quote:Op woensdag 31 december 2025 10:34 schreef Troel het volgende:
Stanislaus is niet meer. Gisteren is faillissement uitgesproken.
Persberichtquote:Lighttown Brewers is failliet. 😱
Wat dit betekent voor de losse merken (Van Moll, 100 Watt en Stadsbrouwerij 013) is voor mij nu nog niet duidelijk.
Wij wensen alle betrokkenen erg veel sterkte!
quote:Met pijn in het hart moeten wij mededelen dat Lighttown Brewers het faillissement heeft aangevraagd. De rechtbank Oost-Brabant heeft het faillissement uitgesproken op 24 maart 2026 in Den Bosch.
Sinds de start in 2023 kende Lighttown Brewers een sterke groei in volume. Vanaf 2025 kreeg de onderneming echter te maken met toenemende uitdagingen binnen een verzadigende craft beer markt. Ondanks de inspanningen om het tij te keren, is het helaas niet gelukt om deze ontwikkeling om te buigen.
De crowdfundingcampagne had als doel om, naast investeringen gericht op duurzame groei op de lange termijn, ook de liquiditeitspositie op korte termijn te versterken. De opbrengst van deze campagne is echter achtergebleven bij de verwachtingen, waardoor de beoogde versterking van de financiële positie onvoldoende gerealiseerd kon worden. In het eerste kwartaal van dit jaar heeft dit geleid tot een situatie waarin voortzetting van de activiteiten niet langer mogelijk was.
Het gehele team van Lighttown Brewers heeft zich tot het laatste moment met volledige inzet ingezet om dit te voorkomen. Het is dan ook een grote teleurstelling dat de onderneming haar activiteiten moet beëindigen.
quote:Op maandag 4 mei 2026 17:42 schreef borisz het volgende:
Gaat weer hard.
Stadsbrouwerij Venlo is failliet https://www.l1nieuws.nl/n(...)gt-faillissement-aan
En in Winsum stoppen ze ermee. https://www.rtvnoord.nl/e(...)ar-mikt-op-opvolging (al iets ouder bericht)
Kwaliteit valt tot nu toe nog nauwelijks om dus dat is vooralsnog een goed teken.quote:Op maandag 4 mei 2026 17:42 schreef borisz het volgende:
Gaat weer hard.
Stadsbrouwerij Venlo is failliet https://www.l1nieuws.nl/n(...)gt-faillissement-aan
En in Winsum stoppen ze ermee. https://www.rtvnoord.nl/e(...)ar-mikt-op-opvolging (al iets ouder bericht)
Ik neem aan dat dat net zoals Rigters ook huurbrouwers waren dan?quote:Op maandag 4 mei 2026 17:44 schreef Sarabi het volgende:
[..]![]()
Veel bevriende brouwerijen die bij De Klep (of Lighttown) brouwden, die moeten weer op zoek naar een nieuwe plek.
Sommige, anderen lieten alleen hun grote batches daar brouwen.quote:Op maandag 4 mei 2026 21:39 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik neem aan dat dat net zoals Rigters ook huurbrouwers waren dan?
Dat zijn die awards waar je voor betaalt toch?quote:Op dinsdag 5 mei 2026 09:03 schreef Sarabi het volgende:
Over leuker biernieuws gesproken, morgen is de uitslag van The Dutch Beer Challengesowieso altijd een gezellige avond onderling.
Zoals bij de meeste wedstrijden betaal je om mee te doen inderdaad. Grote brouwerijen kunnen dus wel flink met hagel schieten maar voor kleine brouwerijen is dat wel anders. Wij doen met 1 bier mee.quote:Op dinsdag 5 mei 2026 18:09 schreef ThePlaneteer het volgende:
[..]
Dat zijn die awards waar je voor betaalt toch?
Zo te zien heeft Swinkels veel gesponsord. Veel uiltje en zelfs de Bavaria 0.0% ipa krijgt zilverquote:Op dinsdag 5 mei 2026 19:41 schreef Sarabi het volgende:
[..]
Zoals bij de meeste wedstrijden betaal je om mee te doen inderdaad. Grote brouwerijen kunnen dus wel flink met hagel schieten maar voor kleine brouwerijen is dat wel anders. Wij doen met 1 bier mee.
Want Swinkels brouwt slecht bier volgens jou?quote:Op zondag 10 mei 2026 02:26 schreef pfefferkatze het volgende:
[..]
Zo te zien heeft Swinkels veel gesponsord. Veel uiltje en zelfs de Bavaria 0.0% ipa krijgt zilver
Het is ook doorgestoken kaart. Ik sprak afgelopen vrijdag de eigenaar van een middelgrote craftbrouwerij en daar kwam dit ook ter sprake. Zij zijn hier jaren geleden al eens ingedoken en het deugt niet. Daarom doen wij (en zij dus ook) niet mee. Ik hecht persoonlijk ook geen waarde aan de uitslag.quote:Op zondag 10 mei 2026 02:26 schreef pfefferkatze het volgende:
[..]
Zo te zien heeft Swinkels veel gesponsord. Veel uiltje en zelfs de Bavaria 0.0% ipa krijgt zilver
Dat is het punt niet, denk ikquote:Op zondag 10 mei 2026 08:01 schreef Sarabi het volgende:
[..]
Want Swinkels brouwt slecht bier volgens jou?
Dat zijn nogal dingen om te roepen, hoezo is het doorgestoken kaart?quote:Op zondag 10 mei 2026 09:53 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Het is ook doorgestoken kaart. Ik sprak afgelopen vrijdag de eigenaar van een middelgrote craftbrouwerij en daar kwam dit ook ter sprake. Zij zijn hier jaren geleden al eens ingedoken en het deugt niet. Daarom doen wij (en zij dus ook) niet mee. Ik hecht persoonlijk ook geen waarde aan de uitslag.
Vandaar de vraag om verheldering. Net zoals bij jouw opmerkingquote:Op zondag 10 mei 2026 09:55 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Dat is het punt niet, denk ik![]()
Gefeliciteerd overigens
Ik denk ook wel dat het deels doorgestoken kaart is. Grotere brouwerijen hebben nou eenmaal meer budget om bieren in te sturen. Het is ook wel misleiding omdat het winnende bier wordt gepresenteerd als het beste bier van NL terwijl je natuurlijk 'wint' van andere bieren die ook zijn ingeschreven voor deze wedstrijd. De enige verzachting is dat er soms een niet doorsnee bier wint. Dit jaar een rogge bock en ik kan me herinneren dat Nevel ook wel eens gewonnen heeft. Maar ik kan zo tien of twintig Nederlandse bieren opnoemen die beter zijn.quote:Op zondag 10 mei 2026 09:53 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Het is ook doorgestoken kaart. Ik sprak afgelopen vrijdag de eigenaar van een middelgrote craftbrouwerij en daar kwam dit ook ter sprake. Zij zijn hier jaren geleden al eens ingedoken en het deugt niet. Daarom doen wij (en zij dus ook) niet mee. Ik hecht persoonlijk ook geen waarde aan de uitslag.
Deze vergelijking slaat natuurlijk nergens op. Italië heeft zich niet gekwalificeerd voor het WK om bekende redenen.quote:Op zondag 10 mei 2026 21:27 schreef Sarabi het volgende:
Zo gaat het bij de meeste wedstrijden, je kan alleen maar winnen van diegene die meedoen. De winnaar van wk voetbal straks is misschien ook niet de beste aangezien Italië niet mee doet. En zullen we de winnaar van de Giro straks ook maar negeren? Want genoeg wielrenners die er niet zijn.
Kosten om mee te doen vallen me mee. Wel jammer dat het totaal niet duidelijk is wanneer je een medaille krijgt. Ik ben blij dat bijna 90 procent van de Nederlandse brouwerijen zo slim is om niet mee te doen.quote:Op zondag 10 mei 2026 21:34 schreef Sarabi het volgende:
Laat ook maar
De winnaars zijn erg blij en het was sowieso een mooi feestje.
Ben groot fan van de IPAs en sours van Arpus, allemaal erg lekker. En de stouts die ze af en toe maken ook.quote:Op zondag 10 mei 2026 02:28 schreef pfefferkatze het volgende:
[ afbeelding ]
Dan mag dit Letse brouwsel dat ik net had wel platinum elite krijgen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |