quote:Op maandag 16 december 2024 23:57 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Bijna 4 ton belasting.Gefeliciteerd met je erfenis van meer dan 2 miljoen en gecondoleerd met je ouders.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.“That's why they call it the American Dream, because you have to be asleep to believe it.”― George Carlin
Omdat BTW is voor de aankoop van goederen/diensten.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:00 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Omdat jij je ouders niet bent. Waarom ben je niet verontwaardigd over de BTW?
Ik wel, maar vraag me af of anderne dat wel door hebbenquote:Op dinsdag 17 december 2024 00:02 schreef SugeLucky het volgende:
[..]
Omdat BTW is voor de aankoop van goederen/diensten.
Je weet het verschil hoop ik toch wel?
Nee het is een totaal andere logica.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:04 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ik wel, maar vraag me af of anderne dat wel door hebben
Volgens deze zelfde logica "betaal je" ook btw over goederen vanuit inkomen waar je al belasting over betaald hebt. (In werkelijkheid, net als erfbelasting, betaalt degene die het geld ontvangt.)
Ik heb destijds ook erfbelasting afgedragen. Dat was toen voor mij ene groot bedrag, maar relatief gezien aan wat je binnen krijgt is het echt heel weinig. Zeker als kind. Dan gaat het om 10% in de 1e schijf en 20% in de 2e schijf.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:05 schreef SugeLucky het volgende:
[..]
Nee het is een totaal andere logica.
Ik denk dat je gewoon een beetje jaloers bent en dat daarom anderen ook maar minder moeten krijgen.
Ik snap niet waarom je er dan zo voor bent dat iemand die z'n ouders heeft verloren een deel van de erfenis moet afstaan aan de overheid.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:06 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ik heb destijds ook erfbelasting afgedragen. Dat was toen voor mij ene groot bedrag, maar relatief gezien aan wat je binnen krijgt is het echt heel weinig. Zeker als kind.
Heeft niks te maken met jaloezie. Armoedig argument ook, om dingen maar af te doen als emotie ofzo.
Dankje. Hardwerkend, gul, en met oog voor slimme investeringen: zo leefden zij, en die waarden probeer ik in mijn eigen leven voort te zetten.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:01 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Gefeliciteerd met je erfenis van meer dan 2 miljoen en gecondoleerd met je ouders.
quote:Op maandag 16 december 2024 23:57 schreef monkyyy het volgende:
[..]
Bijna 4 ton belasting.En dat na een ongeluk of iets dergelijks?SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ceterum censeo Turciam delendam esse.
Hun kankerdiagnoses volgden elkaar op met een verschil van slechts twee maanden, en hun overlijden vond ook kort na elkaar plaats.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:10 schreef BlaZ het volgende:
[..]
En dat na een ongeluk of iets dergelijks?
Dat heeft niks te maken met "iemand die zijn ouders al verloren heeft" ofzo. Je maakt er nu wederom een emotioneel argument van.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:07 schreef SugeLucky het volgende:
[..]
Ik snap niet waarom je er dan zo voor bent dat iemand die z'n ouders al heeft verloren ook nog een deel van de erfenis moet afstaan aan de overheid.
Maar goed, er zijn kennelijk mensen die graag belasting betalen. Hopelijk mag je nog veel afdragen in je leven.
Ik heb liever dat het naar mijn kinderen gaat dan naar de staat om eerlijk te zijn.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:18 schreef SnertMetChoco het volgende:
Dat heeft niks te maken met "iemand die zijn ouders al verloren heeft" ofzo. Je maakt er nu wederom een emotioneel argument van.
Ik heb liever dat mijn vermogen naar de staat gaat na mijn dood dan tijdens mijn leven.
Ik denk dat het maatschappelijk rechtvaardiger en beter is als je ook vanuit families met minder geld een betere kans hebt om een vergelijkbare positie op te bouwen.
Omdat dan andere belastingen, zoals box 1 naar beneden kunnen, naast uiteraard dat je de vermogensopbouw in families wat afremt. Zoals gezegd, ik heb liever dat mijn vermogen na mijn dood naar de staat gaat dan voor mijn dood.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:27 schreef SugeLucky het volgende:
Als ik meer erfbelasting moet gaan afdragen geeft dat kinderen van arme families niet meer kans om een vergelijkbare positie op te bouwen. Waar haal je die onzin vandaan zeg.
Jij hebt sowieso liever dat je vermogen naar de staat gaat geloof ik.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:30 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Omdat dan andere belastingen, zoals box 1 naar beneden kunnen. Zoals gezegd, ik heb liever dat mijn vermogen na mijn dood naar de staat gaat dan voor mijn dood.
Dat is een zero sum game.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:30 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Omdat dan andere belastingen, zoals box 1 naar beneden kunnen, naast uiteraard dat je de vermogensopbouw in families wat afremt. Zoals gezegd, ik heb liever dat mijn vermogen na mijn dood naar de staat gaat dan voor mijn dood.
Ik begrijp niet goed waarom je dit vergelijkt met een 0-sum game? Ja, de staat die inkomsten krijgt uit erfenissen hoeft dat niet te krijgen op andere manier, wat precies mijn punt is. Ik merk na mijn dood niet dat mijn inkomen belast wordt en voor mijn dood wel.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:33 schreef ludovico het volgende:
[..]
Dat is een zero sum game.
Stel je stelt uit, zal de belastingdienst minder inkomsten hebben en alsnog meer belasting heffen op box 1.
Tis dat er een waterhoofd oud geld bestaat op dit moment waar ze dan uit kunnen graaien... Anders zou het netto effect echt 0 zijn.
Ik ben niet zo'n fan van belastingen betalen hoor, maar vind belasting betalen op inkomen waar je geen reet voor hebt hoeven doen een stuk rechtvaardiger dan belasting betalen waar je voor gewerkt hebt.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:30 schreef SugeLucky het volgende:
[..]
Jij hebt sowieso liever dat je vermogen naar de staat gaat geloof ik.
Anyway, ik ga wat beters met m'n tijd doen.
Als de staat 10 euro pp moet innen om het zooitje te bekostigen.quote:Op dinsdag 17 december 2024 00:36 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Ik begrijp niet goed waarom je dit vergelijkt met een 0-sum game? Ja, de staat die inkomsten krijgt uit erfenissen hoeft dat niet te krijgen op andere manier, wat precies mijn punt is. Ik merk na mijn dood niet dat mijn inkomen belast wordt en voor mijn dood wel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |