Het is geen exacte wetenschap natuurlijk, hangt ook van model en verdere omstandigheden af. Is het buiten ruim 40°C, tsja. Je kan lastig je airco op 32 zettenquote:Op vrijdag 16 juni 2023 11:20 schreef dick_laurent het volgende:
@:Dven Ok, ik las dat je een marge van max 10c met buiten moet houden, maar idd.... Vandaag wordt hier rond de 30 buiten, dus als ik hem zou instellen op 25c zit ik daar nog ruim binnen.
@:Invictus Zonder AC 23 doe je goed, al koelen de nachten bij jullie wel stukje meer af dan hier dus dat maakt wellicht wel wat verschil.
We hebben ook een plafondventilator op slaapkamer boven het bed die al sinds een week s'nachts gewoon aan blijft waardoor er een licht briesje over je heen blijft gaan. Op die manier is slapen zonder AC ook (tot nu toe) prima te doen.
vet tofquote:
Zo'n fan heeft nog een voordeel. Die vliegende bloedzuigers houden niet van een briesje, dus wordt je niet gestoken.quote:Op vrijdag 16 juni 2023 11:20 schreef dick_laurent het volgende:
@:Dven Ok, ik las dat je een marge van max 10c met buiten moet houden, maar idd.... Vandaag wordt hier rond de 30 buiten, dus als ik hem zou instellen op 25c zit ik daar nog ruim binnen.
@:Invictus Zonder AC 23 doe je goed, al koelen de nachten bij jullie wel stukje meer af dan hier dus dat maakt wellicht wel wat verschil.
We hebben ook een plafondventilator op slaapkamer boven het bed die al sinds een week s'nachts gewoon aan blijft waardoor er een licht briesje over je heen blijft gaan. Op die manier is slapen zonder AC ook (tot nu toe) prima te doen.
Ja, top.quote:Op vrijdag 16 juni 2023 10:03 schreef INViCTuS het volgende:
Overgang naar broeierig weertype
Tot in het weekend heeft een hogedrukgebied boven Scandinavië nog invloed op ons weer, maar vanuit het zuidwesten komt ook een lagedrukgebied geleidelijk dichterbij. Af en toe trekken daar al wat (dunne) wolkenvelden van over met name het zuiden van ons land, maar het is nog even wachten op de eerste neerslag. Zondag kan in het zuidwesten al een eerste lokale bui vallen, maar de meeste buien volgen pas in de loop van zondagavond, lokaal ook met onweer. Dat is de start van een nog warme, maar wisselvalligere en broeierige week.
Vandaag en morgen ligt een uitloper van een hogedrukgebied boven de Noordzee en daar omheen waait de wind bij ons vanuit het noordwesten. Ondanks die wind vanaf zee blijft het vooral landinwaarts zomers warm, met nog 25 tot 29 graden. Direct aan zee wordt het wel iets minder warm, met daar nog 20 tot 24 graden. De zon schijnt volop, maar af en toe trekt er vanuit het zuiden ook wat (dunne) bewolking het land in en ontstaan enkele stapelwolken.
Tropisch warme Vaderdag
Zondag komt vanuit het zuidwesten het eerdergenoemde lagedrukgebied dichterbij en duwt het hogedrukgebied verder naar het oosten, waardoor de wind bij ons weer oostelijk wordt. Vanuit die hoek stroomt opnieuw droge en warme continentale lucht ons land in, waarmee het landinwaarts weer tot tropische waarden komt. Aan de kust wordt het dan ook warmer, met daar 25 tot 27 graden. Maar vanuit het zuidwesten begint de lucht op nadering van dat lagedrukgebied tegelijkertijd steeds vochtiger te worden. De wind klapt om naar zuidwest en er trekken sluierwolken over het land. Vooral in de hoek van Zeeland kan vanaf de ochtend al een lokale bui vallen, verder is het nog droog met veel zon. De aangevoerde vochtigere lucht in combinatie met hoge temperaturen maakt het vanaf dat moment ineens broeierig warm.
![]()
Regen- en onweersbuien
Zondagavond trekt er sinds lange tijd weer een eerste echte buienlijn over het land. Op meer plaatsen gaan dan buien vallen en in die broeierig warme lucht kunnen dat stevige zijn, met lokaal onweer en veel regen in korte tijd. De actiefste buien lijken op basis van de huidige berekeningen in de zuidelijke helft van het land te vallen, in het noorden is het minder nat.
![]()
Plaknacht
Ook in de nacht naar maandag blijft een aantal regen- en onweersbuien actief en het wordt een heuse plaknacht, met minimumtemperaturen tussen 16 graden in het noorden en nog 19 graden in het zuiden. Dit soort nachtelijke temperaturen hebben we de laatste tijd wel vaker gehad, maar in combinatie met vochtigere lucht voelt het een stuk minder aangenaam aan.
![]()
Wisselvallige en broeierige week
De rest van de week voelt het ook broeierig warm aan. Met een zuidwestelijke wind wordt het overdag steeds zo’n 25 tot 28 graden in het binnenland en 20 tot 24 graden aan de kust. De zon blijft op alle dagen regelmatig te zien, maar wordt afgewisseld met wolkenvelden en verspreide buien, soms ook met onweer.
![]()
Comeback van de noordelijke wind?
Eind van volgende week laten de weermodellen nu opnieuw een omslag zien, waarbij er een hogedrukgebied bij ons in de buurt komt te liggen en de inmiddels welbekende noordelijke wind zijn comeback maakt.
noordenwind is lage LV en toch 24-26 graden hier
"Zo rond de langste dag vindt de zomer zijn spoor, constateerden we aan het begin van dit verhaal al. De buien die ons land vanaf zondag een aantal dagen kunnen bereiken, lijken in het verdere verloop van de verwachtingsperiode niet meer dan een soort dwaalspoor te zijn. "quote:
Ik zie dat niet terug hoor, ook niet in de echte lange termijn voorspellingquote:Op vrijdag 16 juni 2023 17:10 schreef Nattekat het volgende:
Bij ons staat er trouwens heel koel weer in de kaarten voor eind-juni
Ook meer neerslag volgende week.
quote:Op vrijdag 16 juni 2023 17:13 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik zie dat niet terug hoor, ook niet in de echte lange termijn voorspelling
https://www.weerplaza.nl/(...)regen-onderweg/8306/
Maar dat koele weer zie ik nog niet erin, of je moet enkel de controle volgen voor enkel 28 en 29 juni dan kom net iets onder het gemiddelde van 20-21 graden uit.quote:Op vrijdag 16 juni 2023 17:27 schreef Nattekat het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
We zijn 3 dagen verder hè.
Mijn lat voor koel weer ligt niet zo hoog. 21 graden is al ijskoudquote:Op vrijdag 16 juni 2023 17:32 schreef Momo het volgende:
[..]
Maar dat koele weer zie ik nog niet erin, of je moet enkel de controle volgen voor enkel 28 en 29 juni dan kom net iets onder het gemiddelde van 20-21 graden uit.
25c hier hoor en voelt icm de plafondventilator heerlijk koel.quote:Op vrijdag 16 juni 2023 18:12 schreef Twieki het volgende:
Zijn er serieus mensen die hun (split-) airco op 25 graden zetten? Dat is toch geen koelen meer man, da's verwarmen. Zelfs in de winter is 25 graden niet comfortabel, tenzij je dan ook in korte broek en t-shirt wilt zitten.
Airco staat hier al een paar weken op 22 graden, en 't is hier nu 22,5 graden in huis. Perfect wat mij betreft.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |