1s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 18:42 schreef Cherni het volgende:

[..]
Ligt aan de situatie. Als jij een topsalaris hebt en word 80-100% afgekeurd en ook nog op leeftijd van pakweg 50-60 ook dan kom je niet in aanmerking van toeslagen.
Los van het gegeven dat er een maximum dagloon is, als je ¤ 7.000 bruto per maand verdiende dan krijg je sowieso al geen 70 of 75% van je laatst verdiende loon, maar beduidend minder.
Er wordt sowieso niet gerekend met een loon hoger dan ¤ 6.322.

Dus als je ¤ 7.000 bruto per maand verdient en je raakt volledig arbeidsongeschikt dan krijg je 75% van die ¤ 6.322

Dus loon ¤ 7.000 bruto per maand = ¤ 4.603,75
Raak je volledig arbeidsongeschikt, wordt je uitkering bruto ¤ 4.741,50 en dat is netto ¤ 3.124,17
En als het 70% wordt dan wordt het bruto ¤ 4.425,40 en dat is netto ¤ 2.946,15
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
pi_216462103
quote:
0s.gif Op dinsdag 28 januari 2025 19:16 schreef Leandra het volgende:

[..]
Los van het gegeven dat er een maximum dagloon is, als je ¤ 7.000 bruto per maand verdiende dan krijg je sowieso al geen 70 of 75% van je laatst verdiende loon, maar beduidend minder.
Er wordt sowieso niet gerekend met een loon hoger dan ¤ 6.322.

Dus als je ¤ 7.000 bruto per maand verdient en je raakt volledig arbeidsongeschikt dan krijg je 75% van die ¤ 6.322

Dus loon ¤ 7.000 bruto per maand = ¤ 4.603,75
Raak je volledig arbeidsongeschikt, wordt je uitkering bruto ¤ 4.741,50 en dat is netto ¤ 3.124,17
En als het 70% wordt dan wordt het bruto ¤ 4.425,40 en dat is netto ¤ 2.946,15
Dat je behoorlijk terug valt klopt. Maar nog altijd beter dan aow. Daarbij had ik het over personen zo rond de 60. Die 50 had ik niet moeten benoemen
Mijn fout.Op middelbare leeftijd spreek je over drama's. Werk verloren, ziek en dan is er nog een groep die je een klaploper vinden.
  dinsdag 28 januari 2025 @ 19:25:26 #50
131591 Leandra
Is onmogelijk
pi_216462133
Reken maar dat andere verzekeringen een stuk duurder gaan worden, als je iemand blijvend gehandicapt rijdt dan kun je rekenen op een eis van een schadevergoeding die minstens de rest van het werkzame leven het bruto-netto verschil dekt, compleet met inflatiecorrectie.
Wullie bin KOEL © Soneal
Why be difficult when, with a bit of effort, you could be impossible?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')