https://www.omroepbrabant(...)door-fiod-en-politiequote:Inval in huis Jumbo-topman Frits van Eerd door FIOD en politie
De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) en de politie zijn dinsdagochtend bezig met een inval bij een huis aan de Meerstraat in Heeswijk-Dinther. Het gaat om het huis van Jumbo-topman Frits van Eerd. De inval wordt gedaan in opdracht van het Openbaar Ministerie Noord-Nederland, zo bevestigt een woordvoerder.
Over de reden van de actie geeft ze nog geen verdere informatie . "In de loop van de ochtend komen we met meer informatie", zo geeft de woordvoerder aan.
Onze verslaggever die in Heeswijk-Dinther is, ziet medewerkers van de FIOD het huis in- en uit lopen. Verhuisdozen worden naar binnen gebracht en er wordt gezocht in een auto. Ook ziet hij familieleden van de topman die naar het huis zijn gekomen.
https://www.om.nl/actueel(...)rijk-witwasonderzoekquote:Meerdere aanhoudingen in omvangrijk witwasonderzoek
Nieuwsbericht | 13-09-2022 | 09:59
Een 58-jarige man uit de gemeente Aa en Hunze is vanochtend aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij het witwassen van grote hoeveelheden geld en goederen en BTW-fraude. Naast deze hoofdverdachte zijn er nog acht personen aangehouden, afkomstig uit de provincies Drenthe en Noord-Brabant.
Momenteel vinden er in diverse woningen en (bedrijfs)locaties, verspreid over Groningen, Drenthe en Noord-Brabant, doorzoekingen plaats.
Het betreft een gezamenlijk onderzoek van de FIOD, de politie, het Functioneel Parket en het parket Noord-Nederland. Het onderzoek richt zich specifiek op diverse witwasconstructies waarbij geld en goederen zijn witgewassen. Dit witwassen gebeurde via onroerend goedtransacties, autohandel, onverklaarbare contante stortingen en sponsorcontracten in de motorcross-sport. Daarnaast is er een verdenking van BTW-fraude in de autohandel.
De hoofdverdachte wordt gezien als spin in het web. De medeverdachten wordt verweten dat zij in meer of mindere mate betrokken zijn geweest bij deze handelingen. Alle verdachten zitten voorlopig in beperkingen. De woordvoering in deze zaak wordt gedaan door het parket Noord-Nederland.
Zou de rechter voedselvergiftiging hebben opgelopen bij de Jumbo?quote:Op donderdag 7 augustus 2025 13:47 schreef nostra het volgende:
Twee jaar onvoorwaardelijk, fors hoger dan de eis van de OvJ. Uitzonderlijk hoge straf voor zo'n relatief licht feit.
Inderdaad. Had ik, en ik denk hijzelf ook, niet verwacht!quote:Op donderdag 7 augustus 2025 13:47 schreef nostra het volgende:
Twee jaar onvoorwaardelijk, fors hoger dan de eis van de OvJ. Uitzonderlijk hoge straf voor zo'n relatief licht feit.
En dat voor die prijs! Jumbo.quote:Op donderdag 7 augustus 2025 14:34 schreef ikweethetookniet het volgende:
Zo die heeft spijt dat hij de schikking niet heeft geaccepteerd.
Zou me niet verbazen als zijn bekendheid iets te maken heeft met de strafmaat. Als voorbeeld dienen enzo.quote:Op donderdag 7 augustus 2025 14:13 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Zou de rechter voedselvergiftiging hebben opgelopen bij de Jumbo?![]()
Maar ik sta er ook wel van te kijken ja.
De rechter schijnbaar wel. Van de NOS:quote:Op donderdag 7 augustus 2025 15:10 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Weinig bewijs in deze zaak. Heb niks met deze man en vind die contanten in z'n huis ook verdacht maar ik lees zo weinig over bewijs.
quote:Tijdens de rechtszaak diende zijn advocaat verklaringen in van vrienden en familie over de herkomst van de 446.000 euro aan cash die bij hem thuis was gevonden. De rechter vond die verklaringen alleen ongeloofwaardig en niet te verifiëren. Waar het wel geverifieerd kon worden, bleken de verklaringen in de meeste gevallen niet te kloppen.
De rechter vond eveneens de uitleg van Van Eerd dat hij zo veel geld in huis heeft omdat hij een vermogend man is met dure racehobby's niet geloofwaardig. Ook omdat het geld op ongebruikelijke plekken lag verstopt, zoals in enveloppen achter boeken, een houten doosje en zelfs in een koelkast. Daarbij zaten er verdachte biljetten van 500 euro tussen en was het geld niet opgegeven bij de belasting.
Volgens de rechter is er daarom geen andere conclusie dan dat het aangetroffen geld "uit enig misdrijf afkomstig is". "En dat wist Van Eerd", zei de rechter. Daarvoor had de rechter het al "overtuigend bewezen" verklaard dat Van Eerd zich had laten omkopen door E. Die had hem contant geld en spullen gegeven voor valse sponsorfacturen voor Jumbo: "Hij heeft zo spullen gekregen die in feite door Jumbo werden betaald".
De rechter oordeelde daarom dat Van Eerd zijn positie als topman van Jumbo heeft misbruikt: "Hij heeft zich ten koste van Jumbo verrijkt. Niet alleen heeft hij de wet, maar ook de interne regels van Jumbo geschonden." De rechter noemde het "buitengewoon kwalijk" dat de topman juist deze regels aan zijn laars lapte. "In een filmpje wijst hij nieuwe medewerkers zelfs op deze regels."
Gerard Sanderink is ook een bekend voorbeeld.quote:Op donderdag 7 augustus 2025 14:33 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Is dit het enige topic in NWS hierover? Ik verwachtte wel meer reacties.
Wel mooi om te zien dat ook machtige mensen nog steeds kunnen vallen.
4 jaar en drie maanden zittenquote:[b]Op donderdag 7 augustus 2025 15:55 schreef Nober het volgende:[/b
Ger Visser was van de week nog in het nieuws...
Rechter: "Hij heeft zich ten koste van Jumbo verrijkt"quote:Op donderdag 7 augustus 2025 15:24 schreef Timwonnacott het volgende:
[..]
De rechter schijnbaar wel. Van de NOS:
[..]
Precies daarom was hij het ideale slachtoffer, geen relaties met of geheimen met politiek dus terug trappen kan hij nietquote:Op donderdag 7 augustus 2025 17:20 schreef Hexagon het volgende:
Waarom zou dit politiek gestuurd zijn? Niemand in de politiek boeit Frits van Eerd wat.
Niemand in de politiek heeft enige interesse in Frits van Eerd. Dus waar haal je het vandaan?quote:Op donderdag 7 augustus 2025 17:23 schreef ikweethetookniet het volgende:
Dit vonnis is politiek gestuurd![]()
OM krijgt sowieso instructies vanuit het ministerie
Wie ze moeten vervolgen
Waarvoor ze moeten vervolgen
Wat de strafeis zou moeten zijn
En ze schrijven mee aan requisitor van de officier
Enige wat je je nodig hebt is een rechter die beïnvloedbaar is
Dan kan je ook de straf sturen
Meeschrijven met vonnis
Rechter belonen door promotie naar het hof zodat je die ook kan sturen
Vervolgens van hof naar cassatiehof en de cirkel is rond
Je hebt een vonnis fabriek door de politiek gemaakt en gestuurd
Raar dat politici en leden van koninklijk huis nooit gepakt worden ?
Zo werkt dat niet.quote:Op donderdag 7 augustus 2025 17:24 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Rechter: "Hij heeft zich ten koste van Jumbo verrijkt"
Ja duh, zijn familie heeft de toko opgezet
Daarom moest hij dus hangen duhhquote:Op donderdag 7 augustus 2025 17:25 schreef Hexagon het volgende:
Niemand in de politiek heeft enige interesse in Frits van Eerd. Dus waar haal je het vandaan?
En de leugen ookquote:Op donderdag 7 augustus 2025 17:26 schreef Nieuwschierig het volgende:
Zo werkt dat niet.
De domheid regeert.
Wat een onzin.quote:Op donderdag 7 augustus 2025 17:25 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Precies daarom was hij het ideale slachtoffer, geen relaties met of geheimen met politiek dus terug trappen kan hij niet
Daarboven dosis afgunst en je hebt ideale doelwit
Alleen gaat de winst omlaag door uit de kas te graaien waarmee zowel de fiscus als zijn mede-aandeelhouders worden beroofd.quote:Op donderdag 7 augustus 2025 17:24 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Rechter: "Hij heeft zich ten koste van Jumbo verrijkt"
Ja duh, zijn familie heeft de toko opgezet
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |