De oorlog tussen Hamas en Isral is een escalatie van het Isralisch-Palestijns conflict die begon op 7 oktober 2023 en zich ontwikkelde tot een Isralische invasie in de Gazastrook.
De aanleiding van de inval in de Gazastrook was een gecordineerde verrassingsaanval door de militante beweging Hamas vanuit de Gazastrook op Isral, onder de naam Operatie Al-Aqsa-storm. Duizenden raketten werden afgevuurd op Isralische plaatsen in de grensstreek, terwijl ongeveer 3.000 militanten de grens met Isral doorbraken en aanslagen pleegden op Isralische militaire bases, woonwijken en een muziekfestival, waarbij circa 1.200 mensen werden gedood, waarvan 846 burgers. Naar schatting 200-250 personen werden gevangengenomen en als gijzelaars naar de Gazastrook overgebracht. Hamas verklaarde dat de aanval een reactie was op het geweld van Isralische kolonisten, de blokkade van de Gazastrook, de ontheiliging van de Al-Aqsamoskee in Jeruzalem, evenals op de wreedheden die in de afgelopen decennia van Isralische zijde waren begaan tegen de Palestijnen.
In reactie op de aanval voerden de Isralische strijdkrachten (IDF) wekenlang dag en nacht bombardementen uit op de Gazastrook. Langs de grens werd een troepenmacht samengetrokken ter voorbereiding op een grondoffensief, met als doel de vernietiging van Hamas en het opsporen en bevrijden van de Isralische gijzelaars. In heel Gaza werden huizen en civiele infrastructuur vernietigd. Na een aantal korte voorbereidende grondoperaties werd begin november een grootschalig Isralisch grondoffensief gestart.
IDF voerde tevens invallen uit op de bezette Westelijke Jordaanoever. Ook in het grensgebied tussen Isral en Libanon liepen de spanningen op en waren er meerdere confrontaties tussen Hezbollah en IDF. Nadat Hezbollah-militanten vanuit Libanon raketten hadden afgevuurd op Isral, reageerde Isral met luchtaanvallen op Libanon.
Op 26 oktober publiceerde het door Hamas aangestuurde Ministerie van Volksgezondheid in Gaza een lijst van ruim 7.000 personen die tussen 7 en 26 oktober in de Gazastrook werden gedood, waaronder bijna 3.000 kinderen en ruim 3.000 vrouwen, met nog zo'n 2.700 vermisten. Ook daarna viel er nog een onbekend aantal doden en gewonden. Nieuwsmedia en internationale organisaties zoals de WHO achtten de genoemde aantallen betrouwbaar. Volgens voorlopige tellingen waren er op 10 november meer dan 11.000 Palestijnen gedood, waaronder ruim 4.500 kinderen, met nog zo'n 2.700 vermisten. Op de Westelijke Jordaanoever werden sinds het begin van de oorlog tot half november meer dan 190 Palestijnen gedood, waarvan ruim 50 kinderen. Wijdverbreide burgerdoden hebben ertoe geleid dat zowel Isral als Hamas zijn beschuldigd van oorlogsmisdaden.
Isral spoorde de 1,1 miljoen inwoners van het noordelijke deel van de Gazastrook aan om te evacueren naar het zuiden, terwijl Hamas de bewoners opriep in hun huizen te blijven. De Verenigde Naties (VN) meldde dat er ongeveer 1,7 miljoen Palestijnen, meer dan 70% van de bevolking van Gaza, intern ontheemd waren geraakt. Ongeveer 500.000 Israli's werden gevacueerd.Mensenrechtenorganisaties riepen op tot de opname van vluchtelingen uit de Gazastrook.De oorlog heeft geleid tot een ernstige humanitaire crisis in Gaza. Verschillende hulporganisaties hebben Isral ervan beschuldigd honger te gebruiken als oorlogswapen. De VN heeft gewaarschuwd voor de dreiging van hongersnood en de verspreiding van ziekten in de regio, als gevolg van de afsluiting van water, brandstof, voedsel en elektriciteit door Isral. De VN en veel landen riepen op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren.
Op 27 januari 2023 heeft het Internationaal Gerechtshof een tussentijdse uitspraak gedaan in de zaak Zuid-Afrika vs Isral [af]. Het Hof zag het potentile risico van genocidale daden tegen de bevolking van Gaza en herinnerde Isral aan zijn naleving van de Genocide Conventie en vroeg Isral binnen een maand te rapporteren over de gevraagde taken.
SPOILER: Twitteraccounts van een aantal betrouwbare twitteraars
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Kaart van de Gazastrook en informatie over de Gazastrook
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hier verder
[..] De schrijver werkt niet voor de Guardian, hij is verbonden aan het Center for International Policy, een thinktank met hoofdkwartier in Washington DC. Ami Ayalon, de persoon die geciteerd wordt, diende 23 jaar in de Israelische navy en was 5 jaar hoofd van de Israelische geheime dienst (benoemd na de moord op Rabbin).
Dan ga ik dat artikel toch eens wat aandachtiger lezen...
... -edit- en het laat mijn mening onveranderd. Het was een typisch Guardian artikel. De Isralirs worden overal verslagen en de Palestijnen een eigen staat bieden zou een oplossing zijn voor het conflict! Briljant.
Behalve dat hun haat niet om het gebrek aan een eigen land gaat (want die hebben ze). Het gaat om het bestaan van dat andere land en om de Tempelberg... dus sorry, maar Isral heeft geen keuze. En The Guardian vergeet een ding: dit is een nieuwe oorlog. Het klopt dat westerse legers gehinderd worden door doctrine en de publieke opinie, maar de toepassing van intolerantie voor intolerantie betekent dat deze regels herschreven zullen moeten worden. Ze zullen ongetwijfeld nog zoeken naar de meest effectieve manieren, maar ik denk dat we hier de (een?) blauwdruk gaan zien van effectieve terreurbestrijding.
Bijvoorbeeld: wees de terrorist voor de terroristen. Die pager-operatie was echt briljant.
[ Bericht 20% gewijzigd door Cuendillar op 05-10-2024 12:10:10 (splevout) ]
Op vrijdag 4 oktober 2024 11:43 schreef michaelmoore het volgende: Als HAMAS de gijzelaars laat gaan dan schiet het al een heel eind op, waarom doet men dat niet?/
dan is er verder wel te praten over herbouw en een nieuw bestuur die los is van Iran
zeg het maar
De gijzelaars laten gaan, nieuw bestuur en ook nog los van Iran, dat zijn drie L's, waarom zouden ze dat doen terwijl Isral aan het verliezen is.
[..] De gijzelaars laten gaan, nieuw bestuur en ook nog los van Iran, dat zijn drie L's, waarom zouden ze dat doen terwijl Isral aan het verliezen is.
jij bent geschoffeld
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
Het probleem is dat er rondom Isral een heleboel van dat soort idioten zitten. Niet veel anders dan de redneck die 150 jaar na het verliezen van de burgeroorlog nog steeds denken dat the South binnenkort zal risen.
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Mooi toch. De Telegraaf is een van de weinige media in Nederland die pro-Isral zijn. Dat geluid is hard nodig in dit verislamiseerde en gedebiliseerde kutland
[..] Mooi toch. De Telegraaf is een van de weinige media in Nederland die pro-Isral zijn. Dat geluid is hard nodig in dit verislamiseerde en gedebiliseerde kutland
fuck die krant en hun rechts populistische domme lezersvolk. wilders is ook pro israel
Breng ze thuis? Aan wie is dat gericht? Want er lag een deal waarbij de gijzelaars thuiskwamen zolang Isral Gaza niet binnen zou vallen. Wie nog steeds denkt dat het Netanyahu om de gijzelaars te doen is heeft een bord voor zn kop die je vanaf de maan kunt zien.
Hamas is heel duidelijk over een diplomatieke oplossing, zegt De Jong. Eerder dit jaar gaven Hamas-functionarissen al aan bereid te zijn zichzelf op te heffen door de wapens neer te leggen en alle gijzelaars vrij te laten, in ruil voor een Palestijnse soevereine staat.
Hamas zou dan opgaan in de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie en de Palestijnse staat zou bestuurd worden door een onafhankelijk, technocratisch bestuur, bijvoorbeeld van de VN. De Jong: "Dit komt het dichtst bij wat Netanyahu formuleert als 'de uitroeiing van Hamas'."
Zo'n oplossing komt er niet als Isral de Palestijnse kwestie niet serieus neemt, zegt Bolder. Hoewel Netanyahu militaire successen heeft geboekt, kan hij zonder onderhandelingen nooit zijn oorlogsdoelen halen.
En intussen wordt het door oorlog, hongersnood en ziektes geteisterde Gaza tot een nieuwe voedingsbomen voor jonge Palestijnen met enorme haatgevoelens tegen Isral. De sleutel tot minder geweld ligt aan de onderhandelingstafel. Maar als je op basis van het afgelopen jaar de toekomst voorspelt, dan is er reden om pessimistisch te zijn.
Macron: stop wapenleveranties aan Isral De Franse president Macron heeft opgeroepen te stoppen met de levering van wapens aan Isral voor gebruik in de oorlog in Gaza. Dat meldt het Franse persbureau AFP. "Frankrijk levert geen wapens", voegde Macron daaraan toe.
Macron riep op tot een staakt-het-vuren en noemde de voortdurende oorlog in Gaza "een fout, ook voor de veiligheid van Isral". Hij zei dat de oorlog leidde tot meer haat en waarschuwde dat Libanon geen "nieuw Gaza" mocht worden.
De VS is de belangrijkste wapenleverancier aan Isral. Sinds het begin van de oorlog in Gaza zijn de leveringen vrijwel onverminderd doorgegaan. Het VK stopte vorige maand de export van bepaalde wapens naar Isral vanwege het "duidelijke risico" dat ze gebruikt kunnen worden bij schendingen van het internationaal recht.
Nederland moest eerder dit jaar van de rechter stoppen met het leveren van onderdelen voor F-35 straaljagers aan Isral. Deze onderdelen kunnen volgens hulporganisaties PAX en Oxfam en de pro-Palestijnse actiegroep The Rights Forum via de VS alsnog in Isral terechtkomen. De organisaties hebben daarom een nieuwe zaak aangespannen om ook indirecte levering van F-35-onderdelen te blokkeren. Deze zaak loopt nog.
In februari dit jaar riep een groep van VN-experts al op tot het stoppen van wapenleveranties aan Isral, omdat met wapens ingezet in Gaza "waarschijnlijk" het internationaal recht wordt geschonden.
Op zaterdag 5 oktober 2024 18:51 schreef Triggershott het volgende: Macron: stop wapenleveranties aan Isral De Franse president Macron heeft opgeroepen te stoppen met de levering van wapens aan Isral voor gebruik in de oorlog in Gaza. Dat meldt het Franse persbureau AFP. "Frankrijk levert geen wapens", voegde Macron daaraan toe.
Macron riep op tot een staakt-het-vuren en noemde de voortdurende oorlog in Gaza "een fout, ook voor de veiligheid van Isral". Hij zei dat de oorlog leidde tot meer haat en waarschuwde dat Libanon geen "nieuw Gaza" mocht worden.
De VS is de belangrijkste wapenleverancier aan Isral. Sinds het begin van de oorlog in Gaza zijn de leveringen vrijwel onverminderd doorgegaan. Het VK stopte vorige maand de export van bepaalde wapens naar Isral vanwege het "duidelijke risico" dat ze gebruikt kunnen worden bij schendingen van het internationaal recht.
Nederland moest eerder dit jaar van de rechter stoppen met het leveren van onderdelen voor F-35 straaljagers aan Isral. Deze onderdelen kunnen volgens hulporganisaties PAX en Oxfam en de pro-Palestijnse actiegroep The Rights Forum via de VS alsnog in Isral terechtkomen. De organisaties hebben daarom een nieuwe zaak aangespannen om ook indirecte levering van F-35-onderdelen te blokkeren. Deze zaak loopt nog.
In februari dit jaar riep een groep van VN-experts al op tot het stoppen van wapenleveranties aan Isral, omdat met wapens ingezet in Gaza "waarschijnlijk" het internationaal recht wordt geschonden.
Op zaterdag 5 oktober 2024 18:51 schreef Triggershott het volgende: Macron: stop wapenleveranties aan Isral De Franse president Macron heeft opgeroepen te stoppen met de levering van wapens aan Isral voor gebruik in de oorlog in Gaza. Dat meldt het Franse persbureau AFP. "Frankrijk levert geen wapens", voegde Macron daaraan toe.
Macron riep op tot een staakt-het-vuren en noemde de voortdurende oorlog in Gaza "een fout, ook voor de veiligheid van Isral". Hij zei dat de oorlog leidde tot meer haat en waarschuwde dat Libanon geen "nieuw Gaza" mocht worden.
De VS is de belangrijkste wapenleverancier aan Isral. Sinds het begin van de oorlog in Gaza zijn de leveringen vrijwel onverminderd doorgegaan. Het VK stopte vorige maand de export van bepaalde wapens naar Isral vanwege het "duidelijke risico" dat ze gebruikt kunnen worden bij schendingen van het internationaal recht.
Nederland moest eerder dit jaar van de rechter stoppen met het leveren van onderdelen voor F-35 straaljagers aan Isral. Deze onderdelen kunnen volgens hulporganisaties PAX en Oxfam en de pro-Palestijnse actiegroep The Rights Forum via de VS alsnog in Isral terechtkomen. De organisaties hebben daarom een nieuwe zaak aangespannen om ook indirecte levering van F-35-onderdelen te blokkeren. Deze zaak loopt nog.
In februari dit jaar riep een groep van VN-experts al op tot het stoppen van wapenleveranties aan Isral, omdat met wapens ingezet in Gaza "waarschijnlijk" het internationaal recht wordt geschonden.
[..] Macron is de enige Westerse leider die verstandig is.
Het blijkt juist van niet, anders zou hij de wapenleveranties wel doorzetten. Het toont juist aan dat Macron valt voor druk vanuit Islamitische en linkse kringen. Dat is zorgwekkend om te zien. Maar goed, Frankrijk is ondertussen al 10% Islamitisch, dus dit gaat alleen maar erger worden de komende decennia.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
7 oktober 2023, voor de n zal het nog altijd als de dag van gisteren voelen, voor de ander alweer als een eeuwigheid geleden. Deze week staat Coen Verbraak in De Publieke Tribune, samen met betrokkenen, stil bij de dag dat het Isralisch-Palestijns conflict in een geweldsspiraal terechtkwam, waar n jaar later maar geen einde aan lijkt te komen. Sterker nog, met de verdere escalaties van de afgelopen tijd lijkt de kans op een nog grotere oorlog met de dag toe te nemen.
Hoe staan we er een jaar later voor? Zijn we sinds 7 oktober dichterbij elkaar gekomen, of juist alleen maar verder van elkaar verwijderd geraakt? Hoe zorgen we ervoor dat we elkaar hier in Nederland niet uit het oog verliezen? En is er nog hoop op vrede?
Te gast: Femmetje de Wind, Radi Suudi en Erik Ader.
Familieleden van slachtoffers van 7 oktober boycotten de officiele herdenking:
quote:
A slick, high-priced television production. Speeches from top officials. A live audience of thousands. A unified show of collective sorrow and military resolve.
That is how the Israeli government hoped to mark the passing of one year since Hamas’s surprise and bloody attacks last 7 October. But little has gone according to plan.
Many of the families of people killed or taken hostage on that day have come out forcefully against the state-sponsored event, saying pageantry can wait until after the government secures a hostage deal and faces an independent investigation of its own failures before, after and on that day. Some parents have forbidden the government of Benjamin Netanyahu from using their children’s names and images.
Several of the kibbutzim that suffered the greatest losses have said they will boycott. Instead, they will gather in their communities to collectively grieve their loved ones, and remember their hostages, in “intimate, sensitive” rituals. In response, the minister responsible for the ceremony has nixed the live audience while seeming to dismiss the families’ objections as “background noise”. This has led to even fiercer denunciations on social media, with some of Israel’s top celebrities pledging their support to a rival commemoration.
For the government, “everything is a show”, said Danny Rahamim, a member of Kibbutz Nahal Oz.
That may be, but it seems certain that on 7 October, the official show will go on. Indeed it is nearly impossible to imagine a world in which the Netanyahu government – and the legacy Jewish organizations that echo its messaging around the world – would resist the chance to use the potent date as a megaphone to broadcast the same story about the attacks that we have all heard many times before.
Een peiling van Kantar Insights en de publieke omroep Kan toont aan dat bijna een kwart van de Isralirs het afgelopen jaar heeft overwogen het land te verlaten vanwege de voortdurende oorlog op meerdere fronten. 1% is al vertrokken en teruggekeerd of van plan dat te doen, terwijl 23% overweegt tijdelijk of permanent te vertrekken, maar nog niet heeft gehandeld. Seculiere Isralirs en kiezers van de oppositiepartijen (36%) zijn meer geneigd om te vertrekken dan religieuze respondenten en coalitiekiezers (14%). Van degenen die een vertrek overwegen, hebben sommigen onderzoek gedaan naar huisvesting, werk, onderwijs of buitenlandse paspoorten, terwijl 36% nog geen praktische stappen heeft ondernomen.
A quarter of Israelis have weighed leaving the country amid ongoing war, poll finds
Almost a quarter of Israelis have weighed leaving the country during the past year amid the multifront war, a survey by Kantar Insights and the Kan public broadcaster has found.
According to the poll, conducted last week among a representative sample of Israeli adults, 1% of respondents said they have already left and returned or are planning to return; 23% said they have considered leaving — temporarily or permanently — but haven’t done so; 67% said they haven’t considered leaving; and 9% didn’t answer or said they don’t know.
Unsurprisingly, the poll finds that voters of current opposition parties are more likely (36%) than coalition voters (14%) to have mulled leaving the country. Secular respondents are similarly more likely to have weighed moving than their religious counterparts.
Among respondents who said they have weighed leaving, the poll finds 24% have checked housing options abroad, 21% examined job opportunities, 15% obtained or attempted to get a foreign passport or a visa, 5% checked out education options for their children — and just 36% didn’t make such practical inquiries.
Van het briljante Isralische onderzoek platform. Kennelijk zijn de Israelis begonnen met het uitrollen van de volgende stappen in hun gemocdale project. Ik zag ook bij nos dat mensen in jabalia opgeroepen worden om te verkassen.
‘The very fact that open proposals to starve and exterminate hundreds of thousands of people are up for debate demonstrates precisely where Israeli society stands today,’
twitter
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem. -Rabia Al-Basri
Op zondag 6 oktober 2024 02:34 schreef Triggershott het volgende: Een peiling van Kantar Insights en de publieke omroep Kan toont aan dat bijna een kwart van de Isralirs het afgelopen jaar heeft overwogen het land te verlaten vanwege de voortdurende oorlog op meerdere fronten. 1% is al vertrokken en teruggekeerd of van plan dat te doen, terwijl 23% overweegt tijdelijk of permanent te vertrekken, maar nog niet heeft gehandeld. Seculiere Isralirs en kiezers van de oppositiepartijen (36%) zijn meer geneigd om te vertrekken dan religieuze respondenten en coalitiekiezers (14%). Van degenen die een vertrek overwegen, hebben sommigen onderzoek gedaan naar huisvesting, werk, onderwijs of buitenlandse paspoorten, terwijl 36% nog geen praktische stappen heeft ondernomen.
A quarter of Israelis have weighed leaving the country amid ongoing war, poll finds
Almost a quarter of Israelis have weighed leaving the country during the past year amid the multifront war, a survey by Kantar Insights and the Kan public broadcaster has found.
According to the poll, conducted last week among a representative sample of Israeli adults, 1% of respondents said they have already left and returned or are planning to return; 23% said they have considered leaving — temporarily or permanently — but haven’t done so; 67% said they haven’t considered leaving; and 9% didn’t answer or said they don’t know.
Unsurprisingly, the poll finds that voters of current opposition parties are more likely (36%) than coalition voters (14%) to have mulled leaving the country. Secular respondents are similarly more likely to have weighed moving than their religious counterparts.
Among respondents who said they have weighed leaving, the poll finds 24% have checked housing options abroad, 21% examined job opportunities, 15% obtained or attempted to get a foreign passport or a visa, 5% checked out education options for their children — and just 36% didn’t make such practical inquiries.
Gelukkig zijn refugees welkom in Europa. Arnon Grunberg heeft er een essay over waar hij terugkijkt naar het afgelopen jaar. Uiteraard wordt hij voor aNTi sEmieT uitgemaakt voor zijn "zero state solution" zoals hij het beschrijft in zijn artikel . https://www.nrc.nl/nieuws(...)waard-voort-a4868181
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem. -Rabia Al-Basri
Kennelijk worden de doelstellingen van Israel expliciet benoemd op Isralische tv.
twitter
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem. -Rabia Al-Basri
De nog achtergebleven bewoners van noord gaza zijn weer gevraagd om te vertrekken en naar de humanitaire zone te gaan. Daar is het al gezellig druk.
Dit kan wel eens vervelend worden. Vorige week wilde een groepje eigenwijze Gazanen nog naar het noorden en zijn daar door IDF met gerichte kogels verjaagd. Ten noorden van de Netzarim corridor blijven lijkt me echt geen optie meer, maar of die mensen dat berhaupt durven...
Sowieso is het schokkend dat er nog mensen (schattingen loopt tot een kleine 300.000) in noord gaza aanwezig zijn. Ocha gaf drie weken geleden nog aan dat zij toen al 28 dagen lang het gebied niet hebben kunnen bereiken. Waar leven die mensen van?
Yep, met een kernwapen in je achterzak, kan je altijd verstandiger zijn dan degene die je - zonder - willen vernietigen. En dat geldt ook voor isral die hier haar veiligheid gaat afdwingen.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata) Hegel: "De waarheid is subjectief" Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
Lijkt me niet meer dan fair dat alle joden die uit het noorden van Isral verdreven zijn dan maar moeten gaan wonen in het noorden van Gaza als de terroristen daar op hun beurt verdreven zijn.
Hulp konvooien worden nog dagelijk doorgelaten, hoewel het zeker geen overvloed is; gaan mensen niet dood van de honger of zo. Laaste week update per 01okt24:
quote:
bron:idf Aid truck entry: Yesterday, 156 trucks carrying humanitarian goods were transferred to Gaza, 116 through the Kerem Shalom Crossing and 40 via the Erez Crossing. Aid Collection: Yesterday, 82 trucks were collected from the Gazan side of Kerem Shalom, 58 by the private sector, and only 24 by NGOs and UN aid agencies. Approx. 450 trucks worth of aid are waiting for collection. Fuel: 6 gas tankers and 3 fuel tankers designated for the operation of essential infrastructure in Gaza, entered Gaza yesterday. Jordanian Route: 24 aid trucks and 3 fuel tankers were coordinated via the Jordanian route yesterday. Route 96: 26 aid trucks were coordinated via Route 96 yesterday. Medical Transfers: To date, 3,857 patients and 1,599 escorts have received transfers for medical aid out of Gaza. Local tactical pause: Today, (October 1) between 10:00 and 14:00, the IDF will pause operations in the Tzovach neighborhood in Khan Yunis to enable the movement of humanitarian aid.
Vervelend voor Gazanen is wel weer dat Israls bemoeienis stopt met dat hulp wordt doorgelaten en dat daarna hamas bepaalt wie het krijgt of kan gebruiken.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata) Hegel: "De waarheid is subjectief" Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
The Problem Isn’t Just Netanyahu. It’s Israeli Society. Despite blaming the prime minister, a large majority of Jewish Israeli citizens support his destructive policies in Gaza and beyond.
"We're here – members of a Muslim-Arab committee, mandated by 57 Arab and Muslim countries – and I can tell you here, very unequivocally, all of us are willing to, right now, guarantee the security of Israel in the context of Israel ending the occupation and allowing for the emergence of a Palestinian state."
Safadi told a truth that makes many Israelis uncomfortable – one thing Israelis hate is Arabs who really want peace. Look around for a moment. This country for decades has been occupying and trampling people, is mired in an endless campaign of killing and destruction, and refuses to agree to a cease-fire even to return its own people taken hostage. Its prime minister chooses perpetual war in order to stay in power, and its citizens are adopting his insanity. Does this country look like a partner to you? Kahanism has spread everywhere. In the schools the children sing the anti-Palestinian song "May Your Village Burn." The government news channel celebrates death with a vulgar toast. Armed militias raid villages to beat up the people and loot their property. Israelis are thrown into detention for expressing opposition to the killing of innocents. Cabinet members dream about nuclear bombs and settlements in Gaza and Lebanon. Gaza is in ruins and the people there are hungry. Tens of thousands of them have been killed to the sound of cheering from the Israeli masses; hundreds of thousands have become refugees. Everywhere only more destruction and hatred have been sown
Op zaterdag 5 oktober 2024 18:49 schreef Triggershott het volgende: Hamas is heel duidelijk over een diplomatieke oplossing, zegt De Jong. Eerder dit jaar gaven Hamas-functionarissen al aan bereid te zijn zichzelf op te heffen door de wapens neer te leggen en alle gijzelaars vrij te laten, in ruil voor een Palestijnse soevereine staat.
Hamas zou dan opgaan in de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie en de Palestijnse staat zou bestuurd worden door een onafhankelijk, technocratisch bestuur, bijvoorbeeld van de VN. De Jong: "Dit komt het dichtst bij wat Netanyahu formuleert als 'de uitroeiing van Hamas'."
Zo'n oplossing komt er niet als Isral de Palestijnse kwestie niet serieus neemt, zegt Bolder. Hoewel Netanyahu militaire successen heeft geboekt, kan hij zonder onderhandelingen nooit zijn oorlogsdoelen halen.
En intussen wordt het door oorlog, hongersnood en ziektes geteisterde Gaza tot een nieuwe voedingsbomen voor jonge Palestijnen met enorme haatgevoelens tegen Isral. De sleutel tot minder geweld ligt aan de onderhandelingstafel. Maar als je op basis van het afgelopen jaar de toekomst voorspelt, dan is er reden om pessimistisch te zijn.
Voor de users die dit lazen en dachten "dit klopt niet" hier verduidelijking.
"De Jong", refereert naar de zogenaamde Beijing declaratie. Dat gaat over een afspraak tussen alle Palestijnse partijen (inclusief hamas) om een neutrale, gezamenlijke en technocratische regering te creren in een Palestijnse staat volgens de grenzen van voor 1967 en met Jeruzalem als hoofdstad. De politieke fractie van Hamas zou dan opgaan in die nieuwe technocratische regering en de militaire fractie van Hamas zou uiteindelijk opgeheven moeten worden.
1. Dit komt niet dichtbij wat Netanyahu formuleert als 'de uitroeiing van Hamas'.", want de politieke fractie van Hamas zou opgaan in de nieuwe regering. 2. Terug gaan naar de grenzen van voor 1967 en Jeruzalem als hoofdstad claimen zijn volstrekt onrealistische eisen. 3. Dit is een afspraak tussen de Palestijnen, het is nooit gepresenteerd als een diplomatieke oplossing en voorgesteld aan Israel om over te onderhandelen.
Voor iemand die "onder meer gespecialiseerd in het Gazaconflict" vind ik haar stukje in NU behoorlijk misleidend.
In Israel staat vanavond en morgen in het teken van 7 oktober. Ik heb veel verhalen gehoord, verschrikkelijke beelden gezien en vrienden herdacht die vermoord zijn. Ik heb helaas geen energie om iets uit te typen, maar ik wil wel graag twee websites delen.
Hier kan je iedereen zien die vermoord (eerste link) of gegijzeld (tweede link) is, je kan filteren per categorie, een persoon kiezen en op het kaartje klikken om een langer verhaal te lezen: