Het wordt pas complot als je er van maakt dat er oorlogen zijn, omdat de VS er aan verdient.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:15 schreef inslagenreuring het volgende:
Europa is al sinds de 2e wereldoorlog een verdienmodel voor de US. Toch wordt dat in de regel versleten als complottheorie.
Maar dit is het ook !quote:
Ik zie Poetin nog wel wat etteren in Estland. Narva is een mooie stad om in te nemen. Op de kaart ligt het bijna in Rusland, en er wonen vooral Russen.quote:
En de Russische economie floreert volgens Wierd!quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:23 schreef luxerobots het volgende:
[..]
''Ik ken Poetin al sinds hij president is. Dat is heel lang. Ik heb hem nog nooit wat irrationeels of onvoorspelbaars zien doen.''
En vervolgens kopt Derksen hem in. Is het niet eens tijd om de Krim als wisselgeld in te zetten?
Duck, ja, er gaan honderdduizenden mensen dood. Natuurlijk moeten wij Zelensky dwingen om te onderhandelen.
Ach, die economische dommigheid hebben we ook in Nederland. Door de coronasteun groeide de economie ook in Nederland.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:35 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
En de Russische economie floreert volgens Wierd!
[ afbeelding ]
Dat was subsidie voor bedrijven, die in de regel wel diensten leveren, goederen maken. rus pompt dom geld in tanks die een paar dagen later boem doen in oekraine. Daar wint die maatschappij niks mee.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:39 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ach, die economische dommigheid hebben we ook in Nederland. Door de coronasteun groeide de economie ook in Nederland.
Dat soort plekjes zou hij inderdaad zijn kans kunnen wagen, maar dan nog denk ik dat hij te bang is voor directe confrontatie met de NAVO. Daarom is het ook zou fout geweest om de inval vanaf 2022 al niet als rode lijn te beschouwen.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:27 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ik zie Poetin nog wel wat etteren in Estland. Narva is een mooie stad om in te nemen. Op de kaart ligt het bijna in Rusland, en er wonen vooral Russen.
Als Trump president wordt, en Poetin lekker wint in Oekrane, kan Poetin best wat nieuws proberen.
Dat klopt wel, daar is eigenlijk iedereen het wel over eens. Het is alleen op langere termijn geen duurzame groei, maar met de gemiddelde Rus gaat het goed en het regime heeft zich erg knap en slim ontkoppeld van de Westerse economieen.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:35 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
En de Russische economie floreert volgens Wierd!
[ afbeelding ]
Op dat moment gooiden we ook geld weg door mensen in een sector te onderhouden die niks opleverde, op langere termijn waas het goed, maar op dat moment was het net zo zinloos.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:42 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat was subsidie voor bedrijven, die in de regel wel diensten leveren, goederen maken. rus pompt dom geld in tanks die een paar dagen later boem doen in oekraine. Daar wint die maatschappij niks mee.
Wierd ben jij het?quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:51 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat klopt wel, daar is eigenlijk iedereen het wel over eens. Het is alleen op langere termijn geen duurzame groei, maar met de gemiddelde Rus gaat het goed en het regime heeft zich erg knap en slim ontkoppeld van de Westerse economieen.
Rusland houdt op korte termijn het hoofd boven water.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:51 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat klopt wel, daar is eigenlijk iedereen het wel over eens. Het is alleen op langere termijn geen duurzame groei, maar met de gemiddelde Rus gaat het goed en het regime heeft zich erg knap en slim ontkoppeld van de Westerse economieen.
Nou niet helemaal, Jaap de Hoop in bange dagen zei in een interview lang geleden dat de Oekrane en Georgi de grens was voor Poetin en het nooit zou accepteren dat Oekrane bij de EU en of NAVO zou toetreden.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:17 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wierd zegt dat Poetin er geen rede toe heeft om de NAVO aan te vallen, omdat hij nu al aan de winnende hand is. Dat lijkt me juist een reden voor Poetin om het wel te doen.
Daarbij is het behoorlijk lachwekkend dat Wierd zegt dat Poetin rationeel handelt, en alles aankondigt wat hij doet. Dat doet hij juist niet. Poetin heeft juist lang ontkend dat hij Oekrane aan zou vallen.
Rusland staat niet op omvallen terwijl dat wel een beetje het doel was. Als je dat wil bestempelen als goed, be my guest. Maar op de iets langere termijn kan dat natuurlijk nooit goed blijven gaan.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:51 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat klopt wel, daar is eigenlijk iedereen het wel over eens. Het is alleen op langere termijn geen duurzame groei, maar met de gemiddelde Rus gaat het goed en het regime heeft zich erg knap en slim ontkoppeld van de Westerse economieen.
Men rekt de boel op met de oorlogseconomie. Grote reden om door te gaan met de oorlog, of het opbouwen van het leger. Voordeel is dat Rusland al veel armen heeft die je makkelijk bereid vindt zich in te zetten voor dat “goede” doel.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 13:27 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Rusland staat niet op omvallen terwijl dat wel een beetje het doel was. Als je dat wil bestempelen als goed, be my guest. Maar op de iets langere termijn kan dat natuurlijk nooit goed blijven gaan.
De gemiddelde Rus heeft het helemaal niet goed, dat kennen ze daar al helemaal niet joh.
Het gaat minder slecht dan gehoopt/gedacht maar dat gaat ze nog wel een keer inhalen. Kwestie van tijd.
Je post hier een artikel uit 2014.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 13:07 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Rusland houdt op korte termijn het hoofd boven water.
Putin’s created an economic crisis and left Moscow no easy way out
Dit is niet waar. Prijzen zijn flink gestegen in Rusland maar de salarissen van de gemiddelde Rus juist niet. Dat de Russische economie groeit door de oorlogsindustrie maakt nog niet dat de gemiddelde Rus er van profiteert.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 12:51 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dat klopt wel, daar is eigenlijk iedereen het wel over eens. Het is alleen op langere termijn geen duurzame groei, maar met de gemiddelde Rus gaat het goed en het regime heeft zich erg knap en slim ontkoppeld van de Westerse economieen.
De lonen stijgen harder dan de inflatie.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 14:13 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Dit is niet waar. Prijzen zijn flink gestegen in Rusland maar de salarissen van de gemiddelde Rus juist niet. Dat de Russische economie groeit door de oorlogsindustrie maakt nog niet dat de gemiddelde Rus er van profiteert.
Iig die newsweek zegt in zeer grote lijnen hetzelfde.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 14:07 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Je post hier een artikel uit 2014.
Dit is flink recenter:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)de-sancties-a4190902
https://www.newsweek.com/(...)n-last-laugh-1782655
Gemiddelde rus en "vol restaurant" gaat niet echt samen. De welgestelde rus, de Slavische westelijke Rus, die hebben het (nog) goed en zitten inderdaad in restaurants, Thailand, Turkije etc.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 14:07 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Je post hier een artikel uit 2014.
Dit is flink recenter:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)de-sancties-a4190902
https://www.newsweek.com/(...)n-last-laugh-1782655
Juist naar de gebieden waar veel gerecruteerden vandaan komen vloeit enorm veel geld terug.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 14:14 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Gemiddelde rus en "vol restaurant" gaat niet echt samen. De welgestelde rus, de Slavische westelijke Rus, die hebben het (nog) goed en zitten inderdaad in restaurants, Thailand, Turkije etc.
Zodra je wat verder naar het oosten gaat (50km oostelijk van Moskou is voldoende) sta je in een sloppenwijk waar ze niet eens riolering hebben. En dat zijn nu net de jongens die het leger in gaan in de hoop op een betere toekomst.
Het beeld van Rusland en vooral Russen wat we in het westen hebben klopt niet echt. Tenminste, het klopt maar deels maar we baseren er wel veel op.
Deels, maar die regios waren om te beginnen al straatarm. Bovendien is dat geen structurele investering, er word geen riolering of stromend water aan gelegd ofzo.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 14:21 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Juist naar de gebieden waar veel gerecruteerden vandaan komen vloeit enorm veel geld terug.
NRC kan ik niet lezen. Maar je 2de link is daar al een stuk genuanceerdere over.quote:Op vrijdag 23 februari 2024 14:13 schreef -XOR- het volgende:
[..]
De lonen stijgen harder dan de inflatie.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |