Tsja, de werkenden hebben op dit moment veel macht bij loononderhandelingen.quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:12 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Onzin. De minima hebben geen geld om uit te geven, dus die gaan niet ineens veel meer geld uitgeven. Het zijn de beter verdienenden die eisen dat hun salaris met hetzelfde percentage meegroeit die inflatie veroorzaken.
"Maar dan moeten we meer salaris betalen!" Dat is hetzelfde probleem: iets van 90% van de betaalde salarissen komt bij de goedverdienende werknemers terecht. Ondertussen hoort wel een derde van de bevolking bij de minima, maar die krijgen ook maar weinig salaris.
Kortom, het is Jan Modaal die klaagt, want die denkt al gauw dat hij er dan ten opzichte van die arme sukkels relatief op achteruit gaat.
Rechts gezeik.
Economie klinkt logisch, maar in de praktijk werkt het toch anders.quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:27 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Tsja, de werkenden hebben op dit moment veel macht bij loononderhandelingen.
Zolang er geen groot arbeidstekort is zou je de belastingen kunnen verhogen om daarmee ook de uitkeringen te verhogen, dat werkt nu echter niet meer omdat de toename in vraag van uitkeringsgerechtigden waar geen geleverde productie of diensten tegenover staan de inflatie aanjaagt, evenals de belastingverhoging zelf. Daardoor versterkt dan een loon/prijsspiraal, wat al snel een doorlopende weg is.
Ben bang dat ze het nog steeds niet leren.quote:Op dinsdag 9 april 2024 19:16 schreef koffiekoekjes het volgende:
Mooi,
Tijd dat men consequenties gaat voelen voor achterlijk stemgedrag. En direct in de portemonnee, dat is gelijk de mooiste manier.
Het zal me wel zijn ontgaan, maar waarom is het bedrog? Hadden ze beloofd het minimumloon te verhogen?quote:
Sterk staaltje framing inderdaad.quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:35 schreef silverhill het volgende:
Wat een gelul dit artikel (nog los van de terminologie en totaal gebrek aan journalistieke waarden). Je hebt gewoon een meerderheid nodig om het erdoor te krijgen. BBB heeft maar 16 van de 75 zetels in de EK.
Ik en vele anderen hebben er echt flink wat bijgekregen aan salaris en dat blijkt ook uit de cijfers. De lonen zijn echt wel flink gestegen afgelopen jaren. Bij de minima helpt dat vaak weinig omdat bij een hoger bruto inkomen hun toeslagen lager worden, waardoor er netto weinig extra overblijft, vandaar dat het beter is de arbeidskorting te verhogen. Ik werk zelf in de zuivel industrie.quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:34 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Economie klinkt logisch, maar in de praktijk werkt het toch anders.
Zoals het grote tekort aan arbeidsplaatsen: volgende de economische leer lost dat probleem zichzelf op doordat de lonen dan omhoog gaan. Maar dat gebeurt niet. "Een simpele medewerker krijgt gewoon het minimum, dat is al een heleboel. We moeten wel kunnen concurreren!"
Zolang we allemaal moeten concurreren met Chinezen is het een race naar de bodem en moeten de salarissen omlaag, niet omhoog.
Maar van een Chinees salaris kun je hier niet leven en er zijn hier hele volksstammen die comfortabel meer dan modaal verdienen met wat statistieken bijhouden in Excel, die niemand gaat missen als ze ineens zouden verdwijnen. Dus er is blijkbaar geld genoeg, maar alleen voor de mensen die het "verdienen".
quote:De lonen stijgen in de periode van 1 januari 2023 tot 1 april 2024 in totaal met 11,65 procent en de arbeidsvoorwaarden zijn verbeterd.
De lonen in de zuivelsector worden met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 2023 verhoogd met 8 procent. Daarop volgt per 1 januari 2024 een loonsverhoging van 2,65 procent. Om het vervallen van het duurzame-inzetbaarheidsbudget te compenseren, worden daarnaast per 1 januari volgend jaar de lonen verhoogd met nog eens 1 procent.
Naast afspraken over een hoger loon zijn er in de nieuwe CAO afspraken gemaakt over een hogere vergoeding voor oproepdiensten, Bovendien zijn de voorwaarden voor oudere werknemers om eerder te kunnen stoppen met werken verbeterd.
Als je toeslagen ontvangt heb je dan alsnog vrijwel niets aan zo'n loonstijging. Beter verhogen ze de arbeidskorting.quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:41 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
Schandalig, verschrikkelijk, niet te geloven en echt erg, dat de BBB in de Eerste Kamer de extra verhoging(voor mij 15 euro per maand) van het minimumloon tegenhoudt.
De boodschappen zijn 10 procent duurder geworden. Wie voor een minimumloon werkt, is er de afgelopen jaren in koopkracht op achteruitgegaan.
Politieke partijen hebben tijdens de verkiezingen de mond vol over bestaanszekerheid. Maar als het op daden in de praktijk aankomt, laten ze het afweten. Zijn ze helemaal belazerd!
Voor grote bedrijven waar de meeste minimumloners in dienst zijn, kost deze verhoging 0,04 procent van hun winst, bij het mkb is dat 0,07 procent.
Ook dat zou volgens je economie leerboek heel anders werken.quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:44 schreef Digi2 het volgende:
Ik en vele anderen hebben er echt flink wat bijgekregen aan salaris en dat blijkt ook uit de cijfers. De lonen zijn echt wel flink gestegen afgelopen jaren. Bij de minima helpt dat vaak weinig omdat bij een hoger bruto inkomen hun toeslagen lager worden waardoor er netto weinig extra overblijft, vandaar dat het beter is de arbeidskorting te verhogen. Ik werk zelf in de zuivel industrie.
En die boodschappen worden niet nog duurder als de dame achter de kassa een loonsverhoging krijgt?quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:41 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
Schandalig, verschrikkelijk, niet te geloven en echt erg, dat de BBB in de Eerste Kamer de extra verhoging(voor mij 15 euro per maand) van het minimumloon tegenhoudt.
De boodschappen zijn 10 procent duurder geworden. Wie voor een minimumloon werkt, is er de afgelopen jaren in koopkracht op achteruitgegaan.
Politieke partijen hebben tijdens de verkiezingen de mond vol over bestaanszekerheid. Maar als het op daden in de praktijk aankomt, laten ze het afweten. Zijn ze helemaal belazerd!
Voor grote bedrijven waar de meeste minimumloners in dienst zijn, kost deze verhoging 0,04 procent van hun winst, bij het mkb is dat 0,07 procent.
Nee. Wel als het salaris van al het personeel verdubbelt. Maar we hebben het hier over 1,2 procent. Dat zijn twee klanten per dag.quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:59 schreef Halcon het volgende:
[..]
En die boodschappen worden niet nog duurder als de dame achter de kassa een loonsverhoging krijgt?
quote:BBB in de Eerste Kamer geeft met zestien zetels de doorslag. Ook VVD, CDA, JA21, SGP en FvD stemden in de Tweede Kamer al tegen. Samen hebben deze partijen 39 van 75 zetels in de Eerste Kamer.
Nu is het wel zo dat de kosten van minimumloonwerkers een fractie van de totale lonen en helemaal van de totale lasten van een supermarktketen zijn. Dus het is niet zo dat als de minimumlonen 10% stijgen dat dan ook de boodschappen 10% duurder worden. Al werkt die loonstijging (of dat zou iig moeten) ook door in de rest van de salarissen, maar dat zal procentueel minder zijn.quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:59 schreef Halcon het volgende:
[..]
En die boodschappen worden niet nog duurder als de dame achter de kassa een loonsverhoging krijgt?
Tsja, die toeslagen hebben nu eenmaal een enorme invloed op het netto inkomen van minima en vooral voor de werkende minima omdat zelfs substantiële loonsverhoging netto nauwelijks zoden aan de dijk zetten omdat de toeslagen dan lager worden. De WW is heel belangrijk voor rust en stabiliteit van je economie en huizenmarkt. We willen hier geen amerikaanse toestanden, ook de VVD niet. Wat moet worden afgeschaft is het ruimhartige woonbeleid, daar loopt alles op vast. Het woonbeleid kan wat mij betreft drastisch versobert worden.quote:Op dinsdag 9 april 2024 22:58 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ook dat zou volgens je economie leerboek heel anders werken.
Het grote pijnpunt voor veel mensen is dat bij een verhoging van het minimumloon die profiteurs met een uitkering er ook op vooruit gaan. Maar dankzij een heleboel dingen zoals die arbeidskorting en het afschaffen van de meeste andere subsidies is dat al een hele tijd geleden niet meer het geval.
De minimumlonen stijgen daardoor al meer dan 20 jaar niet met de inflatie mee en de uitkeringen zitten daar nog een heel stuk onder. Behalve voor de vaak aangehaalde alleenstaande moeders. Dus ja, met alle recente inflatie daar nog bovenop ga je er ieder jaar verder op achteruit.
Volgens de officiële cijfers maakten in 2022 450.000 gezinnen gebruik van de voedselbank en hadden meer dan een miljoen daar recht op. En dat aantal is ondertussen nog flink gestegen. En daar gaan mensen pas naar toe als ze anders verhongeren.
Kortom, het heeft niets meer met economie te maken en het gaat er maar om hoe de wetten en schaalverdelingen iedere keer worden aangepast. Jij krijgt wat de regering vind dat je waard bent, niet meer en niet minder. En als het aan de VVD lag, werden alle werkloosheidsuitkeringen per direct afgeschaft.
Ah. Je krijgt tegenwoordig nog maar drie maanden WW als je van de afgelopen zes jaar er geen vijf gewerkt hebt.quote:Op dinsdag 9 april 2024 23:06 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Tsja, die toeslagen hebben nu eenmaal een enorme invloed op het netto inkomen van minima en vooral voor de werkende minima omdat zelfs substantiële loonsverhoging netto nauwelijks zoden aan de dijk zetten omdat de toeslagen dan lager worden. De WW is heel belangrijk voor rust en stabiliteit van je economie en huizenmarkt. We willen hier geen amerikaanse toestanden, ook de VVD niet. Wat moet worden afgeschaft is het ruimhartige woonbeleid, daar loopt alles op vast. Het woonbeleid kan wat mij betreft drastisch versobert worden.
Precies. De BBB die in een provincie ook al had gezorgd dat je als burger meer waterschaps belasting mag betalen (en de grootverbruikers als de boer minder)quote:Op dinsdag 9 april 2024 20:39 schreef bonanza8 het volgende:
[..]
en laat het nou net de hersenloze bruggen vlaggenzwaaiers met uitkering en scootmobiel zijn die massaal op de BBB hadden gestemd bij de provinciale verkiezingen.
zichzelf in de poepert genaaid
edit: en maar klagen en janken op de overheid
Met een modaal inkomen vervalt bijv de huurtoeslag, dus dan subsidieer je daarmee geen bedrijven. Vanwege de toeslagen is en blijft de beste weg imo voor netto hoger inkomens van werkende minima het verhogen van de arbeidskorting. Je kan zelfs de belasting voor hoger inkomens dan modaal exact zoveel verhogen dat alleen de minima werkenden daarvan netto profiterenquote:Op dinsdag 9 april 2024 23:25 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ah. Je krijgt tegenwoordig nog maar drie maanden WW als je van de afgelopen zes jaar er geen vijf gewerkt hebt.
En al die toeslagen zijn een verkapte loonsubsidie voor de bedrijven, omdat het grootste gedeelte van de belastingen bestaat uit loonbelasting. De mensen die boven modaal verdienen subsidiëren op die manier de bedrijven.
Iets wat een flinke verhoging van het minimumloon op zou lossen.
Mensen die nog iets teveel geindoctrineerd zijn door jarenlang BZV kijken.quote:Op dinsdag 9 april 2024 23:35 schreef kibo het volgende:
Het is me een raadsel waarom die Boerenpartij nog zoveel zetels haalt in de peilingen.
Mensen moeten toch inmiddels inzien dat het meer en meer de spreekbuis van de agro-maffia is gaan worden?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |