straks mag een landbouwer ook geen stikstof meer mesten , een fruitteler ook niet , daaaag perenopstand
dan gaat de nederlandse landbouw 100 jaar terug, zoals Groen Links het graag ziet
stikstof ook wel genoemd de mooiste uitvinding van de 20 ste eeuw,
zonder stikstof mest gaan we allemaal dood
https://www.milieucentraa(...)n-de-lucht-en-bodem/quote:
Dat heeft alles te maken met de belangrijkste uitvinding van de twintigste eeuw.
Die werd gedaan op 2 juli 1909, door twee Duitsers: Fritz Haber en Carl Bosch.
Zij ontwikkelden een methode waarmee ze stikstof aan waterstof binden om zo synthetische ammoniak te bereiden: dé grondstof voor stikstofkunstmest.6 okt 2020
quote:
Waar komt de N van stikstof vandaan?
De geoxideerde stikstofverbindingen (NOx (Stikstofoxiden)) worden voornamelijk uitgestoten door verkeer en industrie als bijproduct van verbrandingprocessen.
De gereduceerde stikstof (ammoniak) komt voornamelijk vrij bij landbouwactiviteiten door verdamping uit dierlijke mest en kunstmest.30 dec 2014
quote:
Waarom is er een 'stikstofprobleem'?
In de EU zijn afspraken gemaakt over de bescherming van natuurgebieden.
Nederland moet zich daaraan houden. Voor Nederland is het beschermen van de natuur een extra uitdaging omdat de ruimte beperkt is. Daardoor liggen natuurgebieden en landbouw dicht bij elkaar.
De Raad van State oordeelde in mei 2019 dat Nederland niet genoeg doet om de natuurgebieden gezond te houden: er komt te veel stikstof in terecht.
Door de uitspraak van de Raad van State kwamen veel bouwprojecten stil te liggen.
Bij elk bouwproject komt namelijk stikstof vrij, door vrachtwagens die aan- en afrijden.
Door het stikstofprobleem maken boeren zich zorgen over de toekomst van de landbouw in Nederland.
Dan zou je dus denken als je electrisch vrachtwagens gebruikt voor aanvoer bouwmaterialen dan kan de bouw doorgaan
... Maar nee ,zo werkt dat niet
https://www.bouwendnederl(...)aterieel-beschikbaar[ Bericht 8% gewijzigd door michaelmoore op 19-01-2025 21:54:42 ]
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels