quote:Op donderdag 17 oktober 2024 16:43 schreef TargaFlorio het volgende:
Er is een nieuwe aflevering (deel 6) over Sicco, de verdwenen marechaussee.Had deze podcast nog niet gezien. Begonnen met luisteren.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
www.trouw.nlquote:‘Kill List’ is een waargebeurde thriller-podcast over huurmoorden en femicide
Van alle lijstjes die deze dagen opduiken is dit er één waar je niet op wil staan: de lijst die een huurmoordenaar moet afwerken.
In 2016 wordt in Amerika een vrouw vermoord door haar eigen man. Het moest een zelfmoord lijken, maar daar trapt de politie niet in. Vier jaar later, tijdens de eerste dagen van de pandemie, ontdekt een IT-expert op het darknet haar naam in een document, op een lijst met nog meer namen. Het blijkt een kill list, en de website een plek waar mensen een huurmoordenaar proberen te regelen.
Wat is het geval: de site is oplichterij. Er wordt wel geld geïncasseerd, maar verder gebeurt er niets, er wordt nooit een huurmoordenaar op uit gestuurd. Vandaar dus dat de echtgenoot uiteindelijk besluit zelf de trekker over te halen.
Een race tegen de klok
De IT’er deelt de lijst met de Britse techjournalist Carl Miller. Die realiseert zich iets belangrijks: hoewel het nooit tot een huurmoord komt, bestaat er dus wel een lijst met namen van mensen die geen idee hebben dat iemand ze wil laten ombrengen. Alleen: hoe om te gaan met de verantwoordelijkheid die deze kennis met zich meebrengt?
Voor Miller begint een race tegen de klok: hoe moet hij de mensen op de lijst inlichten, en wanneer en hoe moet hij de politie erbij betrekken? De mensen die hier flinke bedragen voor over hebben proberen het vast ook op andere websites, of klaren de klus zelf, zoals de eerste zaak laat zien.
Tot nu toe klinkt de podcast Kill List wellicht als een spannende thriller, maar het fascinerende en angstaanjagende is nu juist dat dit allemaal echt waar is. De eerste mensen die Miller waarschuwt geloven hem dan ook in eerste instantie niet, wat zeker ook aan zijn nogal onhandige aanpak ligt: de telefoontjes leveren vaak niet meer op dan buitengewoon ongemakkelijke gesprekken.
Het zij hem vergeven, hij is ook maar een buitenstaander die op een ongewone tijdbom is gestuit. “Het voelde soms alsof we uit de realiteit stapten en in de pagina’s van een detectiveroman”, legt Miller uit.
Mensen zoals jij en ik
De potentiële slachtoffers bevinden zich over de hele wereld: Zürich, Beverly Hills, Berlijn, een vissersdorpje in Spanje. Het zijn mensen zoals jij en ik, die nietsvermoedend ’s ochtends naar hun werk vertrekken.
Miller spit alle details door die de opdrachtgevers op de website achterlaten, zoekend naar aanwijzingen om hun identiteit te achterhalen. En ook dat zijn mensen zoals jij en ik – behalve dat er bij hen natuurlijk toch een behoorlijke steek los zit.
Sommige doelwitten weten overigens meteen wie er achter het moordplan zit.
Want dat is een opvallend punt: in veel gevallen gaat het om een man die het niet heeft kunnen verkroppen dat zijn vrouw of vriendin de relatie heeft verbroken: wat om niets minder dan femicide draait. En nog iets verontrustends: in eerste instantie lacht op verschillende plekken de politie hem uit; dat darknet klinkt als sciencefiction, krijgt Miller te horen. Wat zijn verantwoordelijkheidsgevoel alleen maar verder aanwakkert.
En terwijl hij bezig is met zijn onderzoek, blijven de moordopdrachten binnenkomen. Al 175 zaken heeft hij ‘behandeld’, en met zijn team heeft hij meerdere levens weten te redden. Als gaandeweg de FBI en Interpol het darknet toch serieus lijken te nemen, is hij terecht opgelucht. Wij des te meer.
Heel interessant, ook voor een perspectief op een paar andere dossiers die hier besproken worden! Die ga ik eens luisteren, ik hier op terug.quote:Op donderdag 12 december 2024 10:03 schreef Jester65 het volgende:
[..]
www.trouw.nl
https://podcasts.apple.com/gb/podcast/kill-list/id1769072368
Poehee, dat is niet niets!quote:Op donderdag 12 december 2024 10:03 schreef Jester65 het volgende:
[..]
www.trouw.nl
https://podcasts.apple.com/gb/podcast/kill-list/id1769072368
Hier vind je links naar de arresten, en de podcast:quote:Lucia de B. wordt in 2001 door het Openbaar Ministerie verdacht van dertien moorden en vijf pogingen daartoe. Ze zou de misdrijven hebben gepleegd tussen 1997 en 2001 in vier verschillende ziekenhuizen in Den Haag en omgeving. De overledenen zijn voornamelijk zieke bejaarden, baby’s en kinderen. Lucia zou hen, wanneer zij alleen dienst had, gedood hebben door grote hoeveelheden medicijnen toe te dienen.
https://www.universiteitl(...)n-over-hun-onderzoekquote:Criminologisch onderzoek bereikt te weinig het grote publiek. Terwijl enorm veel onderzoek gedaan wordt door getalenteerde onderzoekers. Met deze podcast show willen wij luisteraars op een toegankelijke manier informeren, vermaken en kennis verspreiden over Criminologisch onderzoek.
quote:Iedereen wordt geacht de wet te kennen, maar hoeveel weet jij nou echt over het Nederlandse strafrecht? Tijd voor een bijlesje strafrecht, door advocaat Tony Boersma en journalist en schrijver Jens Olde Kalter. Zij vertellen met humor, persoonlijke verhalen en een schat aan informatie alles wat je wil en moet weten over misdaad en straf. U heeft het recht om te luisteren.
quote:2004 verhuist José Booij naar het Drentse dorp Elim. Ze heeft haar leven goed op orde, maar al snel raakt ze verzeild in een ellendige ruzie met haar buurvrouw. De spanning loopt zo hoog op dat de buurvrouw het meldpunt voor kindermishandeling belt om melding te maken over José en haar baby van zes weken oud. José heeft haar baby nooit meer teruggekregen en zoekt twintig jaar later nog steeds naar hulp. Jeugdzorg zit niet verlegen om verhalen vol pijn en verdriet. Het is een sector waar de laatste 50 jaar tevergeefs stappen gezet zijn om de groeiende problemen op te lossen.
Zoals de problematiek van valse melding doen. Of geen melding doen als iets strafbaars door je buren verweten worden.quote:Op zaterdag 21 december 2024 20:17 schreef Blues het volgende:
Deze ook net gevonden:
De verloren zaak van José.
[ afbeelding ]
[..]
Het is een complex verhaal, heb je 'm eigenlijk wel geluisterd?quote:Op zaterdag 21 december 2024 23:02 schreef yessie234 het volgende:
[..]
Zoals de problematiek van valse melding doen. Of geen melding doen als iets strafbaars door je buren verweten worden.
Melding en aangifte misbruiken bij burenruzies. Of burenruzies die niet als zodanig benoemd mogen worden omdat dit direct ontslag voor de wijkagent gaat betekenen, en dan dondert dat hele "buurthuisnetwerk" in elkaar.
Samenleving is tot op het bot verrot, en niet sinds gisteren. Doet me sterk denken aan Vlaardingen. Dat meisje dat door haar pleegouders "geswingt op het internet werd." Jeugdzorg stond erbij, keek ernaar, en dacht dat het allemaal wel goed ging daar, omdat ze er geen serieuze tip kwam over de pornofascisten die hier achter deze praktijken zitten.
Jazeker. Bijnaam van José is Josje.quote:Op maandag 23 december 2024 11:47 schreef Blues het volgende:
[..]
Het is een complex verhaal, heb je 'm eigenlijk wel geluisterd?
Nu ik een paar afleveringen heb geluisterd, hoort ie eigenlijk niet in CRI thuis ook. Had m ook in LIT gezet daar past ie beter.
Lotte Lentes is de bron van Hanneke Hendrix, ook in die vorige reeks.quote:Op vrijdag 3 januari 2025 11:56 schreef NoCigar het volgende:
'Moorden in de jaren tachtig' is wel goed luisterbaar, veel voor ons onbekende zaken, mooi afgerond. Het bewijs lijkt er qua vorm een beetje op, maar is wat droger. Een vertaalde podcast met de nadruk op forensische technieken.
Ik vraag me af of die eerste podcast niet ook gewoon vertaald is trouwens, het heeft niets Nederlands.
quote:Lotte Lentes (Trier, 1990) schrijft proza en podcastscenario's, vertaalt vanuit het Duits en is een van de redacteuren van literair tijdschrift De Revisor.
Beluisterd, niets bijzonders. De info over de zaak zelf is behoorlijk mager, had in 1 aflevering gekund. En dat de podcastmakers elkaar gaan bellen om elkaar op de hoogte te brengen van de laatste ontwikkelingen is een trucje waar ik geen fan van ben.quote:Op maandag 2 december 2024 12:18 schreef automatic_ het volgende:
Ik kwam hem tegen aangezien dit hier in de buurt afspeelde:
De Snapchatmoord
Ik krijg qua opzet het idee zoals bij ‘De Gifdode’. Dat ze toewerken naar de zitting en dat ook gaan bespreken.
Die Brit is gisteren tot levenslang veroordeeld!quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 16:00 schreef TargaFlorio het volgende:
[..]
https://dvhn.nl/podcast/A(...)oorden-29257807.html
Ja, ik las het!!quote:Op zaterdag 11 januari 2025 08:20 schreef BE het volgende:
Die Brit is gisteren tot levenslang veroordeeld!Eindelijk afsluiting, althans, voor wat betreft het straffen van de daders!
Ja, erg slecht zelfs. Paul Vugts werd nog even uit de kast getrokken om wat over die martelcontainers te vertellen, iets dat precies niets met deze zaak te maken heeft, maar wel een hele aflevering duurt.quote:Op zondag 5 januari 2025 22:31 schreef Jester65 het volgende:
[..]
Beluisterd, niets bijzonders. De info over de zaak zelf is behoorlijk mager, had in 1 aflevering gekund. En dat de podcastmakers elkaar gaan bellen om elkaar op de hoogte te brengen van de laatste ontwikkelingen is een trucje waar ik geen fan van ben.
En de tot levenslang veroordeelde Daniel Sowerby (66) is nu dood.quote:Op zaterdag 11 januari 2025 08:20 schreef BE het volgende:
[..]
Die Brit is gisteren tot levenslang veroordeeld!Eindelijk afsluiting, althans, voor wat betreft het straffen van de daders!
Oh serieus?quote:Op woensdag 15 januari 2025 16:30 schreef Nober het volgende:
[..]
En de tot levenslang veroordeelde Daniel Sowerby (66) is nu dood.
quote:De nabestaanden van Gerard Meesters zijn al op de hoogte van het feit dat Sowerby terminaal ziek is. De kinderen van Meesters, Koen en Annemarie, hebben deze week nog een laatste poging gedaan om hem te spreken te krijgen, omdat hij op zijn sterfbed wellicht alsnog een bekentenis zou willen afleggen. Maar Sowerby wilde niet meer met hen praten.
quote:In podcast Elke Week bespreken Sam Verbeek en misdaadjournalist Gerlof Leistra de jaarlijkse moordlijst van EW. Wat valt dit keer op, en wat zijn de trends van de laatste dertig jaar?
Afgelopen jaar telde Nederland 131 moorden, 3 minder dan in 2023. Daarentegen steeg het aantal slachtoffers van 60 jaar en ouder: 23, onder wie 8 tachtigplussers.
De toename onder zestigplussers komt deels door vergrijzing, maar ook door familiedynamieken. Ruim de helft van deze moorden volgt uit huiselijk geweld, vaak door een partner of familielid met financiële of psychische problemen.
In 2024 was er ook een verschuiving in gebruikte moordwapens. Steekwapens zijn dominanter geworden: 52 mensen stierven door messteken, 24 door vuurwapens. Vuurwapens lijken plaats te maken voor explosieven, vooral in criminele conflicten – een teken van verharding in de samenleving.
EW registreert de moordcijfers sinds 1992. In de jaren negentig waren er soms bijna 300 moorden per jaar. Dat aantal daalde sindsdien en is inmiddels meer dan gehalveerd. Dat wijst op een veiliger Nederland. In 2024 waren er per 100.000 inwoners 0,7 moorden: een historisch laag niveau.
Dertig jaar geleden waren drugsgerelateerde straatmoorden nog dominant. Die namen sindsdien in aantal af doordat het heroïnegebruik sterk daalde. Tegenwoordig komen moorden door psychisch verwarde personen vaker voor, mede door de druk op de geestelijke gezondheidszorg.
‘Achter elk cijfer schuilt een persoonlijk drama,’ zegt Gerlof Leistra. ‘Het leed stopt niet bij het slachtoffer, maar raakt ook de familie, vrienden en hele gemeenschappen.’ De cijfers mogen dan dalen, de tragiek blijft.
https://www.ewmagazine.nl(...)tatistieken-1445441/
Vogelvrij (n.a.v. nieuwe topic hier in CRI)quote:In de nieuwe driedelige podcastreeks ‘Sterker dan de stalker’ getuigen Ingrid Vermeiren (59) en haar gezin hoe zij door haar stalkende ex op straat werd neergeschoten. Een hallucinant relaas van trackers, leugens en angst, dat Ingrid als bij wonder nog kan navertellen. “Ik moet een stem zijn voor al die andere vrouwen.”
quote:Gearresteerd, veroordeeld en verdwenen. De podcastserie Vogelvrij vertelt het verhaal van VVD-politicus Sjoerd Swane. Jarenlang had hij als wethouder in de gemeente Maarsen, nu Stichtse Vecht, alle touwtjes in handen. Vogelvrij is een verhaal over machtsmisbruik en corruptie in het gemeentebestuur. Ook nu nog is de vraag: waar is Sjoerd Swane? In deze serie vertellen journalisten Lisa Dekker en Jiri Glaap het verhaal achter Sjoerd Swane. Hoe liep hij tegen de lamp? Is er inmiddels iets veranderd in Maarssen? En waar is Sjoerd Swane nu?
quote:Wanneer journalist Lex Boon door kunstdetective Arthur Brand wordt benaderd om samen een mysterie te onderzoeken, raakt hij verwikkeld in een intrigerende zaak: de raadselachtige dood van Jacob die werkte in het museum van een steenrijke sjeik in Qatar. De 7-delige serie is te beluisteren via de app van NPO Luister.
Dank! Ik zet m in mijn app.quote:Op zaterdag 1 februari 2025 11:01 schreef raptorix het volgende:
Niet helemaal crime, maar als je hier geïnteresseerd bent kan ik ook wel onder Curatoren Podcast van BNR aanraden, ook veel puzzelen
quote:Natuurlijke dood of moord?
Jacob deed onderzoek naar de herkomst van museumstukken. Sommige stukken, zoals een topstuk van het museum--een afgesneden tapijt--waren mogelijk gestolen. "Hij wist misschien te veel", zegt Boon. Kort na Jacobs overlijden verdwenen zijn laptop en telefoon, wat de familie alleen maar meer vragen gaf.
Het museum leek een droomplek, maar had volgens Boon een schaduwkant. Veel stukken waren gekocht zonder duidelijke herkomst, of waren afkomstig uit verdachte bronnen. Jacob werkte nauwkeurig en serieus, maar dat kon hem in problemen hebben gebracht.
De zoektocht gaat verder
Lex Boon reisde naar Qatar en sprak met mensen die Jacob kenden. Hij is ervan overtuigd dat er meer achter zijn dood zit. "Het is heel moeilijk om bewijs te vinden, maar er zijn teveel losse eindjes om aan een natuurlijke dood te denken.
Jacobs familie blijft hopen op duidelijkheid. Wat begon als een droom in de woestijn, eindigde in een mysterie dat hen tot op de dag van vandaag bezighoudt
"
Ja, ik zag hem ook langskomen, ben benieuwd. Sowieso altijd leuk om een podcast met Arthur Brand te luisteren.quote:Op maandag 3 februari 2025 20:12 schreef Blues het volgende:
1e afl. van Dood in Qatar geluisterd. Intrigerend vreemd verhaal.
[..]
Ik heb de app NPO luister er maar op gezet, want dit is er eentje om te bingen zegquote:Op dinsdag 4 februari 2025 11:48 schreef Jester65 het volgende:
Ja, ik zag hem ook langskomen, ben benieuwd. Sowieso altijd leuk om een podcast met Arthur Brand te luisteren.
VK had er ook een artikel over.quote:Na zijn ervaring als directeur van culturele instituten en musea werd hij in 2016 benoemd tot algemeen directeur van het Sheikh Faisal Bin Qassim Al-Thani Museum in Qatar. Daar wordt hij geconfronteerd met intriges, wapenhandel, kunstsmokkel en geloofsstrijd. Hij schreef er een boek over: Inshallah. Museumdirecteur in Qatar.
Hopelijk gaat het er in die bieb er niet zo aan toe als in dat museumquote:Op dinsdag 4 februari 2025 17:22 schreef BE het volgende:
Grappig om te lezen. In mijn vorige werk werden er ook mensen van over de hele wereld gerecruteerd om de nieuwe Nationale Bibliotheek van Qatar op te zetten. Echt, de bonussen konden niet op. Ze hebben daar echt heel hard gewerkt om zichzelf een beetje op de kaart te zetten en het culturele niveau wat op te krikken.
Dit wordt weer een prima podcast, inderdaad eentje om te bingen. Lex Boon en Arthur Brand waren samen bij Eva afgelopen maandag, interessant om terug te kijken.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 17:16 schreef Blues het volgende:
[..]
Ik heb de app NPO luister er maar op gezet, want dit is er eentje om te bingen zeg
Wat een verhaal. Heb ook meteen het boek van die Kees Wieringa gereserveerd bij de bieb.
[..]
VK had er ook een artikel over.
Dank!quote:Op woensdag 5 februari 2025 10:18 schreef Jester65 het volgende:
[..]
Dit wordt weer een prima podcast, inderdaad eentje om te bingen. Lex Boon en Arthur Brand waren samen bij Eva afgelopen maandag, interessant om terug te kijken.
Zijn die personeelsfoto's ergens te bekijken? Ze hebben het daar over in afl. 2 of 3.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 17:16 schreef Blues het volgende:
[..]
Ik heb de app NPO luister er maar op gezet, want dit is er eentje om te bingen zeg
Wat een verhaal. Heb ook meteen het boek van die Kees Wieringa gereserveerd bij de bieb.
[..]
VK had er ook een artikel over.
Heb ook al gezocht maar kan niks vinden.quote:Op woensdag 5 februari 2025 21:52 schreef NoCigar het volgende:
Zijn die personeelsfoto's ergens te bekijken? Ze hebben het daar over in afl. 2 of 3.
Hij is een paar keer bij de Willem Podcast langs geweest, toffe vent, kan goed vertellen.quote:Op dinsdag 4 februari 2025 11:48 schreef Jester65 het volgende:
[..]
Ja, ik zag hem ook langskomen, ben benieuwd. Sowieso altijd leuk om een podcast met Arthur Brand te luisteren.
Nog meer leesvoer hierover op pointer:quote:Een onderzeese gasleiding wordt kapotgetrokken door het anker van een vrachtschip. Een ongeluk, of sabotage? Om dat uit te vinden sporen we Russische bemanningsleden op, analyseren Morse code en traceren verdachte Russische schepen met zwaarbewapende militairen in onze Noordzee. 'In geval van oorlog willen we weten waar jullie onderzeese infrastructuur ligt.'
Die heeft haar haar blond geverfd. Vraag me af of dat handig is als je blond wilt overkomen.quote:Op donderdag 20 februari 2025 16:12 schreef Blues het volgende:
[ afbeelding ]
aflevering 34, die van september 24 is een heel gesprek met Frank vd Goot.
Echt zijn manier van denken/kijken/uitleggen
Oh en aan het eind heeft ie het over een toxicologisch onderzoek waarbij de theorie worst onderzocht dat olie in de motor van een vliegtuig mogelijk in de cabine kan komen en dat mensen daar neurologische gekkigheid van kan krijgen![]()
![]()
Zullen we het niet over niet er zake doende uiterlijkheden hebben?quote:Op donderdag 20 februari 2025 19:50 schreef yessie234 het volgende:
Die heeft haar haar blond geverfd. Vraag me af of dat handig is als je blond wilt overkomen.
Gaat het nou over een helicopterview, of het vogelvluchtperspectief hebben. Dat met die gifstoffen in de cabine is trouwens al een behoorlijk oude zaak van piloten die het erkend wilden krijgen als beroepsziekte.
Heeft Zembla tien jaar geleden al een uitzending over gemaakt. Maar hij heeft een manier van spreken waardoor ik nogal eens in de lach schiet, en dat neem ik mezelf kwalijk. Als ik mijn trommelvliezen dan weer even doorprik, dan voel ik eigenlijk alleen maar walging.quote:Op donderdag 20 februari 2025 20:30 schreef Blues het volgende:
[..]
Zullen we het niet over niet er zake doende uiterlijkheden hebben?
Ik had er nog nooit over gehoord.. over die gifstoffen.. dus vond het wel een interessant onderzoek.
Heb je het geluisterd?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |