Bedankt. Ja, da's waar. Alleen hoop ik dat het toch een beetje populair blijft, ook zonder het beleggingsaspect.quote:Op zondag 7 januari 2024 15:03 schreef FordSierra het volgende:
Interessante benadering. Maar je bent wel afhankelijk van een bepaalde generatie die Kuifje nog herinnert en daar het geld voor over heeft, en dat generatie krimpt wel onvermijdelijk.
Dat weet ik niet. Ik hoop het, omdat het beperkte oplages zijn ern het nog altijd wel geliefd is.quote:Op zondag 7 januari 2024 15:08 schreef Lienekien het volgende:
Hoe weet je of dit soort voorwerpen een beetje waardevast zijn?
Geen aandelen maar stripboeken.quote:Op zondag 7 januari 2024 15:25 schreef Metalfrost het volgende:
Je kunt niet beleggen in Kuifje omdat het een private onderneming is die de strips uitgeeft
(Egmont group)
of ik heb geen kaas gegeten van beleggen, dat kan ook
Maar wie maakt die beperkte oplages? Maken ze überhaupt producten waar liefhebbers/verzamelaars geld voor over hebben?quote:Op zondag 7 januari 2024 15:23 schreef Extraneus het volgende:
[..]
Bedankt. Ja, da's waar. Alleen hoop ik dat het toch een beetje populair blijft, ook zonder het beleggingsaspect.
[..]
Dat weet ik niet. Ik hoop het, omdat het beperkte oplages zijn ern het nog altijd wel geliefd is.
oh zo.quote:Op zondag 7 januari 2024 15:27 schreef Sometimes het volgende:
[..]
Geen aandelen maar stripboeken.
Beleggen = het investeren van geld met het idee dat die investering meer waard wordt in de toekomst.
Dat is inderdaad de vraag.quote:Op zondag 7 januari 2024 15:08 schreef Lienekien het volgende:
Hoe weet je of dit soort voorwerpen een beetje waardevast zijn?
de laatste jaren is er heel veel uitgepompt qua statues van films, series etc waardoor je de oude bijna niet meer kwijtraakt. Zeker niet met winst.quote:Op zondag 7 januari 2024 16:06 schreef over_hedge het volgende:
Kuifje geen idee. Maar statues van games en series etc blijven vrijwel altijd hun waarde behouden en gaat vaak juist alleen maar in waarde omhoog
Komt vast omdat je nu ook een 3d printer kan kopen en het zelf kan doen.quote:Op zondag 7 januari 2024 16:11 schreef Tokus het volgende:
[..]
de laatste jaren is er heel veel uitgepompt qua statues van films, series etc waardoor je de oude bijna niet meer kwijtraakt. Zeker niet met winst.
Maar dan moet je ze niet in je huis zetten, maar in de originele verpakking goed opslaan (droog, donker). Want een beetje verkleuring is dan al funest.quote:Op zondag 7 januari 2024 16:06 schreef over_hedge het volgende:
Kuifje geen idee. Maar statues van games en series etc blijven vrijwel altijd hun waarde behouden en gaat vaak juist alleen maar in waarde omhoog
Je moet er zin in hebben om die dingen thuis te hebben staanMaar waardevast zijn ze zeker
Nee dat valt wel mee hoor. Je kan ze prima uit de verpakking halen en in een kast zetten.quote:Op zondag 7 januari 2024 16:24 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Maar dan moet je ze niet in je huis zetten, maar in de originele verpakking goed opslaan (droog, donker). Want een beetje verkleuring is dan al funest.
Dit is een speciale ruimte, dus zonder zonlicht. Die moet je dan wel hebben. In je huiskamer neerzetten is geen goed idee (zonlicht).quote:Op zondag 7 januari 2024 16:28 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Nee dat valt wel mee hoor. Je kan ze prima uit de verpakking halen en in een kast zetten.
Deze video zelf niet helemaal gekeken maar random eerst hit op youtube gepakt:
Maar zoals daar dus. Hij kan die prima verkopen zonder dat ze minder waard geworden zijn omdat ze in een kast gestaan hebben
Wat jij bedoeld (denk ik) is meer als je een oude star wars poppetje hebt oid. Die wil je idd niet open hebben.
Klopt. Idemquote:Op zondag 7 januari 2024 16:28 schreef maan_man het volgende:
Ik zag bij Hoeveel ben waard? ooit mensen die een zeer serieus bedrag als belegging in Swarovski hadden zitten. Teleurgesteld dat ze waren met de taxatie.
Weet er niet zoveel van verder maar ben bang dat de hier ook gebeurd.
Wil je investeren hierin dan zou ik zo dicht mogelijk bij de bron blijven. Orginele tekening, een brief van de tekenaar aan de uitgever,... Weet ik veel wat je allemaal hebt.
Geeft ook geen garanties, maar heb ik meer vertrouwen in dan dingen die met een commercieel doel zijn gemaakt.
Maar niet in de zon is al heen wat anders dan donker in de verpakking latenquote:Op zondag 7 januari 2024 16:36 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Dit is een speciale ruimte, dus zonder zonlicht. Die moet je dan wel hebben. In je huiskamer neerzetten is geen goed idee (zonlicht).
Sealed box. Je weet heus wel wat ik bedoel.quote:Op zondag 7 januari 2024 17:42 schreef over_hedge het volgende:
[..]
Maar niet in de zon is al heen wat anders dan donker in de verpakking laten
Vuistregel, dat waarvan iedereen denkt dat het geld waard wordt, wordt het nooit omdat niemand het weggooit.quote:Op zondag 7 januari 2024 18:28 schreef BEFEM het volgende:
Een vriend van mij kocht en verkocht strips als hobby en verdiende er wel redelijk mee. Die heeft echter wel jaren in een stripwinkel gewerkt en zat in het wereldje, ging ook beurzen langs.
Volgens mij kocht die sowieso niks nieuws, alleen eerste edities en weet ik veel wat. De regel is sowieso dat als iets als 'collectible' in de markt wordt gezet dat het nooit geld oplevert om in te handelen.
Heeft nog een handtekening plus tekening van Willy Linthout voor mij geregeld
En vooral mannendingen. Vrouwen geven er geen reet om namelijk.quote:Op zondag 7 januari 2024 20:03 schreef Document1 het volgende:
Investeer in wat de jeugd NU leuk vindt en over twintig jaar uit nostalgie weer wil kopen. Ik vertel je 1 ding, Kuifje is dat niet.
Klopt. En dan vooral dingen die nu net iets te duur voor ze zijnquote:Op zondag 7 januari 2024 20:03 schreef Document1 het volgende:
Investeer in wat de jeugd NU leuk vindt en over twintig jaar uit nostalgie weer wil kopen. Ik vertel je 1 ding, Kuifje is dat niet.
Eerste generatie action figures van Minecraft, bijvoorbeeld. Of wat OG paw patrol.quote:Op zondag 7 januari 2024 20:03 schreef Document1 het volgende:
Investeer in wat de jeugd NU leuk vindt en over twintig jaar uit nostalgie weer wil kopen. Ik vertel je 1 ding, Kuifje is dat niet.
Deels waar, alleen is het heel lastig in te schatten wat er, van de dingen die nu populair zijn, over 20 jaar veel geld waard zijn. Bepaalde items zullen veel opleveren, sommige kan je in de prullenbak gooien.quote:Op zondag 7 januari 2024 20:03 schreef Document1 het volgende:
Investeer in wat de jeugd NU leuk vindt en over twintig jaar uit nostalgie weer wil kopen. Ik vertel je 1 ding, Kuifje is dat niet.
Dat laatste leek mij eigenlijk basiskennis. Verder is het inderdaad een gok maar wel redelijk in te schatten. Vind ik.quote:Op maandag 8 januari 2024 08:20 schreef alopio het volgende:
[..]
Deels waar, alleen is het heel lastig in te schatten wat er, van de dingen die nu populair zijn, over 20 jaar veel geld waard zijn. Bepaalde items zullen veel opleveren, sommige kan je in de prullenbak gooien.
Als van alle meuk eind jaren 90 de dozen met 1 gen pokemon kaarten had gekocht en netjes dicht had bewaard had je nu veel geld verdiend, maar ook genoeg zooi van toen die nu niks waard is.
Buiten dat kunnen ook oude dingen geld waard zijn, denk aan (sealed) games uit de jaren 80, of 1 gen transformers uit begin jaren 80. Er is best veel wat veel geld waard is, maar voor alles geld, in doos, ongeopend en onbeschadigd
Pokemon heeft ook als voordeel dat het onverminderd populair is onder kinderen. Misschien nog wel populairder dan 20 jaar geleden. Dus die generatie zal straks ook mogelijk interesse krijgen om hun jeugd "opnieuw te beleven".quote:Op dinsdag 9 januari 2024 10:55 schreef Knipoogje het volgende:
Ik heb zelf nog een paar oude magickaarten (Arabian night & alpha rare), maar ik zie die niet meer noemenswaardig stijgen. Je hebt een soort sweetspot waar de mensen die zijn opgegroeid met het beleggingsobject in kwestie kapitaalkrachtig zijn geworden. De tieners en studenten die Magic of Pokemon speelden in de jaren 90 zijn nu 30ers en 40ers en in staat om veel geld uit geven aan nostalgie. Dito met stripboeken.
Als dat moment weg is, wordt de vraag ook minder. Uitzonderingen zijn wellicht de honkbalkaartjes uit de jaren 20 enzo, maar dat is wellicht vintage en ook weer populair momenteel. De mensen die er mee opgroeiden zijn immers dood. Misschien dat een Black lotus of een Charizard in 2070 ook nog steeds een miljoen waard is.
Koop eens een Hermès Birkin voor je vriendin.quote:Op zondag 7 januari 2024 20:08 schreef Hexagon het volgende:
[..]
En vooral mannendingen. Vrouwen geven er geen reet om namelijk.
Magic is ook nog nooit zo populair geweest, maar denk dat het publiek daar iets ouder voor is, dus de sweetspot zal eerder zijn/of zijn geweest.quote:Op donderdag 11 januari 2024 10:26 schreef Kiid het volgende:
[..]
Pokemon heeft ook als voordeel dat het onverminderd populair is onder kinderen. Misschien nog wel populairder dan 20 jaar geleden. Dus die generatie zal straks ook mogelijk interesse krijgen om hun jeugd "opnieuw te beleven".
Vanaf 2027 wil je geen aandelen meer bezitten en liefst zo min mogelijk spaargeld.quote:Op zondag 7 januari 2024 16:03 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is inderdaad de vraag.
Zo heeft beleggen in LEGO de afgelopen jaren een heel u rendement opgeleverd. Maar geen enkele garantie dat dit over 10 jaar nog zo is.
Zelfs postzegels (lang gezien als serieuze en waardevaste investering) zijn nu praktisch niks meer waard.
Wil je serieus beleggen, kies dan voor aandelen, obligaties, evt wat spaargeld of grondstoffen maar blijf weg van whiskey’s, speelgoed, stripboeken, crypto en dat soort hype ‘s. Je kunt er zeker kortdurend een speculatieve winst mee maken, maar de kans dat je met vrijwel waardeloze assets achterblijft is veel groter.
Ik vind dit wel een mooi voorbeeld van een verzamelobject waar best veel waarde in zat en nu compleet instort omdat er eigenlijk geen interesse meer in is. Daarom juist nu investeren in wat de jeugd nu leuk vindt.quote:Op maandag 8 januari 2024 12:40 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Was ooit met een vriend van mij op een beurs, verzamelaars van Dinky Toys helemaal geschokt toen hij vertelde dat zijn kinderen daarmee speelden.
Dat verbaasd mij wel. Heb je hier ergens een bron voor?quote:Op donderdag 11 januari 2024 14:43 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Vanaf 2027 wil je geen aandelen meer bezitten en liefst zo min mogelijk spaargeld.
Gezien er dan 35% (of 37) belast zal worden over elke cent wat je geld rendeert, inclusief “aanwas”.
Kunst en dergelijke vallen er buiten..
En uiteraard mensen die veel huizen bezitten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |