Volgens mij kunnen we ze dan goedkoop op de kop tikkenquote:Op donderdag 5 september 2024 07:25 schreef PluggieOD het volgende:
"Defensienota September 2024: "extra F-35s and NH-90s to be added to the KLu RNLAF"...
Je kunt er een film van maken.
Belgie wil van de NH90 af, H145 als vervanger - België vervangt NH-90 vroegtijdig
Noorwegen heeft de NH90s uit dienst gesteld - Norway ends contract for NH90 helicopters, wants full refund
Zweden heeft de NH90 vervangen door de Blackhawk - Sweden follows Norwegian lead and axes NH90
Australie heeft de NH90 uit dienst gesteld - Australia's NH90 Helicopter Nightmare Is Finally Ending
En Nederland koopt nieuwe![]()
![]()
https://www.twz.com/austr(...)h90-helicopter-fleetquote:Op donderdag 5 september 2024 11:26 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Volgens mij kunnen we ze dan goedkoop op de kop tikken
Of moeten we weer een speciale variant hebben omdat we zo lang zijn?
quote:Volgens mij kunnen we ze dan goedkoop op de kop tikken
Ik lees op wiki dat ze in Australië op een gegeven moment 50k per uur kosttenquote:Op donderdag 5 september 2024 12:08 schreef PluggieOD het volgende:
[..]
https://www.twz.com/austr(...)h90-helicopter-fleet
[ afbeelding ]
The Australia's young NH90 helicopters were such a nightmare that they are being stripped of parts and buried after nobody wanted them.
[..]
kan gewoon, hebben we tot #oprutte altijd gedaanquote:Op donderdag 5 september 2024 11:26 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Het gelul dat een prutslandje als Nederland een leger dat van alle markten thuis is kan organiseren en bemensen is eveneens fantastisch.
iedere luchtlandingsactie die ooit mislukt is in de geschiedenis van het vliegtuig is mislukt omdat de tanks niet op tijd bij de para´s waren ...quote:Dat een paar Nederlandse tanks niet de meest briljante investering is, wil niet zeggen dat je niet hoeft te investeren in troepen die in de frontlinie kunnen staan. Bijvoorbeeld iets als luchtmobiele eenheden bijvoorbeeld, waarvan de kans ook nog eens veel groter is dan bij tanks dat ze daadwerkelijk ingezet gaan worden.
Als je qua gedachten over defensie ergens in de jaren ‘80 blijft hangen, dan zal je altijd teleurgesteld worden.
Grappig om dit soort dingen te typen als je zelf in de jaren 90 bent blijven hangen. Luchtmobiele eenheden zag je aan de start van de oorlog in Oekraïne ook veel, maar nu niet meer. Te licht bevonden voor een oorlog tegen een gelijkwaardige tegenstander. Precies zoals de verwachting eigenlijk ook al was. Lichte expeditie legers hebben we momenteel weinig behoefte aan.quote:Op donderdag 5 september 2024 11:26 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Het gelul dat een prutslandje als Nederland een leger dat van alle markten thuis is kan organiseren en bemensen is eveneens fantastisch.
Dat een paar Nederlandse tanks niet de meest briljante investering is, wil niet zeggen dat je niet hoeft te investeren in troepen die in de frontlinie kunnen staan. Bijvoorbeeld iets als luchtmobiele eenheden bijvoorbeeld, waarvan de kans ook nog eens veel groter is dan bij tanks dat ze daadwerkelijk ingezet gaan worden.
Als je qua gedachten over defensie ergens in de jaren ‘80 blijft hangen, dan zal je altijd teleurgesteld worden.
je ziet ook geen grote vlootacties, dat maakt de marine ook niet ineens nutteloosquote:Op donderdag 5 september 2024 13:44 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Grappig om dit soort dingen te typen als je zelf in de jaren 90 bent blijven hangen. Luchtmobiele eenheden zag je aan de start van de oorlog in Oekraïne ook veel, maar nu niet meer. Te licht bevonden voor een oorlog tegen een gelijkwaardige tegenstander. Precies zoals de verwachting eigenlijk ook al was. Lichte expeditie legers hebben we momenteel weinig behoefte aan.
Oh mijn god, dat faalmens...quote:Op donderdag 5 september 2024 13:47 schreef SEMTEX het volgende:
De oude, waren die destijds niet verpatst door Janine Hennis-Plasschaert?
ja aan Finlandquote:Op donderdag 5 september 2024 13:47 schreef SEMTEX het volgende:
De oude, waren die destijds niet verpatst door Janine Hennis-Plasschaert?
Ja, maar in deze wereld van beperkte middelen kun je toch wel duidelijk zeggen dat er nu even wat minder prio is voor luchtmobiel en wat meer voor zware gemechaniseerde brigade.quote:Op donderdag 5 september 2024 13:49 schreef sp3c het volgende:
[..]
je ziet ook geen grote vlootacties, dat maakt de marine ook niet ineens nutteloos
mij is ooit uitgelegd dat het leger is als een gereedschapskist of een ehbo kit, je hebt alle onderdelen nodig voor het geval dat want anders is het nutteloos
dus ook tanks
dus ook luchtmobiel
dus ook alles anders
nee totaal niet, complete onzinquote:Op donderdag 5 september 2024 13:52 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ja, maar in deze wereld van beperkte middelen kun je toch wel duidelijk zeggen dat er nu even wat minder prio is voor luchtmobiel en wat meer voor zware gemechaniseerde brigade.
Solliciteer bij Commit!quote:Op donderdag 5 september 2024 13:55 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee totaal niet, complete onzin
luchtmobiel hebben we al en op de gemechaniseerde brigade is teveel bezuinigd dus atm zal daar idd de prioriteit liggen maar dat moet niet ten koste van luchtmobiel gaan want dan moeten we dat over 5 of 10 jaar weer opnieuw opbouwen
je denkt als #oprutte
waarom?quote:
Zodat wij enige slagkracht kunnen leveren in andere landen als onderdeel van een NAVO-inzet. Tanks zijn vooral offensief interessant om een doorbraak door linies te forceren. In dat opzicht prima als we daaraan bijdragen, al vind ik 50 ook wat beperkt. Persoonlijk vind ik de toegevoegde waarde van (alleen) tanks niet zo bijzonder. Log, groot en bijzonder kwetsbaar/kostbaar zonder investering in luchtoverwicht of luchtverdediging.quote:Op donderdag 5 september 2024 09:16 schreef thabit het volgende:
Wat moet Nederland in godsnaam met tanks? We zijn op land volledig omringd door bondgenoten, die op hun beurt ook weer volledig omringd zijn door bondgenoten. Het duurt ik weet niet hoe lang voordat zo'n tank aan de oostgrens aankomt, zeker met al die files op de A12.
die zijn het met me eens, hebben me niet nodig en in deze discussie is het een drogredeneringquote:Op donderdag 5 september 2024 14:13 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
De defensie inkooporganisatie voor de grotere projecten en dingen met een kanon erop.
Gemeten in millimeters pantser en kaliber van de bewapening heb je objectief genomen gelijk! Lees mijn post nog eens zou ik zeggen.quote:Op donderdag 5 september 2024 14:13 schreef sp3c het volgende:
tank is niet bijzonder kwetsbaar
dat is het hele punt van de tank
Je denkt dat ik je in de zeik aan het nemen ben, maar dat is niet waar.quote:Op donderdag 5 september 2024 14:15 schreef sp3c het volgende:
[..]
die zijn het met me eens, hebben me niet nodig en in deze discussie is het een drogredenering
ik heb sowieso gelijk hierquote:Op donderdag 5 september 2024 14:16 schreef Justinn het volgende:
[..]
Gemeten in millimeters pantser en kaliber van de bewapening heb je objectief genomen gelijk! Lees mijn post nog eens zou ik zeggen.
ik weet niet wat er aan de hand is hierquote:Op donderdag 5 september 2024 14:19 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je denkt dat ik je in de zeik aan het nemen ben, maar dat is niet waar.
Een moderator heeft altijd gelijk. Chapeau, klop op de schouder, veer in de reet.quote:Op donderdag 5 september 2024 14:22 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik heb sowieso gelijk hier
de tank is niet logger of kwetsbaarder dan de rest en de rest heeft geen 120mm kanon
de toegevoegde waarde is gigantisch
waarom?quote:Op donderdag 5 september 2024 14:42 schreef Justinn het volgende:
[..]
Een moderator heeft altijd gelijk. Chapeau, klop op de schouder, veer in de reet.
Maar de toegevoegde waarde is niet enkel afhankelijk van het wel of niet hebben van dikke tanks, maar afhankelijk van de visie van de totale krijgsmacht en de inzetsecenario's (icm NAVO). Ik ben overigens niet eens tegen de aanschaf van tanks wat dát betreft, maar de tank per definitie beschouwen als 'gigantische toegevoegde waarde' is wel heel simplistisch gedacht.
Je meet geen toegevoegde waarde af aan de hand van simplistisch 'specs' kijken of vergelijken.quote:
Ik schreef niet voor niets “bijvoorbeeld iets als”quote:Op donderdag 5 september 2024 13:44 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Grappig om dit soort dingen te typen als je zelf in de jaren 90 bent blijven hangen. Luchtmobiele eenheden zag je aan de start van de oorlog in Oekraïne ook veel, maar nu niet meer. Te licht bevonden voor een oorlog tegen een gelijkwaardige tegenstander. Precies zoals de verwachting eigenlijk ook al was. Lichte expeditie legers hebben we momenteel weinig behoefte aan.
Grappig trouwens dat vandaag de begroting werd gebracht door een mannetje die via een lier uit een helikopter kwam. Was dat ook een NH90?quote:Op donderdag 5 september 2024 12:28 schreef PluggieOD het volgende:
Serieus antwoord. De NH90s gaan nieuw gekocht worden bij Airbus Donauworth. Terwijl andere landen niet weten hoe snel men er vanaf moet komen.
Bij de watersnood ramp een paar jaar geleden heeft de Belgische overheid civiele helies in moeten huren en hulp gevraagd aan de Franse Securite Civile: de NH90s bleken levensgevaarlijk bij lier operaties boven land.
Ik las het ook ja. Mogen ze dat dienjaar wel rap gaan uitbreiden, anders liggen ze straks zonder personeel aan de kantquote:Op donderdag 5 september 2024 00:27 schreef sp3c het volgende:
[..]
Komen ook 2 extra fregatten bij in dezelfde nota waarschijnlijk
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |