Er is geen WK Sprint dit jaar. En dat zou wel een dikke middelvinger naar Hoogendoorn, de KNSB en het publiek zijn.quote:Op maandag 6 januari 2025 09:42 schreef Nober het volgende:
Gisteren NK teruggekeken en zie nu dat het toch Femke is geworden. Benieuwd of Femke de tweede dag schaatst of voor 't WK bewaard.
Waarom is Jilek er niet?quote:Op maandag 6 januari 2025 21:29 schreef hhh38 het volgende:
Er is een deelnemerslijst
Om even te vergelijken met mijn posts hier:
hhh38 in SPT / Schaatsen #30: Bijna het WCKT in het pre-olympisch seizoen!
Afwezigen: Jilek ( ), Sablikova, Zdrahalova, Beckert, Maly, Ostlender, VH Thorup, McGregor en Wenger.
Die Tsjechische selectie is echt een belediging voor het EK. De Zwitsers blijven zelfs helemaal weg.
Er is in principe niets te winnen op dit toernooi, behalve de eer. Ik denk dat een aantal bonden schaatsers aanmoedigt om vooral op de WBs te focussen, aangezien daar plaatsen voor het WK Afstanden en de WB van volgend jaar (en dus de OS) te verdienen zijn.quote:
Wordt schijnbaar (kan niet het hele artikel lezen) voor Duitsland hier wel bevestigd: https://www.freiepresse.d(...)20ohne%20Podestplatz.quote:Op dinsdag 7 januari 2025 21:44 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Er is in principe niets te winnen op dit toernooi, behalve de eer. Ik denk dat een aantal bonden schaatsers aanmoedigt om vooral op de WBs te focussen, aangezien daar plaatsen voor het WK Afstanden en de WB van volgend jaar (en dus de OS) te verdienen zijn.
Zit ergens wel wat in, maar je bent als schaatser toch gek om een weekend schaatsen in een vol Thialf over te slaan. Als je van schaatsen houdt zijn dat de mooiste weekenden van het jaar lijkt me. Zeker voor een Hogas, Ostlender of Maly die het normaal in de treurige B groepen moeten doen.
Sowieso dat ja, ook als er wel een WK zou zijn geweest.quote:Op maandag 6 januari 2025 23:56 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Er is geen WK Sprint dit jaar. En dat zou wel een dikke middelvinger naar Hoogendoorn, de KNSB en het publiek zijn.
We feliciteren Jutta.quote:Op donderdag 9 januari 2025 10:03 schreef hhh38 het volgende:
Begin van de week hadden we nog een luchtdruk van 970 hP en nu loopt het in het weekend op van 1020 op vrijdag naar 1040 op zondag
https://nos.nl/artikel/25(...)ederlanders-van-goudquote:
Zo doen nu net alsof Snellink, Huizinga en Eitrem zoveel sneller zijn op de 500m dan Ghiotto, die zijn allevier gewoon zeer slecht op de 500m. Probleem bij Ghiotto is dan meer dat die ook een wanstaltig slechte 1500m heeft.quote:In het allroundtoernooi bij de mannen moeten Snellink, Huizinga en Bosker opboksen tegen sterke Noren en de langeafstandsspecialist Davide Ghiotto. De vraag is echter of de Italiaan, tweevoudig wereldkampioen op de tien kilometer, de schade beperkt kan houden op de 500 en 1.500 meter.
Sander Eitrem doet op de 500 meter juist niet veel onder voor het Nederlandse trio en heeft goede 1.500 meters en 5.000 meters achter de hand. Maar de druk op zijn schouders is enorm.
Eitrem zou dicht op de 37.0 moeten zitten of eronder, dat gaan die andere 3 echt niet redden, waarbij Ghiotto zelfs blij moet zijn als ie onder de 38.0 zou komen.quote:Op donderdag 9 januari 2025 13:29 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Zo doen nu net alsof Snellink, Huizinga en Eitrem zoveel sneller zijn op de 500m dan Ghiotto, die zijn allevier gewoon zeer slecht op de 500m. Probleem bij Ghiotto is dan meer dat die ook een wanstaltig slechte 1500m heeft.
Uiteindelijk zal Kongshaug wel gewoon winnen en krijgen we een saaie 10k.
Ja daar heb je wel een punt met Eitrem, Kongshaug op basis van die testwedstrijd dit weekend lijkt wel in bloedvorm.quote:Op donderdag 9 januari 2025 15:17 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Eitrem zou dicht op de 37.0 moeten zitten of eronder, dat gaan die andere 3 echt niet redden, waarbij Ghiotto zelfs blij moet zijn als ie onder de 38.0 zou komen.
Het leuke aan dit toernooi is juist dat er geen super uitgesproken favoriet is en dat er schaatsers met hele verschillende kwaliteiten in de buurt van elkaar zitten. Maar Kongshaug lijkt me geen favoriet, zeker niet met zware omstandigheden.
Klopt, maar dat was onder goede omstandigheden en hij is precies het type schaatser dat een hele snelle 3km kan rijden maar een stuk meer moeite heeft met de 5km (net als Yuskov bijvoorbeeld). Even opgezocht en hij heeft 4x in z'n carrière onder de 6.20 gereden op de 5km en 1x onder de 6.15. Die 6.15 lijkt me wel nodig als ie met een flinke marge aan de 10km wil beginnen.quote:Op donderdag 9 januari 2025 15:27 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Ja daar heb je wel een punt met Eitrem, Kongshaug op basis van die testwedstrijd dit weekend lijkt wel in bloedvorm.
EK Sprint is de slechtste uitvinding ooit.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:33 schreef hhh38 het volgende:
Lotingen voor het sprinttoernooi zijn bekend: https://live.isuresults.eu/events/2025_NED_0002/schedule
Bij de mannen gewoon 20 deelnemers, bij de vrouwen houden we er 17 over.
Toen de Russen nog meededen was er tenminste spanning. Aangezien Noren en Italianen niet kunnen sprinten ben je de helft van de competitie die er bij het allrounden wel is al kwijt.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:36 schreef Slobeend het volgende:
[..]
EK Sprint is de slechtste uitvinding ooit.
Misschien moeten we sowieso van de EK's af.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:36 schreef Slobeend het volgende:
[..]
EK Sprint is de slechtste uitvinding ooit.
Combineren met het 4 continents toernooi!quote:Op donderdag 9 januari 2025 18:00 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Misschien moeten we sowieso van de EK's af.
Maar dat wil de ISU weer niet, dus dan liever een EK Sprint/Allround om het jaar in plaats van niets.quote:Op donderdag 9 januari 2025 17:54 schreef hhh38 het volgende:
[..]
Maar liever ieder jaar een WK Sprint/Allround dan het ene jaar een WK en het andere jaar een EK.
Volgens mij was het een compromis om het EK Allround (het oudste toernooi in het schaatsen) te behouden. Maar in deze vorm voelt dat toch nauwelijks nog als hetzelfde toernooi.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 11:00 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Maar dat wil de ISU weer niet, dus dan liever een EK Sprint/Allround om het jaar in plaats van niets.
WK Afstanden bedoel je?quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:10 schreef Janneke141 het volgende:
Ik zou zeggen ieder jaar een WK Sprint in januari, ieder niet-Olympisch jaar een WK Alround in februari en ieder jaar een WK Alround als afsluiter van het seizoen. En stoppen met de EK's en RK's.
Juist omdat er zo weinig competitie is op een EK werk je in de hand dat het toernooi minder serieus genomen wordt. Zeker als de OS-plekken ook nog eens afhankelijk worden gemaakt van 13e plekken bij wereldbekers.
Ja, excuus.quote:
Eigenlijk exact hoe het was tot 10 jaar terug op het EK allround na, wat je mijns inziens ook best kan houden gezien zeker bij de mannen het startveld prima is.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:10 schreef Janneke141 het volgende:
Ik zou zeggen ieder jaar een WK Sprint in januari, ieder niet-Olympisch jaar een WK afstanden in februari en ieder jaar een WK Allround als afsluiter van het seizoen. En stoppen met de EK's en RK's.
Juist omdat er zo weinig competitie is op een EK werk je in de hand dat het toernooi minder serieus genomen wordt. Zeker als de OS-plekken ook nog eens afhankelijk worden gemaakt van 13e plekken bij wereldbekers.
Nee joh, het is gewoon een aangename 18 graden gok ikquote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:33 schreef Zwansen het volgende:
Hele domme vraag misschien, maar hoe koud is het in Thialf als je daar dit weekend gaat kijken? We gaan zondag, maar ben daar nog nooit eerder geweest. Is het daar binnen ver onder 0 of valt dat mee?
Als het onder 0 was daarbinnen zouden de mensen van de NOS wel iets warmer aangekleed zijnquote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:33 schreef Zwansen het volgende:
Hele domme vraag misschien, maar hoe koud is het in Thialf als je daar dit weekend gaat kijken? We gaan zondag, maar ben daar nog nooit eerder geweest. Is het daar binnen ver onder 0 of valt dat mee?
Aangenaam. Met trui aan en jas open tijdens NK paar weken geleden prima te doen. Tijdens de dweil vond ik het gek genoeg kouder.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:33 schreef Zwansen het volgende:
Hele domme vraag misschien, maar hoe koud is het in Thialf als je daar dit weekend gaat kijken? We gaan zondag, maar ben daar nog nooit eerder geweest. Is het daar binnen ver onder 0 of valt dat mee?
Wat de anderen zeggen, het is niet echt koud, temperatuur ligt rond de 15 graden:quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:33 schreef Zwansen het volgende:
Hele domme vraag misschien, maar hoe koud is het in Thialf als je daar dit weekend gaat kijken? We gaan zondag, maar ben daar nog nooit eerder geweest. Is het daar binnen ver onder 0 of valt dat mee?
Ik wil mijn moeder een keer meenemen maar is het simpel om aan kaarten te komen of heb je dan een soort clubkaart ofzo nodig zoals bij het voetbal?quote:Op vrijdag 10 januari 2025 13:17 schreef Slobeend het volgende:
[..]
Aangenaam. Met trui aan en jas open tijdens NK paar weken geleden prima te doen. Tijdens de dweil vond ik het gek genoeg kouder.
Thialf valt wel mee. Ben ooit bij een NK geweest op de Vechtsebanen in Utrecht en daar liep ik zowat bevroren tenen op, ondanks mezelf aankleden alsof ik een poolexpeditie ging doen.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 12:33 schreef Zwansen het volgende:
Hele domme vraag misschien, maar hoe koud is het in Thialf als je daar dit weekend gaat kijken? We gaan zondag, maar ben daar nog nooit eerder geweest. Is het daar binnen ver onder 0 of valt dat mee?
Je kan gewoon direct tickets kopen:quote:Op vrijdag 10 januari 2025 13:49 schreef maxi-mus het volgende:
[..]
Ik wil mijn moeder een keer meenemen maar is het simpel om aan kaarten te komen of heb je dan een soort clubkaart ofzo nodig zoals bij het voetbal?
Oh kijk dat is helemaal top. Het altijd gemoedelijke schaatsen.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 13:52 schreef Felagund het volgende:
[..]
Je kan gewoon direct tickets kopen:
https://www.schaatsen.nl/(...)-langebaanschaatsen/
Ik was tijdje terug voor het eerst gegaan,tijdens WK afstanden. Wel echt een aanrader,leuk om een keer naartoe te gaan! Weinig hoempapa en prima sfeer verder.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 13:49 schreef maxi-mus het volgende:
[..]
Ik wil mijn moeder een keer meenemen maar is het simpel om aan kaarten te komen of heb je dan een soort clubkaart ofzo nodig zoals bij het voetbal?
Ik vrees dat het een blijvertje is.quote:Op vrijdag 10 januari 2025 19:00 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Smeekens , dat experiment gaat ook maar door.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |