Hier ook Tink. 9 maanden heeft ie bij ons op de kamer gelegen. Zelfs nog een tijdje z’n ledikant verplaatst toen hij te groot was geworden voor de cosleeper.quote:Op zondag 20 augustus 2023 20:53 schreef Tink89 het volgende:
Ik heb mijn beide kinderen niet in hun bed gehad om te slapen tot ze een half jaar waren ofzo. De oudste wel eerder pogingen gedaan, maar dat was echt vechten met mezelf, met de baby en met de slaap. Ze sliep eigenlijk alleen op mij (of aangekoppeld naast mij), in de draagzak, de wandelwagen, de auto of in de fietskar, maar in bed lukte niet. En dus heb ik die strijd niet gevoerd bij de tweede.
Hebben jullie een cosleeper? En een draagzak? Beide kunnen lifesavers zijn.
Och ja, dochter huilde ook zoveel en hard terwijl ik haar vasthield en met haar rondliep. Ik herken de frustratie volledig. Gaan zitten was instant gillen hier.quote:Op zondag 20 augustus 2023 15:04 schreef Piles het volgende:
Overigens is op ons slapen ook niet zo'n issue, maar zou leuk zijn als ie dan wel binnen half uurtje slaapt en niet een uur compleet over de zeik iskun je tenminste gaan zitten met m. Maar dat is mss weer een onrealistische verwachting
![]()
Einde klaaguur voor nu. Hij is heel lief, knap en schattigZeker omdat ie nu eindelijk slaapt
Dat was bij ons die eerste weken de grootste kans op slaap. Moest je wel blijven bewegen. Ging dan maar gewoon het hele huis door of liep rondjes door de woonkamer. Mijn vriendin combineerde het met het huishouden. Stofzuigen, de was. Ging prima. Afgelopen woensdagavond voor het eerst sinds lange tijd weer gedaan maar we pakken hem zeker in voor vakantie. Ben wel blij dat die van ons in januari is geboren. In deze tijd van het jaar is het zweten met zo'n kachel tegen je aanquote:Op maandag 21 augustus 2023 08:30 schreef Piles het volgende:
Draagzak en -doek zijn beide in huis, maar nog niet aan toegekomen om te proberen op 1 of andere manier...
Prio voor vandaag, na weer een drama avond gisteren.
De nachten gaan hier redelijk, soms wat onrustig drinken en korte slaapjes (2 uur), maar dat is te overzien tov het krijsen s avonds.
Iedereen zei: leuk, een zomerbaby! Nou, kan niet wachten tot het kouder wordtquote:Op maandag 21 augustus 2023 08:41 schreef alpeko het volgende:
In deze tijd van het jaar is het zweten met zo'n kachel tegen je aan
In het begin legden we hem overdag wel op een kamer met de gordijnen open. Wel de plisse gordijnen dicht. Pas later deden we ze overdag ook dicht. Na een aantal maanden. Vanaf 3 maanden maken ze pas zelf melatonine aan. Tot die tijd maakt het eigenlijk niet zoveel uit wat je doet volgens mijquote:Op maandag 21 augustus 2023 09:17 schreef Piles het volgende:
Klinkt heel herkenbaar allemaal
[..]
Iedereen zei: leuk, een zomerbaby! Nou, kan niet wachten tot het kouder wordt![]()
Hoe deden/doen jullie het met slaapritueel? Ik lees dat je voor dag nachtritme eigenlijk gordijnen open etc wil doen, maar voor slapen het best donker mag maken
Ik zie dan zoiets voor me:
- slapen (donker)
- verschonen (licht)
- voeden (licht)
- troosten/wiegen (donker?)
- slapen (donker)
Omdat troosten nu vaak niet lukt, doen we dat beneden, anders loop/zit je maar in het donker... Ik weet ook niet of het verschil maakt voor (in)slapen eigenlijk.
De nachten gaan redelijk schrijf je hierboven, dan is er al iets van een dag/nachtritme en zou ik me niet druk gaan maken over licht/donker. "if it ain't broke, don't fix it"quote:Op maandag 21 augustus 2023 09:17 schreef Piles het volgende:
Hoe deden/doen jullie het met slaapritueel? Ik lees dat je voor dag nachtritme eigenlijk gordijnen open etc wil doen, maar voor slapen het best donker mag maken
Wij verschonen onze kleine 's nachts alleen bij poep inderdaad, en dan doe ik het licht in de hal aan zodat ik net een schemerlampje heb bij de commode. Anders wordt die kleine toch teveel wakker en is het weer gedoe om in slaap te komen.quote:Op maandag 21 augustus 2023 11:05 schreef Elleska het volgende:
[..]
De nachten gaan redelijk schrijf je hierboven, dan is er al iets van een dag/nachtritme en zou ik me niet druk gaan maken over licht/donker. "if it ain't broke, don't fix it"
Is snachts verschonen nog nodig? Verschonen lukt in het begin gewoon niet zonder licht aan en tegen de tijd dat we daar weer handig in waren was het snachts alleen nog nodig bij poepluiers en daarbij doe ik nog altijd het licht aan.
Voeden probeer ik met zo min mogelijk licht te doen, met aanleggen is soms even wat meer licht nodig maar verder gedimd zodat ik zelf in een snooze stand blijf ipv klaarwakker.
Niks stiekem, klagen is volledig terecht. Fuck die roze wolk, het is regelmatig gewoon verdomd zwaar en moeilijk. Hier ook afgelopen dagen ook wel de gedachte gehad: Waarom wilde ik dit eigenlijk? Met z'n tweeën was toch ook leuk?quote:Op dinsdag 22 augustus 2023 09:30 schreef Anne het volgende:
Dus mag ik ook even stiekem komen klagen dat ik moe, echt doodmoe ben?
Zo komen er nog wel wat momenten waarin je kleine weer nieuwe dingen doet waar je geen drol van begrijpt. Gaat wel weer over of jullie wennen er aan.quote:Op dinsdag 22 augustus 2023 11:11 schreef Piles het volgende:
Overigens nog bedankt voor alle tips hierboven![]()
Na een week drama hadden we gisteren opeens maar een half uurtje huilen ipv een paar uur![]()
S avonds heeft ie 2 uur op mij en daarna 2 uur op vriendin geslapen, en vannacht ook prima in de cosleeper. Hopelijk blijft dat even zo![]()
Wellicht toch iets van een sprong ofzo, afgelopen dagen
Heeeel herkenbaar. Ik heb zoveel gehuild tijdens de kraamtijd, omdat zij zoveel huilde. Ook wel eens bij het consultatiebureau gehuild! Hopelijk vandaag een betere dag.quote:Op dinsdag 22 augustus 2023 09:30 schreef Anne het volgende:
Nu er toch over slapen wordt gerept. Ikzelf vind het wel fijn om af en toe geen roze wolk-verhalen te lezen, dus misschien heeft iemand anders er ook baat bij;
Dus mag ik ook even stiekem komen klagen dat ik moe, echt doodmoe ben? Ik dacht wel eens dat ik wallen had, maar nu heb ik ze zeker weten. Nooit heb ik hoofdpijn, maar nu al wel een dikke week lang. Heftig dit hoor. Wat meer momenten zonder een roze/blauwe wolk, maar eerder een dikke zwarte donderwolk.
Gisteren was ik ook écht even op. Baby (6 weken) wilde sowieso niet in bed slapen en heeft uiteindelijk de hele ochtend op mij geslapen (draagzak werkt hier (nog?) niet). Daarna heeft baby twee uur lang lopen krijsen (niet huilen, maar oorverdovend en ontroostbaar krijsen) en ik wist echt niet meer waarom. Heb mijn vriend uiteindelijk na nog een uur naar huis laten komen en toen hij thuis kwam had ik hem (uiteraard, zul je net zien) al wel wat rustig(er), maar zo kon ik met dank aan mijn vriend mezelf iig even omkleden (na een eigen huilbui), want we hadden een afspraak bij het consultatiebureau (ook daar een huilbui).
Vandaag maar weer vol goede moed er tegenaan.
quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 06:46 schreef Debsterr het volgende:
Hi. Ik mag hier eindelijk meekletsen - 25-8 4:43 is onze dochter S.asch.a geboren
.
Voor nu noem ik haar online Knorrie. Want ze kan al af en toe lekker knorren en pruttelen.
Het went.quote:Op zaterdag 26 augustus 2023 08:13 schreef _Lily_ het volgende:
Gefeliciteerd debster!
Poeh als ik alles hier zo lees hoop ik dat m’n 2e baby gewoon makkelijk in zijn/haar eigen bed slaapt, net als de oudste.
Haha dat is hier wel het geval. Zolang het maar (vanaf 6 weken alquote:Op zaterdag 26 augustus 2023 08:13 schreef _Lily_ het volgende:
Gefeliciteerd debster!
Poeh als ik alles hier zo lees hoop ik dat m’n 2e baby gewoon makkelijk in zijn/haar eigen bed slaapt, net als de oudste.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |