?quote:Negen judoka's hebben zich direct weten te plaatsen voor de Spelen en daarom zijn zij op een eerder moment al voorgedragen aan het bondsbestuur en NOC*NSF. Daarnaast is het ook mogelijk om je via de continentale kwalificatie te kwalificeren voor de Spelen. De judoka’s die zich niet direct plaatsen, worden per continent op basis van het aantal behaalde punten gerangschikt, ongeacht gewicht en geslacht.
Voor Europa konden via deze lijst nog 25 judoka’s uit 25 landen zich kwalificeren, verdeeld over 13 heren en 12 dames. Julie Beurskens kwam in aanmerking voor deze plek en met het sluiten van de IJF kwalificatieperiode is duidelijk geworden dat zij deze definitief krijgt.
Officieel behoort Julie nog tot de junioren, dus het is extra speciaal dat zij mag gaan debuteren op het grootste sportevenement ter wereld. Ook Jelle Snippe, Marit Kamps en kersvers wereldkampioene Joanne van Lieshout nemen voor het eerst deel.
Na de aangepaste Spelen in Tokio en een daarbij ietwat onorthodox debuut mogen Sanne van Dijke (winnares van Olympisch brons destijds), Guusje Steenhuis, Tornike Tsjakadoea en Michael Korrel zich nu opmaken voor een reguliere variant van het toernooi. Frank de Wit en Noël van 't End staan alweer voor de derde keer op de Olympische mat.
Selectie Olympische Spelen 2024
Dames
-57 kg Julie Beurskens
-63 kg Joanne van Lieshout
-70 kg Sanne van Dijke
-78 kg Guusje Steenhuis
+78 kg Marit Kamps
Heren
-60 kg Tornike Tsjakadoea
-81 kg Frank de Wit
-90 kg Noël van 't End
-100 kg Michael Korrel
+100 kg Jelle Snippe
Het Olympisch judotoernooi start op 27 juli en duurt tot en met 3 augustus. Op de eerste zeven dagen staan de individuele wedstrijden op het programma. Op de laatste dag zal TeamNLjudo deelnemen aan het mixed teamevenement.
Andere Tijden Sport incoming.... voor het eerst in 40 jaar geen enkele medaillequote:Op vrijdag 2 augustus 2024 11:38 schreef V-for-Vendetta het volgende:
Schandalig optreden van judoploeg. Wat heeft deze grap de belastingbetaler gekost? Heeft iig mooie verhalenbundel opgeleverd.
Judo is een veel bredere sport waardoor je vaker niet dan wel een medaille pakt.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 11:50 schreef Zipportal het volgende:
Al het judogeld gaat naar het roeien.
Nou dit is wel een perfecte inhoudelijke insteek die enkel van een topjournalist afkomstig kan zijn!quote:
Ja en nee.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 12:42 schreef BillDauterive het volgende:
Doet Nederland nog wel mee met team event bij Judo? Dan gaan we daar toch gewoon goud halen?
Hebben ze wel een punt.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:09 schreef Mexicanobakker het volgende:
NOS vindt een herhaling van Teddy relevanter dan live hokkie.
Terecht.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:09 schreef Mexicanobakker het volgende:
NOS vindt een herhaling van Teddy relevanter dan live hokkie.
Schorsen voor het leven, dit hoort niet bij de sport.quote:
Snap ik nu welquote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:09 schreef Mexicanobakker het volgende:
NOS vindt een herhaling van Teddy relevanter dan live hokkie.
Bij de NOS wel jaquote:
Gifje?quote:
Georgiër ziedend nadat hij op de rug werd gegooid door Riner.quote:
Ah ja dat heb ik hier nietquote:
Nee, herhaling van de NOS.quote:
Nou, dit is vrij opmerkelijk in deze sport die eigenlijk respect voor de mat en tegenstander op #1 heeft staan.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:18 schreef Dagoduck het volgende:
Teruggekeken. Jullie commentaar maakt er meer van dan het was.
Ik zie dit echt nooit bij het judo. (niet dat ik normaal vaak judo kijk)quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:18 schreef Dagoduck het volgende:
Teruggekeken. Jullie commentaar maakt er meer van dan het was.
Echt hè, dan zat ik hele dagen naar de NOS te kijken ookquote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:18 schreef kilon het volgende:
Ik ben zo dankbaar voor dit forum, anders zou ik dit soort momenten maar mooi hebben gemist.
Dit gedrag komt vrij weinig voor bij judo, het is ook niet voor niets dat hij daarna direct gediskwalificeerd is (anders had hij nog de herkansingsronde in gekund, hij heeft dus ook nog een medaille weggegooid met z'n gedrag).quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:18 schreef Dagoduck het volgende:
Teruggekeken. Jullie commentaar maakt er meer van dan het was.
En terecht.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:21 schreef Mallerd01 het volgende:
Judo heeft heel veel kromme regels, maar er is een zero-tolerance voor dit soort gedrag.
Dan had je het ook gezien!quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 13:20 schreef DeLuna het volgende:
[..]
Echt hè, dan zat ik hele dagen naar de NOS te kijken ook
Hier voorlopig geen Dicko ippon.quote:
Gelukkig is het afgelopen.quote:Op vrijdag 2 augustus 2024 16:34 schreef Koffieplanter het volgende:
Ik vind dit nog geen heel spectaculaire wedstrijd.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |