Niet echt, want Iran is gewoon weer anti-Saudi. Het is meer een machtsstrijd dan een ‘stromingen van’ strijd. Tot een bepaalde mate dan he. Eigenlijk vooral wanneer het uitkomt.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:40 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Iran haat soennieten, Hamas is soennitisch maar ze ze zijn allemaal verenigd in Jodenhaat.
En tegelijkertijd ook wel weer even gek dat Isral dan blijkbaar niet in staat was om te achterhalen dat Hamas al twee jaar bezig was met de voorbereidingen van deze aanval.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:28 schreef Simmertje het volgende:
Als die geluidsopname legit is dan wel weer heel ziek dat hamas vanuit de achtertuin van een ziekenhuis rakketten afschiet.
Hier hebben de (Westerse) media natuurlijk wel een belangrijke rol in gespeeld gisteravond, die zijn massaal door de mand gevallen - wat de waarheid ook is. Echt heel gevaarlijk hoe onzorgvuldig zij te werk zijn gegaan.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:37 schreef 007700 het volgende:
Mocht het inderdaad een afgeslagen raket vanuit Gaza zelf zijn, dan zal het ht moment zijn waarop de islamitische wereld zijn ware gezicht laat zien. Veroordeling en beschuldiging aan het adres van Isral, protesten bij Isralische ambassades wereldwijd, nog voordat er enige waarheidsvinding heeft plaatsgevonden. Ik ben bang dat we dan definitief kunnen concluderen dat de islamitische wereld er helaas een andere moraal op nahoudt.
Mocht het een Isralische raket zijn geweest, dan is dit gewoon een schending van de mensenrechten, en mag dit hard veroordeeld worden.
quote:Russian diplomat condemns Gaza hospital attack as criminal act
Maria Zakharova called on the United States to provide satellite images that would help clarify the situation and identify the perpetrator of the deadly attack
"Naturally, we view such a <…> deadly attack as a crime," Zakharova told Sputnik radio.
She pushed for evidence of Israel’s non-involvement with the Gaza hospital attack. "[Israel] must not just comment in media outlets or on social media, it must produce the evidence," she added.
Zakharova also called on the United States to provide satellite images that would help clarify the situation and identify the perpetrator of the deadly attack.
Arab media reported earlier that the Israeli Air Force conducted several powerful strikes on central districts of Gaza City on Tuesday, with some rockets hitting the Al Ahli hospital there. The Palestinian group Hamas which controls the Gaza Strip said more than 500 people were killed in the attack, with hundreds of others being injured. According to Arab TV channels, there have been at least 800 casualties. The Israel Defense Forces (IDF) pinned the blame on Islamic Jihad which, in turn, dismissed the claims.
Tensions in the Middle East flared up again after Hamas militants infiltrated Israel from the Gaza Strip on October 7. The Palestinian movement described its attack as a response to the aggressive actions of Israeli authorities against the Al-Aqsa Mosque on the Temple Mount in Jerusalem’s Old City. Israel announced a total blockade of Gaza and started carrying out strikes on the Palestinian enclave, as well as on certain areas in Lebanon and Syria. Clashes are also taking place on the West Bank.
En anderzijds is dat, in de context van dit conflict, niet zo in het geval van Isral?quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:38 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Ik ben er al jaren achter dat de islamitische wereld er een compleet zieke moraal op na houdt, dat zien we dagelijks in ons land.
Als SA voorstelt om samen op trekken staat Iran zo naast ze hoor.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:42 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
[..]
Niet echt, want Iran is gewoon weer anti-Saudi. Het is meer een machtsstrijd dan een ‘stromingen van’ strijd. Tot een bepaalde mate dan he. Eigenlijk vooral wanneer het uitkomt.
Het is pas schending als het een bewussie was. Was het een Isralische raket die zijn doel miste dan was het een tragisch ‘ongeluk’quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:37 schreef 007700 het volgende:
Mocht het inderdaad een afgeslagen raket vanuit Gaza zelf zijn, dan zal het ht moment zijn waarop de islamitische wereld zijn ware gezicht laat zien. Veroordeling en beschuldiging aan het adres van Isral, protesten bij Isralische ambassades wereldwijd, nog voordat er enige waarheidsvinding heeft plaatsgevonden. Ik ben bang dat we dan definitief kunnen concluderen dat de islamitische wereld er helaas een andere moraal op nahoudt.
Mocht het een Isralische raket zijn geweest, dan is dit gewoon een schending van de mensenrechten, en mag dit hard veroordeeld worden.
Mensen die hun huis zijn ontvlucht en bivakkeren op de parkeerplaats? Wild gokje hoor.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:43 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Net weer bijgelezen. Vaag allemaal.
Hoe kunnen er nou 300 doden zijn als alleen de parkeerplaats (met auto's) geraakt is met weinig schade aan het ziekenhuis...
20-50 doden zou ik dan begrijpen. Maar 300 op dat binnenpleintje?quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:44 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Mensen die hun huis zijn ontvlucht en bivakkeren op de parkeerplaats? Wild gokje hoor.
Dus als het vanuit Gaza zelf is is de complete Islamitische wereld verrot en als het vanuit Isral is dan is niet de complete Joodse wereld verrot?quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:37 schreef 007700 het volgende:
Mocht het inderdaad een afgeslagen raket vanuit Gaza zelf zijn, dan zal het ht moment zijn waarop de islamitische wereld zijn ware gezicht laat zien. Veroordeling en beschuldiging aan het adres van Isral, protesten bij Isralische ambassades wereldwijd, nog voordat er enige waarheidsvinding heeft plaatsgevonden. Ik ben bang dat we dan definitief kunnen concluderen dat de islamitische wereld er helaas een andere moraal op nahoudt.
Mocht het een Isralische raket zijn geweest, dan is dit gewoon een schending van de mensenrechten, en mag dit hard veroordeeld worden.
Dat zou ik heel goed begrijpen als de parkeerplaats niet vol stond met auto's. Dat is een beetje mijn punt. Dat er mensen buiten slapen begrijp ik. Je ziet ook niks van kleedjes of bedden. Mensen liggen gewoon op het asfalt?quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:44 schreef onlogisch het volgende:
[..]
Mensen die hun huis zijn ontvlucht en bivakkeren op de parkeerplaats? Wild gokje hoor.
Eens, laten we eerst maar eens wachten tot er meer bekend isquote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:43 schreef Snikkelbeer het volgende:
[..]
Hier hebben de (Westerse) media natuurlijk wel een belangrijke rol in gespeeld gisteravond, die zijn massaal door de mand gevallen - wat de waarheid ook is. Echt heel gevaarlijk hoe onzorgvuldig zij te werk zijn gegaan.
Ik hoorde eerder deze week iemand vertellen dat veel mensen in de dichte nabijheid van het ziekenhuis verblijven vanwege inderdaad dat gevoel dat ze daar wat veiliger zouden kunnen zijn, maar k omdat er een familielid in het ziekenhuis ligt en ze daar dichter bij willen zijn. En toch veilige woonplek hebben elders in Gaza stad. Dus daar in en om het ziekenhuis wordt dan beschouwd als een goede plek.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:43 schreef Salina het volgende:
[..]
En tegelijkertijd ook wel weer even gek dat Isral dan blijkbaar niet in staat was om te achterhalen dat Hamas al twee jaar bezig was met de voorbereidingen van deze aanval.
Maar goed.
Even snel (getypt) mijn - hopelijk enigszins rationele en genuanceerde, neutrale - kijk op de vreselijke gebeurtenissen van gisteravond.
Er is "iets" vreselijks voorgevallen waardoor er schijnbaar honderden doden zijn gevallen.
Dat "iets" moet nog nader gespecificeerd gaan worden (evenals het aantal slachtoffers trouwens). Is er een grote bom gevallen of een kleine bom, die bijvoorbeeld een kettingreactie veroorzaakte?
Is er sprake geweest van opslag van militaire goederen onder of naast het ziekenhuis of de parkeerplaats daarvan, zoals volgens The Washington Post (zie gisteravond gepost artikel) regelmatig voorkomt?
Zo ja, kan die opslag van bijvoorbeeld munitie hebben gezorgd voor de enorme (ketting)reactie op een an sichself niet al te grote bom van welke partij dan ook?
Of is er inderdaad een grotere bom vanuit Isral terechtgekomen?
Dan de plek: blijkbaar de parkeerplaats en niet het ziekenhuis zelf. Waarom zoveel overledenen dan, lees ik?
Is die parkeerplaats een plek die door veel Palestijnen als redelijk "safe" (want direct naast het ziekenhuis, dat als bijna untouchable kan worden gezien) wordt gezien zodat men zich massaal daar ophoudt in de hoop niet geraakt te worden? Geen idee.
Kan me voorstellen dat mensen liever ergens verblijven daar waar ze denken safe te zijn, dan in pakweg elk willekeurige flat, zoals die er met vele tientallen zijn gebombardeerd door Isral.
De aanval zelf, als laatste. Was het Isral, was het de Islamitische Jihad. Of was het afweergeschut van Isral dat een vanuit Gaza afgeschoten bom onschadelijk maakte, uit de lucht werd geschoten en echt per ongeluk terecht kwam op die plek waar dan ook nog eens toevallig allerlei soorten munitie lagen opgeslagen door Hamas? Ik ben geen militair expert of strateeg, gelukkig. Kan dit berhaupt gebeuren?
Dat laatste zou wel zeer driedubbel toeval zijn, maar goed, er zijn gekkere dingen gebeurd in de wereld, dus alle opties open houden dan maar?
Dus, ja, zeg het maar.
Ik wacht nog even met beschuldigen, vingerwijzen en kwaad worden.
Toen het nog een raket van Isral was, werden er 500 of 800 doden genoemd.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:45 schreef Zoddie het volgende:
[..]
20-50 doden zou ik dan begrijpen. Maar 300 op dat binnenpleintje?
Deze logica gaat mij boven de pet. Je zou toch denken dat de uitkomst niet heel erg van belang is bij het vaststellen of een conclusie voor het kennen van de feiten getrokken is lijkt me.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:37 schreef 007700 het volgende:
Mocht het inderdaad een afgeslagen raket vanuit Gaza zelf zijn, dan zal het ht moment zijn waarop de islamitische wereld zijn ware gezicht laat zien. Veroordeling en beschuldiging aan het adres van Isral, protesten bij Isralische ambassades wereldwijd, nog voordat er enige waarheidsvinding heeft plaatsgevonden. Ik ben bang dat we dan definitief kunnen concluderen dat de islamitische wereld er helaas een andere moraal op nahoudt.
Mocht het een Isralische raket zijn geweest, dan is dit gewoon een schending van de mensenrechten, en mag dit hard veroordeeld worden.
Vind je het zelf niet vermoeiend om er de hele dag een wij-zij verhaal van te maken?quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:49 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Niet meer nodig om daar nog ooit iets over te typen, het is nu mooi zichtbaar voor iedereen.
Valt mij trouwens op dat users die kritisch zijn op Hamas hier op heel wat meer haat en commentaar kunnen rekenen van users die de terroristische daden van Hamas maar weigeren te veroordelen, aparte constatering, maar niet verrast.
En welke users zijn dat dan? Of loop je maar wat te wauwelen...quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:49 schreef Tekaschi het volgende:
users die de terroristische daden van Hamas maar weigeren te veroordelen
Tsja. Er kunnen ook geen 300 doden zijn gevallen want het is een parkeerplaats.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:49 schreef Zoddie het volgende:
Uiteindelijk maakt het eigenlijk niet eens meer uit wat de waarheid is.
Mensen hebben in de eerste minuut van de eerste nieuwstitels en twitter berichten hun beslissing gemaakt.
Het overgrote deel dat zit te schreeuwen en te protesteren op social media end in demonstraties zullen nu de vingers in de oren stoppen en blijven doorschreeuwen.
Feiten doen er niet meer toe.
Kom op joh, mensen die 'kritisch zijn op Hamas' worden hier echt niet voorzien van bakken met haat en commentaarquote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:49 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Niet meer nodig om daar nog ooit iets over te typen, het is nu mooi zichtbaar voor iedereen.
Valt mij trouwens op dat users die kritisch zijn op Hamas hier op heel wat meer haat en commentaar kunnen rekenen van users die de terroristische daden van Hamas maar weigeren te veroordelen, aparte constatering, maar niet verrast.
Beelden wat ik eerder zag is dat mensen elders sliepen op of matrasje of doeken.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:47 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Dat zou ik heel goed begrijpen als de parkeerplaats niet vol stond met auto's. Dat is een beetje mijn punt. Dat er mensen buiten slapen begrijp ik. Je ziet ook niks van kleedjes of bedden. Mensen liggen gewoon op het asfalt?
Ik zag gisteravond nog beelden van achter een hek, met een enorme explosie. Ik ga er dan vanuit dat die nep zijn, want dat was zo'n grote explosie dat kan nooit hier hebben plaatsgevonden.
Dat lijkt me toch eerder het resultaat van een huis-tuin-knutselraketje met veel brandstof dan van een raket van 100k euro's.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:16 schreef Snikkelbeer het volgende:
[ afbeelding ]
Foto van wat lijkt op een 'krater' (NOS liveblog)
Je hebt helemaal gelijk. Maar dat neemt niet weg dat het goed is om je bewust te zijn van je eigen vooroordelen en terughoudend te zijn met het interpreteren van bewijs dat je niet goed kunt interpreteren omdat het incompleet is, de waarachtigheid niet vaststaat, de kwaliteit te wensen overlaat en omdat je geen bomexpert bent. Geef vooral het goede voorbeeld en hoop dat anderen volgen.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:40 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Mooie opmerking, ik tel er meer dan 50 vanaf gisteravond van mensen die 100% overtuigd waren dat Isral het was, terwijl je tussen de regels door hun westen/Isral haat kon merken, ik zie jouw reactie op die mensen met plezier tegemoet. Er is maar n kant waardoor de propaganda ook in het westen voor een hoop ellende zorgt, klaag daar maar eens over als ze deze week weer op basis van die propaganda onschuldige Europeanen op straat afslachten.
Heb je dan ook een bron dat Hamas de brandstof dan ook daadwerkelijk in raketten stopt?quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:52 schreef Rollo het volgende:
[..]
Dat lijkt me toch eerder het resultaat van een huis-tuin-knutselraketje met veel brandstof dan van een raket van 100k euro's.
En dan zegt het Rode Kruis nu toevallig zegt dat er vooral een tekort is aan brandstof in Gaza.. als ze nou eens zouden ophouden de beschikbare brandstof in raketten te stoppen...
Thanks momo, dan begrijp ik het wat meer.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:51 schreef Momo het volgende:
[..]
Beelden wat ik eerder zag is dat mensen elders sliepen op of matrasje of doeken.
Dit is bij het ziekenhuis
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Fakenews waar zelfs de Westerse media nog niet van teruggestapt zijn, om nog maar te zwijgen over de media uit de Arabische wereldquote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:20 schreef TweedeKlum het volgende:
Als het ziekenhuis er nog staat dan is het wel een staaltje fakenews new level...
Mand.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:54 schreef Caland het volgende:
[ afbeelding ]
Seniele opa knuffelt met een extremistische gek.
Klopt, enige terughoudendheid tot de waarheid boven tafel is, is wel zo verstandig. Helaas zie je overal in de wereld alweer de welbekende vlaggen wappereren, de welbekende kreten, van de welbekende personen.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:46 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
[..]
Dus als het vanuit Gaza zelf is is de complete Islamitische wereld verrot en als het vanuit Isral is dan is niet de complete Joodse wereld verrot?
Nee, dat doen ze zelf namelijk massaal want dat is de reden voor al die conflicten met die cultuur. Wat ik wel vermoeiend vind, en eigenlijk ronduit eng is die alsmaar toenemende haat jegens het westen en het marcherend volk door onze straten die oproept tot het slachten van Joden allemaal gevoed door een constante stroom van propaganda uit die culturen. En iedereen die meedoet aan het verspreiden van dit soort islamitische propaganda is in mijn ogen medeverantwoordelijk voor de aanslagen in het westen door volk wat blind die propaganda geloofd. Dat lijkt mij gezien de situatie nu en het kruidvat waar we allen in leven een grotere reden om vermoeid te raken.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:50 schreef Caland het volgende:
[..]
Vind je het zelf niet vermoeiend om er de hele dag een wij-zij verhaal van te maken?
Gaza ligt een stuk verder op.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:54 schreef Caland het volgende:
[ afbeelding ]
Seniele opa knuffelt met een extremistische gek.
Even met voorbeelden van beiden komen graag. Ander is het louter duimzuigerij.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:49 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Niet meer nodig om daar nog ooit iets over te typen, het is nu mooi zichtbaar voor iedereen.
Valt mij trouwens op dat users die kritisch zijn op Hamas hier op heel wat meer haat en commentaar kunnen rekenen van users die de terroristische daden van Hamas maar weigeren te veroordelen, aparte constatering, maar niet verrast.
Hier kan ik wat mee en gezien jij het netjes zegt en vraagt houd ik er rekening mee, ik zal wat meer opletten op de taal als fatsoenlijke users zich eraan storen.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:52 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Je hebt helemaal gelijk. Maar dat neemt niet weg dat het goed is om je bewust te zijn van je eigen vooroordelen en terughoudend te zijn met het interpreteren van bewijs dat je niet goed kunt interpreteren omdat het incompleet is, de waarachtigheid niet vaststaat, de kwaliteit te wensen overlaat en omdat je geen bomexpert bent. Geef vooral het goede voorbeeld en hoop dat anderen volgen.
Is Sleepy Joe heelhuids de trap af gekomen?quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:54 schreef Caland het volgende:
[ afbeelding ]
Seniele opa knuffelt met een extremistische gek.
Je laat je er wel erg in mee slepen, kan niet heel gezond zijn.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:54 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Nee, dat doen ze zelf namelijk massaal want dat is de reden voor al die conflicten met die cultuur. Wat ik wel vermoeiend vind, en eigenlijk ronduit eng is die alsmaar toenemende haat jegens het westen en het marcherend volk door onze straten die oproept tot het slachten van Joden allemaal gevoed door een constante stroom van propaganda uit die culturen. En iedereen die meedoet aan het verspreiden van dit soort islamitische propaganda is in mijn ogen medeverantwoordelijk voor de aanslagen in het westen door volk wat blind die propaganda geloofd. Dat lijkt mij gezien de situatie nu en het kruidvat waar we allen in leven een grotere reden om vermoeid te raken.
Als het een fout van israel is dan is het alsnog schofterig dat ze deze de Palestijnen in de schoenen proberen te schuiven en hoeven we ze ook nooit meer serieus te nemen.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:54 schreef 007700 het volgende:
[..]
Klopt, enige terughoudendheid tot de waarheid boven tafel is, is wel zo verstandig. Helaas zie je overal in de wereld alweer de welbekende vlaggen wappereren, de welbekende kreten, van de welbekende personen.
Wel een hele snelle planga.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:56 schreef Snikkelbeer het volgende:
[..]
Is Sleepy Joe heelhuids de trap af gekomen?
En veel mensen hier vol van emotie ook.quote:
Helemaal eensquote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:57 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Als het een fout van israel is dan is het alsnog schofterig dat ze deze de Palestijnen in de schoenen proberen te schuiven en hoeven we ze ook nooit meer serieus te nemen.
De hele dag, iedere dag.quote:Op woensdag 18 oktober 2023 10:51 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
En welke users zijn dat dan? Of loop je maar wat te wauwelen...
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |