En slechte liquiditeit, negatief werkkapitaal, zeer lage rentabiliteit op Eigen vermogen. En asbest..quote:Op zaterdag 28 september 2024 05:53 schreef quepos het volgende:
[..]
Snap echt niet dat deze hier op fok zo geliefd is. Zeer lage rente, directlening, aflossingsvrij, hypotheek op een stuk landbouwgrond.
Ik sla over.
Al met al een zeer slechte investering, waar ik ver van weg blijf.quote:Op zaterdag 28 september 2024 09:32 schreef obligataire het volgende:
[..]
En slechte liquiditeit, negatief werkkapitaal, zeer lage rentabiliteit op Eigen vermogen. En asbest..
Ik denk dat deze analyse voor de meeste boerenbedrijven geldtquote:Op vrijdag 27 september 2024 18:38 schreef obligataire het volgende:
[..]
Ik gun de sector het allerbeste maar of die echt crowdfund fähig is dat betwijfel ik vaak.
Zo ook hier.
Een heel jaar werken voor 1K winst en een prognose van 32K, bij een eigen vermogen van 1,5 mio, een welgemeend advies zou zijn, stop er mee, verkoop de tent, en ga zelf crowdfunden tegen 7,5%
quote:Op vrijdag 27 september 2024 18:31 schreef FrenkDeTank het volgende:
Update CRE garageboxenIk vind het positief dat CRE hierover communiceert én actie onderneemt.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Eerder spraken ze over een parallelle strategie om dit project door iemand anders over te laten nemen, maar daarover wordt niet meer gerept. Die overnamekandidaat (Harthoorn?) ziet er waarschijnlijk geen brood meer in.
CRE poneert de stelling dat als er niet voor 6 november wordt betaald, dat ze dan overgaan tot veiling. Maar volgens mij kan dat niet zomaar. In Duitsland gaat daar een zeer lang stroperig juridisch proces aan vooraf. Maar eerlijk gezegd weet ik niet precies alle ins en outs van dit specifieke contract.
Hoe dan ook, positief dat ze een actie hebben ingezet.
Over het algemeen hangt over Duitse projecten momenteel een donkere wolk. Wat er met VW staat te gebeuren is geen geval op zich in de Duitse maakindustrie. De vastgoedmarkt was daar al een tijdje in crisis en dit lijkt zich alleen maar uit te breiden.
Golfbewegingen in economie zijn van alle tijden. Als het onstuimig wordt dan is het de kunst om het roer stevig vast te houden en daar waar nodig bij te sturen. Hopelijk houden wij crowdfunders de schade een beetje beperkt.
Ik denk dat er genoeg succesvolle agrarische bedrijven zijn, maar die zitten 'gewoon' bij de Rabobank. Of het zijn oudjes die alle schuld al afgelost hebben.quote:Op zaterdag 28 september 2024 10:54 schreef Slingervinger het volgende:
[..]
Ik denk dat deze analyse voor de meeste boerenbedrijven geldt
Levert 'm in theorie al gauw 100K op en bespaart hem een hoop werk, dus waarschijnlijk heb je gelijk.quote:Een heel jaar werken voor 1K winst en een prognose van 32K, bij een eigen vermogen van 1,5 mio, een welgemeend advies zou zijn, stop er mee, verkoop de tent, en ga zelf crowdfunden tegen 7,5%
Van aflossen wordt de solvabiliteit beter (maar die is al hoog zat), maar zet de liquiditeit onder druk. Daar zit zijn probleem m.i.quote:Op zaterdag 28 september 2024 11:59 schreef zietuwel het volgende:
[..]
Levert 'm in theorie al gauw 100K op en bespaart hem een hoop werk, dus waarschijnlijk heb je gelijk.
Toch is die rekensom iets minder eenvoudig dan dat jij hier nu maakt. Die 1000 euro is alleen boekhoudkundig interessant. Waarschijnlijk is er zo afgeschreven dat er geen belasting hoefde te worden betaald. Maar ik zie wel rendement. Zo lost ie jaarlijks aardig af en de bezittingen kunnen ook in waarde stijgen. Als je dat meeneemt is zijn keuze toch zo gek nog niet.
schiet niet erg op deze ik ga steeds meer twijfelenquote:Op vrijdag 27 september 2024 14:18 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Nog 2 ton nodig in schijf 1B. SiG mag alvast business angels gaan bellen.
Of wacht nog even met toehappen (op basis van voorkennis?) tot het nog wat goedkoper gaat worden...quote:Op zaterdag 28 september 2024 10:57 schreef InVestEerder het volgende:
Die overnamekandidaat (Harthoorn?) ziet er waarschijnlijk geen brood meer in.
Dat schijnt afhankelijk te zijn hoe de rechten uiteindelijk zijn vastgelegd. Het kan een 'Hypthek' zijn (wat volgens mij mcf deed en meestal in de pitch tekst staat bij cre) maar ook een 'Grundschuld' zijn (wat in het verleden ondanks dat er Hypotheek stond werd gedaan). Ik heb namelijk in het verleden bij projecten wel eens navraag gedaan naar de (duitse) aktes en dat waren (bijna altijd?) "Grundschuldbestellungsurkunde", dat is formeel iets anders is dan een Hypotheek, geeft vergelijkbare zekerheden maar is eenvoudiger te executeren. Hoe het bij dit specifieke project zit weet ik niet, maar gezien het verleden zou het me verbazen als het hier anders is zodat de uitwinning waarschijnlijk wel wat eenvoudiger is (zie ook hier voor het verschil).quote:Op zaterdag 28 september 2024 10:57 schreef InVestEerder het volgende:
CRE poneert de stelling dat als er niet voor 6 november wordt betaald, dat ze dan overgaan tot veiling. Maar volgens mij kan dat niet zomaar. In Duitsland gaat daar een zeer lang stroperig juridisch proces aan vooraf. Maar eerlijk gezegd weet ik niet precies alle ins en outs van dit specifieke contract.
quote:Vanwege de achterliggende maanden is de liquiditeit wat onder druk komen te staan en zullen de komende maanden weer meer lucht moeten gaan geven.
Voor een ondernemer in de retail is dat logisch, maar voor een vastgoedondernemer heel wat minder.quote:Op zaterdag 28 september 2024 19:41 schreef KrekelJapie het volgende:
Wat vinden we van deze omschrijving in een pitch
[..]
Staat inderdaad alleen in het betaalschema. Zijn ook totaal verschillende leningnemers. Toevallig? dat op precies op dezelfde datum vervroegde deel aflossing is.quote:Op zondag 29 september 2024 01:06 schreef zeeland6 het volgende:
Betaling GVE
Zonder toelichting of update:
20% afgelost van aankoop Wageningen 26246
20% afgelost van recreatiebungalows Lochem 25763
?
Betaalverzoek ontvangen Op do 26 sep om 12:29.quote:Op zondag 29 september 2024 00:14 schreef nostra het volgende:
Meer mensen die het betaalverzoek van HCN's Joli project niet hebben ontvangen (wel de aankondiging dat die die dag zou volgen)? Vrijdag over gebeld, maar na meer dan 35 minuten in de wacht te hebben gestaan maar opgehangen. Gemaild, maar geen antwoord. Niet direct de beste ervaring met hun klantenservice...
Positief is dat Lav***anda mvs weer eens een termijntje bij elkaar heeft weten te harken. Het drijft blijkbaar allemaal nog.quote:Op zondag 29 september 2024 01:06 schreef zeeland6 het volgende:
Betaling GVE
Zonder toelichting of update:
20% afgelost van aankoop Wageningen 26246
20% afgelost van recreatiebungalows Lochem 25763
?
Heb hem wel ontvangen hoor.quote:Op zondag 29 september 2024 10:11 schreef obligataire het volgende:
[..]
Betaalverzoek ontvangen Op do 26 sep om 12:29.
Waarschijnlijk trap ik een open deur in maar heb je in de spam folder gekeken?
Uiteraard.quote:Op zondag 29 september 2024 10:11 schreef obligataire het volgende:
[..]
Betaalverzoek ontvangen Op do 26 sep om 12:29.
Waarschijnlijk trap ik een open deur in maar heb je in de spam folder gekeken?
staat bij andere projecten in het betaalschema. Hier niet?quote:Op zondag 29 september 2024 14:29 schreef tnhb het volgende:
Heeft iemand die toegezegde extra eenmalige 0,5% bij gve (mts s*m*r, 21664) al ontvangen? In de email dd. 19-7 is aangegeven dat deze in augutus zou worden uitbetaald. Het vreemde is overigens ook dat de email's die daarover zijn gestuurd niet (meer) bij de upates van het project staan, iemand meer info?
Ik kan het nergens vinden en heb het bedrag ook niet ontvangen, is geen wereldschokkend bedrag maar als het toegezegd wordt wil ik het ook hebben. Die betreft dus die extra bijdrage wegens (in mijn beleving ongewenste) opheffen van de achterstelling (en aflossen) van de lening van oorspronkelijek eigenaar. Het is dus geen early bird bonus zoals die tegenwoordig bestaat.quote:Op zondag 29 september 2024 14:37 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
staat bij andere projecten in het betaalschema. Hier niet?
Staat inderdaad nergens, maar de admin bij GVE loopt erg zwaar achter, bijv.nu komt er eindelijk weer een druppel van L**v*nda (mail ontvangen) maar dat is ook nog niet in het betaalschema opgenomen. Over 1 (of 2 of 3) maanden weten we misschien meer...quote:Op zondag 29 september 2024 14:43 schreef tnhb het volgende:
[..]
Ik kan het nergens vinden en heb het bedrag ook niet ontvangen, is geen wereldschokkend bedrag maar als het toegezegd wordt wil ik het ook hebben. Die betreft dus die extra bijdrage wegens (in mijn beleving ongewenste) opheffen van de achterstelling (en aflossen) van de lening van oorspronkelijek eigenaar. Het is dus geen early bird bonus zoals die tegenwoordig bestaat.
De CRE update heeft het volgens mij alleen over veiling van de aandelen in de andere vennootschap (extra zekerheid die recentelijk aan het project is toegevoegd) en helemaal niet over veiling van de garageboxen waar hypotheek op is.quote:Op zaterdag 28 september 2024 16:40 schreef tnhb het volgende:
[..]
Dat schijnt afhankelijk te zijn hoe de rechten uiteindelijk zijn vastgelegd. Het kan een 'Hypthek' zijn (wat volgens mij mcf deed en meestal in de pitch tekst staat bij cre) maar ook een 'Grundschuld' zijn (wat in het verleden ondanks dat er Hypotheek stond werd gedaan). Ik heb namelijk in het verleden bij projecten wel eens navraag gedaan naar de (duitse) aktes en dat waren (bijna altijd?) "Grundschuldbestellungsurkunde", dat is formeel iets anders is dan een Hypotheek, geeft vergelijkbare zekerheden maar is eenvoudiger te executeren. Hoe het bij dit specifieke project zit weet ik niet, maar gezien het verleden zou het me verbazen als het hier anders is zodat de uitwinning waarschijnlijk wel wat eenvoudiger is (zie ook hier voor het verschil).
Daarnaast hebben ze het pandrecht op de aandelen van een andere objectvennootschap, als ze daarbij ook een notariele volmacht hebben (dat is iets wat kazpar op advies van een duitse advocaat schijnbaar ook wil gaan doen) kunnen ze als ik het goed heb begrepen ook vrijwel direct zonder tussenkomst van een rechter handelen.
Als dat allemaal inderdaad zo is (ik heb het voor dit project niet nagevraagd en ik heb de stukken niet gezien, het is dus een aanname op basis van eerdere projecten) dan is dat waarschijnlijk zo gedaan op basis van kennis en ervaring van een (mede-)eigenaar met kennis van en ervaring in het duitse vastgoed. Misschien heeft iemand anders de duitse aktes van dit project bij cre al eens opgevraagd?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |