Verstandig. Er is nog 1 kanttekening: als je stukken met margin hebt gekocht, dan mag IBKR die setting negeren en de stukken toch uitlenen voor zover de margin strekt. Dus als je het helemaal wilt dichttimmeren dan stop je met het gebruiken van margin. Ik heb zelf mijn account van margin naar cash omgezet, zodat ik op geen enkele manier onbewust margin gebruik (bijv. dividend dat nog moet arriveren of de opbrengst van een verkoop order die nog moet settelen).quote:Op vrijdag 16 augustus 2024 10:45 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Die vergoeding is wel ridicuul laag. Misschien moet ik het eens uitzetten.
edit. Uitgezet.
Ik heb een marginaccount nodig om opties te schrijven. Ik neem aan dat als ik voldoende cash heb, ik nooit op margin zal kopen?quote:Op zaterdag 17 augustus 2024 13:10 schreef jaco het volgende:
[..]
Verstandig. Er is nog 1 kanttekening: als je stukken met margin hebt gekocht, dan mag IBKR die setting negeren en de stukken toch uitlenen voor zover de margin strekt. Dus als je het helemaal wilt dichttimmeren dan stop je met het gebruiken van margin. Ik heb zelf mijn account van margin naar cash omgezet, zodat ik op geen enkele manier onbewust margin gebruik (bijv. dividend dat nog moet arriveren of de opbrengst van een verkoop order die nog moet settelen).
Het onderstaande staat in de Interactive Brokers LLC Client Agreement versie 3203. Vanwege de woorden "for any amount due" vermoed ik dat je een margin situatie dan inderdaad vermijdt, want je stelt dat jouw 'amount due' nooit boven de 0 zal uitkomen. Ik ben geen jurist en lees onderstaande tekst dus als leek.quote:Op zaterdag 17 augustus 2024 16:38 schreef JimmyJames het volgende:
[..]
Ik heb een marginaccount nodig om opties te schrijven. Ik neem aan dat als ik voldoende cash heb, ik nooit op margin zal kopen?
Ik hoor trouwens van deelnemers aan het extra stock yield programma in de /r/interactivebrokers reddit dat zelfs als je de aandelen in je portfolio voor uitlenen beschikbaar stelt, dat dit nauwelijks gebeurt. Als het al gebeurt dan krijg je er nauwelijks een vergoeding voor. Een uitzondering is waarschijnlijk als je aandelen hebt die zwaar geshort worden en waar er dus vraag naar uitleners bestaat. Met een blue chip portfolio zal er weinig belangstelling zijn voor het lenen van je aandelen en zal dit waarschijnlijk ook niet meteen gebeuren als je per ongeluk wat margin gebruikt.quote:24. IBKR's Right to Loan/Pledge Client Assets: As permitted by law and without notice to Client, IBKR is authorized by Client to lend to itself or others Client securities or assets (generally, securities that may be held in a
margin account) and pledge, or re-pledge (or, for margin accounts, hypothecate or re-hypothecate) Client's securities and assets, separately or together with those of other Clients, for any amount due in any IBKR account in which Client has an interest, without retaining in IBKR's possession or control a like amount of assets. IBKR may receive financial or other benefits by loaning Client securities and IBKR may retain such benefits without disclosing the amount of or otherwise accounting for such benefits to Client. Such loans could limit Client's ability to exercise securities' voting rights.
Deze man maakt voorspellingen die 60% tot 70% waarschijnlijkheid halen, maar moet desalniettemin zijn geld verdienen met het geven van webinars en trainingen. Iets klopt hier niet.quote:Volgens Nico Bakker, onafhankelijk technisch analist, doet het er niet per se toe hoe academici erover denken. ‘Als het werkt, is er dan wel wetenschappelijk bewijs nodig?’ werpt hij als reactie op. Naar eigen zeggen stond hij aan de wieg van technische analyse in Nederland toen hij ruim 35 jaar geleden bij ABN Amro in dienst was. Als een van de eersten begon hij met het analyseren en uittekenen van koersgrafieken, maar de afdeling werd jaren later tijdens een reorganisatie opgeheven. Tegenwoordig geeft Bakker zelfstandig trainingen en webinars.
Dat hij zo overtuigd is van de werking van technische analyse, komt door twee dingen, legt hij uit. ‘Allereerst geloof ik dat alles in de prijs verdisconteerd zit, wat betekent dat alle informatie tot uiting komt in de marktprijs. Ten tweede geloof ik dat marktgedrag zichzelf herhaalt en je dus patronen kunt ontdekken.’ Volgens de analist, die tevens gelieerd is aan BNP Paribas, kun je vanuit die twee overtuigingen een verantwoord scenario opstellen dat ‘in 60% tot 70% van de gevallen waarschijnlijk is’.
Dus hogere kosten?quote:Op dinsdag 27 augustus 2024 08:46 schreef Black-Death het volgende:
Zit DEGIRO weer te kloten met die Kernselectie.. is mijn iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Dist) eruit gehaald..
Ja dan is ie wat duurder in aanschaf inderdaad.quote:
Wat Nico Bakker letterlijk zegt te doen is "een verantwoord scenario opstellen dat ‘in 60% tot 70% van de gevallen waarschijnlijk is'. Hij zegt dus niet dat z'n voorspellingen met een 60% tot 70% waarschijnlijkheid ook daadwerkelijk gerealiseerd worden. TA voorspelt de korte termijn en als hij steeds opnieuw kan inzetten met een kans van 60% tot 70% op winst, dan zou hij al snel in de Quote 500 staan. Dat beweert Bakker dan ook niet, hoewel het wel zo lijkt als je het vluchtig leest.quote:Op dinsdag 20 augustus 2024 19:19 schreef Lichtloper het volgende:
een verantwoord scenario opstellen dat ‘in 60% tot 70% van de gevallen waarschijnlijk is
Boven verwachting weer, maar de koers staat onder druk.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 10:01 schreef Soldier2000 het volgende:
Vanavond (22:00) Nvidia, ben benieuwd.
50B is nog geen 2% van de aandelen bij 3T market cap. Dat krijg je bij hoge kw.quote:Op donderdag 29 augustus 2024 09:01 schreef Black-Death het volgende:
[..]
Boven verwachting weer, maar de koers staat onder druk.
En ze gaan even voor 50 miljard dollar eigen aandelen terugkopen
Jinx dat soort dingen nou niet.quote:Op zondag 1 september 2024 13:06 schreef TheFreshPrince het volgende:
Toch grappig hoe je van een slechte week toch snel weer naar een nieuwe top gaat.
Ik zie het probleem niet zo van die "hele aandelen".quote:Op woensdag 4 september 2024 07:44 schreef plesner het volgende:
Excuses als het al eens ter sprake is geweest. Maar ik ben nieuw in de wereld van het beleggen en wil hier een begin in maken.
Ik ben van plan om een vast bedrag per maand in een s&p500 fonds te stoppen. Wie kan een geschikte broker aanbevelen?
Belangrijke zaken:
Vast bedrag per maand inleggen in s&p500
Lage kosten
Mooie nieuwe klant aanbieding
Heb al bij DEGIRO gekeken maar hier kun je alleen hele aandelen kopen dus die valt af.
Hulp of advies wordt erg gewaardeerd
Grrr is het weer zover... is er een alternatief?quote:Op dinsdag 27 augustus 2024 08:46 schreef Black-Death het volgende:
Zit DEGIRO weer te kloten met die Kernselectie.. is mijn iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Dist) eruit gehaald..
VUSA?quote:Op woensdag 4 september 2024 10:22 schreef floris_b het volgende:
[..]
Grrr is het weer zover... is er een alternatief?
Dan geef je wel een deel van het voordeel van DCA weg. Zeker als je per maand zo’n ‘laag’ bedrag in zou leggen is dat nadeel significant.quote:Op woensdag 4 september 2024 10:14 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik zie het probleem niet zo van die "hele aandelen".
Stel, je legt ¤125 per maand in en je ETF kost ¤95 dan kom je vanzelf op een punt dat je er een keer 2 kan kopen. Wat je overhoudt van de aankoop blijft wel staan.
Bij saxo kun je auto invest doen, dan hoef je er zelf helemaal niets meer voor te doen; dan wordt het geld automatisch maandelijks afgeschreven van je bankrekening en wordt het automatisch gebruikt voor de aankoop van een fonds.quote:Op woensdag 4 september 2024 07:44 schreef plesner het volgende:
Excuses als het al eens ter sprake is geweest. Maar ik ben nieuw in de wereld van het beleggen en wil hier een begin in maken.
Ik ben van plan om een vast bedrag per maand in een s&p500 fonds te stoppen. Wie kan een geschikte broker aanbevelen?
Belangrijke zaken:
Vast bedrag per maand inleggen in s&p500
Lage kosten
Mooie nieuwe klant aanbieding
Heb al bij DEGIRO gekeken maar hier kun je alleen hele aandelen kopen dus die valt af.
Hulp of advies wordt erg gewaardeerd
Je kan natuurlijk ook een veelvoud van de kosten van een ETF inleggen.quote:Op woensdag 4 september 2024 12:21 schreef embedguy het volgende:
[..]
Dan geef je wel een deel van het voordeel van DCA weg. Zeker als je per maand zo’n ‘laag’ bedrag in zou leggen is dat nadeel significant.
Als je grotere bedragen inlegt is dat nadeel klein en geef ik je zeker gelijk.
Elke maand voor 100 euro kopen is natuurlijk wel makkelijker omdat je er dan geen omkijken naar hebt. Dan koop je de ene maand 1,9 en de andere 2,1 en is er niets aan de hand.quote:Op woensdag 4 september 2024 12:49 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Je kan natuurlijk ook een veelvoud van de kosten van een ETF inleggen.
Nogmaals, ik zie het probleem niet zo.
Je hebt al een S&P500 ETF vanaf zo'n ¤50 (IE0031442068) dus als je ¤100 inlegt kan je er iedere maand 2 kopen. En als het ding ¤51 waard wordt, kan je altijd kiezen om ¤102 per maand in te leggen zodat je er nog steeds 2 kan kopen.
Het "probleem" is dat je er dan wel elke maand naar moet kijken, en eventueel aanpassen. En handmatig die krengen kopen.quote:Op woensdag 4 september 2024 12:49 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Je kan natuurlijk ook een veelvoud van de kosten van een ETF inleggen.
Nogmaals, ik zie het probleem niet zo.
Je hebt al een S&P500 ETF vanaf zo'n ¤50 (IE0031442068) dus als je ¤100 inlegt kan je er iedere maand 2 kopen. En als het ding ¤51 waard wordt, kan je altijd kiezen om ¤102 per maand in te leggen zodat je er nog steeds 2 kan kopen.
Maar DeGiro biedt volgens mij sowieso al geen optie om automatisch te investeren.quote:Op woensdag 4 september 2024 12:57 schreef zuchtje het volgende:
[..]
Het "probleem" is dat je er dan wel elke maand naar moet kijken, en eventueel aanpassen. En handmatig die krengen kopen.
Ik wil maandelijks een vast bedrag overboeken en dat automagisch beleggen. Voorheen deed ik dat met Trading212, maar ben sinds kort overgestapt naar bux, omdat deze onder Nederlands toezicht vallen.
Nu koop ik elke maand een mandje aandelen, en een mandje ETFS, waaronder S&P500, en hoef ik daar verder niet mee bezig te zijn.
Zo doe ik het ook. Of ik koop een ander aandeel van het bijeengespaarde geldquote:Op woensdag 4 september 2024 13:09 schreef TheFreshPrince het volgende:
Overigens zit ik zelf ook in een enigszins vergelijkbare situatie.
Ik krijg 1x per maand / kwartaal / jaar dividend van verschillende aandelen en ETF's.
En dat kan ik ook niet automatisch investeren.
De bedragen verschillen per keer, door de Dollarkoers is zelfs het maandelijks dividend variabel.
Dus wat doe ik?
- ik log in
- ik kijk hoeveel S&P500 ETF's ik kan kopen
- ik koop ETF's
- het geld dat overblijft schuif ik door naar de volgende maand / dividend uitbetaling
Het is ook niet heel veel werk, maar het is wel een 'klusje' dat je niet moet vergeten. En je moet niet gevoelig zijn voor het willen timen van je aankoop. Ik zou het zelf makkelijker vinden om een keer een automatische order in te plannen en me er daarna maandenlang niet druk over hoeven te maken. Ik heb dan alsnog de optie om me er druk over te maken, maar als ik verder niks doe gaat het ook goedquote:Op woensdag 4 september 2024 13:01 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Maar DeGiro biedt volgens mij sowieso al geen optie om automatisch te investeren.
Voor mij zou het niet zo'n probleem zijn om 1x per maand in te loggen, een order voor een ETF te zetten en weer uit te loggen. Het is 2 minuten werk. Als de transactiekosten maar laag zijn, want daar gaat de eerste hap uit je rendement.
Inderdaad, het is mijn streven om maandelijks een vast bedrag in te leggen en dat dit dan automatisch wordt belegd in een S&P 500 fonds. Wil hier verder niet maandelijks mee bezig hoeven zijn. Zal eens bij Trading 212 kijken waar dit mogelijk lijkt te zijnquote:Op woensdag 4 september 2024 13:54 schreef H_T het volgende:
[..]
Het is ook niet heel veel werk, maar het is wel een 'klusje' dat je niet moet vergeten. En je moet niet gevoelig zijn voor het willen timen van je aankoop. Ik zou het zelf makkelijker vinden om een keer een automatische order in te plannen en me er daarna maandenlang niet druk over hoeven te maken. Ik heb dan alsnog de optie om me er druk over te maken, maar als ik verder niks doe gaat het ook goed
Hoewel ik alleen aandelen heb, doe ik in principe hetzelfde. Met nog als toevoeging: ik print in zo'n sessie het laatste afschrift uit in PDF en download het naar mijn harddisk.quote:Op woensdag 4 september 2024 13:09 schreef TheFreshPrince het volgende:
Overigens zit ik zelf ook in een enigszins vergelijkbare situatie.
Ik krijg 1x per maand / kwartaal / jaar dividend van verschillende aandelen en ETF's.
En dat kan ik ook niet automatisch investeren.
De bedragen verschillen per keer, door de Dollarkoers is zelfs het maandelijks dividend variabel.
Dus wat doe ik?
- ik log in
- ik kijk hoeveel S&P500 ETF's ik kan kopen
- ik koop ETF's
- het geld dat overblijft schuif ik door naar de volgende maand / dividend uitbetaling
Voor mij de reden om alles naar DeGiro over te boeken, ook de spaarloonregeling (althans: het opgebouwde tegoed), DeGiro is zelfs een stuk goedkoper dan BND.quote:Op woensdag 4 september 2024 13:01 schreef TheFreshPrince het volgende:
Het is 2 minuten werk. Als de transactiekosten maar laag zijn, want daar gaat de eerste hap uit je rendement.
welke etf is dat?quote:Op woensdag 4 september 2024 13:09 schreef TheFreshPrince het volgende:
hoeveel S&P500 ETF's ik kan kopen
Hangt er vanaf wat je zoekt.quote:
Jaquote:Op vrijdag 6 september 2024 09:57 schreef Steven184 het volgende:
@:Faraday01 zit je nog steeds in Alfen?
Au. Uitstappen doet inderdaad altijd pijn. (En ik ben ook niet de juiste voor advies hier omdat ik nooit in Alfen als bedrijf geloofde).quote:Op vrijdag 6 september 2024 10:07 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Jaik zit de rit maar uit. Ik weet dat het niet helemaal rationeel is maar relatief kan ik er niet veel meer verlies op leiden
Les is voor mij vooral dat ik stug door ga met mijn portefeuille omvormen naar grotendeels beleggingsfondsen en ETF's. Inmiddels is dat 71% van mijn portefeuille. En samen met wat Rabo certificaten zit ik op 80% (die gaan er binnenkort ook uit en om naar een gespreide belegging) en 20% losse aandelen. Gelukkig zijn er op die resterende losse aandelen ook wat zeer goede rendementen geweest waardoor het per saldo niet veel beter of slechter is geweest dan een index.
Beleggen moet niet gaan over emoties.quote:Op zaterdag 7 september 2024 21:58 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Au. Uitstappen doet inderdaad altijd pijn. (En ik ben ook niet de juiste voor advies hier omdat ik nooit in Alfen als bedrijf geloofde).
Same here qua verdeling. Basis is ETFs, individueel voor de leuk. Wel lastig dat dat potje even vol zit, terwijl ik aantal leuke opties heb gespot. Dividend maar weer even afwachten.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 17% gewijzigd door dop op 08-09-2024 07:16:23 ]Ik schrijf soms wat rottig, zelf noem ik het dyslexie , sommige zeggen dat ik lui ben.
get over it , het wordt niet beter
De W-8BEN moet je eens in de x jaar opnieuw invullen. Ik vermoed dat je vorige W-8BEN verlopen is. Mijn broker (IBKR) waarschuwt daar automatisch voor per email. Het lijkt me dat DeGiro dat ook doet, maar ze zullen het wel zo geformuleerd hebben dat het een service zonder harde garanties is. Als de W-8BEN in orde was, dan is het DeGiro meer kwalijk te nemen dat die zomaar werd uitgezet.quote:Op donderdag 12 september 2024 18:17 schreef WammesWaggel het volgende:
Vreemd.
Het viel mij zojuist op dat ik wel erg veel dividendbelasting betaal over mijn Amerikaanse dividend.
Blijkt dat mijn W-8 status is uitgezet in Juni.
Vreemd!
Morgenochtend over bellen.
Dit heeft mij geld gekost.
Zou ik dit van DeGiro of de belastingdienst terug kunnen vorderen?
Waarschijnlijk verstandig voor jullie om dit ook even te checken.
Kan omlaag of omhoog.quote:Op dinsdag 17 september 2024 10:33 schreef PietjePuk2000 het volgende:
@:thefreshprince Wat is jouw voorspelling voor de aandelen de komende tijd als kenner van de S&P 500?
Ik zit juist in de S&P500 omdat je dan geen kenner hoeft te zijnquote:Op dinsdag 17 september 2024 10:33 schreef PietjePuk2000 het volgende:
@:thefreshprince Wat is jouw voorspelling voor de aandelen de komende tijd als kenner van de S&P 500?
Economisch gezien lijken mij de omstandigheden redelijk gunstig tot het einde van het jaar ja. Over het algemeen vormen REIT's ongeveer 2-3% van de totale S&P 500-index dus de impact daarop zal niet al te groot zijn denk ik.quote:Op dinsdag 17 september 2024 10:38 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik zit juist in de S&P500 omdat je dan geen kenner hoeft te zijn
Ik verwacht wel betere tijden voor de Amerikaanse REIT's, als de rente omlaag gaat.
Je ziet het nu in de aanloop daar naartoe al dat ze lekker gaan.
Nee, de impact op de S&P500 zal niet groot zijn maar het is wel 29% van m'n portfolio dus daar welquote:Op dinsdag 17 september 2024 10:43 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Economisch gezien lijken mij de omstandigheden redelijk gunstig tot het einde van het jaar ja. Over het algemeen vormen REIT's ongeveer 2-3% van de totale S&P 500-index dus de impact daarop zal niet al te groot zijn denk ik.
Ik verwacht ook een presidentschap van Harris (niet van Trump) en dat zal de wereldpolitiek ook enigszins stabiel houden denk ik. In 2016 gebeurde er ook niet heel veel toen Trump aan de macht kwam trouwens.
Dan snap ik het voor jou persoonlijk.quote:Op dinsdag 17 september 2024 10:55 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Nee, de impact op de S&P500 zal niet groot zijn maar het is wel 29% van m'n portfolio dus daar wel
Hier 33% in S&P500, 17,3% Nasdaq en 14,3% in SPDR MSCI World Technology dus uiteindelijk bijna net zo belangrijk dat de markt lekker blijft gaanquote:Op dinsdag 17 september 2024 10:57 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Dan snap ik het voor jou persoonlijk.Ik zit voor 80 procent in de S&P, dus voor mij is het wel belangrijk dat die goed blijft draaien.
Hu?quote:Op dinsdag 17 september 2024 21:16 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Hier 33% in S&P500, 17,3% Nasdaq en 14,3% in SPDR MSCI World Technology dus uiteindelijk bijna net zo belangrijk dat de markt lekker blijft gaan
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Never allow waiting to become a habit.
Live your dreams and take risks.
Life is happening now.
quote:Op dinsdag 17 september 2024 21:55 schreef embedguy het volgende:
[..]
Hu?
Een flinke dip zou juist mooi zijn toch als het om je beleggingen gaat, shoppen in de uitverkoop is altijd fijn. Of beleg je voor de korte termijn?Op wat dividend na heb ik niets te beleggen verder, alles zit al in aandelen / ETF's.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Dus voor mij is stijging juist prima.
Dit telt niet op.quote:Op dinsdag 17 september 2024 21:16 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Hier 33% in S&P500, 17,3% Nasdaq en 14,3% in SPDR MSCI World Technology dus uiteindelijk bijna net zo belangrijk dat de markt lekker blijft gaan
Nog altijd in Petershill? Zijn gisteren met H1 cijfers gekomen en ze draaien aardig. Plus leuk dividend in aantocht. Als de centrale banken de komende tijd de rentes blijven verlagen, dan gaan die CoE berekeningen voor private equity leuk hun werk doen voor de cashflow van Petershill.quote:
Wat is er om 20:00?quote:Op woensdag 18 september 2024 16:44 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Beurs blijft zo liggen tot het 20 uur is, is de verwachting. Ik ben benieuwd.
25 of 50 basispunten eraf gaat het toch om? Wat zijn de verwachtingen van de markt? (Wat is ingeprijst?)quote:Op woensdag 18 september 2024 17:23 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Rentebesluit FED. Een van de belangrijkste van de laatste jaren.
60 procent kans op 50 punten eraf. En dat zou waarschijnlijk (maar zelfs dat is speculatie) tot een aardig dipje leiden.quote:Op woensdag 18 september 2024 17:25 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
25 of 50 basispunten eraf gaat het toch om? Wat zijn de verwachtingen van de markt? (Wat is ingeprijst?)
Leuk voor de koers van de Rabo certificaten morgenquote:Op woensdag 18 september 2024 20:38 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Nou 50 punten eraf maar we stijgen gewoon. Zoals zo vaak.
Die zal toch omhoog gaan neem ik aan?quote:Op woensdag 18 september 2024 20:40 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Leuk voor de koers van de Rabo certificaten morgen
Zeker, als de rente daalt stijgen de obligaties. Noteert alleen niet in dollar dus zal allemaal wel meevallenquote:Op woensdag 18 september 2024 20:41 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Die zal toch omhoog gaan neem ik aan?
Bij rentedalingen wil je juist niet in obligaties zitten, het is precies andersom.quote:Op woensdag 18 september 2024 20:42 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Zeker, als de rente daalt stijgen de obligaties. Noteert alleen niet in dollar dus zal allemaal wel meevallen
Rabo cert is een perpetual die 6,5% rente geeft. En als de kapitaalmarktrente daalt stijgt de koers. Heb ze gekocht tegen 93 en ze staan nu al op 113. Ga ze binnenkort sowieso verkopen dus een wat hogere waardering mag bestquote:Op woensdag 18 september 2024 20:52 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Bij rentedalingen wil je juist niet in obligaties zitten, het is precies andersom.
Rentedalingen worden bedrijven en dus aandelen meer waard.
De conventionele wijsheid zegt dat aandelen het meestal goed doen na renteverlagingen. De Fed verlaagt de rente om de economie te stimuleren door lenen goedkoper te maken voor bedrijven en consumenten.
Maw nee, obligaties zijn net als spaarrekeningen, alleen leuk bij hoge rentes.
Nee helaas, alleen nog in ASR en Lava. En wat geschreven puts op Aalberts, Signify en RD. Rest in etf's. Verhuizen is een bitch qua geld.quote:Op woensdag 18 september 2024 15:46 schreef flyguy het volgende:
[..]
Nog altijd in Petershill? Zijn gisteren met H1 cijfers gekomen en ze draaien aardig. Plus leuk dividend in aantocht. Als de centrale banken de komende tijd de rentes blijven verlagen, dan gaan die CoE berekeningen voor private equity leuk hun werk doen voor de cashflow van Petershill.
Nee. En blijft ondanks dat een duur aandeel..quote:Op woensdag 25 september 2024 10:16 schreef JimmyJames het volgende:
Heineken holding staat op 7 year low.. plukje oppakken? De biermarkt lijkt mij beslist geen groeimarkt.
Mijn AMG hebben hun eerdere verlies dubbel en dwars goedgemaakt in de afgelopen week. Ook m'n aandelen BYD op aardige winst.quote:Op donderdag 19 september 2024 12:17 schreef JimmyJames het volgende:
Zo porto staat ook weer ruim op Ath. Ook geen slecht idee om small caps etf te hebben toegevoegd aan de porto.
Autofabrikanten mooi laten gaan. Idem voor luchtvaartsectorquote:Op vrijdag 27 september 2024 17:28 schreef blomke het volgende:
[..]
Mijn AMG hebben hun eerdere verlies dubbel en dwars goedgemaakt in de afgelopen week. Ook m'n aandelen BYD op aardige winst.
Wie denkt er over Stellantis te kopen? Lijken op een bodem te zitten. Ik zag echter een negatieve kasstroom van -2,9B over 2023. Terwijl ze veel dividend betalen.....
Kan je dat toelichten....BYD is me prima bevallen.quote:Op vrijdag 27 september 2024 17:37 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Autofabrikanten mooi laten gaan. Idem voor luchtvaartsector
Genoeg andere leuke bedrijven / sectoren om in te investeren.
Het kan wel prima bevallen maar het is een risicovolle, kwetsbare sector.quote:Op vrijdag 27 september 2024 17:41 schreef blomke het volgende:
[..]
Kan je dat toelichten....BYD is me prima bevallen.
Lage marges, hoog risico.quote:Op vrijdag 27 september 2024 17:41 schreef blomke het volgende:
[..]
Kan je dat toelichten....BYD is me prima bevallen.
quote:Op vrijdag 27 september 2024 17:37 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Autofabrikanten mooi laten gaan. Idem voor luchtvaartsector
Genoeg andere leuke bedrijven / sectoren om in te investeren.
Jullie hebben gelijk: https://www.iex.nl/Nieuws/804939/Stellantis-verlaagt-outlook.aspxquote:Op vrijdag 27 september 2024 17:52 schreef dop het volgende:
[..]
Lage marges, hoog risico.
Moeilijk inschatten wie de winnaars worden, en wie de verliezers gaan zijn.
Markt die sterk wordt beīnvloed door subsidies.
Tja wat is gelijk, als je dit wel precies goed kunt voorspellen kun je hier natuurlijk ook veel geld aan verdienen.quote:Op maandag 30 september 2024 08:27 schreef blomke het volgende:
[..]
[..]
Jullie hebben gelijk: https://www.iex.nl/Nieuws/804939/Stellantis-verlaagt-outlook.aspx
Tja. In de luchtvaart is de concurrentie zo groot en globaal en de markt zo transparant dat de marges nihil zijn. Het enige waarin een bedrijf zich kan onderscheiden is efficiency. En die is al zo enorm hoog! Wel respect voor wat ze voor elkaar gekregen hebben (tickets goedkoper dan treinkaartjes).quote:Op vrijdag 27 september 2024 17:37 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Autofabrikanten mooi laten gaan. Idem voor luchtvaartsector
Genoeg andere leuke bedrijven / sectoren om in te investeren.
Voor mij was het ook meer algemeen richting de sector, niet zozeer 1 fabrikant of een periode.quote:Op maandag 30 september 2024 09:24 schreef dop het volgende:
[..]
Tja wat is gelijk, als je dit wel precies goed kunt voorspellen kun je hier natuurlijk ook veel geld aan verdienen.
En zoveel ballen heb ik dan ook weer niet gehad.
Ryanair en SouthWest zijn nog te overwegen. De eerste moet je je moreel kompas dan wel voor uitschakelen, want dat is ook de reden dat ze zo goed verdienen (samen met goede hedging). Maar beide zijn alleen koopwaardig als er weer eens één of andere staking is of er Boeings uit de lucht vallen, niveaus nu zijn gewoon reëel.quote:Op maandag 30 september 2024 09:45 schreef LXIV het volgende:
Tja. In de luchtvaart is de concurrentie zo groot en globaal en de markt zo transparant dat de marges nihil zijn. Het enige waarin een bedrijf zich kan onderscheiden is efficiency. En die is al zo enorm hoog! Wel respect voor wat ze voor elkaar gekregen hebben (tickets goedkoper dan treinkaartjes).
quote:Op zondag 8 september 2024 06:55 schreef dop het volgende:
[..]
Beleggen moet niet gaan over emoties.
Blijven zitten in een aandeel wat geen potentie heeft, is gewoon dom.
De enige motivatie is je verlies niet willen nemen.
Uiteindelijk moet de keuze clean zijn. Alfen is een slechte investering, dus weg, en herbeleggen in wat wel werkt.
De redenen waarom Alfen kut is kun jij vast wel geven, dus kun je feitelijk juist wel advies geven.
Alfen heeft geen uniek product.
Kan geen hogere marges halen dan de concurrentie.
Kan niet snel schalen waar door ze in eens veel meer zouden kunnen produceren.
Hebben geen marketing strategie of merk dat ze kunnen vermarkten.
Alfen laat zien dat ze niet in staat zijn snel te reageren op veranderingen in de markt.
De enige gedachte was dat ze zich in een sterk opkomende markt begaven.
Maar ook dan zul je beter moeten presteren dan je concurrenten en je markt positie moeten versterken door, het hebben van boven genoemde zaken. Marge, uniek product of merk, en schaalbaarheid.
Liefst allen maar minimaal 1 daar van.Als koper van hun producten is dat ze flexibel zijn in de back end. Dat was voor mij de belangrijkste reden om voor Alfen te gaan ipv andere partijen. Ook lijkt het spul steviger te zijn.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Alfen maakt trouwens ook trafo's dacht ik.1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
Welke producten heb je het nu over?quote:Op maandag 30 september 2024 14:11 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Als koper van hun producten is dat ze flexibel zijn in de back end. Dat was voor mij de belangrijkste reden om voor Alfen te gaan ipv andere partijen. Ook lijkt het spul steviger te zijn.
Alfen maakt trouwens ook trafo's dacht ik.
De laadpalen.quote:Op maandag 30 september 2024 14:48 schreef dop het volgende:
[..]
Welke producten heb je het nu over?
En hoe zijn ze volgens jouw flexibel?
Dat ze iets extra's voor de klant doen is voor mij als belegger pas interessant als dit ook extra cash oplevert.
Praat je nu over jou als belegger of jou als koper van hun product?quote:Op maandag 30 september 2024 14:11 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Als koper van hun producten is dat ze flexibel zijn in de back end. Dat was voor mij de belangrijkste reden om voor Alfen te gaan ipv andere partijen. Ook lijkt het spul steviger te zijn.
Alfen maakt trouwens ook trafo's dacht ik.
Product staat er toch?quote:Op maandag 30 september 2024 18:08 schreef embedguy het volgende:
[..]
Praat je nu over jou als belegger of jou als koper van hun product?
Prima reden om een koper van hun product te zijn, maar ‘lijkt steviger te zijn’ lijkt me bijv niet bepaald een reden om in hun te beleggen (aangezien dat praktisch nul concurrentie voordeel oplevert op de iets wat langere termijn)
Ik vroeg naar een uniek selling point, maar bedankt voor je inzicht, vanuit persoonlijk perspectief als klant.quote:Op maandag 30 september 2024 20:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Product staat er toch?
Iemand vroeg om de weerwaarde van hun producten.
Ik heb er een stuk of 10 vergeleken en kwam bij alfen uit.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Als we exact wisten wanneer de volgende correctie of crash kwamquote:Op donderdag 10 oktober 2024 09:20 schreef PietjePuk2000 het volgende:
@:TheFreshPrince De S&P 500 blijft maar nieuwe ATH's neerzetten.
Af en toe blijf ik toch een beetje hoogtevrees houden. Maarja, dat dacht een willekeurige belegger in 2016 vast ook. Sindsdien is de index verdriedubbeld.
quote:Op woensdag 9 oktober 2024 19:05 schreef Zwansen het volgende:
Palantir gaat ook heerlijk. Ooit met wat geld dat ik over had een aantal aandeeltjes gekocht voor $9, later weer wat bijgekocht voor $21 ofzo. Inmiddels staan ze op $43.
Wat ze doen?Ik had er ook wat. Stukje hoger ingestapt maar toch mooie plus. Heb ze vandaag eruit gedaan.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
De stock based compensation is waanzinnig tov de omzet/winst dus wil er niet voor langere termijn inzitten.
Als in partner of kind?quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 11:12 schreef Debuteer het volgende:
Vraagje voor de beleggers hier, weten jullie ook een broker met voordelige tarieven waar je ook een gezamenlijke rekening kunt openen?
Met partner inderdaad, we hebben prive onze rekeningen en ook gezamenlijk, en de bedoeling is om hier gezamenlijk vermogen op te bouwen.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 12:02 schreef dop het volgende:
[..]
Als in partner of kind?
Of als clubje of vereniging?
quote:Op woensdag 9 oktober 2024 19:05 schreef Zwansen het volgende:
Palantir gaat ook heerlijk. Ooit met wat geld dat ik over had een aantal aandeeltjes gekocht voor $9, later weer wat bijgekocht voor $21 ofzo. Inmiddels staan ze op $43.
Wat ze doen?Kathy wood was er in 2020 al wild van toen stonden ze op 24 daarna gezakt naar 9SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
https://www.kyivpost.com/post/40500quote:Op woensdag 9 oktober 2024 21:08 schreef Bucketlist het volgende:
Ik zou zelf nooit in Palantir stappen. Peter Thiel is niet gek en dat er ook nu niet inlichtengendienst als klant komen is positief. Alleen dat bedrijf moet zoveel jaren zo explosief groeien voor het redelijk geprijsd is, dat zie ik niet gebeuren.
Leuk voor een ritje, maar wel echt een gok.quote:Met robotdrones zou dat succespercentage echter oplopen tot 80%.
Palantir, een Amerikaans softwarebedrijf, is een van de bedrijven die Oekraīne aanstuurt op de overstap naar AI-drones.
Het Oekraīense bedrijf beschreef het als de "AI-wapenhandelaar van de 21e eeuw" en naar verluidt wordt vrijwel alle artilleriebeschietingen uitgevoerd met behulp van de AI-systemen van dit bedrijf.
De Palantir-software verzamelt gegevens uit verschillende bronnen: menselijke intelligentie, drones, radar en zelfs warmtebeeldtechnologie waarmee troepenbewegingen of artillerievuur kunnen worden gedetecteerd."
[ Bericht 15% gewijzigd door michaelmoore op 15-10-2024 20:46:15 ]Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
Je verslaat de index heel mooi. Is dat geluk of heb je een strategie?quote:Op donderdag 10 oktober 2024 10:47 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als we exact wisten wanneer de volgende correctie of crash kwam
edit: portfolio doet mooi mee
[ afbeelding ]
De S&P500 staat (sinds ik begon met beleggen) zo'n 41,4% in de plus en m'n portfolio op dit moment 38,8%.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 13:50 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je verslaat de index heel mooi. Is dat geluk of heb je een strategie?
Helaas kan ik dat bij deGiro niet zo gemakkelijk meer zien..
Dat gaan een aantal rechtszaken wordenquote:Op dinsdag 15 oktober 2024 16:52 schreef eenjongen... het volgende:
Cijfers van ASML per ongeluk al gepubliceerd en het ziet er erg matig uit...
Dat kan in elk geval bij de meeste Nederlandse grootbanken, en volgens mij ook bij interactive brokers. Er zullen er vast meer zijn. Maar die ken ik niet allemaal.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 12:06 schreef Debuteer het volgende:
[..]
Met partner inderdaad, we hebben prive onze rekeningen en ook gezamenlijk, en de bedoeling is om hier gezamenlijk vermogen op te bouwen.
Matig? MATIG????quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 16:52 schreef eenjongen... het volgende:
Cijfers van ASML per ongeluk al gepubliceerd en het ziet er erg matig uit...
quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 17:16 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
De S&P500 staat (sinds ik begon met beleggen) zo'n 41,4% in de plus en m'n portfolio op dit moment 38,8%.
Dus ik versla de index nog niet, voor mijn gevoel.
Maar het is geluk. Na wat avonturen in losse aandelen ben ik grotendeels in ETF's (S&P / Nasdaq / Tech), 3 REIT's en Van Lanschot Kempen en die doen het gewoon goed dit jaar. Best conventioneel dus.
Nog niet meegeteld is dan MSTR, die ik sinds april (?) bij Interactive Brokers heb maar die gaat ook erg goed nu.
De eerste 15% is er al af. Er was kennelijk paniek. De vraag is of de slechte cijfers daarmee niet al zijn ingeprijst. Dat hangt uiteraard samen met de vraag of ASML ook de verwachtingen voor de toekomst bijstelt.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 19:41 schreef ThePlaneteer het volgende:
Nu nog snel verkopen trouwens? Morgen slagveld?
Het ging juist om de toekomst, de cijfers waren oké.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 20:04 schreef Groepfunder het volgende:
[..]
De eerste 15% is er al af. Er was kennelijk paniek. De vraag is of de slechte cijfers daarmee niet al zijn ingeprijst. Dat hangt uiteraard samen met de vraag of ASML ook de verwachtingen voor de toekomst bijstelt.
Ik weet niet, is dat zinvol? Als de vooruitzichten voor komend jaar niet beter zijn.quote:Op dinsdag 15 oktober 2024 20:35 schreef Zwansen het volgende:
Lekker als je ASMI, ASML en BESI hebt.
Gelukkig heb ik wat cash achter de hand om morgen bij te kopen.
Ik heb nog wel een beleggingshorizon van 20+ jaar. Volgend jaar is dan ook niet zo boeiend.quote:Op woensdag 16 oktober 2024 09:38 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Ik weet niet, is dat zinvol? Als de vooruitzichten voor komend jaar niet beter zijn.
Vandaag gedaan. Puts geschreven tenminste. Eindelijk toch weer een positie in de portefeuille.quote:Op woensdag 16 oktober 2024 15:19 schreef Black-Death het volgende:
Wel een leuke dip om wat ASML bij te kopen. Jammer van de heftige koersdaling, maar oke.
Ja dat denk ik zeker.quote:Op zondag 20 oktober 2024 16:06 schreef JimmyJames het volgende:
Denken jullie ook dat volgend jaar onmogelijk zou goed kan zijn als 2024?
Afgezet tegen de inflatie zijn de winsten heel wat minderquote:Op zondag 20 oktober 2024 16:28 schreef Lichtloper het volgende:
[..]
Ja dat denk ik zeker.
Aan de andere kant, dat dacht ik in 2023 ook al over 2024
De S&P500 heeft in 2024 YTD een rendement van 23,6%quote:Op zondag 20 oktober 2024 16:34 schreef LXIV het volgende:
[..]
Afgezet tegen de inflatie zijn de winsten heel wat minder
Ja maar dat denk ik al jaren.quote:Op zondag 20 oktober 2024 16:06 schreef JimmyJames het volgende:
Denken jullie ook dat volgend jaar onmogelijk zou goed kan zijn als 2024?
Hopelijk gaat het goed met hem. Ik had ook altijd van die mooie reistopics.quote:Op zondag 20 oktober 2024 17:54 schreef nostra het volgende:
[..]
Ja maar dat denk ik al jaren.Ik mis @:SeLang wel.
Dat is toch een kansloze investering..?quote:Op maandag 21 oktober 2024 12:32 schreef TheFreshPrince het volgende:
725 aandelen PostNL gekocht op ¤1,114
Had weer wat dividend over. Misschien blijf ik wel een tijdje PostNL bijkopen, als het wat rond die prijs blijft kwakkelen.
Klopt!quote:Op maandag 21 oktober 2024 12:42 schreef Black-Death het volgende:
[..]
Dat is toch een kansloze investering..?
Waarom geef je daar je geld aan uit?quote:Op maandag 21 oktober 2024 12:47 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Klopt!
Het is dan ook geen advies maar een mededeling
Ik had postzegels nodig maar dit is niet de manier blijkbaar.quote:Op maandag 21 oktober 2024 13:50 schreef Black-Death het volgende:
[..]
Waarom geef je daar je geld aan uit?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |