quote:
Op maandag 27 november 2023 09:14 schreef thedeedster het volgende:[..]
PSV heeft nog 4 voorronden moeten spelen. Was dus ook vroeger wedstrijdfit. Hoe wordt het later in het seizoen?
De grote (figuurlijk) analist Wesley Sneijder is niet alleen als analist geniaal, hij schijnt nu ook al bovennatuurlijke gaven te hebben en zegt al dat PSV kampioen is.
Het seizoen is nog lang. Parijs is nog ver.
PSV moest opnieuw starten met een nieuwe coach(speelstijl) en een aantal nieuwe spelers. Feyenoord is zo goed als intact gebleven en is meer ingespeeld onder Slot. Dat zijn goedkope excuses.
Bij 10 punten voorsprong is het zo goed als beslist. 7 punten moet Feyenoord hopen op een dipje van PSV. Bij 4 punten is nog alles mogelijk met 20 wedstrijden te gaan.Hopelijk heeft de scheids dit keer geen invloed op het resultaat zoals in het verleden vaker het geval was, PSV is minimaal 2 titels verloren door arbitrage ¨blunders¨ (opzet) in de Kuip.
quote:
Op tweede Paasdag 1962 moet PSV winnen om een titelkans te behouden. Het blijft lang 0-1.
Dan laat Coen Moulijn zich vallen; een duidelijke schwalbe. De volle Kuip loeit en scheidsrechter Bogaerts uit Dordrecht durft niets anders dan naar de stip te wijzen.
Na 93 minuten is het 1-1. PSV wordt dat seizoen tweede op een punt achter Feyenoord.
Mei 1963. Ditmaal kan het niet meer mis, PSV staat 0-2 voor.
Dan "struikelt Thijs Liebregts over zijn eigen benen", volgens een Rotterdamse krant. Strafschop voor Feijenoord en het wordt 2-2.
Eind 1975 denkt PSV gelijk te maken maar er wordt ten onrechte gevlagd voor buitenspel.
Ik zat tijdens die wedstrijd ter hoogte van de buitenspelsituatie en zag de Amsterdamse grensrechter Griek voor mijn neus de protesterende Bertus Quaars een kopstoot geven.
Slachtoffer Quaars wordt van het veld gestuurd en PSV verliest met 1-0.
Toenmalige voorzitter Ben van Gelder doet aangifte (toen gebeurde dat nog) en de foute beslissing wordt teruggedraaid, maar de punten waren al gestolen.
Eind 1977 fluit scheidsrechter Weerink en wuift twee geheide strafschoppen weg, alvorens bij de derde aanslag op PSV ‘er Gerrie Deijkers, wel te fluiten.
Zo wordt het toch net nog 1-1.
Later dat seizoen werd PSV toch kampioen en won de UEFA-beker.
Als Feijenoord begin 1993 zou verliezen van PSV, zou het niet meer meedoen in de titelrace.
Scheidsrechter Blankenstein laat om onduidelijke redenen doorspelen tot de 97e minuut.
Als Feijenoord dan eindelijk de 1-1 maakt, fluit hij enkele seconden later direct af. Feijenoord wordt dat jaar kampioen.
In 1999 mag de slechtste scheidsrechter ooit, Luinge, voor het eerst in de Kuip fluiten.
Hij was altijd gul met rood , maar had blijkbaar geleerd van scheidsrechtersbaas Uijlenberg, - werkzaam bij ABN/AMRO de sponsor van Ajax -
dat je carričre kunt maken als je maar niet Feyenoord of Ajax benadeelt, zeker niet als dat ten koste gaat van provincieclub PSV, die geen vrienden heeft bij de media, noch bij de KNVB.
Al na 20 minuten had hij twee keer rood moeten trekken.
Kees van Wonderen en Bert Konterman halen elk de doorgebroken Ruud van Nistelrooy voor het strafschopgebied van achter onderuit.
Luinge durft slechts geel te geven. De Feyenoorder die na de rotschop gegeven te hebben, meteen naar de kleedkamer loopt, in de verwachting dat hij rood zou krijgen, mocht gewoon verder spelen.
Joeri Nikiforov kreeg vlak voor tijd wel ten onrechte rood; Feyenoorder Cruz pleegt eerst gevaarlijk spel tegen Waterreus, en schiet van dichtbij in buitenspelpositie tegen de arm van de Rus;
penalty en een 1-0 eindstand voor Feyenoord.
Commentator en Feyenoorder Hans Kraay senior mag in het toenmalige zondagavond sportprogramma zeggen dat het fluiten van Luinge schandalig was, maar er komt geen correctie op het resultaat.
Sinds 1986 werd er door PSV voor het eerst weer gewonnen in 2001.
Feyenoord-supporters gingen tekeer als wilde beesten en bekogelden de PSV-spelers met ijsballen.
Vooral Wilfred Bouma werd getroffen. Er werden geen sancties uitgevaardigd tegen Feyenoord.
De KNVB voelde niet de urgentie om op klachten van PSV in te gaan.
Weer iets aparts in 2011.
Als PSV zijn laatste titelkans verdedigt in de Kuip stuurt Bjorn Kuipers Engelaar weg met rood na een correcte sliding op de bal.
KNVB scheidsrechtersbaas Dick van Egmond biedt later PSV in het openbaar excuses aan, maar de punten is PSV kwijt en de titel evenzo.
2013: Net als het seizoen ervoor strooit scheidsrechter Kuipers met onterechte gele kaarten aan PSV 'ers, terwijl gele en rode kaarten aan Feyenoorders uitblijven.
Het stuitendst maakt Joris Mathijsen het, die ongestraft de doorgebroken Jeremain Lens torpedeert met een elleboog in het gezicht.
In de rust haalt Jeremain verhaal bij zijn voormalige makker Joris. In de rust start Feyenoorder Lex Immers een relletje in de catacomben van de Kuip.
Lens wordt voor drie wedstrijden geschorst, Mathijsen en Immers komen er mee weg.
Het seizoen daarop: Net als Kuipers, Uijlenberg en Luinge weet ook Makkelie welke clubs je vooral niet moet benadelen.
Zijn debuut blijkt ook memorabel te zijn.
Zelfs de altijd zo beheerste Philip Cocu is woest om de onterechte kaarten voor Wilfred Bruma en Karim Rekik, en de twee onterechte strafschoppen van het soort waar Luuk de Jong onbenoembaar veel te goed heeft.
De definitieve beslissing valt als Santiago Arias wordt gevloerd en Makkelie zijn grensrechter negeert. We snappen ook waarom:
Makkelie woont in Dordrecht, werkt bij de Rotterdamse politie en heeft bekend zelf verwoed Feyenoord-supporter te zijn. Uitslag 3-1.
In het seizoen 2014-2015 fluit scheidsrechter van Boekel de jaarlijkse veldslag. El Ahmadi krijgt geen rood na een doodschop tegen Jethro Willems.
In een later interview heeft van Boekel toegegeven Feyenoord-supporter te zijn.
In 2017 werd de uitslag bepaald door de in Frankrijk eerder gefaalde doellijntechnologie. voor het eerst binnengehaald als de ultieme waarheid.
Geen enkele camerapositie gaf ooit definitief bewijs dat de bal over de lijn was, toen Jeroen Zoet de bal naar hem toehaalde.
De enige suggestie in dit onderzoekje was een animatiefilmpje over hoe de bal zou hebben kunnen bewegen.
Feyenoord kreeg het doelpunt toegewezen bij de stand 1-1 en won zo tegen de verhouding in.
De twee duels voor en na deze klucht wist PSV zowaar te winnen onder leiding van Feyenoord-supporter Makkelie (jawel hij weer!).
Maar in het seizoen daarop 2018-2019 gaat het weer mis als scheidsrechter Gözübüyük – samen met var-vertegenwoordiger Nijhuis – fluit om 'de competitie te redden' en PSV te benadelen.
Het wekt niet eens meer verbazing dat PSV geen penalty krijgt na de opzettelijke handsbal van v. Beek van Feyenoord.
Opvallend incident is een van achter het Feyenoord-doel gegooide bal in de richting van Hirving Lozano die in scorepositie staat.
Hirving raakt in de war en vergeet te schieten. De KNVB houdt zich stil en straft Feyenoord hier niet voor.
Feyenoord wint geflatteerd met 2-1 met dank weer aan de arbitrage.
Een jaar later fluit scheidsrechter Nijhuis.
Na een dubieuze strafschop voor Feyenoord en geen rode kaarten voor Fer en Malacia na zware overtredingen, wordt het 3-1.
2021. PSV is nog in de race voor het kampioenschap.
Scheidsrechter Gözübüyük heeft Mario Götze al een strafschop onthouden, maar in de laatste minuten bij de stand 1-2 gaat het echt helemaal fout.
Mauro Junior draait zich weg van een schot en krijgt de bal volkomen onbewust tegen de achterkant van zijn arm.
Met ondersteuning door var van Boekel wordt besloten Feyenoord een penalty te schenken. Excuses achteraf leiden niet tot herziening van de uitslag.
Weg overwinning, weg kampioenschap.
Het is weer mis in het seizoen 2022-2023. Een wedstrijd essentieel voor het kampioenschap 5 feb.
Je kunt al nattigheid voelen met het aanstellen van Makkelie mag optreden met Higler als var.
Zij moeten zich sterk houden tegen een schuimbekkend legioen.
Makkelie laat zijn voorkeur spreken in zijn fluiten; veel overtredingen van Feyenoord worden over het hoofd gezien.
Hij fluit slechts 7 keer voor een overtreding van een hard spelend Feyenoord en 14 keer (!) voor PSV. PSV krijgt 7 keer geel en na langdurig overleg met de var 1 keer rood.
Feyenoord slechts 2 keer. Aanslagen op Xavi worden niet bestraft, Kokcu geeft elleboog aan Teze; geen kaart, Wieffer beukt Mwene bewusteloos; geen kaart;
Wel een rode kaart voor Obispo na lang beraad door de var.
Met een achterstand voor Feyenoord is het niet eens vreemd dat er veel naspeeltijd wordt bijgetrokken: 6' in eerste helft en 9' in tweede helft! De gelijkmaker viel in 90+6'.
Dit gebeurde allemaal vooral bij de stand 0-2 voor PSV. De Makkelie-show was duidelijk sprake van een vorm manipulatie. Bovendien wat smoesde Slot met Makkelie in rust?
Deze gestolen wedstrijd droeg essentieel bij aan het kampioenschap van Feyenoord.
Komende zondag dan: Deze kleine geschiedenis toont dat de arbitrage bepalend is voor de score
- PSV krijgt nooit een strafschop in de Kuip.
- Feyenoord krijgt dikwijls een onterechte strafschop mee
- PSV krijgt dikwijls een rode kaart aangesmeerd in de Kuip
- Feyenoord krijgt geen rode kaarten.
Wat meer indirect bepalend voor de eindstand:
- het aantal gele kaarten en toegekende vrije trappen valt wel erg vaak in het nadeel van PSV uit.
Makkelie is wederom aangesteld om de competitie te redden en zijn cluppie te helpen.