Dan hebben ze met Oekraïne wel de allerslechtste keuze gemaaktquote:Op dinsdag 31 december 2024 06:08 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat geloof ik niet.
Rusland voert voornamelijk oorlog in gebieden die ooit bij het Russische Rijk hebben behoord.
En dan tegen landen waarvan ze verwachten die eenvoudig te kunnen verslaan.
Tja, vorige keer ging verbazingwekkend goed...quote:Op dinsdag 31 december 2024 17:17 schreef Parafernalia het volgende:
[..]
Dan hebben ze met Oekraïne wel de allerslechtste keuze gemaakt
Vandaag hoorde ik voor het eerst van Nuvistors.quote:Op dinsdag 31 december 2024 16:03 schreef The-BFG het volgende:
[..]
Over Russen (Naja de ussr) en propaganda mbt techniek; is de MiG 25 wel een mooi verhaal.
Wel de reden waarom de USA ineens alsnog een echte fighter gingen bouwen. Als de dood waren ze voor die MiG25. Totdat een Rus overliep naja overvloog naar het Westen.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nuvistorquote:Nuvistors were used in the Ranger space program and in the MiG-25 fighter jet, presumably to harden the fighter's avionics against radiation. (See radiation hardening.) This was discovered following the Defection of Viktor Belenko.
Grondstoffenbezit is niet noodzakelijk in een vrijhandel systeem, maar het lijkt alsof we langzaam richting mercantilisme bewegen, is dat het geval dan zal grondstofbezit in de toekomst relevanter worden.quote:Op dinsdag 31 december 2024 13:16 schreef oheng het volgende:
[..]
En putin heeft al publiekelijk gezegd dat Kazachstan als land nooit bestaan heeft.
Bovendien is het zo dat veel grondstoffen niet perse een goed iets is. Vergelijk grondstof rijke landen zoals Venezuela en Congo maar met grondstof arme landen zoals Taiwan, Hong Kong, Nederland etc.
Bezit nemen van grondstoffen is een zéér kortzichtig en achterhaald imperialistisch doel. Leuk idee in het jaar 1500, maar nu hopeloos achterhaald.
Nederland en België - de lage landen - zijn vanaf de middeleeuwen eigenlijk altijd welvarend geweest. In eerste instantie met name het graafschap Vlaanderen maar daarna ook het hertogdom Brabant en de graafschappen Zeeland en Holland. De gouden eeuw gaat met name om Noord-Holland, de overige gebieden behoorden al tot de rijksten van Europa ruim voor die periode.quote:Op dinsdag 31 december 2024 13:53 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Je vergelijkt appels met peren.
Nederland is sowieso een heel slecht voorbeeld. Onder Slochteren zat de grootste gasbel van Europa waar we de meeste welvaart aan te danken hebben.
Angst-voor-escalatie boodschap hoeft geen betaalde boodschap te zijn. Die angst zit er, bij de Baltische Staten, Polen. En zelfs Zweden en Finland zijn toegetreden tot de Navo.quote:Op maandag 30 december 2024 22:16 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ik weet het niet, De Wijk hamert er wel erg vaak op hoe groot het Russische leger is, en hoe gevaarlijk ze zijn. De angst voor escalatie zit diep.
En dan denk ik twee dingen, of hij denkt bij Rusland nog steeds aan de Sovjet-Unie met een groot en bijna onoverwinnelijk leger. Of hij laat zich betalen door mensen die er belang bij hebben dat er angst voor escalatie is.
De Volkskrant: De denktank van Rob de Wijk heeft een heldere visie op de wereld, maar is er ook transparantie in eigen huis?
Dat speelt bij het Europese conflict in Oekraïne natuurlijk mee: de wens van Israel en VS Iran en zijn proxies een kopje kleiner te maken. Dat raakt de positie van Rusland. Poetin heeft wel meer aan zijn hoofd dan de Donbas.quote:Op maandag 30 december 2024 23:50 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Denk sowieso dat we hier nog wel 10-20 jaar mee bezig gaan zijn. Tien jaar sowieso.
Of Rusland moet nog iets van een puppet regime zien te instaleren, maar dat gaat niet gebeuren denk ik.
Die pogingen zullen ongetwijfeld ondernomen worden via het kleptocraten-oligarchen systeem. Maar daar doet de hele wereld aan mee, is niet iets typisch "russisch".quote:Op maandag 30 december 2024 23:50 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Denk sowieso dat we hier nog wel 10-20 jaar mee bezig gaan zijn. Tien jaar sowieso.
Of Rusland moet nog iets van een puppet regime zien te instaleren, maar dat gaat niet gebeuren denk ik.
Die angst is er met name omdat veel West-Europese landen tientallen jaren in de luilekkermand van Amerikaanse steun hebben geleefd en zonder die steun niet veel kunnen uitrichten op militair gebied.quote:Op dinsdag 31 december 2024 18:29 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Angst-voor-escalatie boodschap hoeft geen betaalde boodschap te zijn. Die angst zit er, bij de Baltische Staten, Polen. En zelfs Zweden en Finland zijn toegetreden tot de Navo.
De Wijk loopt al heel wat jaren mee, op het Ministerie, Clingendael, op de Universiteit, bij allerlei overleggen en denktanks wordt hij uitgenodigd, en heeft zo zijn bronnen achter de schermen. En dan ook nog elke dag 20 minuten met een analyse komen over alle grote brandhaarden in de wereld en de diplomatiek daar omheen. Geen wonder dan er mensen zijn die zijn bespiegelingen serieus nemen.
Rob de Wijk wist ook als één van de weinigen de laatste verblijfsplaats van Osama Bin Laden.quote:Op dinsdag 31 december 2024 18:29 schreef yessie234 het volgende:
De Wijk loopt al heel wat jaren mee, op het Ministerie, Clingendael, op de Universiteit, bij allerlei overleggen en denktanks wordt hij uitgenodigd, en heeft zo zijn bronnen achter de schermen. En dan ook nog elke dag 20 minuten met een analyse komen over alle grote brandhaarden in de wereld en de diplomatiek daar omheen. Geen wonder dan er mensen zijn die zijn bespiegelingen serieus nemen.
Het in de luilekkermand van Amerikaanse steun leven heeft niet iedereen herkent hier de afgelopen 15 jaar. Anders waren er nu niet die enorme sociaal-economische en bestuurlijk-politieke problemen in Europa.quote:Op dinsdag 31 december 2024 18:39 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Die angst is er met name omdat veel West-Europese landen tientallen jaren in de luilekkermand van Amerikaanse steun hebben geleefd en zonder die steun niet veel kunnen uitrichten op militair gebied.
Er zou geen Russisch gevaar geweest zijn als we de afgelopen 20-30 jaar gewoon ons leger op sterkte hadden gehouden.
Angst is deels terecht. Maar het is behoorlijk dom, om zoals Rob de Wijk doet, deze angst continu te koppelen aan het weigeren van steun aan Oekraïne.quote:Op dinsdag 31 december 2024 18:29 schreef yessie234 het volgende:
Angst-voor-escalatie boodschap hoeft geen betaalde boodschap te zijn. Die angst zit er, bij de Baltische Staten, Polen. En zelfs Zweden en Finland zijn toegetreden tot de Navo.
Mocht ook mee naar Afghanistan. In zo'n positie en met de reputatie die hij heeft wordt je wel eens meegesleept naar interessante wapenshows enzo. In de woestijn en Saoedi Arabie bijvoorbeeld waar de creme de la creme van van de wereldwijde wapenfabrikanten hun tuig showen.quote:Op dinsdag 31 december 2024 18:40 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Rob de Wijk wist ook als één van de weinigen de laatste verblijfsplaats van Osama Bin Laden.
Aldus Rob zelf.
Het bespelen van Amerikaanse hoofden op beslissingsbevoegdheid posities is een zorgvuldig spel waar veel (mentaal) smeergeldelijke smeerkezerij in omgaat.quote:Op dinsdag 31 december 2024 18:47 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Angst is deels terecht. Maar het is behoorlijk dom, om zoals Rob de Wijk doet, deze angst continu te koppelen aan het weigeren van steun aan Oekraïne.
Rusland is Oekraïne binnengevallen, Rusland is illegaal bezig en we moeten niet angstig zijn om Oekraïne te geven wat het nodig heeft om zich te bevrijden.
Nee, daar was een journalist nogal uitgebreid ingedoken. Is hier langsgekomen. Relevante VS' militairen vatte het samen als "extreem onwaarschijnlijk".quote:Op dinsdag 31 december 2024 18:51 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Mocht ook mee naar Afghanistan. In zo'n positie en met de reputatie die hij heeft wordt je wel eens meegesleept naar interessante wapenshows enzo. In de woestijn en Saoedi Arabie bijvoorbeeld waar de creme de la creme van van de wereldwijde wapenfabrikanten hun tuig showen.
Weet ik had, via via via te maken met MAGA en de DEA. Invloedrijke clubs daar. Maar wat "boots on the ground" onwaarschijnlijk lijkt, hoeft niet onmogelijk te zijn. Omdat de Wijk een ander niveautje bediend. Ontgaat hen vaak aan het zicht. En de Wijk zal ook wel eens achteraf gedacht hebben: waarom vertelden zij mij dat toen? Dat hoeft hij tijdens zijn podcasts niet te ventileren en soms als anecdote ondertussen wel.quote:Op dinsdag 31 december 2024 18:56 schreef ExTec het volgende:
[..]
Nee, daar was een journalist nogal uitgebreid ingedoken. Is hier langsgekomen. Relevante VS' militairen vatte het samen als "extreem onwaarschijnlijk".
Dit speelt zich jaren voor iemand de afkorting "MAGA" bedacht had af. Wat klets je?quote:Op dinsdag 31 december 2024 19:00 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Weet ik had, via via via te maken met MAGA
Satanskerk, verdiep je eens in die leer.quote:Op dinsdag 31 december 2024 19:06 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dit speelt zich jaren voor iemand de afkorting "MAGA" bedacht had af. Wat klets je?
Duidelijk, wappie.quote:Op dinsdag 31 december 2024 19:07 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Satanskerk, verdiep je eens in die leer.
Is niet zo heel wappie hoor, is een "alternatieve theorie" omheen gebouwd in het Amsterdamse. De manieren om geen belasting te hoeven betalen door te pretenderen "godsdienstles" te geven. Maga is een term uit Satanskerk-leer. Ook zo'n uit de VS overgewaaide mode ergens in de jaren 70-80. Ander niveautje.quote:
Ja, wappie dus.quote:
Nee, dit rechtzaken geweest tot aan de Hoge Raad. Dat Staat der Nederlanden zich over Wappie-zaken moet buigen is niet zo heel erg nieuw, hoor. Alternatief discours wordt nog al eens als dekmantel of sociolect gebruikt, zolang het werkt. Zie je ook een beetje terug met dat Icke gedoe steeds weer.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |