elke dag vanaf 9 september.quote:1800 burgers doen oproep voor A12 blokkade Extinction Rebellion
Ruim 1800 mensen doen vandaag een oproep in de Volkskrant om op 9 september naar de eerste dag van de nieuwe A12-blokkade van klimaatactiegroep Extinction Rebellion (XR) in Den Haag te komen.
"Vandaag doen 1841 bezorgde burgers een oproep: kom naar de A12-blokkade van Extinction Rebellion!", staat in een paginagrote advertentie in de Volkskrant. In de oproep verwijzen de burgers naar de veroordeling door de rechtbank in Den Haag van zeven klimaatactivisten vanwege opruiing begin deze maand.
Zeven klimaatactivisten riepen op sociale media andere mensen mee te doen aan de A12-blokkade van XR op 28 januari. Dat is gevaarlijk en strafbaar, stelde het OM, dat de oproepen daarom opruiing vond. In totaal stonden acht klimaatactivisten terecht. Een verdachte is vrijgesproken. Vijf van hen kregen een taakstraf van 30 uur, de andere twee kregen een taakstraf van 60 uur.
XR liet na de uitspraak van de rechter meteen weten in hoger beroep te gaan. "Deze uitspraak is een ondermijning van de democratische rechtstaat", zei advocaat Willem Jebbink.
Elke dag demonstreren
Klimaatactivisten van XR dreigen vanaf 9 september elke dag de A12 in Den Haag te blokkeren. De klimaatactiegroep stelt pas te stoppen met de blokkades als de overheid alle subsidies aan de fossiele industrie afschaft.
Extinction Rebellion heeft de Utrechtsebaan op de A12 al zeven keer eerder geblokkeerd. XR wijst erop dat Nederland al meer dan tien jaar geleden beloofde om uiterlijk in 2020 subsidies stop te zetten die schade aan het milieu opleveren. "Zolang het kabinet weigert te luisteren, zijn we gedwongen actie te voeren", zei Amber Daal van Extinction Rebellion eerder.
https://www.facebook.com/(...)eos/622272013412982/quote:Op zondag 10 september 2023 13:02 schreef FlippingCoin het volgende:
Zijn er nog beelden waarop er wat mensen in elkaar geramd worden?
Dit keer geen 2400?quote:Op zondag 10 september 2023 13:05 schreef StephanL het volgende:
[..]
https://www.facebook.com/(...)eos/622272013412982/
Ze zijn allemaal al opgeruimd![]()
Kan ik niet zien zonder aan te melden.quote:Op zondag 10 september 2023 13:05 schreef StephanL het volgende:
[..]
https://www.facebook.com/(...)eos/622272013412982/
Ze zijn allemaal al opgeruimd![]()
Die liedjes komen ook allemaal erg kinderlijk over de hele tijd idd. Misschien proberen ze onder het jeugdstrafrecht te vallen oid?quote:Op zondag 10 september 2023 13:08 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
Mijn hemel die stream, gaan ze op schoolreisje ofzo? En straks allemaal onder de bank verstoppen zeker
jawel joh, gewoon inlogvenster wegklikkenquote:Op zondag 10 september 2023 13:08 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Kan ik niet zien zonder aan te melden.
Het is ook naïef zeer dommig wereldvreemd en kinderlijk volk opgegroeid in hun safe spaces in volledig witte buurten. Dit zijn nu die zwaar geprivilegieerde mensen waar ze zelf altijd de mond over vol hebben.quote:Op zondag 10 september 2023 13:09 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Die liedjes komen ook allemaal erg kinderlijk over de hele tijd idd. Misschien proberen ze onder het jeugdstrafrecht te vallen oid?
Welke tegenslag bedoel je precies ?quote:Op zondag 10 september 2023 13:13 schreef sjorsie1982 het volgende:
dit zijn wel mooie volhouders en laat goed zien wat meer mensen zouden moeten hebben: hart voor de zaak, doorzettingsvermogen ondanks tegenslag.
Ohja? je kent al die mensen die daar zijn?quote:Op zondag 10 september 2023 13:13 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Het is ook naïef zeer dommig wereldvreemd en kinderlijk volk opgegroeid in hun safe spaces in volledig witte buurten. Dit zijn nu die zwaar geprivilegieerde mensen waar ze zelf altijd de mond over vol hebben.
Stuk minder, de helft gaat natuurlijk direct door naar Schiphol voor hun 6e vliegreis dit jaar inclusief 5 van hun c02 vervuilende koters.quote:Op zondag 10 september 2023 13:06 schreef Vliegbaard het volgende:
Zo dat was het weer. Morgen maar eens kijken hoeveel man ze op de been weten te krijgen.
Wij rijden hooguit 7000 km per jaar, ik draag over het algemeen linnen of katoen en ja, ik eet vlees. Mijn kat ook. Dat is de natuur. Daarbij, de mens moet nu eenmaal eten. Evenals alle andere dieren op de planeet.quote:Op zondag 10 september 2023 11:58 schreef Momo het volgende:
[..]
In theorie vervuild iedereen natuurlijk want je helpt ook gewoon een auto waarschijnlijk, kleding en andere spullen die gemaakt zijn van producten uit de olie industrie. Je eet vlees en ander eten waar ook emissies bij vrij komen om te maken/vervoeren.
Niemand zal de aarde helemaal niet vervuilen, nouja niet in Nederland.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |