quote:Storm Ciarn nadert Europa, onstuimig weer in Nederland verwacht
Een zeer zware storm ontwikkelt zich momenteel in snel tempo boven de Atlantische Oceaan. Storm Ciarn koerst daarbij met verwoestende windsnelheden af op met name het Verenigd Koninkrijk en delen van Frankrijk.
De herfst roert zich op alle fronten en ook het stormseizoen is dit jaar erg actief. De afgelopen twee weken volgden stormen als Aline, Babet, Bernard en Cline elkaar snel op. En nu is het de beurt aan Ciarn, die woensdag en donderdag mogelijk voor veel overlast gaat zorgen. Daarom komen de weerdiensten nu al met eerste waarschuwingen, omdat het wel eens een extreem zware storm zou kunnen zijn.
Volgens de Britse meteorologische dienst Met Office zal Ciarn in Zuid-Engeland en Wales voor waarschijnlijk harde wind, zware regenval en het risico op overstromingen zorgen. De snelheden kunnen oplopen tot zeker 130 kilometer per uur. Er gelden momenteel al waarschuwingen voor deze regio’s en mogelijk worden die de komende dagen nog verder opgeschaald. In veel delen van Engeland en Wales wordt nog steeds opgeruimd na storm Babet, die ten minste zeven doden veroorzaakte en honderden mensen dakloos maakte door overstromingen. Ook het noordwesten van Frankrijk krijgt met Ciarn te maken.
Situatie Nederland
In Nederland wordt het donderdag ook onstuimig weer, maar de kans op storm is in ons land vrij klein. Weeronline: ,,In ons land wordt het vanaf donderdag onstuimig, met een krachtige wind boven land tot een stormachtige wind in de kustgebieden (windkracht 6 tot 8). In heel het land kunnen windstoten voorkomen tot circa 75 kilometer per uur en pal aan zee tot 90 km per uur. Aan de kust is daarbij slechts een kleine kans op storm.”
Voor de Belgen geldt dat het land nipt zal ontsnappen aan de sterkste windkrachten, maar wel neemt de wind fors toe in de loop van donderdag. Belgi krijgt dan te maken met een vrij krachtige tot krachtige wind uit het zuidwesten. En in de westelijke provincies van het land kan de wind zelfs tijdelijk hard tot stormachtig waaien.
quote:Meteorologen waarschuwen voor zeer zware storm Ciarn: mogelijk ‘bomcycloon’ met uitzonderlijke windstoten in West-Europa
Meteorologen houden de weerkaarten van vandaag en morgen in de gaten. Want een zeer zware storm ontwikkelt zich in sneltempo op de Atlantische Oceaan. De Britse weerdienst heeft de storm al de naam “Ciarn” gegeven en een waarschuwing afgekondigd. Men verwacht immers uitzonderlijke en wellicht ook verwoestende windsnelheden in het westen van Europa. Meer waarschuwingen zullen ongetwijfeld nog volgen in de komende dagen. Wij blikken alvast vooruit. Hoe fel zal deze storm tekeer gaan? Waar en wanneer wordt de meeste wind verwacht? Moeten ook wij in Belgi vrezen voor stormschade?
Opnieuw storm in Europa?
De herfst draait op volle toeren en ook het stormseizoen dat dit jaar erg actief is. Na de doortocht van stormen Agnes in september volgde Aline, Babet, Bernard en Cline elkaar in sneltempo op in de afgelopen twee weken. En deze week dient zich al een volgende Europese storm aan.
Dit weekend al doopte de Britse weerdienst deze aankomende storm onder de naam ‘Ciarn’. Dat dit zo vroeg gebeurde en al meteen gepaard ging met een eerste waarschuwing komt omdat men verwacht dat het hier wel eens om een extreem zware storm zou kunnen gaan. Daarom volgen de meteorologen van verschillende Europese landen de ontwikkeling van deze storm nauwgezet op. Indien de Franse weerdienst ook een naam toekent aan de storm zal dit ‘Domingos’ zijn.
BOMCYCLOON jonguh!!quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 09:50 schreef SpecialK het volgende:
Onstuimig? Of gewoon regelrecht onguur? Of gewoon een beetje ruig.
Is dit nu al te zeggen dan? Wat de exacte koers gaat zijn en waar dus het zwaartepunt van een storm komt te liggen is toch pas zo'n 12 uur van tevoren duidelijk?quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 09:48 schreef Frutsel het volgende:
,,In ons land wordt het vanaf donderdag onstuimig, met een krachtige wind boven land tot een stormachtige wind in de kustgebieden (windkracht 6 tot 8). In heel het land kunnen windstoten voorkomen tot circa 75 kilometer per uur en pal aan zee tot 90 km per uur. Aan de kust is daarbij slechts een kleine kans op storm.”
quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 09:50 schreef SpecialK het volgende:
Onstuimig? Of gewoon regelrecht onguur? Of gewoon een beetje ruig.
Het is ook lastig te voorspellenquote:Op dinsdag 31 oktober 2023 09:53 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Is dit nu al te zeggen dan? Wat de exacte koers gaat zijn en waar dus het zwaartepunt van een storm komt te liggen is toch pas zo'n 12 uur van tevoren duidelijk?
Ik dacht net meer aan die eilandjes daar voor de kust... Guernsey, Jersey enzoquote:Op dinsdag 31 oktober 2023 10:01 schreef Momo het volgende:
Windstoten van 200 km/h is wel serieus voor Bretagne.
Lockdowns. Scholen dicht. Sportscholendicht. Niet-essentiele winkels dicht. Thuiswerkplicht. Avondklok. Alcoholverbod.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 09:50 schreef SpecialK het volgende:
Onstuimig? Of gewoon regelrecht onguur? Of gewoon een beetje ruig.
En op fora anderhalve regel afstand.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 10:04 schreef Nober het volgende:
[..]
Lockdowns. Scholen dicht. Sportscholendicht. Niet-essentiele winkels dicht. Thuiswerkplicht. Avondklok. Alcoholverbod.
Hebben we die hier gemist of wat? Babet komt me alleen hl vaag bekend voor, ergens een kopje ofzo, de rest heb ik berhaupt niet gezien of gemerktquote:Op dinsdag 31 oktober 2023 09:48 schreef Frutsel het volgende:
De afgelopen twee weken volgden stormen als Aline, Babet, Bernard en Cline elkaar snel op.
Aline, Bernard, Celine waren in gebruik in landen als Frankrijk, Spanje, Portugal, Luxemburg en Belgiquote:Op dinsdag 31 oktober 2023 10:18 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Hebben we die hier gemist of wat? Babet komt me alleen hl vaag bekend voor, ergens een kopje ofzo, de rest heb ik berhaupt niet gezien of gemerkt
Oh ja, zat het bericht even verder te lezen en dat met Babet in Schotland heb ik langs zien komen inderdaad. In Nederland verder eigenlijk nog niks gemerkt de afgelopen weken, in elk geval niet wat betreft wind die echt een naam zou krijgen anders dan 'hey, het waait wat harder dan gisteren'quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 10:21 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Aline, Bernard, Celine waren in gebruik in landen als Frankrijk, Spanje, Portugal, Luxemburg en Belgi
Agnes, Babet, Ciaran werden gebruikt in landen Engeland, Ierland, Nederland, Duitsland dacht ik
Sowieso irritant dat Europa niet gewoon n naam gebruikt Ook het zuiden is gesplitst. Italie gebruikt weer andere namen dan bijv Griekenland/Cyprusquote:Op dinsdag 31 oktober 2023 10:24 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Oh ja, zat het bericht even verder te lezen en dat met Babet in Schotland heb ik langs zien komen inderdaad. In Nederland verder eigenlijk nog niks gemerkt de afgelopen weken, in elk geval niet wat betreft wind die echt een naam zou krijgen anders dan 'hey, het waait wat harder dan gisteren'
De kans op storm aan de kust is groot en zeker niet klein.quote:Aan de kust is daarbij slechts een kleine kans op storm.”
Ik wil net zeggen. Volgens mij hebben wij er een aantal overgeslagen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 10:18 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Hebben we die hier gemist of wat? Babet komt me alleen hl vaag bekend voor, ergens een kopje ofzo, de rest heb ik berhaupt niet gezien of gemerkt
quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 15:00 schreef Frutsel het volgende:
Tis inderdaad een serie van "winden"
[ twitter ]
De Kop van N-Holland (Westfriesland) krijgt ook een lekker koel briesje zo te zien. Ik zal m'n tuinstoelen naar binnen brengenquote:Op dinsdag 31 oktober 2023 21:09 schreef Starhopper het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Lijkt minder diep in het binnenland te gaan idd. Eens zien wat de volgende runs gaan doen. Aan de kust blijft het goed waaien + flinke windstoten. Ik ga lekker uitwaaien op het strand morgenquote:Op woensdag 1 november 2023 07:51 schreef aloa het volgende:
Harmonie laat het hier meevallen. Mogelijk storm voor de kust en stormachtig rond het IJsselmeer. Windstoten tussen de 80 - 110 km.
Er kunnen wel wat bomen sneuvelen.
Wat is Zuggeschwindigkeit?quote:
Trekkracht/Treksnelheid zou ik zeggen... dat het zich met grote kracht en snelheid verplaatst ofzoquote:
Ok! Dank!quote:Op woensdag 1 november 2023 09:44 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Trekkracht/Treksnelheid zou ik zeggen... dat het zich met grote kracht en snelheid verplaatst ofzo
O ja, goede. En de parasols maar vast opbergen.quote:Op dinsdag 31 oktober 2023 21:27 schreef Papabear het volgende:
[..]
De Kop van N-Holland (Westfriesland) krijgt ook een lekker koel briesje zo te zien. Ik zal m'n tuinstoelen naar binnen brengen
Vanaf morgen 03:00 begint de storm op te zetten. Hoogtepunt storm 10:00-17:00 in Nederland.quote:Op woensdag 1 november 2023 11:23 schreef Xlarge het volgende:
Hoe laat wordt nu verwacht dat de storm (in welke hoedanigheid dan ook) in Nederland, omgeving rotterdam is ?
Dank jequote:Op woensdag 1 november 2023 11:27 schreef Momo het volgende:
[..]
Vanaf morgen 03:00 begint de storm op te zetten. Hoogtepunt storm 10:00-17:00 in Nederland.
Is dat Estofex helemaal uit de lucht ? Zou denken dat ze voor vandaag/morgen wel een waarschuwing zouden doenquote:Op woensdag 1 november 2023 11:13 schreef aloa het volgende:
[..]
Frankrijk krijgt de hardste klappen.
En voor de mensen die zouden wonen in Den Helder ligt hoogtepunt tussen 12:00 en 21:00, in noorden lijkt het langer te blijven dan Rotterdam als locatie. Al zou ik het nieuws en KNMI ook gewoon in de gaten houden. Er zit nog variatie in de modellen over hoe en wat hier in Nederland.quote:
Hopelijk heeft Danny de servers goed vastgezet 😱quote:Op woensdag 1 november 2023 11:27 schreef Momo het volgende:
[..]
Vanaf morgen 03:00 begint de storm op te zetten. Hoogtepunt storm 10:00-17:00 in Nederland.
Als ik Windy.com kijk naar de modellen dan lijkt het wel echt alleen aan de kust te zijn, binnenland op aantal regio's na lijkt het niet te merken?quote:Op woensdag 1 november 2023 11:27 schreef Momo het volgende:
[..]
Vanaf morgen 03:00 begint de storm op te zetten. Hoogtepunt storm 10:00-17:00 in Nederland.
quote:Op woensdag 1 november 2023 11:29 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Is dat Estofex helemaal uit de lucht ? Zou denken dat ze voor vandaag/morgen wel een waarschuwing zouden doen
Zal wel iets verkeerd zijn ofzo? Iets technisch?quote:We are sorry that ESTOFEX is currently unable to provide a daily service.
die melding staat er volgens mij al heel lang namelijk. Ook toen ze in september soms wel meldingen deden.quote:Op woensdag 1 november 2023 11:33 schreef aloa het volgende:
[..]
[..]
Zal wel iets verkeerd zijn ofzo? Iets technisch?
Geen idee. Ze zijn volgens mij het meest actief in de warme maanden.quote:Op woensdag 1 november 2023 11:34 schreef Frutsel het volgende:
[..]
die melding staat er volgens mij al heel lang namelijk. Ook toen ze in september soms wel meldingen deden.
quote:Op woensdag 1 november 2023 11:33 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Als ik Windy.com kijk naar de modellen dan lijkt het wel echt alleen aan de kust te zijn, binnenland op aantal regio's na lijkt het niet te merken?
Hmm... hun Twitteraccount is wel in de lucht zie ik. Laatste forecast was maandag.quote:Op woensdag 1 november 2023 11:36 schreef aloa het volgende:
[..]
Geen idee. Ze zijn volgens mij het meest actief in de warme maanden.
Wij, in het oosten, merken meestal niets van alle ellende die het Westen over zichzelf afroept natuurlijkquote:Op woensdag 1 november 2023 11:37 schreef Momo het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ja vooral Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Holland
Jullie hebben dat dan weer met onweerquote:Op woensdag 1 november 2023 11:38 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Wij, in het oosten, merken meestal niets van alle ellende die het Westen over zichzelf afroept natuurlijk
Ze bepalen zelfs het weer hierquote:Op woensdag 1 november 2023 12:04 schreef Frutsel het volgende:
Interessant stuk van Weather Channel...
Altijd weer die Yanks...
https://weather.com/news/(...)witter&sf183300786=1
How the US Weather contributed to a bomb-cyclone hitting Europe...
Heb vakantie dus dan vandaag maar ff snel naar de stad en boodschapjes doen.quote:Op woensdag 1 november 2023 11:56 schreef Momo het volgende:
ANWB adviseert morgen thuis te werken vanwege storm Ciarn
De ANWB adviseert mensen om morgen thuis te werken vanwege storm Ciarn. Door de sterke wind en regen kan het onstuimig worden en kunnen er langere files dan gebruikelijk ontstaan. Naar verwachting bereikt de storm in de loop van morgenochtend de Nederlandse kust.
Volgens een ANWB-woordvoerder kan de vertraging op de weg bij regen en wind snel oplopen. Automobilisten houden dan meer afstand en door incidenten als omgevallen bomen nemen files en vertraging toe. Doordat veel bomen nog ruim in het blad zitten, vangen ze extra veel wind.
De ANWB roept mensen in ieder geval op om de verkeersinformatie goed in de gaten te houden. Het KNMI heeft vooralsnog code geel uitgegeven voor storm Ciarn, behalve in het noordoosten van Nederland. De waarschuwing kan nog naar code oranje gaan, als er meer bekend is over de koers van de storm.
Razendsnel de Atlantische Oceaan over
Ciarn lag gisteravond nog ten oosten van Canada en maakt vandaag razendsnel de oversteek over de Atlantische Oceaan. Vanavond wordt de kern vlak ten zuiden van Ierland verwacht en vervolgens koerst hij morgen over Engeland richting de Noordzee.
NOS
We gaan het zien. Schiphol lijkt 80-90km/u te krijgen. Bij Windkracht 10 worden vluchten sowieso afgeblazen (hehe) lees ik. Daaronder minder vluchten = meer vertragingen.quote:
Hoogtepunt is begin van de middag. Als je echt later in de avond vliegt zou je nog wel eens geluk kunnen hebben. Verschilt nogal per model welke gust ze maximaal hebben rond Schiphol, sommige 80-90 km/h inderdaad, anderen gaan boven de 100 km/h. Ligt er ook aan waar je heen moet, als je naar het westen moet moet het vliegtuig wel door de harde wind.quote:Op woensdag 1 november 2023 13:26 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
We gaan het zien. Schiphol lijkt 80-90km/u te krijgen. Bij Windkracht 10 worden vluchten sowieso afgeblazen (hehe) lees ik. Daaronder minder vluchten = meer vertragingen.
edit: zie nu dat het hoogtepunt al sochtends verwacht wordt, wij vliegen pas savonds. Dus zal wel meevallen hopelijk
Azie, dus hoef gelukkig niet westwaarts te gaan.quote:Op woensdag 1 november 2023 13:30 schreef Momo het volgende:
[..]
Hoogtepunt is begin van de middag. Als je echt later in de avond vliegt zou je nog wel eens geluk kunnen hebben. Verschilt nogal per model welke gust ze maximaal hebben rond Schiphol, sommige 80-90 km/h inderdaad, anderen gaan boven de 100 km/h. Ligt er ook aan waar je heen moet, als je naar het westen moet moet het vliegtuig wel door de harde wind.
Kun je niet via Eindhoven of Maastricht vlucht nemen (omboeken) die je naar een vliegveld brengt vanuit waar ze naar Azie vliegen?quote:Op woensdag 1 november 2023 13:34 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Azie, dus hoef gelukkig niet westwaarts te gaan.
Nee kan niet. Moet naar schoonfamilie en de vluchten daarheen gaan alleen vanaf schiphol. sowieso is een dagje later aankomen ook geen probleem.quote:Op woensdag 1 november 2023 13:52 schreef Ponsai het volgende:
[..]
Kun je niet via Eindhoven of Maastricht vlucht nemen (omboeken) die je naar een vliegveld brengt vanuit waar ze naar Azie vliegen?
Volgens mij gaat het wel mee vallen in Zuid oost brabant en Limburg.
Toch @:Momo?
Dan grotere kans dat je kan gaan denk ik
Ja, daar gaat het heel erg meevallenquote:Op woensdag 1 november 2023 13:52 schreef Ponsai het volgende:
[..]
Volgens mij gaat het wel mee vallen in Zuid oost brabant en Limburg.
Toch @:Momo?
Inderdaad.quote:Op woensdag 1 november 2023 13:55 schreef Momo het volgende:
[..]
Ja, daar gaat het heel erg meevallen
Nee dat is wel redelijk zeker.quote:Op woensdag 1 november 2023 13:59 schreef Ponsai het volgende:
[..]
Inderdaad.
Maar mogelijk veranderd dat nog.
Of is het inmiddels redelijk zeker en stabiel?
Denk dat we dat pas vanavond met enige zekerheid kunnen zeggen.quote:Op woensdag 1 november 2023 13:59 schreef Momo het volgende:
[..]
Nee dat is wel redelijk zeker.
De vraag is hoe hard het gaat waaien aan de kust.
Jezus.quote:
Waar woon je?quote:Op woensdag 1 november 2023 15:17 schreef Leandra het volgende:
Ik twijfel een beetje of ik de parasol (die dicht zit uiteraard) binnen moet halen, hij zit door de tuintafel heen en houdt de boel door het gewicht van de voet misschien juist op z'n plek.
De stoelen om de tafel misschien wel even stapelen en/of binnen zetten.
Bij de vorige serieuze storm heb ik alles binnen gezet, maar dat gaat nu niet lukken.
Volgens mij gaat het in Amersfoort en omstreken wel meevallen.quote:
Gelderland op de grens met Utrecht, het midden van het land zeg maar, in de driehoek, middelpunt, zwaartepunt en kadastraal middelpuntquote:
quote:Op woensdag 1 november 2023 15:20 schreef Leandra het volgende:
[..]
Gelderland op de grens met Utrecht, het midden van het land zeg maar, in de driehoek, middelpunt, zwaartepunt en kadastraal middelpunt
Ja valt wel mee denk ik daar.quote:Op woensdag 1 november 2023 15:20 schreef Perrin het volgende:
[..]
Volgens mij gaat het in Amersfoort en omstreken wel meevallen.
Heb ze al plat gelegd.quote:Op woensdag 1 november 2023 14:44 schreef TLC het volgende:
Dat worden dus weer omgewaaide tuinstoelen![]()
Ik hoop het, morgen na het werk een borrel daar en daarna hoop ik nog wel met de trein weg te kunnenquote:Op woensdag 1 november 2023 15:20 schreef Perrin het volgende:
[..]
Volgens mij gaat het in Amersfoort en omstreken wel meevallen.
Nee dat zou ik je vent laten doen of het kind wat je het minst dierbaar isquote:Op woensdag 1 november 2023 15:17 schreef Leandra het volgende:
Ik twijfel een beetje of ik de parasol (die dicht zit uiteraard) binnen moet halen, hij zit door de tuintafel heen en houdt de boel door het gewicht van de voet misschien juist op z'n plek.
De stoelen om de tafel misschien wel even stapelen en/of binnen zetten.
Bij de vorige serieuze storm heb ik alles binnen gezet, maar dat gaat nu niet lukken.
Nou, het punt is dat manlief een paar dagen weg is voor z'n werk en het enige kind dat nog thuis woont een 12-jarige is van het 🤓 type en bijbehorende lichaamsbouw...quote:Op woensdag 1 november 2023 15:50 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Nee dat zou ik je vent laten doen of het kind wat je het minst dierbaar is
Tafel en parasol misschien in een hoek schuiven. Of is dat te zwaar?quote:Op woensdag 1 november 2023 16:49 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou, het punt is dat manlief een paar dagen weg is voor z'n werk en het enige kind dat nog thuis woont een 12-jarige is van het 🤓 type en bijbehorende lichaamsbouw...
Die kan de parasol zeker niet uit de tuintafel krijgen 😀
Als je in de buurt woont wil ik je wel ff helpenquote:Op woensdag 1 november 2023 16:49 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou, het punt is dat manlief een paar dagen weg is voor z'n werk en het enige kind dat nog thuis woont een 12-jarige is van het 🤓 type en bijbehorende lichaamsbouw...
Die kan de parasol zeker niet uit de tuintafel krijgen 😀
En anders waait ie wel naar je in de buurtquote:Op woensdag 1 november 2023 18:55 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Als je in de buurt woont wil ik je wel ff helpen
quote:Op woensdag 1 november 2023 18:58 schreef Gajes_Octavianus het volgende:
[..]
En anders waait ie wel naar je in de buurt
Code rood gaat hier ook wel komen neem ik aan? Alle bomen nog in blad, vochtige grond en ook nog wind tijdens de avondspitsquote:
Ik denk dat het bij code oranje blijft voor nu. Tenzij hij toch iets sterker blijkt te zijn. Ciaran is pas net gevormd en zal vanavond laat al Bretagne aan doen.quote:Op woensdag 1 november 2023 19:03 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Code rood gaat hier ook wel komen neem ik aan? Alle bomen nog in blad, vochtige grond en ook nog wind tijdens de avondspits
Zal wel in de loop van de ochtend worden als het rood gaat worden neem ik aan.quote:Op woensdag 1 november 2023 19:07 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik denk dat het bij code oranje blijft voor nu. Tenzij hij toch iets sterker blijkt te zijn. Ciaran is pas net gevormd en zal vanavond laat al Bretagne aan doen.
Poly gaven ze pas 2 uur snachts oranje en 8 uur in de ochtend rood (die zomerstorm van begin juli dit jaar).quote:Op woensdag 1 november 2023 19:08 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Zal wel in de loop van de ochtend worden als het rood gaat worden neem ik aan.
Alle bladen liggen inmiddels al op de fietspaden hier hoorquote:Op woensdag 1 november 2023 19:03 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Code rood gaat hier ook wel komen neem ik aan? Alle bomen nog in blad, vochtige grond en ook nog wind tijdens de avondspits
Hier nog best veel blaadjes aan de bomenquote:Op woensdag 1 november 2023 19:11 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Alle bladen liggen inmiddels al op de fietspaden hier hoor
Die was nogal laat. Daar zullen ze nu ook wel van geleerd hebben denk ik. Ik neem aan dat er aankomende nacht mensen aanwezig zijn die code rood mogen afgeven. Al scheelt het ook wel dat het hoogtepunt in de middag is ipv vanaf de ochtendspits.quote:Op woensdag 1 november 2023 19:09 schreef Momo het volgende:
[..]
Poly gaven ze pas 2 uur snachts oranje en 8 uur in de ochtend rood (die zomerstorm van begin juli dit jaar).
Ik ben niet dom en luister dus doorgaans naar waarschuwingen, maar bij code geel ga ik wel gewoon naar kantoor (en de borrel)...maar als ze dan ineens rood afgeven terwijl ik er al ben...Ik moet wel weer naar huis in de avondquote:Op woensdag 1 november 2023 19:08 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Zal wel in de loop van de ochtend worden als het rood gaat worden neem ik aan.
Godverdomme dit inderdaad. Zo geen zin om opgesloten te zitten daar.quote:Op woensdag 1 november 2023 19:51 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ik ben niet dom en luister dus doorgaans naar waarschuwingen, maar bij code geel ga ik wel gewoon naar kantoor (en de borrel)...maar als ze dan ineens rood afgeven terwijl ik er al ben...Ik moet wel weer naar huis in de avond
Misschien even een simpel setje schonen kleren en een tandenborstel ofzo in de tas drukken, dan is een hotel altijd nog een optiequote:Op woensdag 1 november 2023 20:04 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Godverdomme dit inderdaad. Zo geen zin om opgesloten te zitten daar.
Wij worden altijd op tijd naar huis gestuurd. Zodra code rood van kracht wordt rond een bepaald tijdstip en/of het OV stopt er mee, dan gooit de baas de boel dicht, zodat iedereen veilig thuis kan komen.quote:Op woensdag 1 november 2023 19:51 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ik ben niet dom en luister dus doorgaans naar waarschuwingen, maar bij code geel ga ik wel gewoon naar kantoor (en de borrel)...maar als ze dan ineens rood afgeven terwijl ik er al ben...Ik moet wel weer naar huis in de avond
Ik denk niet dat wij bij elkaar in de buurt wonen, maar thnxquote:Op woensdag 1 november 2023 18:55 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Als je in de buurt woont wil ik je wel ff helpen
Dat was bij mij op kantoor (hoofdkantoor ING) inderdaad ook altijd zo. Collegae die afhankelijk waren van OV en/of van verderop kwamen mochten altijd eerder weg om ervoor te zorgen dat ze die avond nog thuis konden komenquote:Op woensdag 1 november 2023 20:35 schreef Brokkel het volgende:
[..]
Wij worden altijd op tijd naar huis gestuurd. Zodra code rood van kracht wordt rond een bepaald tijdstip en/of het OV stopt er mee, dan gooit de baas de boel dicht, zodat iedereen veilig thuis kan komen.
Daarom hebben we hier geen PMD-kliko's, maar plastic zakken met hengsel die we aan het grijpding van de ondergrondse restafvalcontainer moeten hangenquote:Op woensdag 1 november 2023 20:41 schreef Leandra het volgende:
Morgen weer de kliko met PMD aan de weg, dat is volgens mij al de derde keer in 2½ jaar tijdens een storm, en iedere keer ligt de halve wijk dan vol plastic want de meeste mensen gooien het los in de PMD kliko.
Dat is ook een triest gebeuren want die liggen dan ook de halve wijk door, en ondertussen liggen die zakken te stinken.quote:Op woensdag 1 november 2023 20:44 schreef Papabear het volgende:
[..]
Daarom hebben we hier geen PMD-kliko's, maar plastic zakken met hengsel die we aan het grijpding van de ondergrondse restafvalcontainer moeten hangen
Daar hebben we hier dus geen last van. De zakken worden netjes opgehangen en opgehaaldquote:Op woensdag 1 november 2023 20:48 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat is ook een triest gebeuren want die liggen dan ook de halve wijk door, en ondertussen liggen die zakken te stinken.
Ik had dat even toen ik in ons tijdelijke appartement woonde, maar al heel snel een kliko aangevraagd, die stond in de berging en dan kon ik daar de zakken met PMD in kwijt.
Ik heb er ook wel een stuk of 4 iedere 2 weken, dus als ik dan anderhalve week volle PMD zakken ergens in de garage zou hebben liggen word ik daar ook niet blij van.
Maar het ging me meer om weer een storm op donderdag, en weer net onze PMD-donderdag.
Ik vind het triester dat mensen zo dom zijn dat ze tijdens een storm een PMD bak aan de weg zettenquote:Op woensdag 1 november 2023 20:41 schreef Leandra het volgende:
Morgen weer de kliko met PMD aan de weg, dat is volgens mij al de derde keer in 2½ jaar tijdens een storm, en iedere keer ligt de halve wijk dan vol plastic want de meeste mensen gooien het los in de PMD kliko.
Wat op zich eigenlijk geen probleem is als er alleen maar een paar zakken vol PMD in zitten.quote:Op woensdag 1 november 2023 21:26 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Ik vind het triester dat mensen zo dom zijn dat ze tijdens een storm een PMD bak aan de weg zetten
quote:Op woensdag 1 november 2023 20:41 schreef Leandra het volgende:
Morgen weer de kliko met PMD aan de weg, dat is volgens mij al de derde keer in 2½ jaar tijdens een storm, en iedere keer ligt de halve wijk dan vol plastic want de meeste mensen gooien het los in de PMD kliko.
Wat is nou precies het probleem?quote:Op woensdag 1 november 2023 21:57 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wat op zich eigenlijk geen probleem is als er alleen maar een paar zakken vol PMD in zitten.
Dat mensen die het PMD los in de kliko's doen en hun kliko toch aan de weg zetten bij een storm ervoor zorgen dat de hele wij onder de kleine plastic verpakkingen zit.quote:Op woensdag 1 november 2023 22:00 schreef Papabear het volgende:
[..]
[..]
Wat is nou precies het probleem?
Wat je dus zelf mede veroorzaakt hebt door er op door te gaan, terwijl mijn eerste post hierover vooral ging over het feit dat dit al de derde keer in 2½ jaar tijd is dat er precies een storm is op PMD donderdag en veel mensen hun PMD los in de kliko gooien, dat veroorzaakt het probleem.quote:Op woensdag 1 november 2023 22:04 schreef Papabear het volgende:
Dit topic gaat over Storm Ciarn en ik lees nu alleen maar gejank over PMD kliko's en/of zakken
Sowquote:
Dan vliegen er zakken met plastic over straat. Gewoon geen bakken PMD buiten zetten als het gaat stormen.quote:Op woensdag 1 november 2023 21:57 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wat op zich eigenlijk geen probleem is als er alleen maar een paar zakken vol PMD in zitten.
Ik begin er aan te denken toch maar thuis te werken en later op de dag te kijken of het een beetje verantwoord is om voor de borrel naar het midden des lands te gaan, of deze gewoon even over te slaanquote:Op donderdag 2 november 2023 05:54 schreef Xlarge het volgende:
[..]
Hier in Rotterdam al aardige wind, ik ben benieuwd wat het later gaat worden
gewoon bij die ene geile collega blijven slapen die toevallig in de buurt woont en elkaar vervolgens helemaal aan gort ballenquote:Op woensdag 1 november 2023 20:04 schreef Aberkullie het volgende:
[..]
Godverdomme dit inderdaad. Zo geen zin om opgesloten te zitten daar.
In het midden des lands waait het ook al aardig. Voor werk zou ik niet gaan reizen. Voor een borrel daarentegen...quote:Op donderdag 2 november 2023 05:56 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ik begin er aan te denken toch maar thuis te werken en later op de dag te kijken of het een beetje verantwoord is om voor de borrel naar het midden des lands te gaan, of deze gewoon even over te slaan
Als het nu in de kustgebieden al op windstoten van 70+ zit en het nog niet eens echt begonnen is...
Klinkt goed maar dan komen thuis mijn kittens om van de honger en eenzaamheidquote:Op donderdag 2 november 2023 06:02 schreef Raw85 het volgende:
[..]
gewoon bij die ene geile collega blijven slapen die toevallig in de buurt woont en elkaar vervolgens helemaal aan gort ballen
quote:Op woensdag 1 november 2023 13:26 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
We gaan het zien. Schiphol lijkt 80-90km/u te krijgen. Bij Windkracht 10 worden vluchten sowieso afgeblazen (hehe) lees ik. Daaronder minder vluchten = meer vertragingen.
edit: zie nu dat het hoogtepunt al sochtends verwacht wordt, wij vliegen pas savonds. Dus zal wel meevallen hopelijk
quote:Honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege storm Ciarn
Op Schiphol zijn als gevolg van de naderende storm Ciarn honderden ingaande en uitgaande vluchten geannuleerd, laat een woordvoerder weten. KLM annuleert vanaf het begin van de middag alle vluchten. Nederland krijgt vanochtend te maken met storm Ciarn, die nu al overlast veroorzaakt in Frankrijk en Groot-Brittanni.
Vanaf 11.00 uur geldt voor Zeeland code oranje en die geldt vanmiddag ook voor de kustgebieden van Noord-Holland en Zuid-Holland en voor het westen van het Waddengebied. Er kunnen windstoten van 110 kilometer per uur voorkomen.
Code oranje vanwege zeer zware windstoten vanaf 11u in Zeeland en in loop van de middag in Zuid-Holland, Noord-Holland en Waddengebied. Er is inmiddels meer duidelijkheid over de koers van storm #Ciarn. In aantal andere provincies geldt code geel.
De NS heeft uit voorzorg de dienstregeling in Zeeland aangepast. Op Rotterdam The Hague Airport worden ook vluchten afgeblazen. De rederij die vaart op Vlieland en Terschelling heeft enkele afvaarten geannuleerd. Bij de veerdiensten naar Texel, Ameland en Schiermonnikoog zijn vooralsnog geen wijzigingen.
De ANWB kwam gisteren met het advies om thuis te werken.
Kust krijgt de hardste klappen zo te zien. Maar wat verder het land in dan verwacht.quote:Volgens de laatste analyses blijkt de storm Ciarn iets oostelijker te liggen dan verwacht. Dat wilt dus zeggen dat de storm ook dichter aan land komt, en de windveld dus verder over land trekt. Hou landinwaarts daarom rekening met windsnelheden van zo'n 60 tot 90, lokaal 100kmph. Aan de kust zijn windstoten van 110 tot 120, met een lokale uitschieter van 130kmph niet uitgesloten. Op zee kunnen er windsnelheden van 150 tot 160kmph voorbij komen, wat varen uiterst gevaarlijk maakt. Aldus MeteoWeer
Mijn vlucht staat nog steeds op schemaquote:
Gelukkig.quote:Op donderdag 2 november 2023 10:57 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Mijn vlucht staat nog steeds op schema
Dat is klassiek bij NS. Niet afschalen en dan straks enorme chaos als er een boom op spoor ligt.quote:Op donderdag 2 november 2023 11:09 schreef Ponsai het volgende:
[..]
Gelukkig.
Maar opzich best bijzonder.
De trein zal inderdaad een uitdaging worden. Maar opzich zit je wellicht ook daar nog safe: https://www.ns.nl/reisinformatie/calamiteiten/storm-ciaran.html
Als je ziet hoe het daar tekeer is gegaan dan mogen we denk ik nog van geluk spreken dat de kern niet hier naast de kust ligtquote:Op donderdag 2 november 2023 11:11 schreef myShizzle het volgende:
live meekijken ergens aan de Franse kust
Grote vliegtuigen blijven over het algemeen bij iets sterkere wind vliegen dan kleine vliegtuigen (van budget airlines enzo)quote:Op donderdag 2 november 2023 11:09 schreef Ponsai het volgende:
[..]
Gelukkig.
Maar opzich best bijzonder.
De trein zal inderdaad een uitdaging worden. Maar opzich zit je wellicht ook daar nog safe: https://www.ns.nl/reisinformatie/calamiteiten/storm-ciaran.html
Denk dat die boom dan ook bijna niks nodig had, want zo hard waait het daar nog niet nu, ook gewoon veel pech voor die vrouw. Maar goed de meeste gewonden en doden bij dit soort stormen vallen door omgevallen bomen op fietsen en auto's.quote:Op donderdag 2 november 2023 11:12 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Jemig heftig en dan zitten we nog lang niet op hoogtepunt
Nou dat idd, en Apeldoorn is behoorlijk ten oosten van het midden van het land en komt in geen enkele voorspelling in oranje of rood, overal in het geel.quote:Op donderdag 2 november 2023 11:12 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Jemig heftig en dan zitten we nog lang niet op hoogtepunt
Ik denk eerder een slechte boom. Die vallen al vrij snel om.quote:Op donderdag 2 november 2023 11:16 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou dat idd, en Apeldoorn is behoorlijk ten oosten van het midden van het land en komt in geen enkele voorspelling in oranje of rood, overal in het geel.
Dat verwacht ik ook, het waait daar immers nog niet heel hard, hoewel het altijd een toevallige windstoot kan zijn.quote:Op donderdag 2 november 2023 11:19 schreef Ponsai het volgende:
[..]
Ik denk eerder een slechte boom. Die vallen al vrij snel om.
Tragisch voor die vrouw.
Oei, sterkte. Ik ga zo de hontjes nog maar eens uitlaten nu de bomen nog enigszins overeind staan.quote:Op donderdag 2 november 2023 12:02 schreef TLC het volgende:
Volgens mij zag ik net een blaadje van een boom voorbij waaien![]()
OEI HET IS BEGONNEN HIDE YO KIDS HIDE YO WIVESquote:Op donderdag 2 november 2023 12:02 schreef TLC het volgende:
Volgens mij zag ik net een blaadje van een boom voorbij waaien![]()
quote:Op donderdag 2 november 2023 13:32 schreef Frutsel het volgende:
Die scootmobiels zijn ook nergens meer tegen bestand he?
[ twitter ]
Sukkelquote:Op donderdag 2 november 2023 13:32 schreef Frutsel het volgende:
Die scootmobiels zijn ook nergens meer tegen bestand he?
[ twitter ]
Ah, dan klopt het dat het nog meevalt, op een enkele stevige vlaag na.quote:
Niet met de Slymobiel hequote:Op donderdag 2 november 2023 13:54 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ah, dan klopt het dat het nog meevalt, op een enkele stevige vlaag na.
Wij zijn dan tussen 16-20 aan de beurt.
De Slymobiel staat rustig te wachten tot het weer wat aangenamer weer is. Ik ga nergens meer heen vandaagquote:
Windkracht 11 nu!quote:
quote:Zwaarste windstoot gemeten in Zeeland
De zwaarste windstoot van de dag tot nu toe is gemeten aan de Zeeuwse kust, in Vlissingen. Het was een windstoot van 105 kilometer per uur, meldt het KNMI. Eerder werd er een windstoot van 97 kilometer per uur gemeten in het Brabantse Gilze-Rijen.
Mag ik dit toch enigszins debiel vinden?quote:Op donderdag 2 november 2023 13:32 schreef Frutsel het volgende:
Die scootmobiels zijn ook nergens meer tegen bestand he?
[ twitter ]
Ja hoor dat magquote:Op donderdag 2 november 2023 14:57 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Mag ik dit toch enigszins debiel vinden?
quote:Kracht windstoten loopt nog steeds op
De kracht van de windstoten, met name in de kustgebieden, loopt nog steeds op. Inmiddels is op zee bij Zeeland een windstoot van 116 kilometer per uur gemeten.
in de gemeente Terneuzen tellen ze relatief de meeste 100-jarigen van Nederland, nu weten we ook waarom.quote:
Er zit een FOK!ker op een vlucht van Edinburgh naar Amsterdam die over 21 minuten moet landen...quote:Op donderdag 2 november 2023 16:17 schreef miss_sly het volgende:
Er vliegen hier nog steeds vliegtuigen over richting Schiphol. Ik zou er niet graag in zitten nu.
Is er een cam waarop je ze kunt zien landen?
O, hij liever dan ik. Het zijn echt heftige rukwinden hier.quote:Op donderdag 2 november 2023 16:21 schreef Leandra het volgende:
[..]
Er zit een FOK!ker op een vlucht van Edinburgh naar Amsterdam die over 22 minuten moet landen...
Het komt steeds dichter bij.quote:Op donderdag 2 november 2023 16:22 schreef Starhopper het volgende:
Wijk aan Zee pakt de leiding met een windstoot van 115KM/h
Daar ook een 10 op de kaart, zeeland blijft volgens buienradar op max 9.quote:Op donderdag 2 november 2023 16:22 schreef Starhopper het volgende:
Wijk aan Zee pakt de leiding met een windstoot van 115KM/h
quote:Op donderdag 2 november 2023 16:40 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Las het net, al meldt HLN nog 2 doden waaronder een vijf-jarige
maak daar gerust lijding vanquote:Op donderdag 2 november 2023 16:22 schreef Starhopper het volgende:
Wijk aan Zee pakt de leiding met een windstoot van 115KM/h
Smijt die 10bft even hier heen a.u.b, dit zachte briesje hier kan ik niks meequote:
Gaat niet lukken. Hoeft van mij ook niet.quote:Op donderdag 2 november 2023 17:08 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Smijt die 10bft even hier heen a.u.b, dit zachte briesje hier kan ik niks mee![]()
Het is dat ik MOEST werken en dat ik NIET gemist kon worden maar anders was ik zeker wel even naar het westen gegaan.
Ligt eraan waar je woont. Het zuiden heeft het hoogtepunt wel gehad, het noorden nog niet.quote:Op donderdag 2 november 2023 17:09 schreef summer2bird het volgende:
Tis te hopen dat dit de laatste heftige storm blijft dit jaar.
Is het hoogtepunt al geweest?
Begint nu wel wat aan te trekken maar nog niet genoeg om die verdoemde boom hiervoor om te leggenquote:Op donderdag 2 november 2023 17:11 schreef aloa het volgende:
[..]
Gaat niet lukken. Hoeft van mij ook niet.
Hier kracht 7/8 momenteel en het trekt nog aan de komende uren.
Deze hadden ze zeker goed ja. Vorige week was ie al te zien en de koers scheelde niet veel van wat er is uitgekomen.quote:Op donderdag 2 november 2023 17:13 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Begint nu wel wat aan te trekken maar nog niet genoeg om die verdoemde boom hiervoor om te leggen![]()
Jammer dat dat niet gaat lukken, maar blijkbaar staat er nog 1 op het programma ergens later deze maand maar dat is nog even in de gaten houden.
Modellen krijgen het wel steeds meer in de gaten die stormsystemen
volgende week weer 1 wellicht..quote:Op donderdag 2 november 2023 17:09 schreef summer2bird het volgende:
Tis te hopen dat dit de laatste heftige storm blijft dit jaar.
Is het hoogtepunt al geweest?
Zaterdag al, maar die is een stuk zuidelijker...quote:Op donderdag 2 november 2023 17:16 schreef MissHobje het volgende:
[..]
volgende week weer 1 wellicht..
Koers is altijd now casten tot het laatste uurquote:Op donderdag 2 november 2023 17:15 schreef aloa het volgende:
[..]
Deze hadden ze zeker goed ja. Vorige week was ie al te zien en de koers scheelde niet veel van wat er is uitgekomen.
Was eerst meer over het midden van Engeland, later zakte het meer naar het zuiden.
ohh das wel heel snelquote:Op donderdag 2 november 2023 17:17 schreef aloa het volgende:
[..]
Zaterdag al, maar die is een stuk zuidelijker...
Liever dit dan uit het noordwesten.quote:Op donderdag 2 november 2023 17:18 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Koers is altijd now casten tot het laatste uur
Als die midden Engeland aandeed hadden we hier niet heel veel last van gehad.
Ik heb ook liever een eeuwig hogedrukgebied boven mijn hoofd, maar helaasquote:Op donderdag 2 november 2023 17:18 schreef MissHobje het volgende:
[..]
ohh das wel heel snel![]()
Hopelijk niet teveel last..deze storm is wel weer even genoeg zo.
Ha! dat zou lekker zijn ja.. dat kunnen we ff vergeten.quote:Op donderdag 2 november 2023 17:20 schreef aloa het volgende:
[..]
Ik heb ook liever een eeuwig hogedrukgebied boven mijn hoofd, maar helaas
Noordwester, 12bft lang gehele noordkust, even die dijken een 50 jaars keuring geven of ze nog een beetje hun werk willen doenquote:Op donderdag 2 november 2023 17:19 schreef aloa het volgende:
[..]
Liever dit dan uit het noordwesten.
Opnieuw windstoten richting 75/100km/h maar gezien de ligging van die stormdepressie zal deze minder zwaar zijn dan die van vandaag, ook de omvang is een stuk kleiner.quote:Op donderdag 2 november 2023 17:18 schreef MissHobje het volgende:
[..]
ohh das wel heel snel![]()
Hopelijk niet teveel last..deze storm is wel weer even genoeg zo.
De afsluitdijk is net goed verstevigd, die zal het vast wel houden.quote:Op donderdag 2 november 2023 17:23 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Noordwester, 12bft lang gehele noordkust, even die dijken een 50 jaars keuring geven of ze nog een beetje hun werk willen doen
We hebben gezien wat de storm van 13 oktober 2012(?) deed, hier gingen complete boerderijen tegen de vlaktequote:Op donderdag 2 november 2023 17:24 schreef aloa het volgende:
[..]
De afsluitdijk is net goed verstevigd, die zal het vast wel houden.
Ik ben eerlijk gezegd niet zo bang voor de dijken. Meer voor mijn dak dan
28 oktober 2013 denk ik.quote:Op donderdag 2 november 2023 17:26 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
We hebben gezien wat de storm van 13 oktober 2012(?) deed, hier gingen complete boerderijen tegen de vlaktedat is wel het mindere kant van het prachtige natuurverschijnsel
![]()
Hier trouwens pikt de wind nog wat verder aan, maar ik krijg het er nog niet warm van
Yeps dat was emquote:Op donderdag 2 november 2023 17:28 schreef aloa het volgende:
[..]
28 oktober 2013 denk ik.
Ik kan me die bomen nog herinneren hier....geknakt als luciferstokjesDe wortels stonden nog stevig in de grond.
Hier ging het echt als een malle tekeer. Echt wel gevaarlijk toen buiten.quote:Op donderdag 2 november 2023 17:30 schreef SpeedyGJ het volgende:
[..]
Yeps dat was emen ja ik zag de bomen hier 120m verderop compleet doorbuigen maar breken deden ze maar niet
wel behoorlijk wat takken op de weg
Ga aan de kust wonen danquote:Op donderdag 2 november 2023 17:50 schreef Aberkullie het volgende:
Behalve een beetje wind nog niks gemerkt hier
Kijk Ameland dan: West windkracht 4, Oost windkracht 8quote:Op donderdag 2 november 2023 18:37 schreef SpeedyGJ het volgende:
Inmiddels is de wind hier behoorlijk aangetrokken, momenteel windkracht 6 tot 7 uit het zuiden.
Op het noordelijke eilanden zelfs een 9bft.
[ afbeelding ]
Welke paniek?quote:Op donderdag 2 november 2023 18:51 schreef the-eye het volgende:
[..]
Ik woon aan de kust maar als dit is waar al die paniek om was
Oeiquote:Op vrijdag 3 november 2023 08:10 schreef Donna het volgende:
Nou ik heb vannacht een emmertje in de hal moeten zetten. Lekkage
Daar lijkt het gelukkig wel op! De gordijnen zijn zeiknat en een stukje muur is 'open' gescheurd waar het doorheen komt. Zal de woningbouw zo bellen.quote:Op vrijdag 3 november 2023 08:11 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Oei
Is de schade verder wel een beetje beperkt gebleven, relatief dan?
Damnquote:Op vrijdag 3 november 2023 08:10 schreef Donna het volgende:
Nou ik heb vannacht een emmertje in de hal moeten zetten. Lekkage
quote:Op vrijdag 3 november 2023 08:15 schreef Donna het volgende:
[..]
Daar lijkt het gelukkig wel op! De gordijnen zijn zeiknat en een stukje muur is 'open' gescheurd waar het doorheen komt. Zal de woningbouw zo bellen.
Er reed gisteren ook al steeds iemand voor de goten door de straat. Die moeten ze sowieso even goed legen want die loopt over (had ik al gemeld).
Hopelijk blijft m'n laminaat goed en was ik op tijd. Werd wakker van gedrup.
Nee geen ongelukken verder. Nu ik goed kijk lijkt de muur daar ook al eens dichtgesmeerd te zijn met 1 of ander goedje, het is zo'n hoekje van plafond/muur boven ramen. Dus ik zal eens even horen hoe dit zit.quote:Op vrijdag 3 november 2023 08:18 schreef Leandra het volgende:
[..]
Damn
Maar geen boom tegen het huis gevallen ofzo? Alleen een lekke (of volle) goot?
Niet daarna kijken, verkeerde implementatie van de lijnen. Probleem hier is dat er ook nog een windmeter op Ameland staar die al een tijdje niet registreerd waardoor je zulke waardes gaat krijgen. Eigenlijk zou dat station even van de kaart moeten worden afgehaald.quote:Op donderdag 2 november 2023 20:50 schreef Leandra het volgende:
[..]
Kijk Ameland dan: West windkracht 4, Oost windkracht 8
quote:Dodental door Ciarn stijgt, honderdduizenden in Europa nog zonder stroom
In Itali zijn vijf mensen omgekomen bij overstromingen die ontstonden toen storm Ciarn donderdag over Europa trok. Eerder werden drie doden geteld. Ook zitten er in Itali en Frankrijk nog honderdduizenden mensen zonder stroom.
Storm Ciarn heeft donderdag heel wat schade aangericht in Europa. Op meerdere plekken zijn er doden gevallen. In het Limburgse Venray kwam een 59-jarige man uit het Noord-Brabantse Overloon om het leven door een omgewaaide boom.
Ook in Belgi kwamen een 65-jarige vrouw en een vijfjarig kind om door een omgewaaide boom. In Frankrijk werd donderdagochtend gemeld dat een vrachtwagenchauffeur was overleden door een omgevallen boom. In Spanje is een 23-jarige vrouw hetzelfde overkomen. En in Duitsland is een vrouw dodelijk gewond geraakt door een omgewaaide boom.
In het Italiaanse Toscane zorgde de storm voor overstromingen die vijf mensen het leven kostten. En daarvan was een 85-jarige man die verdronk in zijn eigen huis, vermoedelijk omdat hij het niet op tijd kon ontvluchten. Ziekenhuizen in de regio liepen ook onder vanwege de zware regenval.
Lokale Italiaanse media melden dat er in Toscane nog zo'n 40.000 mensen vrijdagochtend zonder stroom zaten. Ook in Frankrijk hebben een half miljoen huishoudens nog geen elektriciteit.
Niets van gezien.quote:Op vrijdag 3 november 2023 19:24 schreef the-eye het volgende:
[..]
De diverse artikelen die hel en verdoemenis aankondigden
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |