Ohja de wortelen doen het dit jaar ook goed hier. Normaal had ik daar nu altijd al larven in van wormen (weet ff niet meer hoe ze heten).quote:Op dinsdag 30 juli 2024 11:15 schreef Nanuke het volgende:
Ik ben op vakantie en ik mis mijn moestuin.![]()
De spekbonen, wasbonen, tomaten, pepers en paprika's doen het echt fantastisch, de courgettes wisselen af tussen onbevrucht en mega. De vriezer loopt al aardig vol en ik geniet zo van alleen al daar even rust vinden.De zomerwortelen doen het dit jaar ook goed. Ik heb nog weinig vraat van de woelmuizen gezien. Alleen de aardbeien worden aangevallen door de slakken, daar blijft weinig oogst van over. Als ik terug ben hoop ik op veel bramen voor jam en in de vriezer.
Check je de kolen ook regelmatig? Vaak kan je al een boel voorkomen door de eitjes te pletten.quote:Op woensdag 31 juli 2024 09:27 schreef Thinkk-Pinkk het volgende:
Ik heb al tijden bloemkool
Planten staan. Ik denk niet dat ze nog bloemkolen gaan geven. De broccoli ging daarentegen weer top.
Maar boy die rupsen van het koolwitje
Doe ik ook wel. En ik spuit met eco style rups weg. Ze hebben allerlei beestjes uitgezet in de kas. Maar er zijn teveel mensen die het maar laten gaan en dan is het vechten tegen de bierkaai.quote:Op woensdag 31 juli 2024 13:51 schreef gcjoel het volgende:
[..]
Check je de kolen ook regelmatig? Vaak kan je al een boel voorkomen door de eitjes te pletten.
Ik kijk regelmatig de kolen na, en dus vooral de onderkant van de bladeren. Daar vind je dan eitjes en die wrijf ik dan gewoon kapot met een handschoen.
Ik heb niet zulke bonen, maar mijn peulen gaan steeds in golven: eerste lading, dan nog een paar, dan even niks, dan weer nieuwe bloemen, oogsten.quote:Op vrijdag 9 augustus 2024 14:00 schreef Post-its het volgende:
Hoe vaak plukken jullie gemiddeld van de stamslabonen?
Ik zag gisteren ineens een paar nieuwe bloemen. Ff afwachten of er nog meer komt. Is voor mij de eerste keer deze bonen.quote:Op zondag 11 augustus 2024 20:40 schreef Hupje het volgende:
[..]
Ik heb niet zulke bonen, maar mijn peulen gaan steeds in golven: eerste lading, dan nog een paar, dan even niks, dan weer nieuwe bloemen, oogsten.
Zowel recepten voor spinazie als recepten voor paksoi vind ik goed werken met snijbiet. Als je doet alsof het spinazie is, moet je de stelen wel goed fijnsnijden zodat ze goed gaar worden.quote:Op zondag 11 augustus 2024 21:05 schreef Hupje het volgende:
Er zitten nu nieuwe aardbeien in wording aan de plant. Sla en paksoi was zo rampzalig, dat ik de vakken omgewoeld heb en opnieuw heb gezaaid.
Helaas doet de snijbiet het erg goed.Die heb ik in het middagen vak staan en die pakt behoorlijk wat zonlicht weg van de andere vakken. Ik moet dus maar zien of daar nog wat opkomt.
Iemand nog goede recepten met snijbiet?
Oh leuk! heb ik ook 1x gehad alleen ze kwamen het jaar erna niet meer opquote:Op zaterdag 24 augustus 2024 21:47 schreef Doedezemaar het volgende:
Saffraankrokussen besteld https://biologischebloemb(...)tivus-10-st-bio.html
Ik ga ze in pot kweken en dan maar zien of er wat te oogsten valt
Leuk !quote:Op zondag 8 september 2024 15:26 schreef Tuindier het volgende:
[ afbeelding ]
De helft van de kweepeeroogst dit jaar. Hij kwam los zodra ik hem aanraakte.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |