Ik heb daarom gekozen voor een cheap Ikea ding, zal niet de beste zijn maar goed genoeg voor mij en met ¤6/filter ook prima.quote:Op donderdag 21 november 2024 17:42 schreef Elan het volgende:
Kan zeker effectief zijn, al moet je wel kijken want bij veel van die apparaten moet je zelf de filters vervangen en die zijn DUUR.
Ik heb de duurdere variant maar die werkt op zich goed en betaalbare filters.quote:Op donderdag 21 november 2024 19:33 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Ik heb daarom gekozen voor een cheap Ikea ding, zal niet de beste zijn maar goed genoeg voor mij en met ¤6/filter ook prima.
edit: deze https://www.ikea.com/nl/n(...)iniger-wit-50461937/
Ik heb dus exact dezelfde ervaring met mijn zoon. Zie dat de link van mijn vorige post inmiddels niet meer werkt, maar het was dus deze:quote:Op dinsdag 25 februari 2025 11:30 schreef Watuntrik het volgende:
Schijnt te werken, zelf geen ervaring mee... Maar m'n broer zijn zoontje had vroeger altijd last van zijn luchtwegen, veel hoesten in bed ten koste van ieders nachtrust. Verder niets bijzonders in de kamer het was altijd brandschoon, maar toch...
Heeft toen zo'n luchtreiniger met ionisator bij die knul op de kamer gezet en het hoesten was over en sliep sindsdien als een roosje.
Deze ook niet, bij mij tenminste.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 12:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik heb dus exact dezelfde ervaring met mijn zoon. Zie dat de link van mijn vorige post inmiddels niet meer werkt, maar het was dus deze:
https://www.bol.com/nl/nl(...)ij/9300000042335793/
Filter is wasbaar, ideaal.
Vervelend die bol.com linkjes...quote:Op dinsdag 25 februari 2025 12:36 schreef mitt het volgende:
[..]
Deze ook niet, bij mij tenminste.
Maakt dat ding ook lawaai of niet?
Active kool is meestal een houtskool (pellet) die op zeer hoge temperatuur met toevoeging van zuurstof word gepoft.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 16:39 schreef WheatWaffles het volgende:
Zou het helpen om actieve-koolstof materiaal in roosters te plaatsen. Van datzelfde materiaal die je in wasemkappen doet. Zou dit cigaretten of barbecue luchtjes van buitenaf tegenhouden?
Ik heb wat van dat materiaal maar het is erg dun. Nog geen 2mm dik. Hoe kan dit nu effectief filteren.
Vooral heel vochtig. Schoon en gezond niet. Dat kunnen ze niet. Ondanks zweverige sites die zoiets bij elkaar liegen.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 16:18 schreef Hiddendoe het volgende:
Het is aan jou om deze keuze te maken, maar ik heb veel kamerplanten en die houden de lucht ook schoon en gezond.
Ja dit, ik heb m tijdens het hooikoortsseizoen op de slaapkamer. Merk wel verschil.quote:Op donderdag 21 november 2024 17:42 schreef Elan het volgende:
Kan zeker effectief zijn, al moet je wel kijken want bij veel van die apparaten moet je zelf de filters vervangen en die zijn DUUR.
Ah, dus dat kinderen zich niet meer 's nachts wakker hoesten is placebo effect? Dat mijn ogen niet meer vol troep zitten 's morgens is door het placebo effect?quote:Op dinsdag 25 februari 2025 21:38 schreef Bart2002 het volgende:
Net als soortgelijke apparaten in die vorm maar dan luchtbevochtigers zijn dat uitsluitend fopapparaten.
In de consumentenmarkt zie je nimmer harde feiten en metingen. Werkelijk niemand publiceert cijfers.
Het "bewijs" is enkel anekdotisch altijd van gebruikers die "tevreden" zijn (al weten ze niet precies waarom dan..).
Dat zal uitsluitend op het placebo effect gebaseerd zijn.
Er zijn zeker weten betere apparaten in de professionele markten, maar daarom direct maar roepen dat de konsumentenapparaten niet werken is onzin.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 21:38 schreef Bart2002 het volgende:
Net als soortgelijke apparaten in die vorm maar dan luchtbevochtigers zijn dat uitsluitend fopapparaten.
In de consumentenmarkt zie je nimmer harde feiten en metingen. Werkelijk niemand publiceert cijfers.
Het "bewijs" is enkel anekdotisch altijd van gebruikers die "tevreden" zijn (al weten ze niet precies waarom dan..).
Dat zal uitsluitend op het placebo effect gebaseerd zijn.
Het werkt allemaal niet. Enkel marketing om waardeloze apparaten te verkopen die niets doen en hooguit een heel klein beetje. De wereld zou een stuk beter af zijn zonder deze troep.
Overigens kunnen deze dingen wel maar dat is enkel in de professionele sfeer waar de spullen aan echte standaarden en prestaties moeten voldoen. Maar dan gaat het om heel andere prijzen.
Voor een paar honderd euro kan men niets maken wat echt werkt. Dus stoppen met het kopen van die prullen.
In die vorm is het gebaseerd is het een handige marketing spinn-off van profi spullen die wel echt werken maar dan het 50-voudige kosten. Die apparaten komen wel met echte metingen en grafieken.
https://www.globalsources.com/product/air-purifier_1196200005f.htmquote:Op dinsdag 25 februari 2025 13:28 schreef michiel_merk het volgende:
wij hebben sinds een aantal maanden 1 van MiRi EasyBreath prima ding zuivert de lucht goed, wel 1 x in de halfjaar de koolstoffilter vervangen. past ook nog eens mooi in het interieur
[ afbeelding ]
Mwah dat ziet er niet erg koosjer uit...quote:
Mensen met een pollenallergie oid zetten dan ook echt hun slaapkamerraam 's nachts niet open.quote:Op maandag 3 maart 2025 10:46 schreef Farenji het volgende:
Een luchtreiniger heeft vooral nut als je weinig/nooit ventileert. Want als je regelmatig ventileert komt er zoveel zooi van buiten naar binnen, daar kan zo'n klein filtertje bijna niks tegen doen.
Die scores moet je natuurlijk met een korreltje zout nemen, want die website wil ook geld verdienen met zijn affiliate links.quote:Op maandag 3 maart 2025 12:11 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Mwah dat ziet er niet erg koosjer uit...Die scores...
Wat we daar zeker weten: ALS ie bij Amazon verkrijgbaar is dan heb je de 9 al te pakken.
Die "smokebox" test werkt vermoedelijk andersom: de reiniger staat in een kast waar rook ingeblazen wordt. Dit wordt opgenomen en vervolgens in omgekeerde volgorde afgespeeld. Net echt.![]()
G4 of F7.quote:Op maandag 3 maart 2025 12:36 schreef Jeo_Boden het volgende:
Wat voor filters worden er gebruikt in WTW-installaties. Om de aangezogen lucht van buitenaf te filteren. Wat zit er in die filters?
Ja. Ik heb ze in mijn ikea zitten en de lucht ruikt een stuk zuiverder. Kookluchten bleven hier altijd lang hangen.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 16:39 schreef WheatWaffles het volgende:
Zou het helpen om actieve-koolstof materiaal in roosters te plaatsen. Van datzelfde materiaal die je in wasemkappen doet. Zou dit cigaretten of barbecue luchtjes van buitenaf tegenhouden?
Ik heb wat van dat materiaal maar het is erg dun. Nog geen 2mm dik. Hoe kan dit nu effectief filteren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |