quote:Automobilist rijdt in op kerstmarkt Maagdenburg, vermoedelijk aanslag
Op de kerstmarkt in de Duitse stad Maagdenburg is een automobilist ingereden op een groep mensen. De bestuurder is aangehouden.
De deelstaatregering in Saksen-Anhalt gaat ervan uit dat het een aanslag was, zegt een woordvoerder tegen Duitse media. De regionale zender MDR meldde kort na het incident op basis van de politie dat er zeker één dode was. Dagblad Bild heeft het inmiddels over elf doden. Dat aantal is niet door officiële bronnen bevestigd.
Ook zijn er berichten dat tussen de 60 en 80 mensen gewond zijn geraakt.
De auto reed naar verluidt recht in op het publiek in de richting van het stadhuis. Er gaan niet-geverifieerde beelden rond op sociale media waarop te zien is dat er mensen op de grond liggen.
'Man uit Saudi-Arabië'
Volgens ooggetuigen die spraken met de lokale krant Mitteldeutsche Zeitung reed de bestuurder in een zwarte SUV. Hij reed door afzettingen om de markt op te komen en ging toen zigzaggen, ogenschijnlijk om zo veel mogelijk slachtoffers te maken, zeggen ze. Toen hij probeerde om te keren, werd hij door politieagenten tegengehouden en gearresteerd.
De krant Die Welt meldt op basis van veiligheidskringen dat de arrestant een man uit Saudi-Arabië is, geboren in 1974. Hij zou de auto kort voor de aanval hebben gehuurd.
De Duitse bondskanselier Scholz zegt in een verklaring op X dat de berichten uit Maagdenburg "op iets slechts duiden". Zijn gedachten zijn bij de slachtoffers en hun families. "Mijn dank gaat uit naar de toegewijde reddingswerkers in deze angstige uren."
'Oorlogsachtige omstandigheden'
De organisator van de kerstmarkt heeft mensen opgeroepen de binnenstad van Maagdenburg te verlaten. De premier van de deelstaat is onderweg naar Maagdenburg. Hij spreekt van een "verschrikkelijke gebeurtenis".
Een man die twee kraampjes uitbaatte op de kerstmarkt, meldt aan de Mitteldeutsche Zeitung dat de automobilist direct langs zijn hamburgerkraam reed en de toonbank omverreed. Hij spreekt van "oorlogsachtige omstandigheden".
Wat een rare vraag? Gaat het goed poepie?quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:30 schreef matthijst het volgende:
[..]
Grappig. Start eens een poll, ik gok dat jij winnaar wordt van de Gekkie-award in dit topic
Ik spoor prima. Zo te lezen de zaken een stuk beter op een rijtje dan jij?
Ps. Nog geneukt vannacht of was je te druk met posten hier, liefie?![]()
Dat valt “niet mee”, aangezien de dreigingsindicator voor een aanslag in Duitsland op de een-na-hoogste is, al jaren. Dat is niet gebaseerd op “een gevoel” wat de inlichtingendiensten hebben hè.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:23 schreef SnertMetChoco het volgende: [..] Terrorisme werkt vanwege sentiment. Dat mensen ervaren dat de dreiging heel groot is, terwijl dat sec bezien, hoe cru het ook is om te zeggen, wel mee valt.
De vraag is natuurlijk of het een echte Trump-aanhanger is, of gewoon een persoon die zijn natuurlijke groep niet in diskrediet wil brengen.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:29 schreef LXIV het volgende:
[..]
Niet alleen een republikein, zelfs een trump-aanhanger!
Ah, je bent je eigen post van vannacht alweer vergeten.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:36 schreef Servieskast het volgende:
[..]
Wat een rare vraag? Gaat het goed poepie?
Sowieso was de media weer erg voorbarig een terroristisch motief uit te sluiten danwel te roepen dat het geen islamitische aanslag was en de dader helemaal alleen handelde.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:36 schreef Cuendillar het volgende:
Het mormel leeft nog; ben benieuwd wat voor uitleg hij gaat geven.
Want linksom of rechtsom (duh) heeft hij vast een verhaal te vertellen. En omdat hij arts is verdenk ik 'm ervan niet dom te zijn... maar ik snap er nog steeds niets van. Een islamitisch-getinte aanslag plegen om de aandacht te vestigen op de verschrikkingen van de islam. Dat klinkt niet logisch.
Als de daders een vergelijkbare gedachtegang hebben als ik(rechts conservatief), kan dat natuurlijk niet. Dan moet je dat natuurlijk verzonnen hebben. Die jongen die aanslag wou plegen op Trump, deze man. Allemaal 8 jaar + doen alsof ze rechts-conservatief zijn online om iedereen te foppen. Je cope is nogal groot.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:36 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
De vraag is natuurlijk of het een echte Trump-aanhanger is, of gewoon een persoon die zijn natuurlijke groep niet in diskrediet wil brengen.
Duitsland is in een ontzettend hoog tempo en in alle opzichten aan het verpauperen en de overheid is de grip op de zaak al lang kwijt. 16 Jaar Merkel heeft onherstelbare schade aangericht.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:36 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat valt “niet mee”, aangezien de dreigingsindicator voor een aanslag in Duitsland op de een-na-hoogste is, al jaren. Dat is niet gebaseerd op “een gevoel” wat de inlichtingendiensten hebben hè.
Dus leuk dat je probeert de huidige situatie in Duitsland te bagataliseren, het is een feit dat dat land al jarenlang gebukt gaat onder terreurdreiging, en het is natuurlijk een gotspe dat betonblokken tijdens Kerst neergezet dienen te worden en er dikke beveiliging ingehuurd wordt omdat er anders een reeele kans bestaat dat een of andere terrorist je plat rijdt.
Dat is niet normaal en dat gaat het ook niet worden, en iedereen die dat wel normaal vind moet wat mij betreft een dikke reality check krijgen.
Maak ik indruk op je, liefie? Je bent zo bezig met mijquote:Op zaterdag 21 december 2024 10:37 schreef matthijst het volgende:
[..]
Ah, je bent je eigen post van vannacht alweer vergeten.
Dat verklaart een hoop van je geraaskal
Feit blijft dat ook deze knakker geïmporteerd uit de derde wereld is met extremistisch gedachtegoed.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:38 schreef phpmystyle het volgende:
Maar het blijft onbegrijpelijk.
Landen als Duitsland, Nederland, Frankrijk huisvesten al decennia onderklasse uit het midden-oosten, en wat wij ervoor terugkrijgen zijn majeure kosten en bij tijd en wijlen enorm bloedvergieten.
Ik ben zo benieuwd hoe hier over 50 jaar over gereflecteerd wordt.
Wat brabbel je?quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:39 schreef Momo het volgende:
[..]
Als de daders een vergelijkbare gedachtegang hebben als ik(rechts conservatief), kan dat natuurlijk niet. Dan moet je dat natuurlijk verzonnen hebben. Die jongen die aanslag wou plegen op Trump, deze man. Allemaal 8 jaar + doen alsof ze rechts-conservatief zijn online om iedereen te foppen. Je cope is nogal groot.
Wat is hier dan weer een leugen aan, je kan het zelf letterlijk nalezen, het is niet eens een interpretatie van de politie of media.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:39 schreef Ali_boo het volgende:
Als je al een leugen vertelt, doe het dan op een geloofwaardige manier
Dit is de meest idiote verhaal die ik ooit heb gehoord
Een pro Israel, pro lgbt, pro Wilders, Pro Alex Jones en Elon Musk figuur die tevens anti islam is. Rijdt in op een kerstmarkt, waar geen moslims te bekennen zijn, omdat die er zin in had ofzo?
Dit is waar extreem rechts bekend om staat. Kerstmarkten terroriseren om hiermee zoveel mogelijk zieltjes te winnen.
En dan zijn er mensen die dit soort onzin voor waar aannemen
Toch heeft hij wel een punt. Zoals al eerder (een beetje gekscherend) aangehaald overlijden er in Duitsland jaarlijks veel meer mensen door verkeersongelukken. Misschien wel 100x zoveel. Is het dan rationeel om als land ‘ gebukt te gaan’ onder terreurdreiging?quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:36 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat valt “niet mee”, aangezien de dreigingsindicator voor een aanslag in Duitsland op de een-na-hoogste is, al jaren. Dat is niet gebaseerd op “een gevoel” wat de inlichtingendiensten hebben hè.
Dus leuk dat je probeert de huidige situatie in Duitsland te bagataliseren, het is een feit dat dat land al jarenlang gebukt gaat onder terreurdreiging, en het is natuurlijk een gotspe dat betonblokken tijdens Kerst neergezet dienen te worden en er dikke beveiliging ingehuurd wordt omdat er anders een reeele kans bestaat dat een of andere terrorist je plat rijdt.
Dat is niet normaal en dat gaat het ook niet worden, en iedereen die dat wel normaal vind moet wat mij betreft een dikke reality check krijgen.
aLleS iS DuH sChUlt VaN mERkeL!!quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:40 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Duitsland is in een ontzettend hoog tempo en in alle opzichten aan het verpauperen en de overheid is de grip op de zaak al lang kwijt. 16 Jaar Merkel heeft onherstelbare schade aangericht.
Iedereen is in de war nu.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:42 schreef Perrin het volgende:
[..]
aLleS iS DuH sChUlt VaN mERkeL!!
Verder nog briljante analyses?
afgelopen jaar o.a. in keulen en Dusseldorf geweest en nu weekendje Munster. Wat een verpaupering met al die immigranten. Wanbeleidquote:Op zaterdag 21 december 2024 10:40 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Duitsland is in een ontzettend hoog tempo en in alle opzichten aan het verpauperen en de overheid is de grip op de zaak al lang kwijt. 16 Jaar Merkel heeft onherstelbare schade aangericht.
Gelukkig is hij niet van Arisch bloed, dan blijft er wat onderbuikigs over om op te haten.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:40 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Feit blijft dat ook deze knakker geïmporteerd uit de derde wereld is met extremistisch gedachtegoed.
Over 50 jaar zijn we óf allemaal moslim en is reflecteren hierop verboden óf de islam is hier verboden. Een tussenweg zie ik niet meer.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:38 schreef phpmystyle het volgende:
Maar het blijft onbegrijpelijk.
Landen als Duitsland, Nederland, Frankrijk huisvesten al decennia onderklasse uit het midden-oosten, en wat wij ervoor terugkrijgen zijn majeure kosten en bij tijd en wijlen enorm bloedvergieten.
Ik ben zo benieuwd hoe hier over 50 jaar over gereflecteerd wordt.
Alles is inderdaad de schuld van Merkel; de totaal mislukte "handel durch wandel" politiek t.a.v. de Russen, "wir schaffen das", de mislukte Energiewende, de totale instorting van de Duitse industrie, de incompetentie van die vrouw kende geen grenzen.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:42 schreef Perrin het volgende:
[..]
aLleS iS DuH sChUlt VaN mERkeL!!
Verder nog briljante analyses?
Zo te zien op zijn twitter was hij boos op Duitsland en de Duitsers dat ze zoveel moslim extremisten binnen lieten. Niet logisch nee behalve veel mensen op 1 plek, maar iemand die mensen kapot willen rijden met een auto spoort sowieso niet.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:40 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat brabbel je?
Welke rechtvaardig zou je kunnen vinden om een kerstmarkt te hitten met een rechts conservatieve gedachtengang?
We moeten in dezen gewoon afwachten.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:38 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Sowieso was de media weer erg voorbarig een terroristisch motief uit te sluiten danwel te roepen dat het geen islamitische aanslag was en de dader helemaal alleen handelde.
Hetzelfde zagen we in de UK met die gast uit Birmingham die in zijn kamer opeens allemaal al qaida propaganda had liggen terwijl de politie een dag ervoor nog zei dat het geen religieus terrorisme was.
Zo te zien deelt de dader ook de haat tegen Merkelquote:Op zaterdag 21 december 2024 10:44 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Alles is inderdaad de schuld van Merkel; de totaal mislukte "handel durch wandel" politiek t.a.v. de Russen, "wir schaffen das", het uitschakelen van alle kerncentrales, de totale instorting van de Duitse industrie, de incompetentie van die vrouw kende geen grenzen.
Politie voert alleen maar uit. Die krijgen een politieke opdracht om bepaalde dingen te verzwijgen om zgn de rust te bewaren, van de burgemeester of andere politieke figuren.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:38 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Sowieso was de media weer erg voorbarig een terroristisch motief uit te sluiten danwel te roepen dat het geen islamitische aanslag was en de dader helemaal alleen handelde.
Hetzelfde zagen we in de UK met die gast uit Birmingham die in zijn kamer opeens allemaal al qaida propaganda had liggen terwijl de politie een dag ervoor nog zei dat het geen religieus terrorisme was.
Vreemde dokter.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:45 schreef Momo het volgende:
[..]
Zo te zien op zijn twitter was hij boos op Duitsland en de Duitsers dat ze zoveel moslim extremisten binnen lieten. Niet logisch nee behalve veel mensen op 1 plek, maar iemand die mensen kapot willen rijden met een auto spoort sowieso niet.
Hij heeft dus een hekel aan islam, maar pleegt een aanslag op Duitsers die hij lief heeft ?quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:41 schreef Momo het volgende:
[..]
Wat is hier dan weer een leugen aan, je kan het zelf letterlijk nalezen, het is niet eens een interpretatie van de politie of media.
https://x.com/DrTalebJawad
Er zijn in Duitsland gelukkig weinig van dit soort grote terreuraanslagen. Maar wel talrijke steekpartijen en andere ‘kleine’ terreur die onze media meestal niet eens haalt. Daar komen dan nog de intimiderende en provocerende betogingen van pro-Hamas tuig en laatst nog van Syriërs bij. Die tellen niet als terreur, maar laten wel de minachting en ondankbaarheid zien jegens het land dat hen heeft opgenomen.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:41 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Toch heeft hij wel een punt. Zoals al eerder (een beetje gekscherend) aangehaald overlijden er in Duitsland jaarlijks veel meer mensen door verkeersongelukken. Misschien wel 100x zoveel. Is het dan rationeel om als land ‘ gebukt te gaan’ onder terreurdreiging?
Het is niet dat hij Duitsers echt lief heeft op zijn twitter, hij is boos op ze omdat ze zoveel moslims het land binnen laten.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:47 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Hij heeft dus een hekel aan islam, maar pleegt een aanslag op Duitsers die hij lief heeft ?
Gedraagt zich als een terrorist, maar is dat niet, zie zijn twitter account
Zeg ik het zo goed?
Stel je hier nu dat AfD fan zijn je extremistisch maakt?quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:40 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Feit blijft dat ook deze knakker geïmporteerd uit de derde wereld is met extremistisch gedachtegoed.
Politie voert alleen maar uit. Die krijgen een politieke opdracht om bepaalde dingen te verzwijgen om zgn de rust te bewaren, van de burgemeester of andere politieke figuren.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:38 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Sowieso was de media weer erg voorbarig een terroristisch motief uit te sluiten danwel te roepen dat het geen islamitische aanslag was en de dader helemaal alleen handelde.
Hetzelfde zagen we in de UK met die gast uit Birmingham die in zijn kamer opeens allemaal al qaida propaganda had liggen terwijl de politie een dag ervoor nog zei dat het geen religieus terrorisme was.
Ah, je bent je eigen post van vannacht alweer vergeten.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:36 schreef Servieskast het volgende:
[..]
Wat een rare vraag? Gaat het goed poepie?
Ik maak me zorgen om je gebrabbel. Straks stap jij in een auto richting kerstmarkt.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:40 schreef Servieskast het volgende:
[..]
Maak ik indruk op je, liefie? Je bent zo bezig met mij
Ben je de Nederlandse geschiedenis vergeten? Ons rijkdom is gebouwd op andermans bloed, zweet en tranen. Ik snap dat je delulu bent, maar er zijn grenzen.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:45 schreef Cuendillar het volgende:
[..]
We moeten in dezen gewoon afwachten.
Maar het probleem is: als deze terrorist dus echt ex-moslim was, maar wél een islamitisch-like aanslag pleegde, dan gaat mijn suggestie voor een verbod op de islam dus ook niet op. Dan is de islam niet per sé de oorzaak, maar de cultuur van mensen uit dat soort landen. En erger: het betreft alle mensen uit die regio('s), wat voor geloof ze ook aanhangen of -hingen.
Ergens klopt dat ook wel met mijn beeld over de islam... die is ooit gesticht om die Arabische stammenstrijd en onderlinge moordlust in te dammen door alle stammen een overkoepelend belang te geven (islam). Dat heeft een tijd gewerkt, zelfs. Probleem is natuurlijk dat de islam inmiddels precies de omgekeerde rol heeft aangenomen: het is een inspiratiebron voor precies het gedrag dat het wou bestrijden.
Is dat 'islamitisch-getint' of is dat gewoon eigenlijk een heel gemakkelijke manier om een aanslag te plegen met een 'wapen' dat gemakkelijk voorhanden is?quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:36 schreef Cuendillar het volgende:
Het mormel leeft nog; ben benieuwd wat voor uitleg hij gaat geven.
Want linksom of rechtsom (duh) heeft hij vast een verhaal te vertellen. En omdat hij arts is verdenk ik 'm ervan niet dom te zijn... maar ik snap er nog steeds niets van. Een islamitisch-getinte aanslag plegen om de aandacht te vestigen op de verschrikkingen van de islam. Dat klinkt niet logisch.
Ik ben geen rechts extremist of blanke man. Dus geen aanslag of kind molesteren vandaag.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:49 schreef matthijst het volgende:
[..]
Ah, je bent je eigen post van vannacht alweer vergeten.
Dat verklaart een hoop van je geraaskal
[..]
Ik maak me zorgen om je gebrabbel. Straks stap jij in een auto richting kerstmarkt.
Klopt, is al wel weer een paar honderd jaar geleden, maar goed, er moet ergens een excuus gevonden worden natuurlijk.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:49 schreef Servieskast het volgende:
[..]
Ben je de Nederlandse geschiedenis vergeten? Ons rijkdom is gebouwd op andermans bloed, zweet en tranen. Ik snap dat je delulu bent, maar er zijn grenzen.
Sowquote:Op zaterdag 21 december 2024 10:50 schreef Servieskast het volgende:
[..]
Ik ben geen rechts extremist of blanke man. Dus geen aanslag of kind molesteren vandaag.
vooral dat als je opgroeit in een islamitische omgeving dat je extremistisch kan maken.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:49 schreef probeer het volgende:
[..]
Stel je hier nu dat AfD fan zijn je extremistisch maakt?
Dus het was simpelweg een verward persoon? Geen (moslim) extremist dus.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:45 schreef Momo het volgende:
[..]
Zo te zien op zijn twitter was hij boos op Duitsland en de Duitsers dat ze zoveel moslim extremisten binnen lieten. Niet logisch nee behalve veel mensen op 1 plek, maar iemand die mensen kapot willen rijden met een auto spoort sowieso niet.
Je mist op Fok die nieuwsberichten over vrouwelijke leraren die jongens misbruiken altijd?quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:50 schreef Servieskast het volgende:
[..]
Ik ben geen rechts extremist of blanke man. Dus geen aanslag of kind molesteren vandaag.
Mjah, het moet toch altijd zo gedraaid worden dat het de schuld van de islam is, nietwaar?quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:52 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
vooral dat als je opgroeit in een islamitische omgeving je extremistisch kan maken.
Hoezo sow? Moslims over 1 kam scheren, Europa van Arabieren willen zuiveren zeggen is allemaal prima. Dus dan kan dit ook.quote:Op zaterdag 21 december 2024 10:51 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Sow
Grappenmaker hier mensen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |