Dat Pownews heeft ook als enig doel ophef en rellen te veroorzaken.quote:Op zondag 17 november 2024 11:55 schreef RipCity het volgende:
[ x ]
Partijdige agenten erbij en mensen met volledig bedekte gezichten (en geen woord Nederlands spreken).
Zolang hele volksstammen nog naar Hazes luisteren zal dat niet zo´n vaart lopen. Want dan moeten ze ook al hun cd´s in de prullenbak gooien.quote:
Hadden ze maar een baan, dan hadden ze hier geen tijd voorquote:
Eigenlijk: hoe weet je dat?quote:Op zondag 17 november 2024 12:39 schreef FYazz het volgende:
[..]
Dat doe ik dan ook nergens.
Volgens mij staat er heel duidelijk in mijn post "en genieten kinderen evenveel".
Ik verwacht eigenlijk van wel, wat er op tv te zien is is niet altijd maatgevend voor de rest. Vooral mensen die als piet spelen, willen niet altijd herkenbaar zijn en zou me daarom niets verbazen als het zwart weer terugkomt. We zullen zien.quote:Op zondag 17 november 2024 12:15 schreef Caland het volgende:
[..]
Zolang deze niet op tv te zien zijn verwacht ik dat eigenlijk niet
Wat zou dan een goede oplossing zijn, wat niet volle bak zwart is en ook onherkenbaar?quote:Op zondag 17 november 2024 13:05 schreef Boca_Raton het volgende:
Doordat de Pieten roetvegen hebben zien de kinders wie ze zijn. Is dat leuk? Nee, dat is niet leuk. Ook voor de ouders is de lol er af want hun gezag wordt ondermijnd.
Bivakmuts?quote:Op zondag 17 november 2024 13:07 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Wat zou dan een goede oplossing zijn, wat niet volle bak zwart is en ook onherkenbaar?
Op zich wel, maar ik betwijfel of dat echt een constructieve oplossing gaat zijn.quote:
Dus over įlles wat in het land eventueel veranderd, moet eerst ķedereen in het hele land antwoord geven op de vraag 'mag dit?'. Wellicht dat dat in Nauru kan, maar zelfs dan wordt het lastig.quote:Op zondag 17 november 2024 13:08 schreef Boca_Raton het volgende:
Is er aan mij ooit gevraagd: Vindt u het goed dat we Zwarte Piet veranderen? Nee, dat is mij nooit gevraagd. Terwijl ik ook deel van het Sinterklaasfeest ben. Ik vind dit onbehoorlijk!
Is nu eenmaal een neveneffect wat te verwaarlozen valt.quote:Op zondag 17 november 2024 13:05 schreef Boca_Raton het volgende:
Doordat de Pieten roetvegen hebben zien de kinders wie ze zijn. Is dat leuk? Nee, dat is niet leuk. Ook voor de ouders is de lol er af want hun gezag wordt ondermijnd.
Door bijvoorbeeld alle kinderen in mijn eigen kring, of de kinderen die gister bij de plaatselijke intocht stonden of de kinderen op tv die bij de landelijke intocht aanwezig waren (waar ook het bezoekersaantal in de afgelopen 10 jaar constant blijft op ongeveer 25.000).quote:
Voor kinderen wel, 90% speelt zich op tv, online en op school af. Als daar geen zwarte piet te zien is heeft het geen nut om die wel tijdens de intocht zo eruit te laten zien. Ook daarom zie je het in vrijwel geen enkele gemeente meerquote:Op zondag 17 november 2024 13:04 schreef antweerkie het volgende:
[..]
Ik verwacht eigenlijk van wel, wat er op tv te zien is is niet altijd maatgevend voor de rest.
Dat gare groepje, kozp, dat zijn een stel drammers. Die waren zogenaamd de stem van heel Nederland. Nee.quote:Op zondag 17 november 2024 13:11 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Dus over įlles wat in het land eventueel veranderd, moet eerst ķedereen in het hele land antwoord geven op de vraag 'mag dit?'. Wellicht dat dat in Nauru kan, maar zelfs dan wordt het lastig.
Leest u nog eens wat ik schreef.quote:Op zondag 17 november 2024 13:13 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Is nu eenmaal een neveneffect wat te verwaarlozen valt.
KOZP niet accepteren als 'de stem van Nederland' is één ding (en wel een logische natuurlijk), maar 'het is mij persoonlijk niet gevraagd, dus het zou niet moeten' is wel weer heel wat andersquote:Op zondag 17 november 2024 13:16 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Dat gare groepje, kozp, dat zijn een stel drammers. Die waren zogenaamd de stem van heel Nederland. Nee.
Het alternatief is dat een klein gedeelte van een bevolking opeens allerlei eisen kan gaan pushen.quote:Op zondag 17 november 2024 13:11 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Dus over įlles wat in het land eventueel veranderd, moet eerst ķedereen in het hele land antwoord geven op de vraag 'mag dit?'. Wellicht dat dat in Nauru kan, maar zelfs dan wordt het lastig.
Denkt u dat ze het leuk vinden dat ze oom Harrie herkennen?quote:Op zondag 17 november 2024 13:15 schreef FYazz het volgende:
[..]
Door bijvoorbeeld alle kinderen in mijn eigen kring, of de kinderen die gister bij de plaatselijke intocht stonden of de kinderen op tv die bij de landelijke intocht aanwezig waren (waar ook het bezoekersaantal in de afgelopen 10 jaar constant blijft op ongeveer 25.000).
Of door onderzoek waaruit blijkt dat kinderen tot een bepaalde leeftijd (doorgaans puberteit) geen eigen besef/oordeel hebben over kleur, afkomst, geaardheid etc.
Alsook dat kinderen het maar gezeur vinden dat die volwassenen zo zeuren om een kinderfeest.
Kinderen zijn, gelukkig, met veel belangrijkere zaken bezig dan het kleurtje van Piet.
quote:Op zondag 17 november 2024 13:13 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Is nu eenmaal een neveneffect wat te verwaarlozen valt.
Volgens @Harvest89 maakt dat niet uit.quote:Op zondag 17 november 2024 13:18 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Denkt u dat ze het leuk vinden dat ze oom Harrie herkennen?
Ik mag toch hopen dat we nooit in een land gaan wonen waarbij alle beslissingen alleen maar genomen kunnen worden als alle 17-18 miljoen mensen in Nederland het in een enquete met elkaar eens zijn.quote:Op zondag 17 november 2024 13:17 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Het alternatief is dat een klein gedeelte van een bevolking opeens allerlei eisen kan gaan pushen.
Er zijn KOZP mensen achtervolgd en hun paspoorten zijn gevraagd. Maar ja wat wil je, met iets dat zoveel emoties oproept in Israėl als de zwarte piet discussie.quote:Op zondag 17 november 2024 13:12 schreef Viesdik het volgende:
Schijnt dat de Zwarte-Piet discussie in Israėl aardig is opgelaaid.
Nee hoor die hebben gewoon een nationaal debat aangewakkerd waarin men tot de conclusie is gekomen dat dat feest en dat figuur totaal niet fris is, vooral in combinatie met ons slavernijverleden.quote:Op zondag 17 november 2024 13:16 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Die waren zogenaamd de stem van heel Nederland. Nee.
quote:Op zondag 17 november 2024 13:19 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nee hoor die hebben gewoon een nationaal debat aangewakkerd waarin men tot de conclusie is gekomen dat dat feest en dat figuur totaal niet fris is, vooral in combinatie met ons slavernijverleden.
Aangewakkerd? Er doorheen gerauscht bedoelt u.quote:Op zondag 17 november 2024 13:19 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Nee hoor die hebben gewoon een nationaal debat aangewakkerd waarin men tot de conclusie is gekomen dat dat feest en dat figuur totaal niet fris is, vooral in combinatie met ons slavernijverleden.
quote:Op zondag 17 november 2024 13:21 schreef Citizen.Erased het volgende:
Ik zat laatst te bedenken dat er wel een oplossing is nu de PVV het hier voor het zeggen heeft.
Als we onze kinderen gewoon zeggen dat de zwarte pieten niet meer het land in mogen vanwege de grenscontroles dan kunnen we de zwarte pieten afschaffen en kan sinterklaas gewoon door. Die is blank en die laten we wel binnen.
Mwah, we zijn inmiddels 10 jaar (?) verder en er lijkt op een enkeling na een algehele consensus.quote:Op zondag 17 november 2024 13:22 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Aangewakkerd? Er doorheen gerauscht bedoelt u.
Nee joh, kinderen tot ongeveer 4 a 5 jaar hebben dat helemaal niet door.quote:Op zondag 17 november 2024 13:05 schreef Boca_Raton het volgende:
Doordat de Pieten roetvegen hebben zien de kinders wie ze zijn. Is dat leuk? Nee, dat is niet leuk. Ook voor de ouders is de lol er af want hun gezag wordt ondermijnd.
In mijn huis is geen sprake van een consensus. Dus wilt u niet voor mij spreken.quote:Op zondag 17 november 2024 13:23 schreef Caland het volgende:
[..]
Mwah, we zijn inmiddels 10 jaar (?) verder en er lijkt op een enkeling na een algehele consensus.
Nee. Oom Harrie is oom Harrie.quote:Op zondag 17 november 2024 13:23 schreef FYazz het volgende:
[..]
Nee joh, kinderen tot ongeveer 4 a 5 jaar hebben dat helemaal niet door.
De kinderen van 5 tot 8 zitten al op een leeftijd dat het geloof minder begint te worden.
Dan zien ze het op een gegeven moment sowieso wel, met of zonder schmink.
Nogmaals, kinderen kijken ook helemaal niet zo. Zij hebben nog zoveel heerlijke fantasie.
Als jij als ouder/bekende opgaat in een rol als Piet (of als piraat, fee, brandweerman, noem maar op) dan geloven kinderen in die rol.
Ongeacht het kleurtje wat op je gezicht zit en ongeacht of ze je ook herkennen als een bekende.
Je bent dan niet meer die ouder, oom of juf voor hen. Je bent dan die rol, die Piet.
Ik had er speciaal op een enkeling na tussen gezet voor jou en je huis.quote:Op zondag 17 november 2024 13:25 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
In mijn huis is geen sprake van een consensus. Dus wilt u niet voor mij spreken.
Dat is niet door een natuurlijke verandering gebeurd maar omdat een gesubsideerde groep protesteerders hun wil heeft opgelegd aan de meerderheid, in samenwerking met de media die hun een groot podium gaf.quote:Op zondag 17 november 2024 12:15 schreef FYazz het volgende:
[..]
Blijkbaar was die kleur toch niet zo bepalend om de traditie in leven te houden, want inmiddels is al 6 jaar de roetveegpiet de nationale standaard, is er geen intocht overgeslagen, geen schoen minder gezet en genieten kinderen evenveel.
Nou nee, maar 2/3e van de verkozen volksvertegenwoordiging die dat namens 18 miljoen mensen doen lijkt me een prima plan.quote:Op zondag 17 november 2024 13:18 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ik mag toch hopen dat we nooit in een land gaan wonen waarbij alle beslissingen alleen maar genomen kunnen worden als alle 17-18 miljoen mensen in Nederland het in een enquete met elkaar eens zijn.
Ik vind niet dat KOZP een wetswijziging af zou moeten kunnen dwingen, nee.quote:Op zondag 17 november 2024 13:29 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Nou nee, maar 2/3e van de verkozen volksvertegenwoordiging die dat namens 18 miljoen mensen doen lijkt me een prima plan.
Echter, KOZP is bij lange na niet 2/3e van de verkozen volksvertegenwoordigers he. Vind je het dan oké als zij dit soort wijzigingen afdwingen?
Ik ben benieuwd wat er gebeurt na volgend jaar.quote:Op zondag 17 november 2024 13:23 schreef Caland het volgende:
[..]
Mwah, we zijn inmiddels 10 jaar (?) verder en er lijkt op een enkeling na een algehele consensus.
Ik zou het heel apart vinden als dat zou gaan gebeuren.quote:Op zondag 17 november 2024 13:29 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ik vind niet dat KOZP een wetswijziging af zou moeten kunnen dwingen, nee.
Precies. Vind je het dan wel oké dat ze in plaats daarvan gemeentes intimideren en kleine kinderen tijdens Sinterklaas verrot schelden om hun eis af te dwingen?quote:Op zondag 17 november 2024 13:29 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ik vind niet dat KOZP een wetswijziging af zou moeten kunnen dwingen, nee.
Komt wel iets anders.quote:Op zondag 17 november 2024 13:30 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd wat er gebeurt na volgend jaar.
Exact zoals het altijd is gegaan. De veranderingen blijven aanhoudenquote:Op zondag 17 november 2024 13:30 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd wat er gebeurt na volgend jaar.
Heb jij kinderen? Ik kan je vertellen dat het zeer zeker niet zo is, die hebben dat heel snel door en voorbij is het sprookje, weg magie.quote:Op zondag 17 november 2024 13:23 schreef FYazz het volgende:
[..]
Nee joh, kinderen tot ongeveer 4 a 5 jaar hebben dat helemaal niet door.
De kinderen van 5 tot 8 zitten al op een leeftijd dat het geloof minder begint te worden.
Dan zien ze het op een gegeven moment sowieso wel, met of zonder schmink.
Nogmaals, kinderen kijken ook helemaal niet zo. Zij hebben nog zoveel heerlijke fantasie.
Als jij als ouder/bekende opgaat in een rol als Piet (of als piraat, fee, brandweerman, noem maar op) dan geloven kinderen in die rol.
Ongeacht het kleurtje wat op je gezicht zit en ongeacht of ze je ook herkennen als een bekende.
Je bent dan niet meer die ouder, oom of juf voor hen. Je bent dan die rol, die Piet.
Nee hoor. Ik vind dat KOZP prima mag protesteren, dat is uiteraard hun goed recht, maar dat intimidatie en dergelijken daar ver van weg moet blijven. Hetzelfde voor mensen die tegen KOZP zijn.quote:Op zondag 17 november 2024 13:31 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Precies. Vind je het dan wel oké dat ze in plaats daarvan gemeentes intimideren en kleine kinderen tijdens Sinterklaas verrot schelden om hun eis af te dwingen?
Juist. Dus je kan niet stellen dat we met zijn allen maar gewoon bepalen dat een minderheid prima een verandering kan doorvoeren waarbij de rest van Nederland geen inspraak heeft, zoals KOZP nu tracht te doen. Sterker nog, juist dit soort onruststokende minderheden zou geen stem mogen hebben - als het niet normaal kan doe je niet meer mee.quote:Op zondag 17 november 2024 13:33 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Nee hoor. Ik vind dat KOZP prima mag protesteren, dat is uiteraard hun goed recht, maar dat intimidatie en dergelijken daar ver van weg moet blijven. Hetzelfde voor mensen die tegen KOZP zijn.
KOZP'ers die gaan lopen rellen en provoceren, net als mensen die juist tegen KOZP gaan lopen rellen en provoceren, dat is allemaal totaal kansloos volk dat écht niks beters te doen heeft.
Toch was dat ook best wel grappig, met name Eindhovenquote:Op zondag 17 november 2024 13:33 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Nee hoor. Ik vind dat KOZP prima mag protesteren, dat is uiteraard hun goed recht, maar dat intimidatie en dergelijken daar ver van weg moet blijven. Hetzelfde voor mensen die tegen KOZP zijn.
KOZP'ers die gaan lopen rellen en provoceren, net als mensen die juist tegen KOZP gaan lopen rellen en provoceren, dat is allemaal totaal kansloos volk dat écht niks beters te doen heeft.
Beetje actie reactie.quote:Op zondag 17 november 2024 13:33 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Nee hoor. Ik vind dat KOZP prima mag protesteren, dat is uiteraard hun goed recht, maar dat intimidatie en dergelijken daar ver van weg moet blijven. Hetzelfde voor mensen die tegen KOZP zijn.
KOZP'ers die gaan lopen rellen en provoceren, net als mensen die juist tegen KOZP gaan lopen rellen en provoceren, dat is allemaal totaal kansloos volk dat écht niks beters te doen heeft.
Desalniettemin vind ik het wel prima dat we in rap tempo minder en minder van de ouderwetse Zwarte Piet zien.quote:Op zondag 17 november 2024 13:35 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Juist. Dus je kan niet stellen dat we met zijn allen maar gewoon bepalen dat een minderheid prima een verandering kan doorvoeren waarbij de rest van Nederland geen inspraak heeft, zoals KOZP nu tracht te doen. Sterker nog, juist dit soort onruststokende minderheden zou geen stem mogen hebben - als het niet normaal kan doe je niet meer mee.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |