abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_209788712
Zweden onderzoekt of het verbranden van Korans strafbaar kan worden gesteld.

Turkije en Zweden komen er nog niet uit over Zweeds NAVO-lidmaatschap

Overleg tussen Zweden en Turkije heeft donderdag niet geleid tot een doorbraak. De Turkse blokkade van een Zweeds NAVO-lidmaatschap blijft vooralsnog in stand. NAVO-secretaris-generaal Jens Stoltenberg wil dat de twee landen verder praten op de jaarlijkse NAVO-top in Vilnius.
Een nieuw lid moet door alle NAVO-lidstaten worden goedgekeurd. Bij de toetreding van Zweden ligt ook Hongarije dwars, maar de regering van dat land heeft al laten weten Turkije te volgen bij een akkoord uit Ankara.

"Het is tijd dat Zweden bij de NAVO komt", benadrukte Stoltenberg op een persconferentie na afloop van het overleg in Brussel.

Hoewel het gesprek geen Turkse toestemming opleverde, maakten de landen volgens Stoltenberg wel vorderingen. "Het Zweedse lidmaatschap is binnen handbereik." Hij liet weten dat er een nieuw overleg tussen Turkije en Zweden komt tijdens de tweedaagse NAVO-top in Litouwen, die volgende week dinsdag begint.

In aanloop naar het gesprek in Brussel had de Turkse regering al weinig hoop gelaten dat het nog voor de top tot een deal zou komen. President Recep Tayyip Erdogan zei maandag dat de Zweden eerst "hun huiswerk" moesten doen.

Stoltenberg wees erop dat de Zweedse regering stappen heeft gezet om Turkije tegemoet te komen. Zo hief Zweden een embargo met Turkije op en kwam het met aangescherpte antiterrorismewetgeving.

Koerden en vermeende coupplegers
Turkije heeft twee grote bezwaren tegen een Zweeds lidmaatschap. Die hebben beide te maken met het politieke beleid van Zweden.

De Turkse regering vindt dat het Scandinavische land niet hard genoeg optreedt tegen twee groeperingen: de Koerdische PKK, die al 38 jaar een gewapende opstand voert tegen Turkije, en de Gülenbeweging. Die was volgens Ankara betrokken bij een couppoging in 2016.

Zweden leverde enkele PKK-leden uit, maar weigert mensen met de Zweedse nationaliteit aan Turkije te overhandigen. Recent kwam de regering wel met wetgeving die het makkelijker maakt om terroristische organisaties te bestrijden.

Verbranden van korans
Ook recente anti-islamdemonstraties in Zweden, waarbij korans werden verbrand, zijn het overwegend islamitische Turkije een doorn in het oog.

De Zweedse regering probeerde de demonstraties te verbieden door ze geen vergunningen meer te geven. Een rechtbank maakte in april korte metten met dat beleid. De regering zei donderdag dat ze onderzoekt of het verbranden van korans strafbaar kan worden gesteld.

Amerikaanse F-16 op Turkse verlanglijst
Naast de Turkse kritiek op Zweden speelt de relatie tussen Turkije en de Verenigde Staten mogelijk ook een rol. Het invloedrijkste NAVO-land is groot voorstander van een Zweeds lidmaatschap. Turkije wil op zijn beurt Amerikaanse toestemming om F-16-jachtvliegtuigen te kopen, om de Turkse luchtmacht te moderniseren.

Hoewel president Joe Biden die toestemming wil geven, ligt het Amerikaanse Congres dwars. Daar klinken onder meer bezwaren tegen de mensenrechtensituatie in Turkije en de Turkse opstelling richting Zweden.

https://www.nu.nl/buitenl(...)vo-lidmaatschap.html
pi_209789357
quote:
3s.gif Op donderdag 6 juli 2023 19:22 schreef Politicoloog het volgende:
Zweden onderzoekt of het verbranden van Korans strafbaar kan worden gesteld.

Plottwist! :D
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_209792755
quote:
0s.gif Op donderdag 6 juli 2023 20:20 schreef Slayage het volgende:

[..]
Plottwist! :D
Het kan gewoon aangezien het verboden is in hun buurlanden Noorwegen/Finland.

Het Zweedse volk begint ook te veranderen van opinie:

De meeste Zweden willen koranverbrandingen verbieden

Een meerderheid van de Zweden wil nu koranverbrandingen verbieden. Ook is er in korte tijd een duidelijke stijging te zien bij degenen die een verbod willen zien.

Dat blijkt uit een nieuwe enquête die Kantar Public maakte in opdracht van SVT.

53 procent van de ondervraagden in het onderzoek vindt dat het verboden moet worden om de heilige geschriften van verschillende religies, zoals de koran of de bijbel, in het openbaar te verbranden. 34 procent antwoordde dat het zou moeten kunnen en 13 procent twijfelde.

Vergeleken met toen Kantar Public in februari dezelfde vraag stelde voor TV4, is het percentage dat een verbod wil zien nu met 11 procentpunt gestegen. Een verandering die mogelijk is beïnvloed door reacties uit de buitenwereld, zegt Toivo Sjörén, hoofd opinie bij Kantar Public.

- Veel landen hebben geprobeerd misbruik te maken van of kritiek te hebben op de koranverbrandingen, die de Zweedse belangen en het NAVO-lidmaatschap schaden. Ik denk dat dat een van de grote verklaringen is, zegt Toivo Sjörén.

Meer vrouwen tegen koranverbrandingen
Onder meer de koranmanifestatie vorige week bij de moskee in Stockholm lokte reacties uit het buitenland uit.

- Het heeft een grote en actieve verspreiding over de hele wereld gehad met directe effecten. De kwestie is aan de orde gesteld in de VN en een aantal moslimlanden heeft ertegen geprotesteerd. Het is heel systematisch hoe ze de koranverbrandingen gebruikten om Zweden in diskrediet te brengen, zegt Toivo Sjörén.

Uit het onderzoek blijkt ook dat vrouwen meer dan mannen koranverbrandingen willen verbieden. 63 procent van de vrouwen wil een verbod, tegenover 42 procent van de mannen.

- Een aspect ervan gaat over de integratiereden, dat dit groepen met een allochtone achtergrond in Zweden treft en het is een belangrijkere kwestie voor veel vrouwen, zegt Toivo Sjörén.

https://www.svt.se/nyhete(...)juda-koranbranningar
pi_209792756
Israëlische ambassadeur in Zweden

twitter
  vrijdag 7 juli 2023 @ 08:37:27 #155
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_209793550
quote:
0s.gif Op donderdag 6 juli 2023 15:47 schreef HiZ het volgende:

[..]
Ben je erg trots op jezelf?
Voelt het raar in de buik?
pi_209839404
Erdogan: Zweden mag alleen NAVO-lid worden als Turkije mag toetreden tot EU

Zweden mag wat Turkije betreft lid worden van de NAVO, als Turkije mag toetreden tot de Europese Unie. Dat liet de Turkse president Erdogan weten voor zijn vertrek naar de Litouwse stad Vilnius, waar een NAVO-top wordt gehouden.
Erdogan zei dat de EU serieus met Turkije moet gaan praten over een volwaardig lidmaatschap. Al sinds 1987 probeert Turkije lid te worden van de EU of de Europese Economische Gemeenschap (EEG), de voorloper van de EU, maar vooralsnog dus zonder succes.

Als Turkije lid van de EU kan worden, dan kan het Turkse parlement instemmen met Zweeds NAVO-lidmaatschap, zegt Erdogan. Eerder stelde hij al voorwaarden over het Zweedse beleid omtrent Koerden. Erdogan bestempelt hen als terroristen. In Zweden zouden Koerden wel welkom zijn.

Later op maandag is er Turks-Zweeds topoverleg in Vilnius, waar de NAVO-topconferentie dinsdag en woensdag wordt gehouden.

https://www.nu.nl/buitenl(...)oetreden-tot-eu.html
pi_209846859
Daarom draaide Erdogan zich om en zei ja tegen Zweden

Wolfgang Hansson

Dat president Erdogan op het laatste moment van gedachten is veranderd over de Zweedse NAVO-aanvraag is goed voor Zweden, maar geen grote verrassing. Hij heeft eerder scherpe worpen gemaakt.

Erdogan realiseerde zich waarschijnlijk dat de onderhandelingsfiche van Zweden slechts geldig zou zijn tot de NAVO-top.

Daarna zou een aanhoudend nee Turkije meer kosten dan het smaakt.

Ik vermoed dat de onderhandelende vos Erdogan altijd de houding heeft gehad dat hij op een bepaald moment in het proces Zweden moet goedkeuren . De enige vraag was hoeveel hij uit Zweden, de VS en de NAVO kon krijgen voordat hij uiteindelijk ja zei.

Als een tapijthandelaar in de bazaar van Istanboel, bleef Erdogan onderhandelen tot aan de tegel om een ​​zo hoog mogelijke prijs te krijgen. Maar er was een grens toen hij zijn weigering niet langer kon rechtvaardigen met ingrijpende redenen zoals koranverbrandingen of Zweedse zelfgenoegzaamheid tegen terrorisme.

Voor zover we nu weten, heeft Zweden geen verdere concessies van enige waardigheid gedaan. Zweden en Turkije moeten een formele samenwerking tot stand brengen in de strijd tegen het terrorisme, waarbij ze nauw moeten samenwerken en elkaar minstens één keer per jaar moeten ontmoeten. De NAVO stelt een speciale terroristencoördinator in.

Ook Zweden staat positief tegenover een nauwere samenwerking met Turkije in het kader van de EU.

De EU belooft te kijken of er mogelijkheden zijn voor nauwere samenwerking.

Het is verre van een snelle weg naar EU-lidmaatschap voor Turkije. Zolang Erdogan doorgaat met het ontmantelen van de democratische instellingen, is EU-lidmaatschap ondenkbaar. Dat weet hij.

Maar nu kan Erdogan, door zijn controle over de Turkse media, dit proberen af ​​te schilderen als een overwinning voor Turkije. Dat de NAVO, de EU en Zweden zwichten voor de eisen van Turkije. Hij kan de rol van groot staatsman spelen. Iets wat hij graag doet.

De vraag is wat hij uit de VS heeft meegekregen. Heeft president Biden hem enige garantie gegeven dat de deal met de F-16 straaljagers zal verdwijnen? Naar mijn mening is dit wat Erdogan er altijd toe heeft aangezet om Zweden als pion te gebruiken.

Had de NAVO in een crisis gebracht
Nieuwe plannen en modernisering van de plannen die Turkije al heeft, zijn veel belangrijker dan PKK-sympathisanten die in Zweden kunnen demonstreren of Erdogan die een aantal zogenaamde terroristen uit Zweden laat verdrijven.

Het Amerikaanse Congres moet eerst ja zeggen, wil Turkije vliegtuigen krijgen. Nu moet Erdogan hopen dat zijn hoge inzet naar huis gaat.

Een aanhoudend Turks nee tegen Zweden had de NAVO in een crisis gebracht terwijl ze het meest behoefte had aan eenheid in het militaire bondgenootschap.

Het had ertoe geleid dat Turkije de rest van de NAVO tegen zich had op een veel tastbaarder manier dan tot nu toe, toen de meesten van hen laag aan de buitenkant lagen. Erdogan had zich kunnen verheugen op sterk verslechterende betrekkingen met vrijwel alle andere NAVO-landen.

Ze accepteerden de manieren van de tapijthandelaar tot aan de top, maar hadden dat daarna niet gedaan, toen de splitsing van de NAVO duidelijk zichtbaar was voor Vladimir Poetin om er misbruik van te maken in zijn propaganda.

In plaats daarvan gebeurt nu een van de dingen waarvan Poetin vooraf beweerde dat hij deze wilde tegengaan met zijn eisen voor een nieuwe wereldorde in Europa. Poetin eiste dat Zweden en Finland uitgesloten zouden worden van toetreding tot de NAVO. In plaats daarvan zijn beide binnenkort lid.

Erdogan hoeft zich ook weinig aan te trekken van wat de publieke opinie in eigen land denkt. Hij heeft net een verkiezing gewonnen met een ruime marge. Hij en zijn islamitische AK-partij zullen zeker nog minstens vijf jaar in functie zijn.

Een waarschuwend vingertje
Tegelijkertijd wil ik een klein waarschuwingsvingertje opsteken. Tijdens de persconferentie benadrukte NAVO-chef Jens Stoltenberg dat Erdogan had beloofd dat het Turkse parlement de aanvraag van Zweden "zo snel mogelijk" zou goedkeuren. Op de vraag wanneer "zo spoedig mogelijk" zou kunnen zijn, wilde hij geen antwoord geven. Het geeft Erdogan de kans om het proces uit te rekken als hij een nieuwe wending wil nemen met zijn chantage.

Ik denk niet dat het zo zal zijn. Het Turkse parlement heeft zijn termijn verlengd en zou deze of volgende week zonder problemen een besluit moeten nemen. Maar het risico bestaat altijd dat Erdogan blijft dwarsbomen.

Hongarije is minder een probleem. Premier Orban heeft beloofd de toetreding van Zweden niet uit te stellen. Maar het is nog steeds zo dat het Hongaarse parlement de goedkeuring van Zweden moet ratificeren en hoe snel dat kan gebeuren is onduidelijk.

Als alles goed gaat, is Zweden binnen enkele weken lid van de NAVO.

Het is een historische beslissing die betekent dat Zweden 200 jaar ongebondenheid opgeeft. Normaal zou er niets te vieren zijn. Maar in het licht van het huidige veiligheidsbeleid zijn de meesten het erover eens dat het Zweden veiliger maakt.

https://www.aftonbladet.s(...)h-sa-ja-till-sverige
pi_209859481
quote:
3s.gif Op woensdag 5 juli 2023 19:31 schreef Politicoloog het volgende:
In Helsingborg is ook een aanvraag binnengekomen om op 12 juli "religieuze teksten" te verbranden, meldt SVT.
Inmiddels meer details bekend:

Hij heeft toestemming gekregen van de politie in Helsingborg om religieuze teksten te verbranden, koran/thora/bijbel, maar hij gaat dat nu niet meer doen, hij kiest ervoor om in plaats daarvan de NAVO-statuten te verbranden en er een anti-NAVO-demonstratie van te maken

Na de NAVO-aankondiging: "Zal de statuten van de NAVO verbranden"

Nadat de politie de aanvraag van Lucas Ljungkvist had goedgekeurd om een ​​religieuze tekst in het centrum van Helsingborg te verbranden, kwam het nieuws dat Zweden toetreedt tot de NAVO. Nu vertelt Lucas ons dat hij geen enkele koran zal verbranden. Hij zal echter de statuten van de NAVO verbranden.

- Ik zal de actie starten met het aansteken van de statuten.

Maandagmiddag besloot de politie de aanvraag van Lucas Ljungkvist om een ​​religieuze tekst in Helsingborg te verbranden, goed te keuren. Eerst kondigde Lucas aan dat hij tijdens de campagne willekeurig een van de drie boeken zou kiezen om te verbranden en dat een daarvan de Koran zou zijn. Na de NAVO-aankondiging zegt hij dat het nooit een probleem was om de Koran te verbranden.

- Ik wil mijn excuses aanbieden aan iedereen die ik al pijn heb veroorzaakt, zegt hij.

Opgetuigd gelijkspel
Bij de loting voor de drie teksten wordt gesjoemeld, zegt Lucas Ljungkvist. En hij weet al wat er zal worden verbrand.

- Wat zal worden verbrand zijn de statuten van de NAVO en niets anders, zegt hij.

Waarom heb je überhaupt toestemming gevraagd om een ​​heilig geschrift te verbranden als je dat nu niet gaat doen?

- Het was nodig om een ​​goede impact te hebben.

Na de NAVO-aankondiging
Het doel van de actie voordat de NAVO-aankondiging maandagavond kwam, was om de toetreding van Zweden tot de NAVO te voorkomen. Lucas Ljungkvist zegt dat de actie nog steeds zal worden uitgevoerd zoals gepland.

- Het is een demonstratie tegen de NAVO op zich, niet alleen tegen het Zweedse NAVO-lidmaatschap, zegt hij.

Is het controversieel om de statuten van de NAVO in brand te steken?

- Nee, niet echt, het is gewoon een symbolische handeling.

De algemene vergadering vindt plaats op woensdag 12 juli om 12.00 uur bij consul Olsson, aldus politiechef Mattias Sigfridsson.
https://www.svt.se/nyhete(...)singborg-far-godkant
pi_209859485
Taliban eist excuses
twitter
pi_209859487
Koeweit gaat 100.000 Korans uitdelen in Zweden

Kuwait to print 100,000 Qurans in Swedish 'to affirm tolerance of Islam'
The Kuwaiti government has announced plans to publish 100,000 copies of the Quran in the Swedish language for distribution in the Scandinavian country, in response to the provocative Quran burning incident in Stockholm on the day coinciding with Eid Al-Adha last month.
https://www.middleeastmon(...)-tolerance-of-islam/
pi_209859491
Koranverbrander Zweden is christelijke vluchteling uit Irak

Salwan Momika, die op 28 juni 2023 een Koran verbrandde voor de grootste moskee van Zweden, is een christelijke vluchteling uit Irak. Volgens het Franse persbureau AFP was Momika actief voor een pro-Iraanse militie.

De 37-jarige extreemrechtse vluchteling vroeg de Zweedse autoriteiten toestemming om een exemplaar van de Koran te verbranden. Omdat dat officieel niet verboden is in Zweden kon de boekverbranding gewoon plaatsvinden. De rechter zei dat een boek verbranden mag, vanwege het recht van vrijheid van meningsuiting.

Momika woont sinds april 2018 in Zweden. Drie jaar later kreeg hij een tijdelijke verblijfsvergunning, die afloopt in april 2024. Op Facebook beschrijft hij zich als een ‘atheïst en verlicht politicus, denker en acteur’. Hij is actief op diverse sociale media, vooral TikTok en Facebook, waarop hij veel video’s heeft geplaatst.

Na 28 juni zijn echter ook oude video’s van Momika opgedoken, die vooral circuleren onder de Iraakse vluchtelingengemeenschap in Zweden. Volgens AFP zijn de video’s authentiek. Momika en andere mannen, allemaal gekleed in zwarte T-shirts, hebben de vlag van de Imam Ali Brigades bij zich, een sjiitische, pro-Iraanse militie in Irak. Momika is lid van de christelijke tak binnen deze brigades. Op een foto, die genomen werd voordat hij naar Irak vluchtte, zien we Momika in zijn kantoor, met op de achtergrond een Aramese vlag. De Arameeërs zijn een christelijke minderheid in Turkije, Syrië en Irak.

De Imam Ali Brigades worden beschuldigd van oorlogsmisdaden en staan sinds 2018 op de Amerikaanse sanctielijst. Momika leidde een gewapende groep in de buitenwijken van Mosul in het jaar 2017. Hij was echter verwikkeld in een machtsstrijd met Rayhan al-Kaldani, een andere christelijke militieleider. Dit leidde ertoe dat Momika Irak uiteindelijk moest verlaten.

Volgens het Iraanse ministerie van Veiligheid is Momika helemaal niet pro-Iran, maar is hij een Israëlische spion, meldt de Arabische, pro-Iraanse nieuwszender Al Mayadeen.

https://dekanttekening.nl(...)luchteling-uit-irak/
pi_209897682
Waar the feck zijn ze mee bezig

twitter
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.
  vrijdag 14 juli 2023 @ 22:31:51 #163
150517 SpecialK
No hesitation, no delay.
pi_209897792
quote:
16s.gif Op vrijdag 14 juli 2023 22:24 schreef Ali_boo het volgende:
Waar the feck zijn ze mee bezig

[ twitter ]
Con.

si.

stentie.
Health In Harmony is een non-profitorganisatie die regenwoudgemeenschappen helpt met gezondheidszorg en duurzame inkomens in ruil voor bosbescherming, en zo tegelijk klimaatverandering en armoede aanpakt. - https://www.healthinharmony.org/
pi_209898108
quote:
0s.gif Op vrijdag 14 juli 2023 22:31 schreef SpecialK het volgende:

[..]
Con.

si.

stentie.
joden worden zeer boos

Man mag thora en bijbel verbranden bij Israëlische ambassade in Stockholm
De politie in Stockholm heeft een man en twee medestanders toestemming gegeven om in het openbaar een bijbel en een thorarol te verbranden. Dat gebeurt morgen om 13.00 uur bij de ambassade van Israël. De man doet dat uit protest tegen de koranverbranding vorige maand bij een moskee door een christelijke migrant uit Irak.

De Thora bevat de voornaamste heilige boeken van het joods geloof. Deze boeken staan ook in de Bijbel.

Israël heeft de regering van Zweden gevraagd in te grijpen. “Als president van Israël heb ik de verbranding van de Koran, heilig voor moslims overal ter wereld, veroordeeld”, zegt president Herzog. “Ik ben diepbedroefd dat de joodse Bijbel, het eeuwige boek van het Joodse volk, nu hetzelfde lot wacht.”

De Israëlische opperrabbijn Yitzhak Yosef verzoekt de Zweedse koning Carl Gustaf met klem om in te grijpen. “Als u dit voorkomt, geeft u een duidelijk signaal aan de wereld dat Zweden zich sterk tegen religieuze intolerantie keert en dat er in de beschaafde wereld geen plaats is voor dergelijke acties.”

Premier Benjamin Netanyahu schrijft op Twitter dat Israël de zaak hoog opneemt. “De heilige boeken van alle religies moeten worden gerespecteerd”, zegt hij. Minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir spreekt op het sociale medium van “antisemitisme”.

De als radicaal bekendstaande Ben-Gvir wil dat Israël zijn ambassadeur terugroept uit Zweden als de protestactie niet alsnog wordt verboden. Zijn collega-minister van Buitenlandse Zaken Eli Cohen noemt de actie in de krant The Times of Israel een “haatmisdrijf”.

Het recht van demonstratie is in de Zweedse grondwet sterk verankerd. Wetten tegen godslastering zijn in de jaren 70 van de vorige eeuw afgeschaft. Bij het geven van toestemming voor demonstraties kijkt de politie alleen of het kan plaatsvinden zonder dat de openbare veiligheid ernstig verstoord raakt of in gevaar komt.

De verbranding vorige maand bij een moskee in Stockholm leidde wereldwijd tot felle reacties. Dat was ook in januari al het geval, toen een extreemrechtse activist bij de Turkse ambassade een koran verscheurde en in brand stak.

https://nos.nl/artikel/24(...)bassade-in-stockholm
pi_209899137
quote:
3s.gif Op vrijdag 7 juli 2023 05:21 schreef Politicoloog het volgende:

[..]
Het kan gewoon aangezien het verboden is in hun buurlanden Noorwegen/Finland.

Het Zweedse volk begint ook te veranderen van opinie:

De meeste Zweden willen koranverbrandingen verbieden

Een meerderheid van de Zweden wil nu koranverbrandingen verbieden. Ook is er in korte tijd een duidelijke stijging te zien bij degenen die een verbod willen zien.

Dat blijkt uit een nieuwe enquête die Kantar Public maakte in opdracht van SVT.

53 procent van de ondervraagden in het onderzoek vindt dat het verboden moet worden om de heilige geschriften van verschillende religies, zoals de koran of de bijbel, in het openbaar te verbranden. 34 procent antwoordde dat het zou moeten kunnen en 13 procent twijfelde.

Vergeleken met toen Kantar Public in februari dezelfde vraag stelde voor TV4, is het percentage dat een verbod wil zien nu met 11 procentpunt gestegen. Een verandering die mogelijk is beïnvloed door reacties uit de buitenwereld, zegt Toivo Sjörén, hoofd opinie bij Kantar Public.

- Veel landen hebben geprobeerd misbruik te maken van of kritiek te hebben op de koranverbrandingen, die de Zweedse belangen en het NAVO-lidmaatschap schaden. Ik denk dat dat een van de grote verklaringen is, zegt Toivo Sjörén.

Meer vrouwen tegen koranverbrandingen
Onder meer de koranmanifestatie vorige week bij de moskee in Stockholm lokte reacties uit het buitenland uit.

- Het heeft een grote en actieve verspreiding over de hele wereld gehad met directe effecten. De kwestie is aan de orde gesteld in de VN en een aantal moslimlanden heeft ertegen geprotesteerd. Het is heel systematisch hoe ze de koranverbrandingen gebruikten om Zweden in diskrediet te brengen, zegt Toivo Sjörén.

Uit het onderzoek blijkt ook dat vrouwen meer dan mannen koranverbrandingen willen verbieden. 63 procent van de vrouwen wil een verbod, tegenover 42 procent van de mannen.

- Een aspect ervan gaat over de integratiereden, dat dit groepen met een allochtone achtergrond in Zweden treft en het is een belangrijkere kwestie voor veel vrouwen, zegt Toivo Sjörén.

https://www.svt.se/nyhete(...)juda-koranbranningar
Goh.
pi_209899548
Dit wordt met de dag infantieler. Stelletje kleuters zijn het toch.
  zaterdag 15 juli 2023 @ 10:07:21 #167
28167 matthijst
In a New York State of Mind
pi_209900586
Ze denken wel klein daar in Zweden. Waarom niet de moskee in brand steken? :+
Haters everywhere but I don't really care.
  zaterdag 15 juli 2023 @ 10:20:53 #168
117098 Hathor
Effe niet
pi_209900727
WTF is er toch aan de hand in dat leipe land?
Radical islam is the snake in the grass.
Moderate islam is the grass that hides the snake.
  zaterdag 15 juli 2023 @ 10:46:43 #169
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_209900927
Prima geregeld toch? Moeten ze vaker doen, misschien dat het bij de religieuzen, alle religieuzen, dan eindelijk eens binnen komt dat hun sprookjes echt alleen maar waarde hebben voor henzelf.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  zaterdag 15 juli 2023 @ 19:39:07 #170
182233 thedeedster
IWAB: Ik Weet Alles Beter...
pi_209907154
https://www.nu.nl/buitenl(...)ssade-in-zweden.html
quote:
Man ziet af van thora- en bijbelverbranding bij Israëlische ambassade in Zweden
De man die zaterdag bij de Israëlische ambassade in Stockholm een thora en bijbel wilde verbranden, heeft dat toch niet gedaan. Hij had al een vergunning voor het protest waar de verbranding onderdeel van zou zijn.

Volgens de Syrisch-Zweedse Ahmad A. wilde hij alleen maar aantonen dat het belangrijk is om elkaar te respecteren.
"Dit is een reactie op de mensen die de koran verbranden. Ik wil laten zien dat er rekening mee gehouden moet worden dat er grenzen zijn aan de vrijheid van meningsuiting." Tijdens zijn protestactie hield hij een koran vast.
In Zweden zijn dit jaar twee koranverbrandingen geweest. De laatste was eind juni. Toen stak een Iraakse vluchteling een koran in brand. Ook veegde hij zijn voeten af met pagina's van het heilige boek en stopte hij er spek in.
Toen de Zweedse regering na een verbranding in januari probeerde om dit soort verbrandingen te verbieden, stak de rechter daar een stokje voor. Volgens de Zweedse grondwet zijn dit soort protestacties toegestaan.
Daarom had Ahmad A. de heilige boeken van de christenen en joden zaterdag dus mogen verbranden, maar daar zag hij toch van af. "Als ik de thora in brand steek, een ander de bijbel en een ander de koran, wordt het hier oorlog."
Deze man maakt een beter statement dan zijn tegenstander.
Als mijn post niet duidelijk is, moet je misschien even je sarcasmeradar aanzetten.
pi_209907343
twitter
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_209963166
Morgen mogelijk nieuwe verbranding van Momika-kneusje, tussen 1300 en 1500 uur, hou het in de gaten!

De Zweedse politie heeft toestemming gegeven voor een demonstratie voor de Iraakse ambassade in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Daar zouden de initiatiefnemers donderdag een koran en de vlag van Irak in brand willen steken. Dat melden lokale media.

Twee mensen zouden elkaar donderdagmiddag voor de ambassade ontmoeten. Het is de bedoeling dat ze een exemplaar van de koran in brand steken en ze zouden ook een Iraakse vlag willen verbranden.

De Zweedse politie benadrukt woensdag dat het toestemming heeft gegeven voor een demonstratie waarbij het recht op vrijheid van vergaderen, vastgelegd in de grondwet, centraal staat. De politie voegt eraan toe dat er geen toestemming is gevraagd om religieuze teksten te verbranden.

https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20230719_96298946
  woensdag 19 juli 2023 @ 22:51:49 #173
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_209963247
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 juli 2023 19:50 schreef Slayage het volgende:
[ twitter ]
Sjieke actie! Maximale aandacht voor zijn punt, zonder geweld gemaakt.
pi_209963930
Woedende menigte bestormt Zweedse ambassade in Irak en sticht brand
https://nos.nl/artikel/24(...)irak-en-sticht-brand

De actie is georganiseerd door aanhangers van de sjiitische geestelijk leider Muqtada al-Sadr. Het is een protest tegen een aangekondigde koranverbranding vandaag in Zweden.

twitter
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_209964274
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juli 2023 04:42 schreef Aether het volgende:
Woedende menigte bestormt Zweedse ambassade in Irak en sticht brand
https://nos.nl/artikel/24(...)irak-en-sticht-brand

De actie is georganiseerd door aanhangers van de sjiitische geestelijk leider Muqtada al-Sadr. Het is een protest tegen een aangekondigde koranverbranding vandaag in Zweden.

[ twitter ]
Daar valt het statement van die moslim in Stockholm dan toch weer bij in het niet.

Tegenover de tolerantie van 1 man, heb je dan weer de intolerantie van een menigte.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
  donderdag 20 juli 2023 @ 08:45:44 #176
3542 Gia
User under construction
pi_209964568
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 juli 2023 19:39 schreef thedeedster het volgende:
https://www.nu.nl/buitenl(...)ssade-in-zweden.html
[..]
Deze man maakt een beter statement dan zijn tegenstander.
Onzin. Er had niemand gereageerd op de bijbelverbranding. Hij ziet ervan af, omdat hij anders niks meer zou kunnen zeggen over een koranverbranding. Kom op zeg! Het is maar papier! Als het nu nog een eerste druk was, of echt het allereerste exemplaar, dan zie ik er nog wel wat heiligs in. Maar niet in het verbranden van 1 exemplaar van een gigantische oplage!
pi_209964580
quote:
0s.gif Op zaterdag 15 juli 2023 19:39 schreef thedeedster het volgende:
https://www.nu.nl/buitenl(...)ssade-in-zweden.html
[..]
Deze man maakt een beter statement dan zijn tegenstander.
quote:
Ik wil laten zien dat er rekening mee gehouden moet worden dat er grenzen zijn aan de vrijheid van meningsuiting."
1984 is dus werkelijkheid geworden.
pi_209964595
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juli 2023 04:42 schreef Aether het volgende:
Woedende menigte bestormt Zweedse ambassade in Irak en sticht brand
https://nos.nl/artikel/24(...)irak-en-sticht-brand

De actie is georganiseerd door aanhangers van de sjiitische geestelijk leider Muqtada al-Sadr. Het is een protest tegen een aangekondigde koranverbranding vandaag in Zweden.

[ twitter ]
@Qarrad en wat vind je hiervan?
pi_209964599
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juli 2023 07:52 schreef Montagui het volgende:

[..]
Daar valt het statement van die moslim in Stockholm dan toch weer bij in het niet.

Tegenover de tolerantie van 1 man, heb je dan weer de intolerantie van een menigte.
De islam is dan ook alles behalve tolerant.
  donderdag 20 juli 2023 @ 09:23:46 #180
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_209964903
quote:
0s.gif Op donderdag 20 juli 2023 08:48 schreef Scorpie het volgende:

[..]
@:Qarrad en wat vind je hiervan?
Niet zo sjiek.

Even voor de duidelijkheid: ik ben het niet eens met het punt van die man die die Bijbel en Torah niet verbrandde, maar ik vind de manier waarop hij het brengt sjiek.

De enige grens aan de vrijheid van meningsuiting is oproepen tot geweld en (al dan niet heilige) boeken mogen gewoon verbrand worden, ondanks alle nare connotaties daarbij. Geen enkele godsdienst mag uitmaken voor anderen wat heilig of verboden is.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')