De naaimachine is altijd de primaire machine. Overlock en coverlock zijn alleen aanvullingen.quote:Op zaterdag 30 december 2023 21:21 schreef ChildoftheStars het volgende:
Ik dacht even dat het of-of was
Heb helemaal geen grote ambities.
Wil gewoon knuffel en dingen als onderzetters naaien
quote:Op zaterdag 30 december 2023 22:27 schreef Lienekien het volgende:
[..]
De naaimachine is altijd de primaire machine. Overlock en coverlock zijn alleen aanvullingen.
En je kunt echt prima zonder.
Het is hartstikke leuk, ook om het te leren. Simpel beginnen.quote:
Ik heb twee boeken gekregen met eenvoudig en iets minder eenvoudig waarbij elk detail met foto's wordt uitgelegd.quote:Op zaterdag 30 december 2023 22:31 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Het is hartstikke leuk, ook om het te leren. Simpel beginnen.
En je mag alles vragen!
Dank!quote:Op dinsdag 9 januari 2024 09:42 schreef Aure het volgende:
Wat leuk Sodium! Veel naaiplezier met je machine!
Herkenbaar, in mijn hoofd maak ik ook veel meer kleding dan ik in het echt tijd voor heb, in mijn hoofd gaat het ook in één keer goed en zoveel sneller dan in het echtquote:Op donderdag 11 januari 2024 20:08 schreef Sodium het volgende:
[..]
Dank!Nu even kijken wat een mooi startproject is. Ik heb geen grote plannen, maar zou op termijn graag simpele (stretch)shirts met lange mouwen willen kunnen naaien. Die draag ik veel als basislaag onder andere kleding en het lijkt mij fijn om die voor mijzelf te kunnen maken in kleuren die passen bij items die ik al heb (ipv afhankelijk te zijn van wat er in de winkel hangt). Ik begin meteen al duizend mogelijkheden te zien.
Dat probleem voorzie ik ook en juist daarom verlaag ik de lat. Werk, sport, familie en vrienden, andere hobby's: genoeg te doen. Maar zelfs al zou ik 1 dag per maand achter de naaimachine kruipen en iets kleins maken, dan leer ik er nog steeds iets van. En dat is wat telt.quote:Op donderdag 11 januari 2024 22:10 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Herkenbaar, in mijn hoofd maak ik ook veel meer kleding dan ik in het echt tijd voor heb, in mijn hoofd gaat het ook in één keer goed en zoveel sneller dan in het echt
Dat klopt helemaal, en het is ook gewoon heel erg leuk om te doen.quote:Op vrijdag 12 januari 2024 07:40 schreef Sodium het volgende:
[..]
Dat probleem voorzie ik ook en juist daarom verlaag ik de lat. Werk, sport, familie en vrienden, andere hobby's: genoeg te doen. Maar zelfs al zou ik 1 dag per maand achter de naaimachine kruipen en iets kleins maken, dan leer ik er nog steeds iets van. En dat is wat telt.
Hoop dat je er veel mooie dingen mee gaat maken, succes met je nieuwe machinequote:Op dinsdag 9 januari 2024 07:43 schreef Sodium het volgende:
ik ben in het bezit van een naaimachine!
Met jullie advies in gedachten ben ik op zoek gegaan naar een tweedehandsje en liep onlangs in een kringloopwinkel tegen een kèkke jaren-70-Singer aan. Kostte twee tientjes en mocht een week op proef mee. Na een paar uurtjes spelen was mijn eindconclusie dat ie het deed en zo werden de eerste scrunchies met reststoffen gemaakt. Toen 'ie ook door de scrunchie-test gekomen was, heb ik 'm weggebracht voor onderhoud. Daar hebben ze 'm afgesteld, geolied, geslepen en een lampje ingedraaid ('oooh, hij heeft licht!'). En nu draait ie weer echt als een zonnetje en kan ik los.
Zal binnenkort een keer een foto plaatsen.
Dat scheelt zoveelquote:Op vrijdag 12 januari 2024 08:09 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Dat klopt helemaal, en het is ook gewoon heel erg leuk om te doen.
Ik heb ook een lastig figuur en kan zo dingen aanpassen dat ik het wel aan kan, je kan zelf de kleuren kiezen en ben je niet afhankelijk van de smaak van de winkel inkoper
Oeh, hoe kom je aan zo’n paspop? Ik heb er een die behoorlijk richting mijn maat kwam en die ik met een hoes erover heb opgevuld tot nog meer mijn maat. Maar het is het nog niet helemaal.quote:Op zaterdag 13 januari 2024 10:17 schreef Ynske het volgende:
[..]
Dat scheelt zoveel
Ik kan niet wachten tot het maart is, dan krijg ik mijn op maat gemaakte paspop (grote billen en borsten, smalle taille)
En dan lekker mooie kleren mouleren op de pop en dan kleren van maken.
Voor nu lopen er nog een paar projectjes met carnavalsbroeken voor een carnavalsgroep aan te passen, een ridderpak voor de kleine maken voor carnaval, en verder werken aan de 1/2 schaalmodellen van de plooienrokjes, poloshirts en andere afwerkingen voor mijn opleiding
Ik had eerst een paspop die verstelbaar was, inderdaad geprobeerd om op te vullen maar eigenlijk onmogelijk om daar je model mee te maken.quote:Op zaterdag 13 januari 2024 10:29 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Oeh, hoe kom je aan zo’n paspop? Ik heb er een die behoorlijk richting mijn maat kwam en die ik met een hoes erover heb opgevuld tot nog meer mijn maat. Maar het is het nog niet helemaal.
Klinkt wel interessant. Maar (momenteel) echt te prijzig. Volgens is er in mijn woonplaats ook een cursus moulage, ik zal er eena naar kijkenquote:Op zaterdag 13 januari 2024 10:42 schreef Ynske het volgende:
[..]
Ik had eerst een paspop die verstelbaar was, inderdaad geprobeerd om op te vullen maar eigenlijk onmogelijk om daar je model mee te maken.
Vorig jaar heb ik via Ton Verswijveren een cursus moulage gedaan, en hij maakt deze paspoppen op maat. Prijzig ja, maar je hebt er zoveel meer plezier van.
http://www.verswijveren.nl/
Mouleren is echt een eye-opener voor mij geweest, vooral vanwege mijn model.quote:Op zaterdag 13 januari 2024 10:46 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Klinkt wel interessant. Maar (momenteel) echt te prijzig. Volgens is er in mijn woonplaats ook een cursus moulage, ik zal er eena naar kijken
misschien kun je met zoiets wat? https://thefashionbasement.be/product/paspop-op-maat/quote:Op zaterdag 13 januari 2024 10:46 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Klinkt wel interessant. Maar (momenteel) echt te prijzig. Volgens is er in mijn woonplaats ook een cursus moulage, ik zal er eena naar kijken
Ah, daar zal ik eens naar kijken. Heb anderhalf jaar geleden een workshop bij haar gevolgd en bij ieder kledingstuk met mouwen nog plezier van.quote:Op zaterdag 13 januari 2024 10:50 schreef Ynske het volgende:
[..]
misschien kun je met zoiets wat? https://thefashionbasement.be/product/paspop-op-maat/
Hoe ziet zo'n workshop er uit? Je krijgt een standaard confectiepatroon en dat ga je aanpassen?quote:Op zaterdag 13 januari 2024 11:11 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Ah, daar zal ik eens naar kijken. Heb anderhalf jaar geleden een workshop bij haar gevolgd en bij ieder kledingstuk met mouwen nog plezier van.
Dit was puur aanpassen van een deel van een patroon (mouwen). Ze hield een presentatie en je kon vragen stellen. Was wel een eyeopener.quote:Op maandag 15 januari 2024 09:37 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Hoe ziet zo'n workshop er uit? Je krijgt een standaard confectiepatroon en dat ga je aanpassen?
Hier kun je les voor ogen waarbij je gewoon dingen maakt en hulp bij krijgt of je volgt de Ensaid opleiding, of je tekent aan de hand van de boeken maar doet geen examen.quote:Op maandag 15 januari 2024 09:35 schreef Morri2 het volgende:
Hier heeft de naaimachine een tijd stilgestaan. We hadden een pup en die slokte al onze tijd op![]()
Ik zou best graag weer naailessen nemen, maar helaas zit hier alles bomvol, met wachtlijsten van 40-60 mensen![]()
En om nu een complete opleiding te volgen is me toch te gek.
Eindhoven zit ik. Al veel gemaild en ik kreeg of niet eens antwoord terug, of het was 'we zitten vol en de wachtlijst is gesloten'.quote:Op maandag 15 januari 2024 11:11 schreef Ynske het volgende:
[..]
Hier kun je les voor ogen waarbij je gewoon dingen maakt en hulp bij krijgt of je volgt de Ensaid opleiding, of je tekent aan de hand van de boeken maar doet geen examen.
Waar in het land zit je? Hier in het zuiden weet ik nog wel een aantal plekken.
Kijk ook eens bij Studio Dotter. Zij heeft naast normale naailessen ook heel veel online lessenquote:Op maandag 15 januari 2024 11:42 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Eindhoven zit ik. Al veel gemaild en ik kreeg of niet eens antwoord terug, of het was 'we zitten vol en de wachtlijst is gesloten'.
Dit ziet er niet uit als iets wat ik zou willen. Ik zie ook niet welke lessen er online gegeven worden. Het filmpje gaat over wat je aan materiaal nodig hebt. Dat ben ik echt wel ontstegen. Bovendien zat er zo'n irritant pingelmuziekje onder dat je werkelijk overal in filmpjes hoort. Ik raak daar gestresst van. Als al die online lessen met die pingel zijn, dan trek ik dat niet.quote:Op maandag 15 januari 2024 11:49 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Kijk ook eens bij Studio Dotter. Zij heeft naast normale naailessen ook heel veel online lessen
Zij heeft veel cursussen op haar site staan. Dat is er 1 van. Ik heb ook bij de volks universiteit een cursus gevolgd, daar misschien eens kijkenquote:Op maandag 15 januari 2024 11:56 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Dit ziet er niet uit als iets wat ik zou willen. Ik zie ook niet welke lessen er online gegeven worden. Het filmpje gaat over wat je aan materiaal nodig hebt. Dat ben ik echt wel ontstegen. Bovendien zat er zo'n irritant pingelmuziekje onder dat je werkelijk overal in filmpjes hoort. Ik raak daar gestresst van. Als al die online lessen met die pingel zijn, dan trek ik dat niet.
Ik zoek eigenlijk eerder iets als lessen waar je zelf kiest wat je gaat maken, en dat je daar hulp kunt vragen als je vastzit. En vaak steek je ook veel op van andere cursisten, is mijn ervaring.
Volksuniversiteit hier in de buurt heeft geen naailessen. Er is vanalles, maar geen naailessen.quote:Op maandag 15 januari 2024 13:01 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Zij heeft veel cursussen op haar site staan. Dat is er 1 van. Ik heb ook bij de volks universiteit een cursus gevolgd, daar misschien eens kijken
Hier ook niet meer 😉quote:Op maandag 15 januari 2024 14:51 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Volksuniversiteit hier in de buurt heeft geen naailessen. Er is vanalles, maar geen naailessen.
Wauw! Zelf dit patroon ontworpen ook? Het ziet er heel erg netjes uitquote:Op woensdag 24 januari 2024 19:09 schreef Ynske het volgende:
Oeps over twee weken is het carnaval....
En onze man past niet meer in zijn drakenpakje wat ik 2 jaar geleden gemaakt had.
Mama ik wil ridder zijn op school!
Dus wij naar de stoffenwinkel stof uitzoeken, en mama heeft een ridderpakje gemaakt.
[ afbeelding ]
Ja, maar stelt niet veel voor hoor ;-)quote:Op woensdag 24 januari 2024 19:26 schreef Mrs.Peel het volgende:
[..]
Wauw! Zelf dit patroon ontworpen ook? Het ziet er heel erg netjes uit
Wat een gezelligheidquote:Op maandag 4 maart 2024 18:50 schreef ChildoftheStars het volgende:
Ik heb even een middagje genaaid![]()
[ afbeelding ]
Dank jequote:Op maandag 4 maart 2024 19:00 schreef Kaatje1 het volgende:
Wat een lieve koppies.
Ben momenteel machine loos. Twee weken geleden liepen de grijpers vast. De machines laten ophalen (hadden ze vorige week pas tijd voor) zodat ze ook schoongemaakt en geolied konden worden. Nu ben ik bezig om het kamertje op te ruimen. Allemaal stukjes stof die ik bewaard had toch maar weggegooid, tenzij er echt nog iets van gemaakt kan worden.
Dank jequote:
Tuurlijkquote:Op maandag 4 maart 2024 20:22 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Dank je
Twijfelde even over posten, want dit handgenaaid is. Alleen naaien is naaien dacht ik toen
JIj bent ook van alle markten thuis he Leuk hoorquote:Op maandag 4 maart 2024 18:50 schreef ChildoftheStars het volgende:
Ik heb even een middagje genaaid![]()
[ afbeelding ]
Aws! Dank je welquote:Op dinsdag 5 maart 2024 07:55 schreef Dotteke het volgende:
[..]
JIj bent ook van alle markten thuis he Leuk hoor
Niks mis met "rare" vormen en alles goed aan een paspop vindenquote:Op zaterdag 9 maart 2024 19:51 schreef Ynske het volgende:
Ik ben zo happy, doodmoe dat wel, maar zo happy.
Mijn paspop vandaag opgehaald en hij is zo mooi. met al mijn rare vormen
Eigenlijk wil ik nu ermee aan de slag voor te mouleren maar dat gaat morgen worden.
Hij is precies op maat gemaakt.quote:Op zaterdag 9 maart 2024 20:23 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Niks mis met "rare" vormen en alles goed aan een paspop vinden
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Baal alleen wel, want had stof gekocht bij een grotere winkel in Nijmegen en daar blijken nu allemaal vlekken in te zitten welke er niet uit te krijgen zijn.
Kind in tranen, want nu kan ik dat morgen niet naar school aan
[ Bericht 31% gewijzigd door Ynske op 10-03-2024 20:24:15 ]Today is life -
the only life you are sure of. Make the most of today.
Dale Carnegie
Fijn van de paspop, maar wat balen van de stof. Hopelijk hebben ze die nog wel (en schoon)quote:Op zondag 10 maart 2024 20:18 schreef Ynske het volgende:
Vandaag heerlijk aan het mouleren geweest. Heb een bovenstukje met Franse coupe gemaakt.
Baal alleen wel, want had stof gekocht bij een grotere winkel in Nijmegen en daar blijken nu allemaal vlekken in te zitten welke er niet uit te krijgen zijn.
Kind in tranen, want nu kan ik dat morgen niet naar school aan
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |