In de ochtend van 7 oktober 2023 werden vanuit de Gazastrook duizenden raketten op Isralische plaatsen in de grensstreek afgevuurd. Ook de steden Tel Aviv en Jeruzalem waren doelwit. Een groot aantal Hamasleden stak vanuit de Gazastrook op meerdere plaatsen de grens met Isral over, over land en via de lucht. Meer dan 1.300 mensen werden gedood, waaronder tientallen niet-Israli's.
Premier Benjamin Netanyahu sprak in reactie op de aanvallen over een oorlogssituatie. Op 7 oktober begon Isral met een uitgebreide reeks luchtaanvallen op de Gazastrook, die volgens Isral waren gericht op locaties van Hamas. Op 8 oktober sloot Isral de toevoer van elektriciteit en brandstof naar Gaza af. Als gevolg daarvan viel de enige elektriciteitscentrale op 11 oktober uit.Netanyahu zei op 9 oktober tegen VS-president Biden, dat Isral geen andere keus heeft dan een grondoperatie in Gaza te starten en dat het "een lange en moeilijke oorlog" zal worden
Als gevolg van het conflict liepen ook de spanningen op de Westelijke Jordaanoever, inclusief Oost-Jeruzalem op. Sinds 8 oktober werden gevechten aan de Isralisch-Libanese grens gemeld. Het ging om beschietingen door Hezbollah, die het Isralische leger met raketaanvallen antwoordde.
Isral riep op 13 oktober inwoners van Gaza-Stad op om voor hun veiligheid uit te wijken naar zuidelijker delen van de Gazastrook. De burgers hebben tot 16:00 uur lokale tijd op 14 oktober naar haar het zuiden te vertrekken via 2 routes. Tot op heden is er nog geen grond offensief in Gaza. Op 17 oktober werd het Al-Ahli Arabi Baptistenziekenhuis in Gaza getroffen door een bom, sommige bronnen spreken zelfs van 500 doden. Dit bombardement leidde tot veel onrust. Leiders in het Midden Oosten zeggen hun afsprak met Joe Biden af, bij ambassades wordt geprotesteerd. Beide partijen claimen dat de andere partij verantwoordelijk is voor het drama in het ziekenhuis. Op 19 oktober werd bekend dat Ofir Engel, een 18-jarige Nederlander een van de 200 gegijzelde is die Hamas heeft meegenomen naar Gaza. Op 21 oktober werden er enkele vrachtwagens met hulp Gaza binnengelaten vanuit Egypte. Op 22 oktober werd bekend dat een 33-jarige Nederlandse vrouw is overleden in Zuid-Gaza in een vluchtelingenkamp, dit was de moeder van de 16-jarige Mohammed die filmpjes maakt voor de NOS.
Recente frontpage berichten 22 oktober met dank aan @Jippie
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Steve Lookner live
[..] Ik ga niet alles teruglezen. Wellicht kun je de vraag die ik mijn post wederom stelde beantwoorden.
Ik heb het al gevonden. Je stelde geen vraag, dus hoe kan ik een vraag ontwijken als er geen vraag is gesteld?
Je beweert dat Hamas achter het ziekenhuisaanval zit. Daar zijn meningen sterk over verdeeld. Ik geloof zeker niet dat het een afzwaaier van een Hamas vuurpijl was. Daar hebben we al uitgebreid over gediscussieerd hier.
Is wel voor herhaling vatbaar hoor om die discussie opnieuw te voeren maar weet niet of mensen het leuk zullen vinden.
Op zondag 22 oktober 2023 20:21 schreef Rupibma het volgende: [..] Waar lees je dat ik iets niet fout vind? Ze moeten eens stoppen met doen als jodenvervolging een islamitisch goed is.
Je zegt dat ie onzin praat. Hij praat geen onzin, vertelt alleen niet het hele verhaal.
En zeker eens dat jodenvervolging niet een puur islamitische aangelegenheid is. Het is wel de meest explosieve clash tegenwoordig, de moslims vs joden in het Midden Oosten. Maar wat ik zeg, dat vingertje wijzen is soms bijna komisch om te zien, ware het niet dat het om zo'n tragisch onderwerp gaat.
Lezing van israelische historicus Ilan pappe bij Berkeley over de recente gebeurtenissen en hoe het in verhouding staat tot de geschiedenis van Isral en Palestina
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem. -Rabia Al-Basri
[..] Doen ze speciaal voor jou, kun je weer escalatie roepen.
Het is allemaal wel heel beladen bij jou h, in je hoofdje.
Escalatie is gewoon een woord voor een feitelijke situatie die kan gebeuren. Als jij overal een vervelend gevoel bij krijgt dan is dat jouw probleem, maar val een ander daar niet mee lastig.
A Robin Redbreast in a Cage Puts all Heaven in a Rage.
[..] Ik heb het al gevonden. Je stelde geen vraag, dus hoe kan ik een vraag ontwijken als er geen vraag is gesteld?
Je beweert dat Hamas achter het ziekenhuisaanval zit. Daar zijn meningen sterk over verdeeld. Ik geloof zeker niet dat het een afzwaaier van een Hamas vuurpijl was. Daar hebben we al uitgebreid over gediscussieerd hier.
Is wel voor herhaling vatbaar hoor om die discussie opnieuw te voeren maar weet niet of mensen het leuk zullen vinden.
De hele onderzoekswereld internet is het zo'n beetje met je oneens.
[ Bericht 0% gewijzigd door Jaroon op 22-10-2023 20:42:29 ]
[..] Ik heb het al gevonden. Je stelde geen vraag, dus hoe kan ik een vraag ontwijken als er geen vraag is gesteld?
Je beweert dat Hamas achter het ziekenhuisaanval zit. Daar zijn meningen sterk over verdeeld. Ik geloof zeker niet dat het een afzwaaier van een Hamas vuurpijl was. Daar hebben we al uitgebreid over gediscussieerd hier.
Is wel voor herhaling vatbaar hoor om die discussie opnieuw te voeren maar weet niet of mensen het leuk zullen vinden.
[..] Waar bemoeit de belangrijkste bondgenoot van n van de strijdende partijen zich nou weer mee ja.
Ja, zo kan dus iedereen iets verzinnen om daar aanwezig te zijn, snap je. Amerika zegt dat Isral voor hen voor levensbelang zijn. China ziet blijkbaar daar genoeg belangrijke staatsbelangen om ook daar aanwezig te zijn.
het zou wel heel gek zijn als iemand dat nog denkt na de vele bewijzen die dat tegenspreekt.
Reason is not automatic, those who deny it cannot be conquered by it, Ayn Rand Discuseren met domme mensen verlies ik omdat ik niet genoeg ervaring heb met dom lullen.
[..] Ja, zo kan dus iedereen iets verzinnen om daar aanwezig te zijn, snap je. Amerika zegt dat Isral voor hen voor levensbelang zijn. China ziet blijkbaar daar genoeg belangrijke staatsbelangen om ook daar aanwezig te zijn.
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
[..] De hele onderzoekswereld internet is het zo'n beetje niet met je oneens.
Wie zijn dat? Channel 4 die vindt het een raket van Isral is en vandaag heeft de Wallstreet Journal een video gepost die bewijst dat het een Hamas video was
Het is wel opmerkelijk dat WSJ een ander verhaal heeft als het onfeilbare IDF. WSJ claimt dat de raket vanuit het oosten insloeg en IDF wist al meteen dat de raket vanuit het westen kwam. Conform opgevangen telefoongesprek waar de terroristen hun eigen locatie en namen doorgeven…
[..] Je zegt dat ie onzin praat. Hij praat geen onzin, vertelt alleen niet het hele verhaal.
En zeker eens dat jodenvervolging niet een puur islamitische aangelegenheid is. Het is wel de meest explosieve clash tegenwoordig, de moslims vs joden in het Midden Oosten. Maar wat ik zeg, dat vingertje wijzen is soms bijna komisch om te zien, ware het niet dat het om zo'n tragisch onderwerp gaat.
Waarop zeg ik dat hij onzin praat? Leg mij maar uit op wat ik dat zei, meneer betweter.
[ Bericht 31% gewijzigd door #ANONIEM op 22-10-2023 20:38:46 ]
[ Bericht 0% gewijzigd door Akathisia op 22-10-2023 20:44:00 ]
“My soul is impatient with itself, as with a bothersome child; its restlessness keeps growing and is forever the same. Everything interests me, but nothing holds me.” ― Fernando Pessoa
[..] Wie zijn dat? Channel 4 die vindt het een raket van Isral is en vandaag heeft de Wallstreet Journal een video gepost die bewijst dat het een Hamas video was
Het is wel opmerkelijk dat WSJ een ander verhaal heeft als het onfeilbare IDF. WSJ claimt dat de raket vanuit het oosten insloeg en IDF wist al meteen dat de raket vanuit het westen kwam. Conform opgevangen telefoongesprek waar de terroristen hun eigen locatie en namen doorgeven…
Dan wordt ik misschien voor de gek gehouden. Plaats delict zag er trouwens niet uit of een raket was ingeslagen....
[..] Waarop zeg ik dat hij onzin praat? Leg mij maar uit op wat ik dat zei, meneer betweter.
Is goed. Zie het vetgedrukte in deze quote. En dat was op zijn quote. Daar staat geen onzin in. Alleen is het vreemd zo uit te halen richting de moslims, gezien 'wij' christenen in Europa de joden ook ernstig hebben vervolgd en systematisch vermoord. Ook vanwege het verkeerde geloof.
De VS gaat de strijd aan met elke partij die zich met de invasie gaat bemoeien volgens Biden. De verdediging van Israel tegen Hezbollah en Iran gaat de VS dan dus op zich nemen en in navolging zeer waarschijnlijk ook de UK.
Geld maakt meer kapot dan je lief is. Het zijn sterke ruggen die vrijheid en weelde kunnen dragen
We have two groups of American aircraft carriers off the coast of Israel equipped and capable of striking targets on our country's soil. Should we just stand there and pick our noses? We must react naturally, so Putin moved MiG-31 fighters equipped with Kinzhal missiles over the Black Sea to confront any threat coming from American aircraft carriers close to Israel, and to deter the American aggressor from thinking about attacking Russian territory, and the Kinzhal missiles carried by MiG-31 fighters Capable of hitting any American warship.
Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
Interessante analyse van een Turkse journalist over de beelden die laatst opgedoken zijn waarbij een Israelische soldaat zich keerde tegen Netanyahu en bepaalde dingen riep zoals ''door jou zijn 3 van mijn vrienden dood'', ''je hebt de staat gesaboteerd'', ''ik wil niet vechten voor Amerikanen'' etc.
Hij geeft aan dat de algemene psychologie en motivatie binnen het Isralische leger na de aanvallen van Hamas een flinke klap heeft gekregen. Isralische soldaten raken steeds verder gedemotiveerd. Als dit zich snel verspreid onder de soldaten en belangrijke delen van het leger de neiging heeft zich te bemoeien met politiek, dan kan het compleet in een chaos veranderen. Het Isralische leger heeft momenteel moeite om discipline te handhaven.
Schijnbaar hebben ook veel soldaten hun wapens neergelegd en aangegeven niet meer te willen vechten.
Vanuit mijn perspectief zijn dat natuurlijk mooie ontwikkelingen.