Dat is mij te gortigquote:Op donderdag 1 februari 2024 19:04 schreef Twieki het volgende:
Het wordt warm maandag.
[ afbeelding ]
Zelfs het knmi erkent dat de zeer zonnige juni daar verantwoordelijk voor was en dat het verder weldegelijk tegen viel. Met je scorebord.quote:Op donderdag 1 februari 2024 19:08 schreef Geschiedkundige het volgende:
Maar we zijn qua zonuren de afgelopen jaren natuurlijk ook wel verwend, dus dan valt het gauw wat tegen.
Top 6 meest zonnige jaren:
1. 2022
2. 2003
3. 2018
4. 2020
5. 2019
6. 2023
Trek je juni naar normaal. Zit je nog steeds bovengemiddeld qua zonuren.quote:Op donderdag 1 februari 2024 19:09 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Zelfs het knmi erkent dat de zeer zonnige juni daar verantwoordelijk voor was en dat het verder weldegelijk tegen viel. Met je scorebord.
11/11 carnaval!quote:Op donderdag 1 februari 2024 19:04 schreef Twieki het volgende:
Het wordt warm maandag.
[ afbeelding ]
1793 ten opzichte van 1774 normal. Nou, poehpoeh.quote:Op donderdag 1 februari 2024 19:14 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Trek je juni naar normaal. Zit je nog steeds bovengemiddeld qua zonuren.
Dat 2023 zo hoog eindigt is natuurlijk voor een flink deel te danken aan juni. Dat heb ik ook al meerdere keren gezegd. Maar juli en augustus was gewoon vrijwel normaal qua zonuren. Daar kun je het mee oneens zijn, maar slaat nergens op.
Je leest alleen wat je wil lezen volgens mij.
Februari,mei, juni en september waren bovengemiddeld mooie maanden.quote:Op donderdag 1 februari 2024 19:21 schreef Nattekat het volgende:
[..]
1793 ten opzichte van 1774 normal. Nou, poehpoeh.
Vooralsnog is verreweg het grootste kritiekpunt op 2023 die eindeloze regen en het gebrek aan echt mooie periodes. Dat jij daar als winterliefhebber niets mee hebt is prima, maar hoe je hier een hele campagne zit te voeren over dat het wel mee valt allemaal begint wel een beetje treurig te worden. Komt een beetje betweterig over.
Juni en september waren mooi. De rest was ronduit teleurstellend en tegenvallendquote:Op donderdag 1 februari 2024 19:34 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Februari,mei, juni en september waren bovengemiddeld mooie maanden.
Januari, maart, november en december waren kut.
In de rest van de maanden heeft de zon geschenen zoals je kunt verwachten in Nederland. Wellicht zoals ik eerder stelde wel onevenredig met momenten, maar echt niet altijd. Zo zijn de mm-neerslag ook regelmatig te wijten aan extremen.,
2023 heeft genoeg mooie periodes gehad. En ook genoeg zeiknatte,bagger periodes. Alleen het negatieve eruit pikken iedere keer slaat nergens op. Ik ben inderdaad een winterliefhebber, maar hou ook van de aanwezigheid van de zon.
Mei (en ook februari) was droger én flink zonniger dan normaal. Het is niet snel goed dan neequote:Op donderdag 1 februari 2024 20:54 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Juni en september waren mooi. De rest was ronduit teleurstellend en tegenvallend
Mei? Tot 20 mei was ronduit fris, grijs, nat en winderig. Toen bleef die wind maar in die koude N/NO zitten. Daarna begon de lente pas. Februari blijft natuurlijk koud. Hoe droog en zonnig die ook isquote:Op donderdag 1 februari 2024 21:56 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Mei (en ook februari) was droger én flink zonniger dan normaal. Het is niet snel goed dan nee
Misschien de verwachtingen van het Nederlands weer wat temperen
Dan interpreteer ik dit heel anders dan jou: https://www.weer.nl/nieuw(...)-normale-temperatuurquote:Op vrijdag 2 februari 2024 09:21 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Mei? Tot 20 mei was ronduit fris, grijs, nat en winderig. Toen bleef die wind maar in die koude N/NO zitten. Daarna begon de lente pas. Februari blijft natuurlijk koud. Hoe droog en zonnig die ook is
Kan me nou niet herinneren dat mei eem chille maand was. Tot halverwege de maand stond die smerig koude wind uit de N/NO hoek. Je hebt dan echt niet veel aan die zon. Bijster warm was het gevoelsmatig absoluut niet.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 10:31 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Dan interpreteer ik dit heel anders dan jou: https://www.weer.nl/nieuw(...)-normale-temperatuur
Dat kan natuurlijk,maar om te stellen dat het tot 20 mei grijs en nat was? Het heeft op 4/5 dagen goed geregend en bij 8 dagen hadden we 10+ uur zon in de eerste twintig dagen?
Februari, je moet het ook een beetje in perspectief plaatsen. Je kunt daar geen 250 uur zon en 8 tropische dagen verwachten. Het was een buitengewoon mooie februari.
Interessant. Ik heb even gespiekt op weerstatistieken en daar zie ik het volgende:quote:Op vrijdag 2 februari 2024 12:16 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Kan me nou niet herinneren dat mei eem chille maand was. Tot halverwege de maand stond die smerig koude wind uit de N/NO hoek. Je hebt dan echt niet veel aan die zon. Bijster warm was het gevoelsmatig absoluut niet.
Zaten inderdaad een dag of vier tussen die zeik en zeiknat waren (kleine 50mm regen). Dus qua duur van de neerslag viel het wel mee, maar het kwam wel met bakken tegelijk uit de lucht.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 13:31 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
Interessant. Ik heb even gespiekt op weerstatistieken en daar zie ik het volgende:
[ afbeelding ]
Als we kijken naar de eerste helft van Mei 2023 zie ik toch wel dat op 8 van de 15 dagen de temperatuur boven tot ruim boven de normaal lag. Er zaten 7 warme dagen (boven 20c) tussen wat in Mei echt geen slechte score is volgens mij. Betreft de temperatuur was het dus vrij gemiddeld tot iets boven gemiddeld zelfs.
Qua zon staat eerste helft Mei 2023 met afgerond 90u zon op een 76e plaats. Dus betreft de zon geef ik je wel gelijk dat het geen hoogvlieger was.
edit > Ik vergat de neerslag (zal komen omdat ik zelf nu in een woestijn woon)
Met 55,7mm staat 1e helft Mei 2023 op een 11e plek van natste 1e Mei helften dus vrij hoog inderdaad.
Tot zover mijn zo neutraal mogelijke analyse![]()
Volgens mij stond er in mei nog wel een tijd die wind die maar aanwezig bleef uit de verkeerde koude hoek.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 14:32 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Zaten inderdaad een dag of vier tussen die zeik en zeiknat waren (kleine 50mm regen). Dus qua duur van de neerslag viel het wel mee, maar het kwam wel met bakken tegelijk uit de lucht.
Daarom haalde ik al eerder aan dat neerslag en zonuren niet per definitie natuurlijk alles zeggen. Maar het zijn over het algemeen prima indicatoren. Zo kan een maand op papier nat zijn, maar alle neerslag op een paar dagen zijn gevallen. En als de zonuren zich vooral in de vroege ochtend manifesteren en het 's middags grijs is (of de weekenden zijn bv grijs), dan bekruipt je toch al gauw het 'meh'-gevoel. En natuurlijk dat we als mens het slechte beter onthouden dan het goede. Plus iedereen kijkt anders tegen zaken aan.
Zo vind INViCTuS februari vrijwel per definitie meh, terwijl ik daar intens van kan genieten.'s Zomers wellicht omgekeerd.
En dat is helemaal prima ook.
Daar heb ik natuurlijk geen last van. Dat scheelt ook een pak ja.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 14:40 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Volgens mij stond er in mei nog wel een tijd die wind die maar aanwezig bleef uit de verkeerde koude hoek.
Februari vind ik per definitie niet interessant, nee! Leuk en fijn als het mooi weer is en je kan ook zeker wandelen, maar ik vind "zonder jas weer" en in de avond buiten kunnen chillen of gewoon naar buiten gaan zonder dat het koud is altijd fijner, dus dan heeft warmer weer wel m'n voorkeur
Met zwakkere straalstromen zullen we meer met langdurigere periodes met hetzelfde weer te maken krijgen. Zoals afgelopen voorjaar wat mweh was heel lang, of zo'n droge periode als daarna. Kan ook gebeuren met kou en hitte.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 15:20 schreef BlackLining het volgende:
Ik vind het vooral mooi dat het steeds verandert.
Gematigde zeeklimaten
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |