Nog altijd objectiever dan allerlei op aannames gebaseerde retoriek.quote:Op maandag 7 april 2025 18:43 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
In de ogen van mensen die zo trots zijn dat ze getallen kunnen lezen dat ze denken dat ze daarmee iets van de sport begrijpen.
Turkije ook.quote:Op maandag 7 april 2025 18:45 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Nee, hij wisselde alleen in São Paulo. Dat verhaal is ook een eigen leven gaan leiden.
En ze offerden Bottas op door 6x een raketmotor erin te lepelen om exact te kijken tot hoever ze hem open konden schroeven zodat hij net niet kapot ging. Want alleen met een raketmotor kon Hamilton winnen. En als Bottas niet een kegelbaan was begonnen in Hongarije, Hamilton geen aanslag op Verstappen had gepleegd in Silverstone en hij in Duitsland(?) Niet alle geluk van de wereld had dat hij zijn stukgereden auto onder de rode vlag kon repareren. Dan was de GOATquote:
Objectief zijn ze niet want niet gecorrigeerd of gewogen voor allerlei veranderingen. Sowieso is het maar een selectie van statistieken.quote:Op maandag 7 april 2025 19:48 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Nog altijd objectiever dan allerlei op aannames gebaseerde retoriek.
Maar het staat iedere coureur vrij om zijn eigen getallen hoger te krijgen. Alleen, slecht weinigen zal dit gegeven zijn.
Schumacher koos Ferrari kampioen maken boven zo vaak mogelijk kampioen worden. Hij is met 5 WDCs voor Ferrari recordhouder, gaat Hamilton dat nog overtreffen?quote:Dat kan zijn omdat ze te jong stoppen met racen, of omdat ze een ruziezoekende, naar de pers lekkende vader hebben, dat hun team door slecht management uit elkaar valt of hun motorleverancier kwijtraken. De kans is hoe dan ook klein.
Dit worden gouden jaren. Het joie de vivre spat er vanaf.quote:Op maandag 7 april 2025 21:19 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Objectief zijn ze niet want niet gecorrigeerd of gewogen voor allerlei veranderingen. Sowieso is het maar een selectie van statistieken.
[..]
Schumacher koos Ferrari kampioen maken boven zo vaak mogelijk kampioen worden. Hij is met 5 WDCs voor Ferrari recordhouder, gaat Hamilton dat nog overtreffen?
Dat klopt, maar dat zat niet in die reeks. Met die motor erin won hij de drie races die hij daarmee racete ook helemaal niet (Turkije, VS en Mexico). Dat zogenaamde raket motor ontstond pas na Brazilië.quote:
Nogmaals, Hamilton won helemaal niet met zijn Turkije-motor. Daarna heeft hij nog maar één keer gewisseld, in São Paulo. Redbull en Honda hadden dit ook kunnen doen. De GP van Duitsland was helemaal niet in 2021, maar je zult waarschijnlijk Imola bedoelen.quote:Op maandag 7 april 2025 20:56 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
En ze offerden Bottas op door 6x een raketmotor erin te lepelen om exact te kijken tot hoever ze hem open konden schroeven zodat hij net niet kapot ging. Want alleen met een raketmotor kon Hamilton winnen. En als Bottas niet een kegelbaan was begonnen in Hongarije, Hamilton geen aanslag op Verstappen had gepleegd in Silverstone en hij in Duitsland(?) Niet alle geluk van de wereld had dat hij zijn stukgereden auto onder de rode vlag kon repareren. Dan was de GOAT2 wedstrijden voor het einde al verslagen geweest.
Wat mij betreft mogen Hamilton of Verstappen zich officieel GOAT laten noemen als ze de eerste zijn die Ferrari weer WDC-kampioen maken. Maakt niet uit of de een 7 titels heeft en de ander 4, 5 of 6.quote:Op maandag 7 april 2025 21:19 schreef Weltschmerz het volgende:
Schumacher koos Ferrari kampioen maken boven zo vaak mogelijk kampioen worden. Hij is met 5 WDCs voor Ferrari recordhouder, gaat Hamilton dat nog overtreffen?
Dus eigenlijk moet de TT dan zijn "Ferrari is de beste allertijden en wordt nooit meer overtroffen".quote:Op dinsdag 8 april 2025 13:10 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Wat mij betreft mogen Hamilton of Verstappen zich officieel GOAT laten noemen als ze de eerste zijn die Ferrari weer WDC-kampioen maken. Maakt niet uit of de een 7 titels heeft en de ander 4, 5 of 6.
Laten we dat even afwachten dan kan daarna dit topic dicht.
Zal Verstappen zijn eerste jaren niet gebeuren. Elk seizoen -250 punten wegens vloeken.quote:Op dinsdag 8 april 2025 13:10 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Wat mij betreft mogen Hamilton of Verstappen zich officieel GOAT laten noemen als ze de eerste zijn die Ferrari weer WDC-kampioen maken. Maakt niet uit of de een 7 titels heeft en de ander 4, 5 of 6.
Laten we dat even afwachten dan kan daarna dit topic dicht.
Velen zullen zeggen dat dit zo is maar daar gaat het helemaal niet om.quote:Op dinsdag 8 april 2025 13:32 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
[..]
Dus eigenlijk moet de TT dan zijn "Ferrari is de beste allertijden en wordt nooit meer overtroffen".
Maar dat zegt toch helemaal niets, behalve dat hij goeie keuzes heeft gemaakt in z'n raceleven.quote:Op dinsdag 8 april 2025 17:09 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Velen zullen zeggen dat dit zo is maar daar gaat het helemaal niet om.
Bij meerdere teams WDC worden is iets wat maar heel weinigen doen.
Lewis Hamilton was de laatste
Het is best een goede coureur maar hij is lang overschat geweest. Hamilton is goed maar geen niveau Senna of Schumacher of jawel, Max. En waar ik me persoonlijk erg aan kon ergeren was dat "it was a struggle" als ie met zeeen van tijd vooraan reed de hele race, zonder enige bedreiging van wat dan ook. Hij heeft 5 van zijn 7 wereldtitels een makkie gehad, maar dat geeft hij niet toe. Zodra hij serieus uitgedaagd word legt ie het af.quote:Op zondag 6 april 2025 14:37 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Nee klopt man Lewis won er alleen maar in 2014, 2015, 2017 en 2018. Die man kan echt niks!
Eigenlijk kan die er niet zoveel van dus?quote:Op dinsdag 8 april 2025 18:26 schreef Donderkonijn het volgende:
[..]
Het is best een goede coureur maar hij is lang overschat geweest. Hamilton is goed maar geen niveau Senna of Schumacher of jawel, Max. En waar ik me persoonlijk erg aan kon ergeren was dat "it was a struggle" als ie met zeeen van tijd vooraan reed de hele race, zonder enige bedreiging van wat dan ook. Hij heeft 5 van zijn 7 wereldtitels een makkie gehad, maar dat geeft hij niet toe. Zodra hij serieus uitgedaagd word legt ie het af.
En met een mindere auto moet je het ook kunnen. Charles en Max deden dat zondag, Lewis niet. Die heeft gewoon ontzettend mazzel met auto's gehad altijd, precies op het juiste moment op de juiste plek.
En in Hamilton's gloriejaren was de gemiddelde sterkte van het veld ook zwakker. Vettel en Rosberg vormden nog een uitdaging en toen kwam Max, maar tot dan had ie van de rest niet zo veel te vrezen. Nu heb je gewoon een half veld dat minstens gelijkwaardig of beter is.
Het is een goede coureur zeg ik toch. Maar hij heeft duidelijk de beste auto nodig om te winnen. Senna, Schumacher en nu ook Max zijn en waren in staat de race naar hun hand te zetten in minder materiaal, dat is een skill die Hamilton gewoon niet heeft.quote:Op dinsdag 8 april 2025 18:28 schreef damsco het volgende:
[..]
Eigenlijk kan die er niet zoveel van dus?
Op zich niet oneens met deze uitspraak.quote:Op dinsdag 8 april 2025 18:36 schreef Donderkonijn het volgende:
Max is een eens in een genaratie talent, Hamilton niet. Hamilton is meer gelijk aan zeg, een Hakkinnen oid.
Er rijd gewoon meer talent rond dan toen. Norris, Piastri, Leclerc, Max. De verschilllen onderling zijn veel kleiner. Hamilton reed rond in een veld vol oude generatie, het stond al een tijdje stil. Die aanwas van veel jong bloed is iets van de laatste paar jaar en eigenlijk heeft de toetreding van Max als 17 jarig knulletje dat een beetje getriggerd. Iedreen ging ineens op zoek naar hun eigen Max.quote:Op dinsdag 8 april 2025 18:43 schreef Bargehassus het volgende:
[..]
Op zich niet oneens met deze uitspraak.
Maar je zegt dus dat in het huidige startveld minstens de helft gelijkwaardig of beter is dan Hakkinen en Hamilton. Dat vind ik nogal een boude uitspraak. Nog even afgezien van het feit dat het natuurlijk lastig is om verschillende generaties met elkaar te vergelijken.
Laat ik even het eerste seizoen dat Hamilton wereldkampioen werd er bij pakken: 2008.quote:Op dinsdag 8 april 2025 18:50 schreef Donderkonijn het volgende:
[..]
Er rijd gewoon meer talent rond dan toen. Norris, Piastri, Leclerc, Max. De verschilllen onderling zijn veel kleiner. Hamilton reed rond in een veld vol oude generatie, het stond al een tijdje stil. Die aanwas van veel jong bloed is iets van de laatste paar jaar en eigenlijk heeft de toetreding van Max als 17 jarig knulletje dat een beetje getriggerd. Iedreen ging ineens op zoek naar hun eigen Max.
Overstappen is ook altijd een risico. En als je dan toch niet naar absolute aantallen titels wil kijken dan is WDC worden bij meerdere teams -zoals ik het zie- een bonuspunt. Extra puntje dus voor Lewis en Schumiquote:Op dinsdag 8 april 2025 17:42 schreef Tarado het volgende:
[..]
Maar dat zegt toch helemaal niets, behalve dat hij goeie keuzes heeft gemaakt in z'n raceleven.
Ferrari was met Schumacher wel slim genoeg om te onderkennen dat als het met hem niet lukt, dan lukt het met niemand, wat uiteindelijk tot een gouden samenwerking heeft geleid.
De enige rijder van de huidige grid die dat ook heeft is Verstappen.
En Fangio, Lauda, Piquet, Prost.quote:Op dinsdag 8 april 2025 19:52 schreef Nieuwschierig het volgende:
En als je dan toch niet naar absolute aantallen titels wil kijken dan is WDC worden bij meerdere teams -zoals ik het zie- een bonuspunt. Extra puntje dus voor Lewis en Schumi
En dan vergeet je nog Button (die het jaar erna wereldkampioen werd), Rosberg. Webber, Massa..quote:Op dinsdag 8 april 2025 19:29 schreef Bargehassus het volgende:
[..]
Laat ik even het eerste seizoen dat Hamilton wereldkampioen werd er bij pakken: 2008.
Het jaar er voor WDC: Raikkonen (2008 29 jaar). Deed mee.
De twee jaren daarvoor: Alonso (2008 27 jaar) Deed mee.
Vettel zat er aan te komen, viervoudig WDC. Deed mee.
Kubica had mijns inziens ook genoeg talent maar heeft het niet gered. Deed mee.
Van de rest weet ik niet genoeg om te beoordelen.
Maar ik vind dat je Hamilton echt onderschat. Niet in het rijtje allergrootsten maar toch echt wel een grote. Anders versla je ook niet zo vaak je teamgenoot.
Ik zou ook Räikönnen in zijn prime, Vettel die opkwam, Alonso in zijn toptijd zeker niet als minder willen beschouwen dan Piastri, Norris of Sainz. Leclerc vindt ik top, Verstappen buitencategorie. Maar behoudens Max is niemand nu echt veel beter dan wat er in de tijd van Hamilton rondreed.quote:Op dinsdag 8 april 2025 21:04 schreef Marcoss het volgende:
[..]
En dan vergeet je nog Button (die het jaar erna wereldkampioen werd), Rosberg. Webber, Massa..
Het is ook eigenlijk onmogelijk te vergelijken. Gaat Norris straks de herinnering in dezelfde categorie als Button, Russell in dezelfde categorie als Webber en Piastri in dezelfde categorie als Rosberg? Dat zou best kunnen..
Al die gasten zaten allang in het programma van die teams, net als Max dat zat. Dus de komst van Max heeft helemaal niks getriggerd.quote:Op dinsdag 8 april 2025 18:50 schreef Donderkonijn het volgende:
[..]
Er rijd gewoon meer talent rond dan toen. Norris, Piastri, Leclerc, Max. De verschilllen onderling zijn veel kleiner. Hamilton reed rond in een veld vol oude generatie, het stond al een tijdje stil. Die aanwas van veel jong bloed is iets van de laatste paar jaar en eigenlijk heeft de toetreding van Max als 17 jarig knulletje dat een beetje getriggerd. Iedreen ging ineens op zoek naar hun eigen Max.
Brabham Stewart Piquet Fittipaldi Hillquote:
Bij bijna alles kun je weer kanttekeningen plaatsen in die discussies. Zelfs dat overstappen. Dit gebeurt vaak omdat men denkt dat het elders beter gaat lopen. Je kan ook stellen dat blijven bij een team die er minder op staat bonuspunten op kan leveren.quote:Op dinsdag 8 april 2025 19:52 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Overstappen is ook altijd een risico. En als je dan toch niet naar absolute aantallen titels wil kijken dan is WDC worden bij meerdere teams -zoals ik het zie- een bonuspunt. Extra puntje dus voor Lewis en Schumi
En nu Max bij RB Vettel heeft geëvenaard ("Vettel, wie was dat ook al weer?") is het tijd voor een volgende stap. En dan vind ik dat bij Ferrari de meeste uitdaging en waardering op hem te wachten licht. Omdat iedereen weet dat ze altijd het uiterste doen om kampioen te worden en het desondanks nooit lukt.
Verder offtopic dus ik hou er over op.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |