Ja, dat is dus gelul.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:07 schreef Zwoerd het volgende:
[..]
Dat zal je allemaal ook niet veel tegenkomen op de typische weilanden wat er in tuinen rondvliegt, insecten en vogels, is meer dan op intensief gebruikt landbouwgrond.
Bijna ieder weiland is ingepast met boomsingels en/of struwelen. Met name uit de periode van de ruilverkaveling Laat maar eens te meer zien dat je helemaal niet gehinderd wordt door kennis van zaken.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:09 schreef Starhopper het volgende:
[..]
De rand van dat bedrijventerrein ziet eruit als een plek waar diertjes, vogeltjes en insecten zich thuis voelen. Als boeren de grenzen van hun grond zo zouden inrichten, dan is dat al een flinke verbetering.
Grappig dat je een Buizerd aanhaalt.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:05 schreef EttovanBelgie het volgende:
[ afbeelding ]
Wachten is nu op de hazen en buizerds. Ik zit al klaar.
Ja hoor, dus de groenstroken rondom bijvoorbeeld Tata Steel trekken meer fauna dan een gemiddeld weiland. Dit geloof je toch hopelijk zelf niet echt?quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:09 schreef Starhopper het volgende:
[..]
De rand van dat bedrijventerrein ziet eruit als een plek waar diertjes, vogeltjes en insecten zich thuis voelen. Als boeren de grenzen van hun grond zo zouden inrichten, dan is dat al een flinke verbetering.
Precies. Iedereen weet dat dat bij een bedrijvenpark is.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:12 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dit ja. Dieren zitten op plekken waar ze voedsel kunnen vinden. En dat is niet in een raaigraswoestijn.
Ja die werd ergens aangehaald, die buizerd.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:12 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Grappig dat je een Buizerd aanhaalt.
Dat is een soort die tegenwoordig overal langs de snelweg te zien is, betonneriger kan het niet.
En met de Haas gaat het juist niet goed, de soort gaat achteruit en is in sommige provincies daarom beschermd.
typisch geprojecteerde conservatie reactie:quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:12 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Grappig dat je een Buizerd aanhaalt.
Dat is een soort die overal langs de snelweg te zien is, betonneriger kan het niet.
En met de Haas gaat het juist niet goed, de soort gaat achteruit en is in sommige provincies daarom beschermd.
We hebben een van de meest efficiënte en technologisch hoogontwikkelde landbouwsector van de wereld (zo niet, de meest)quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:04 schreef Straatcommando. het volgende:
Nederland heeft boeren nodig voor haar eigen voedselvoorziening. Nederland heeft niet zoveel boeren nodig dat we meer produceren (en dus ook exporteren)als een land als Duitsland. Compleet gestoord.
Zeker als je bedenkt dat het gros daarvan intensieve veeteelt is. Oftewel, Nederland wordt gebruikt als kliko door het grote geld. Goh, waar zien we dat nog meer in terug.
nou dat weet je niet , het is wel de bedoeling dat minstens een deel ervan omgezet gaat worden in echte natuurquote:Op vrijdag 2 februari 2024 10:46 schreef EttovanBelgie het volgende:
Ik snap ook niet waarom de weilandenhaters zo boos zijn.
Geef het tijd: die gaan echt wel verdwijnen. Daar komt alleen geen 'meer natuur' voor terug. Integendeel.
Ben je het niet met me eens dat die weilanden liever natuurgebieden worden?quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:15 schreef Basp1 het volgende:
[..]
typisch geprojecteerde conservatie reactie:
Maar de haas staat op het biodiversiteitsplaatje wat een linkse usual suspect met een agenda gepost heeft dus dat kan toch niet.
Je weet dat boeren dat allemaal weghalen? Want dat is alleen maar lastig. Alles moet strak en vlak zijn.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:12 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Ja, dat is dus gelul.
[..]
Bijna ieder weiland is ingepast met boomsingels en/of struwelen. Met name uit de periode van de ruilverkaveling Laat maar eens te meer zien dat je helemaal niet gehinderd wordt door kennis van zaken.
Het gros wordt gewoon volgeplempt met nieuwbouw.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:16 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou dat weet je niet , het is wel de bedoeling dat minstens een deel ervan omgezet gaat worden in echte natuur
Grappig dat je nu vier diersoorten noemt die met name leven in/aan bossen/bosranden. Heeft weinig met (raaigras) weilanden te maken.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:12 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Vandaar al die herten, reeën, zwijnen en konijnen die hier door de straat marcheren.
Dit zie ik duizendmaal liever dan een datacentrum of bedrijventerrein, maar dat is kennelijk heel oubollig.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:17 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Je weet dat boeren dat allemaal weghalen? Want dat is alleen maar lastig. Alles moet strak en vlak zijn.
[ afbeelding ]
Je hebt wel cultuurvolgers. Je kunt beter spreken van een andere diversiteit, ik ben niet onderlegd genoeg om te stellen of het meer of minder is. Gevoelsmatig kan ik me niet voorstellen dat een verstedelijkte omgeving een hogere biodiversiteit heeft dan polderlandschap.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:08 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja, daarom is die "de natuur gedijt beter in een stad" oprisping ook zo bespottelijk.
Vanuit hun aard zijn de meeste dieren mensenschuw. Hoe men dan toch weet te stellen dat ze juist op komen draven waar een hele hoop mensen bij elkaar zitten en bedrijvig zijn is me een raadsel.
Dat hangt er vanaf hoe een bedrijventerrein wordt ingericht, hetzelfde geldt voor agrarisch gebied.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:13 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Precies. Iedereen weet dat dat bij een bedrijvenpark is.
Hou alsjeblieft op met jezelf voor schut te zetten.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:17 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Je weet dat boeren dat allemaal weghalen? Want dat is alleen maar lastig. Alles moet strak en vlak zijn.
[ afbeelding ]
nee dat i sniet gezegd, dat is ook niet nodigquote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:17 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Het gros wordt gewoon volgeplempt met nieuwbouw.
Ja daarom pleit ik ook voor het omvormen van die weilanden tot natuurgebieden.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:17 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Grappig dat je nu vier diersoorten noemt die met name leven in/aan bossen/bosranden. Heeft weinig met (raaigras) weilanden te maken.
Hou eens op met die bullshit, niemand zegt dat,quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:17 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Maar gelukkig schijnt echte natuur heel goed tussen staal, asfalt en beton te gedijen
een deel ervan zal zeker wel natuur worden , afgewisseld met mooie woningbouwquote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:19 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja daarom pleit ik ook voor het omvormen van die weilanden tot natuurgebieden.
En hazen werden overigens al eerder aangehaald.
Nee, boeren moeten weer kleinschalig, circulair en biologisch boeren.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 10:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Uiteindelijk wel natuurlijk.
Boeren moeten weg.
Ja, ik begrijp dat de nieuwe tendens is om de stad te presenteren als echte natuur.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:18 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Dat hangt er vanaf hoe een bedrijventerrein wordt ingericht, hetzelfde geldt voor agrarisch gebied.
Overigens broeden op de platte daken van bedrijven vaak vogels, waaronder ook bijvoorbeeld Scholeksters.
quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:20 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja, ik begrijp dat de nieuwe tendens is om de stad te presenteren als echte natuur.
Niet als diezelfde export er voor zorgt dat er onevenredig veel vervuiling plaats vindt. Dat komt voornamelijk omdat we zo'n klein land zijn.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:09 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat heeft niets met proberen te maken. Zodra de twee 'M-woorden' vallen in een topic, ook al is het relevant voor de discussie, staat het schuim meteen rond jouw mond. Vraag jezelf eens af hoe dat komt?
[..]
Nederland importeert ook enorm veel vlees uit Duitsland. Ik zie het probleem dus niet. Produceren voor de export is juist een enorm belangrijk onderdeel van de economie.
Het platteland is ook een bedrijventerrein. Maar dan niet natuurvriendelijk ingericht.quote:Op vrijdag 2 februari 2024 11:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dit zie ik duizendmaal liever dan een datacentrum of bedrijventerrein, maar dat is kennelijk heel oubollig.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |